Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Rehber 5.05 ile USB Harici HDD üzerinden Oyunları Oynama

2. el cep telefonu alıyoruz

Retoucher

Katılımcı Üye
17 May 2018
241
63
31
maxresdefault.jpg

1- Pkg olarak indirdiğimiz oyunları PS4'ün kendi HDD içerisine yüklüyoruz.

2- Aşağıdaki linkte vermiş olduğum dosya içerisinde ki ApptoUsb.ini dosyası içerisine PS4 ün kendi hdd içerisinde kalmasını istediğiniz oyunları CUSA*** kodları ile yazabilirsiniz.O liste dışındaki tüm oyunlar Harici HDD üzerine aktarılacaktır.

3- İlk olarak Harici HDD exFAT formatlı olacak.(Bilgisayardan formatlayın) exFat hdd içerisine " PS4 " adı altında klasör açıyoruz. Bu klasör içerisinede aktarmak istediğimiz oyunların CUSA**** kodunu yazarak başka bir klasör oluşturuyoruz. Oyunların pkg dosyaları elinizde oldugu için CUSA*** klasörleri içerisine oyunların isimlerini " app.pkg" olarak kopyalarsanız aktarım sırasında hızlı bir şekilde hepsini tamamlayacaktır. (app.pkg atmazsanız ps4 içerisinden kopyalama işlemini yapacaktır ve bu biraz zaman alır)

4- 2. adımda hazırlamış olduğumuz apptousb.ini dosyasını harici hdd üzerindeki PS4 klasörü içerisine atıyoruz.

5- Yeni güncelleme ile birlikte Kullanım Klavuzu-->5.05-->ApptoUSB seçtiğinizde direk olarak inject işlemini kendisi yapıyor.
Bu işlem ile birlikte kopyalama işlemleri başlayacaktır. En son Complete yazana kadar beklemelisiniz.
(Diğer yol; Playstation Exploit ) sitesinden apptousb seçerek ApptoUsb.bin dosyasını PS4 cihazımızın IP ve 9020 portunu yazarak inject ediyoruz. )

6- Artık Harici HDD içerisine aktarılan oyunlarınızı oynayabilirsiniz. (HDD çıkarttığınızda oyunlar ps4 menüsünde gözükmeye devam eder fakat açılmaz.)

Update ve DLC dosyalarını harici HDD taşımak:

UPDATE: Yüklemiş olduğunuz update pkg dosyalarını harici HDD içerisinde PS4/Update/CUSA***/patch.pkg olarak yerleştirirseniz aynı şekilde oyunlar gibi update dosyalarını da buradan alıp kopyalayacaktır. Atmadığınız takdirde güncellemenin boyutuna göre cihaz üzerinden kopyalama işlemini yapıp harici disk içerisine kopyalama işlemini yapar.

DLC : DLC dosyalarını harici HDD aktarmak isterseniz PS4 klasörü içerisine DLC klasörü oluşturun. apptousb.ini dosyasında oyun kodlarının en üst satırına MOVE_DLC yazarsanız listeye yazdığınız sistem hdd oyunları haricinde var olan diğer tüm oyunların DLC dosyaları harici HDD içerisine kopyalama yapar.

Indirme Linki:
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

Payloader:
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_3.jpg

Screenshot_2.jpg

Son düzenleme:

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Dikkat ettin mi bu 5.05 ApptoUsb.bin payload PS4\CUSAXXXX klasörleri içerisinde pkg dosyası dışında başka dosyalarda oluşturuyor. (txt,jpeg..vs)
Önceki versiyonlarda böyle değildi.

1- Pkg olarak indirdiğimiz oyunları PS4'ün kendi HDD içerisine yüklüyoruz.

2- Aşağıdaki linkte vermiş olduğum dosya içerisinde ki ApptoUsb.ini dosyası içerisine PS4 ün kendi hdd içerisinde kalmak istediğiniz oyunları yazabilirsiniz.O liste dışındaki tüm oyunlar Harici HDD üzerine aktarılacaktır.

