NINTENDO 3DS REHBER 3DS CFW Yükleme (11.10 Güncel Sürüm İçin)

2. el cep telefonu alıyoruz

erhan911

Katılımcı Üye
Katılım
29 Tem 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
1
yeni aldım ikinci el.umarım değer
 
Son düzenleme:

sercancitil5150

Katılımcı Üye
Katılım
18 Ağu 2019
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Steelhax denilen yöntem ile 11.10 versiyondaki 3ds cihaza cfw yükleyeceğiz. Cihazın modeli ve bölgesi fark etmez. Yani new 3ds yada old 3ds olabilir. Xl model olabilir. Yada ntsc-u, pal yada ntsc-j bölgesinden bir cihaz olabilir.

Cihazınızın sürümü 11.10 değilse öncelikle internete bağlanıp cihazı 11.10’a güncelleyin. (Şuan için son sürüm bu.)

Öncelikle eshop üzerinden steeldiver sub wars isimli dsiware oyununu indirin. Bu oyunun iki farklı versiyonu mevcut. Free olanı indirmemiz gerekiyor. Oyunu indirin ancak güncelleme yapmayın. Güncellemeyi yanlışlıkla yaptıysanız, 3ds system settings içinden data management 3ds yazan yere tıklayın, üçüncü sıradaki add on content kısmından oyunun güncellemesini silin.

Steeldiver oyununu çalıştırın ve Mii karakterinizi seçin böylece oyunun save dosyası oluşacak. Save bazen hemen oluşmuyor. O yüzden oyun başlayana kadar oynamaya devam edin. Daha sonra oyundan çıkın.

Konsolu kapatın ve tekrar sd kartınızı bilgisayara takın. Nintendo 3DS klasörü içinde 32 karakter uzunluğunda bir klasör göreceksiniz. Bu klasörün ismini kopyalayın. Bu cfw yükleme işleminde kullanacağınız ID0 kodunuz.

Kartı takıp konsolu çalıştırın. Ana ekranda Friend List uygulamasını çalıştırın. (Turuncu surat şeklinde olan uygulama.) Kendi Mii profilinizi bulun ve friend kodunuzu kaydedin. Konsol şuan açık dursun.
[Gizli içerik]

Şimdi konsolunuzu kapatın ve hafıza kartını bilgisayardaki kart okuyucuya takın. (New 3ds modellerinde hafıza kartını çıkarmak için arka kapağın iki vidasını sökün ve ardından kalemi çıkarıp arka kapağı sökün. Arka kapağı kolayca çıkarmak için 3ds kaleminin arka tarafındaki çıkıntı kısmı arka kapağın iki tarafında bu çıkıntıya uyan yerleri itmeye kullanın. Tasarımı gereği kapak böyle daha kolay çıkar.)

  • Hafıza kartının içine 3ds isimli bir klasör yapın.
  • Boot.3dsx isimli dosyayı sd kartın ana dizinine atın.
  • Steelhax.rar dosyası içinden steelhax klasörünü kopyalayın ve sd kart ana dizinine yapıştırın.
  • İndirdiğiniz otherapp payload dosyasını steelhax klasörünün içine atın ve ismini de payload.bin olarak değiştirin.
[Gizli içerik]

Şimdi inen dosyalardan cia uzantılı olanları cias isimli bir klasör yapıp içine atın ve sd kartın ana dizine taşıyın. (6 uygulama olması gerek)

3dsx uzantılı dosyaları 3ds klasörü içine taşıyın. (FBI ve ctr-time-offset)

Eğer sd kart içinde yoksa luma diye bir klasör oluşturun. (tamamı küçük harf ile) daha sonra içine payloads diye küçük harflerle bir klasör oluşturun.

Godmode9 zip dosyası içindeki Godmode9.firm dosyasını luma/payloads klasörünün içine atın. Yine godmode9 içindeki gm9 klasörünü sd kart ana dizine atın.

Şimdi Download Play uygulamasını açalım. (Turuncu disket şeklinde simgesi olan uygulama.) Uygulama açıldıktan sonra L + Aşağı + Select tuşlarına aynı anda basalım. Karşımıza Rosalina Menu denen bir ekran gelecek.

Miscellaneous options yazan seçeneği seçin.

Switch the hb. title to the current app yazan seçeneğini A tuşu ile seçin. B tuşu ile continue deyin. Tekrar B tuşu ile rosalina menü ana ekranına gelin. B tuşu ile download play ekranına geri gelin. Home tuşu ile uygulamayı kapatıp ana menüye geri dönün. Tekrar Download Play uygulamasını açınca homebrew launcher açacak.

Homebrew launcher menüden ctr-no-timeoffset uygulamasını seçin. Press (A) to set the offset to 0 seçeneğini seçin. Start tuşu ile Homebrew launcher ekranına geri dönün.

Yine frogtool girin ve bu sefer RESTORE Clean yazan son seçeneği seçip DS Download Play uygulamasını düzeltin. Yoksa sürekli o japon uygulamasını açar.

Homebrew Launcher üzerinden FBI yazan uygulamayı seçin. Açılan ekranda sd kartı seçin. İçinden cias klasörünü seçin. Klasörün içindeki tüm uygulamaları Install and delete cia seçeneği ile yükleyip silin. Home tuşu ile homebrew launcher ekranına geri dönün. Buradan da çıkıp cihazın ana menüsüne dönün.

Yüklediğimiz uygulamalardan öncelikle DSP1’i çalıştırın. Yükleme sonunda B tuşu ile self-delete seçeneğini seçin.

Şimdi cihazı kapatın ve start tuşuna basılı tutarken cihazı çalıştırın. Karşınıza Godmode menü gelecek.

Essential files backup not found. Create one now? şeklinde size sorarsa A tuşu ile yes deyin.

RTC date&time seems to be worng. Set it now? şeklinde size sorarsa yine A tuşu ile yes deyin.

Home tuşuna basarak Action Menüyü açın.

Scripts… yazan seçeneği seçin.

GM9Megascript yazanı seçin.

Scripts from Plailect’s Guide yazanı seçin.

Setup Luma3DS to CTRNAND yazanı seçin. Onay için sorduğunda A tuşu ile onaylayın.

A tuşu ile unlock SysNAND (lvl2) writing şeklinde onaylayın. Ardından ekranda gelen tuş kombinasyonlarına basın. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin.

Cleanup SD Card seçeneğini seçin. Program sorduğunda A tuşu ile devam edin. İşlem bittiğinde A tuşu ile devam edin. B tuşu ile ana menüye dönün.

Backup Options seçeneğini seçin.

SysNAND Backup seçeneğini seçin. A tuşu ile onaylayın. Bu biraz zaman alabilir. Ayrıca kartınızda en az 1.3 gb boş yer olması gerekiyor. İşlem sonunda A tuşu ile devam edin. B tuşu ile Main Menu’ye dönün. Exit yazan seçeneği seçin. relock write permissions şeklinde sorarsa A tuşu ile yes deyin.

[M:] MEMORY VIRTUAL seçeneğini seçin.

Boot9.bin seçeneğini A tuşu ile seçin.

Copy to 0:/gm9/out seçeneğini seçin.

Cihazı kapatıp sd kartı bilgisayara takın. Gm9 klasörü içindeki out klasöründe nand yedeğiniz bulunmakta. Bunu iyi bir yere saklayın. Eğer ileride cihazda bir problem olursa bununla geri yükleme yapabilirsiniz.

Artık indirdiğiniz cia uzantılı oyunları cias klasörüne atıp fbi aracılığı ile yükleyebilirsiniz.
+++
 
2. el cep telefonu alıyoruz