Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

7.50-51 ne zaman kırılır ?

2. el cep telefonu alıyoruz

Solidsnake12

Katılımcı Üye
3 Eyl 2020
2
1
Arkadaşlar bir sorum olacak sıfır ps4 pro almayı düşünüyorum. İlk açıldığında yazılımı ne olur? Yazılımı sonradan mı güncelleniyor?

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,531
113
44
Antalya
Normalde içindeki versiyonu konsolu kutusundan çıkartıp TV ye bağlayıp ayarlardan versiyonu canlı canlı görene kadar hiçbirimiz bilemeyiz.
Bu da tahmin edeceğin gibi mümkün değil yani sıfır ürünlerde hiçbir satıcı bunu yapmaz çünkü garantisi gidebilir diye düşünür.

Eğer alıp kırmayı yani korsan oyun oynamayı düşünüyorsan şansını denemen ve biraz bilgi edinmen yani bazı sorular sorup öğrenmen gerek.

Öncelikle 2 durumdan bahsedeyim. 6.72 kırıldı ve senin içinde 6.72 konsol olan bir PS4 bulman gerekir ve 7.02 olası kırılabileceği söylenen ve kırılma alt yapısı olan sürümdür ama kimse bu 7.02 sürümün de ne zaman kırılacağını bilemez. Belki son sürüm 7.55 bile bir gün kırılır ama zamanını bilemeyiz işte. Hatta bir önceki kırık sürüm olan 5.05 den yüksek konsolu olan kişiler ortalama 2 sene beklediler ve sonra 6.72 kırıldı bu da bir istatistik olsun diye yazıyorum yani hiç kimse hangi sürümün ne zaman kırılacağını bilemez. Sadece 7.02 sürümünde olası kırılma olabileceği söylenmektedir.

Şu an için kırılabilir versiyon olan 6.72 içeren bir konsol bulmalısın hemen kırıp oynayabilmek için ve bunun içinde tarihler önemlidir.
Kırılan 6.72 sürüm 16 Temmuz 2019 tarihinde çıkmıştır ve sonraki kırılmamış olan 7.00 sürüm 8 Ekim 2019 da çıkmıştır. Bu durumda sizin için önemli
olan tarih 8 Ekim 2019 'dur. Yani sizin alacağınız konsol 8 Ekim 2019 tarihinden önce üretilip satış yapan dükkan yada mağazanın stoklarına girmiş olması gerekir. Yani yaklaşık en az 11 aydır stoklarda bekleyen bir kir konsol bulman gerekiyor demektir. Artık bunu satıcıya sorup öğrenmen gerek tabi doğru söylerler mi yada yanlış bilgi verirler mi orasını bilemeyiz. O yüzden biraz da şansınız olması gerekir diye söylüyorum. Mantık budur.

Aynı mantık ile düşünürsek henüz kırılmayan ama olası kırılabilir denen sürüm 7.02 için de bilgi vereyim ama hiçbir garantisi yok tabi kırılacağının bunu bil. 7.02 sürüm (kırıldığını farz ediyorum) 19 Aralık 2019 'da çıktı ve bizim için önemli olan sonraki sürüm yani 7.50 sürüm 16 Nisan 2020 tarihinde çıktı Bu durumda tarih çok yakın yani 16 Nisan 2020 den önce üretilip mağaza stoklarına girmiş bir konsol bulduğunda içinde 7.02 ve aşağısı olur.
Yani 4-5 aylık stoklarda bekleyen konsol bulmak gerekir. Ama unutma henüz 7.02 kırılmadı ve ne zaman kırılır belli değil. Ama olasılığı vardır.
Çünkü 6.72 kırılması ile birlikte aynı açığın 7.02 ye kadar desteklendiği yani kırılabilir olduğu bilgisi verilmişti. Yani 7.02 için bir olasılık var diyebiliriz.
Daha üst sürümler için ise kırılma hakkında hiçbir bilgi gelmiyor ortamdan. Tabi hangi versiyonun ne zaman kırılacağını bilebilmek de mümkün değil.

Mantığı anlayın diye bu şekilde detaylı yazdım.

Son düzenleme:

Solidsnake12

Katılımcı Üye
3 Eyl 2020
2
1
Normalde içindeki versiyonu konsolu kutusundan çıkartıp TV ye bağlayıp ayarlardan versiyonu canlı canlı görene kadar hiçbirimiz bilemeyiz.
Bu da tahmin edeceğin gibi mümkün değil yani sıfır ürünlerde hiçbir satıcı bunu yapmaz çünkü garantisi gidebilir diye düşünür.