3- İlk olarak Harici HDD exFAT formatlı olacak. exFat hdd içerisine " PS4 " adı altında klasör açıyoruz. Bu klasör içerisinede aktarmak istediğimiz oyunların CUSA**** kodunu yazarak başka bir klasör oluşturuyoruz. Oyunların pkg dosyaları elinizde oldugu için CUSA*** klasörleri içerisine oyunların isimlerini " app.pkg" olarak kopyalarsanız aktarım sırasında hızlı bir şekilde hepsini tamamlayacaktır. (app.pkg atmazsanız ps4 içerisinden kopyalama işlemini yapacaktır ve bu biraz zaman alır)

4- 2. adımda hazırlamış olduğumuz apptousb.ini dosyasını harici hdd üzerindeki PS4 klasörü içerisine atıyoruz.

5- Kullanım Klavuzu menüsünden 5.05-> Mira seçip Awaiting Payload yazısı geldiğinde bilgisayarımızdan ApptoUsb.bin dosyasını PS4 cihazımızın IP ve 9020 portunu yazarak inject ediyoruz. Bu işlem ile birlikte kopyalama işlemleri başlayacaktır. En son Complete yazana kadar beklemelisiniz.

Update ve DLC dosyalarını harici HDD taşımak:

UPDATE: Yüklemiş olduğunuz update pkg dosyalarını harici HDD içerisinde PS4/Update/CUSA***/patch.pkg olarak yerleştirirseniz aynı şekilde oyunlar gibi update dosyalarını da buradan alıp kopyalayacaktır. Atmadığınız takdirde güncellemenin boyutuna göre cihaz üzerinden kopyalama işlemini yapıp harici disk içerisine kopyalama işlemini yapar.

DLC : DLC dosyalarını harici HDD aktarmak isterseniz apptousb.ini dosyasında oyun kodlarının en üst satırına MOVE_DLC yazarsanız var olan DLC dosyaları harici HDD içerisine kopyalama yapar.

Retoucher

Katılımcı Üye
17 May 2018
241
63
31
Dikkat ettin mi bu 5.05 ApptoUsb.bin payload PS4\CUSAXXXX klasörleri içerisinde pkg dosyası dışında başka dosyalarda oluşturuyor. (txt,jpeg..vs)
Önceki versiyonlarda böyle değildi.
4.55 versiyonunda da yapıyordu onu. .ini dosyası içerisindeki ;

To disable the processing of icons/art and sound uncomment the line below.
//DISABLE_META

satırı ve diğer satırları kaldırdığım için ben o listeden bunların hepsini oluşturuyor. Sadece MOVE_DLC satırını ekliyorum onlarıda aktarsın diye.

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Ben ilk defa görüyorum, ben de olmuyordu.
DISABLE_META böle bir satır da eklemiyordum. İlginç.
Yani şimdi ini dosyası içine DISABLE_META satrırı eklersem onları eklemeyecek., Tabi bunu ancak bundan sonra yüklediğim oyunlarda görebilirim sanırım. Peki yüklediğim önceki oyunlart için bu metaları silersem oyunun çalışması etkilenir mi acaba ?

Bir de ilginç olan bir şey var. Bu yeni versiyonda "app.pkg" dosyalarının ismini PS4 oyunu yüklerken kullandığın pkg ismi neyse ona dönüştürüyor.
"God.of.War.PS4-DUPLEX.pkg" gibi mesala, ben app.pkg yapmıştım o ismini buna dönüştürmüş, kopyalama yapmadan.

1527723843987.png

4.55 versiyonunda da yapıyordu onu. .ini dosyası içerisindeki ;

To disable the processing of icons/art and sound uncomment the line below.
//DISABLE_META

satırı ve diğer satırları kaldırdığım için ben o listeden bunların hepsini oluşturuyor. Sadece MOVE_DLC satırını ekliyorum onlarıda aktarsın diye.

Retoucher

Katılımcı Üye
17 May 2018
241
63
31
Ben ilk defa görüyorum, ben de olmuyordu.
DISABLE_META böle bir satır da eklemiyordum. İlginç.
Yani şimdi ini dosyası içine DISABLE_META satrırı eklersem onları eklemeyecek., Tabi bunu ancak bundan sonra yüklediğim oyunlarda görebilirim sanırım. Peki yüklediğim önceki oyunlart için bu metaları silersem oyunun çalışması etkilenir mi acaba ?

