Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

NINTENDO 3DS REHBER 3DS Kartuşları ve Ne İşe Yaradıkları

2. el cep telefonu alıyoruz

aytug25

Katılımcı Üye
1 Eyl 2017
336
63
Piyasada internetten indirdiğimiz 3ds oyunları için bir sürü kart mevcut. Özellikle ikinci el cihaz alan arkadaşlar, cihazın yanında bu kartuşlardan biri varsa yada buna göre fiyatı yüksek söylüyorlarsa diye yazıyorum. Kartuşların ne işe yaradıklarına beraber bakalım. Alırken ona göre işinize yaramayacak birşey ise fazla para vermeyin.
Sky3ds+
Bu kart 11.9 versiyonda oyun oynamamıza imkan veriyor. Bunun için internetten indirdiğimiz 3ds uzantılı oyunları fat32 veya exfat formatındaki sd karta atıp, sd kartımızı sky3ds+ karta takıp, konsola takıyoruz ve direk normal bir oyun kartuşu takmışız gibi karşımıza oyunun simgesi geliyor. Oyun değiştirmek için sky3ds+ kartın üzerindeki turuncu renkli iki butonu kullanıyoruz. Her basışta bir oyunu ileri yada geri olarak değiştiriyor. Uzun basılı tutulduğunda çoklu oyun atlayabiliyor.
Son olarak 3ds uzantılı oyunlar üstünde editleme yapılmamış olmalıdır. Yoksa sky3ds ile çalışmaz. Ban karşısında önlem için böyle yaptıkları söyleniyor. İnternette üstünde editleme yapılmış 3ds oyunları da çok var. Bunlar citra denilen 3ds emulatorü içindir.
Artı yönleri;
Cihaza yazılımsal olarak hiç müdahale yapmaya gerek yok.
Private header denilen olay sayesinde ban riski olmadan online oynama imkanı var. (En azından öyle deniliyor, ben bizzat online olarak denemedim.)
Ek olarak private header ile ilgili bir video ve oyunları trim yapıp boyutunu küçültmeye yarayacak bir program paylaşıyorum.
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Eksi yönleri;
Sadece cihazın bölge kodundaki oyunları çalıştırıyor.
Kartuş olarak olmayan sadece eshop oyunu olarak çıkmış oyunları çalıştıramıyor.
Oyun geçişleri yavaş ve cfw'ye göre pratik değil.
Fiyatı çok pahalı, yurtdışı fiyatı yaklaşık 70 dolar civarı.
Sky3ds
Bu kart üstte anlattığım kartın bir önceki modeli, tek tuşu var, oyunları tek yönlü geçiyor. Bu yüzden oyun geçişleri eziyet olabilir. Ayrıca 11.9 versiyonda çalışmadığını duydum. Denemediğim için kesin birşey söyleyemem.
Gateway
Bu kartta tek tuşlu bir kart ve ömrünü doldurmuş bir kart. 10.2 versiyon üstünde çalışmıyor. O yüzden fazla özelliklerine girmiyorum.
R4 şeklinde geçen kartlar
Bu kartların birçok modeli mevcut, ancak hemsinin kullanım amacı aynı. Bu kartlar dsi oyunlarını 3ds'te oynamamıza imkan veriyorlar. Yine sisteme bir müdahale gerekmiyor. Save dosyaları ve oyunlar r4 kart üstündeki sd kartta saklanıyor.

sky3ds yada gateway işlevi bitmiş kartlardır, ancak hala ikinci el ilanlarda cihazın yanında olan bu kartlar için yüksek söyleniyorsa boşuna paranızı harcamayın.

2. el cep telefonu alıyoruz