Eğer alıp kırmayı yani korsan oyun oynamayı düşünüyorsan şansını denemen ve biraz bilgi edinmen yani bazı sorular sorup öğrenmen gerek.

Öncelikle 2 durumdan bahsedeyim. 6.72 kırıldı ve senin içinde 6.72 konsol olan bir PS4 bulman gerekir ve 7.02 olası kırılabileceği alt yapısı var ama
yine kimse bu sürümün ne zaman kırılacağını bilemez. Belki son sürüm bile bir gün kırılır ama bilemeyiz işte.
Hatta bir önceki kırık sürüm olan 5.05 den yüksek konsolu olan kişiler ortalama 2 sene beklediler ve sonra 6.72 kırıldı bu da bir istatistik olsun diye
yazıyorum yani hiç kimse hangi sürümün ne zaman kırılacağını bilemez. Sadece 7.02 sürümünde olası kırılma olabileceği söylenmektedir.

Şu an için kırılabilir versiyon olan 6.72 içeren bir konsol bulmalısın hemen kırıp oynayabilmek için ve bunun içinde tarihler önemlidir.
Kırılan 6.72 sürüm 16 Temmuz 2019 tarihinde çıkmıştır ve sonraki kırılmamış olan 7.00 sürüm 8 Ekim 2019 da çıkmıştır. Bu durumda sizin için önemli
olan tarih 8 Ekim 2019 'dur. Yani sizin alacağınız konsol 8 Ekim 2019 tarihinden önce üretilip satış yapan dükkan yada mağazanın stoklarına girmiş olması
gerekir. Yani yaklaşık en az 11 aydır stoklarda bekleyen bir kir konsol bulman gerekiyor demektir. Artık bunu satıcıya sorup öğrenmen gerek tabi
doğru söylerler mi yada yanlış bilgi verirler mi orasını bilemeyiz. O yüzden biraz da şansınız olması gerekir diye söylüyorum. Mantık budur.

Aynı mantık ile düşünürsek henüz kırılmayan ama olası kırılabilir denen sürüm 7.02 için de bilgi vereyim ama hiçbir garantisi yok tabi kırılacağının bunu bil.
7.02 sürüm (kırıldığını farz ediyorum) 19 Aralık 2019 'da çıktı ve bizim için önemli olan sonraki sürüm yani 7.50 sürüm 16 Nisan 2020 tarihinde çıktı
Bu durumda tarih çok yakın yani 16 Nisan 2020 den önce üretilip mağaza stoklarına girmiş bir konsol bulduğunda içinde 7.02 ve aşağısı olur.
Yani 4-5 aylık stoklarda bekleyen konsol bulmak gerekir. Ama unutma henüz 7.02 kırılmadı ve ne zaman kırılır belli değil. Ama olasılığı vardır.
Çünkü 6.72 kırılması ile birlikte aynı açığın 7.02 ye kadar desteklendiği yani kırılabilir olduğu bilgisi verilmişti. Yani 7.02 için bir olasılık var diyebiliriz.
Daha üst sürümler için ise kırılma hakkında hiçbir bilgi gelmiyor ortamdan. Tabi hangi versiyonun ne zaman kırılacağını bilebilmek de mümkün değil.

Mantığı anlayın diye bu şekilde detaylı yazdım.
Teşekkürler

sub-zero

Katılımcı Üye
10 Eyl 2020
11
3
bende 7,51 kırılmasını bekliyorum internette birçok fake video var gelişmelerden bilgisi olan veya ingilizcesi olanlar videoları tercüme etse güzel olur

Skayn

Katılımcı Üye
29 May 2018
63
83
Konuyu güncelleyelim. PS5'in giriş yapmasına az kala PS4'de PS3 gibi tüm versiyonları kırılabilir hale gelecek elbette.
Bildiğim kadarıyla 7.51 için uğraşan kimseler yok. :)

darkdoğan

Katılımcı Üye
17 Eki 2018
43
18
Selam,kayıda değer bir bilgi görmediğim için konu biraz uyku modunda ama bugün 8.00 çıkmış.Bence işler hızlanabilir PS5 çıkışına yakın kesin birşeyler görürüz gibi.Değerli bilgi bulanlar konuda paylaşabilir.

2. el cep telefonu alıyoruz