Bir de ilginç olan bir şey var. Bu yeni versiyonda "app.pkg" dosyalarının ismini PS4 oyunu yüklerken kullandığın pkg ismi neyse ona dönüştürüyor.
"God.of.War.PS4-DUPLEX.pkg" gibi mesala, ben app.pkg yapmıştım o ismini buna dönüştürmüş, kopyalama yapmadan.

Ekli dosyayı görüntüle 107
Oyun isimlerini de değiştiriyordu bende ve bu fotograflar çıkıyordu. yani 5.05 ile 4.55 te herşey aynı değişen birşey yok bende. Sende neden farklı olmuş daha önce tam bilemiyorum. Fotografları silmeyi denemedim hiç. İsimlerinin ve fotograflarının olması daha çok hoşuma gitti benim.

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Büyük ihtimalle 4.55 için farklı apptousb.bin payload kullandık.
Ben de sadece app.pkg kalıyordu. Excelden takip ediyordum oyun kodlarıyla.
Evet resimler fena değil. Ama oyun isimlerini belli bir standartta tutmak daha sağlıklı olur bence.

Oyun isimlerini de değiştiriyordu bende ve bu fotograflar çıkıyordu. yani 5.05 ile 4.55 te herşey aynı değişen birşey yok bende. Sende neden farklı olmuş daha önce tam bilemiyorum. Fotografları silmeyi denemedim hiç. İsimlerinin ve fotograflarının olması daha çok hoşuma gitti benim.

Retoucher

Katılımcı Üye
17 May 2018
241
63
31
Büyük ihtimalle 4.55 için farklı apptousb.bin payload kullandık.
Ben de sadece app.pkg kalıyordu. Excelden takip ediyordum oyun kodlarıyla.
Evet resimler fena değil. Ama oyun isimlerini belli bir standartta tutmak daha sağlıklı olur bence.
Merak ettiğim birşey var çift HDD ile denemedim hiç acaba aynı anda 2 harici HDD ile sorun oluyor mu onuda deneyeceğim. Ne var ne yoksa dolduruyorum nedense :) 3 TB dolmak üzere artık.

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Bence olmayacağı çok aşikar; hadi böyle bir payload yapsalar bile PS4 oyunu hangi usb portundan oynayacağını bilemez.
Her oyunu başlattığında usb portu seçmen gerekir.

Merak ettiğim birşey var çift HDD ile denemedim hiç acaba aynı anda 2 harici HDD ile sorun oluyor mu onuda deneyeceğim. Ne var ne yoksa dolduruyorum nedense :) 3 TB dolmak üzere artık.

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Ha birini takıp diğerini çıkartmayı kast ediyorsan olabilir, senin hangi HDD'de hangi oyunu tuttugunu bilip onu takman gerekir.

Bence olmayacağı çok aşikar; hadi böyle bir payload yapsalar bile PS4 oyunu hangi usb portundan oynayacağını bilemez.

elektroumut

Katılımcı Üye
13 Şub 2018
108
93
Şimdi biraz düşündüm de aslında olabilir.
Şu şekilde olabilir. ps4 veri tabanında (app.db) üzerinde oyunun hangi usb portundan oynanacağını da kaydetmek gerekir.
oyunu PS4'e kurarken bunu da kaydetmek gerek yada veri tabanına elle müdahale edip usb portunu da eklemek gerekir.
Bir ara 4.05 den önce bunu yapıyordum; app.db değiştirip tekrar PS4'e atıyordum.

Retoucher

Katılımcı Üye
17 May 2018
241
63
31
Şimdi biraz düşündüm de aslında olabilir.
Şu şekilde olabilir. ps4 veri tabanında (app.db) üzerinde oyunun hangi usb portundan oynanacağını da kaydetmek gerekir.
oyunu PS4'e kurarken bunu da kaydetmek gerek yada veri tabanına elle müdahale edip usb portunu da eklemek gerekir.
Bir ara 4.05 den önce bunu yapıyordum; app.db değiştirip tekrar PS4'e atıyordum.
Evet mümkün gibi duruyor. Ama diğer şekilde dediğin gibi de oyunları bildikten sonra 2 hdd ayrı ayrı bağlayarak kullanılabilir.

2. el cep telefonu alıyoruz