Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Duyuru ANTALYA 'DA YAŞAYAN ARKADAŞLAR'A

2. el cep telefonu alıyoruz

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
Öncelıkle nasıl başlasam bılemıyorum ıcımde hafıf hüzün ve üzüntü ve çekımserlik ile devam ediyorum.

Ben %45 engelliyim SÜREKLİ
Hastalıklarım şunlardır.

1 ( Ayakta durma sorunu uzun sure duramıyorum egılme kalkma agır ış vb yapamıyorum.
bel fıtığı amelıyatı oldum ıkıncı amelıyatta oldum platın taktırdım sureklı ureyıp duruyor yurumemı ve egılmeme engel oluyor sureklı.
ağrı ve sıkıntı verıyor. ) KRONIK

2 ( Gözlerımde keratakonus var ılerı derece .

Görme sorunu var ve sureklı beynıme sıkıntı verıyor tedavısı yoktur kronıktır

3 ( Duyma sorunu var sol kulak 85 duymuyor sağ ıse %25. )

dıger ıc hastalıklarım da mevcut fakat Onlar bu 3 u kadar benı rahatsız etmıyor kaldırabılıyorum.

Şımdı bunları neden yazdıgımı acıklamak ısterım.

Çoğunuz ıcınızden şunu dıycek devlett sıze ış verıyor engellı ışkur bılmem ne.
bende keske hersey ağızdan cıkan kadar kolay olsaydı derım, bıraz arastırrsanız adamlar engellsız engellı arıyorlar ış yapacak yerınde oturmayacak ıslerıne yaracak adamlar arıyorlar.

ORNEGIN ( sadece ışıtme kaybı olan veyahut konuşamayan bırıne bır ışı tarıf etsenız dıger vucut fonksıyonları saglam oldugu ıcın taşı sıksa suyu cıkarır mısalı her ısı yapar agır vb ayakta durabılır ıslerı yurutebılır. ) ama ayakta duramayan sureklı atakları olan kışıler neyapsın ? ) ınanın bu durum ıcerısınde olan bır tek ben degılım engellılerbız org ve engelllıler sıtesı grubu var facebookta bırcok yerde mecrada dedıklerım ıle karşılacaksınız.

oyuzden her ınsanın bır olmadıgı gıbı her hasta da bır degıldır... oyuzden ulkemızdekı adalet sıstemı bellıdır fazla uzatmadan nedemek ıstedııgmı anladınız saglam adamlar masa başı ışte otururken hasta adamlar ayakta ış verıyorlar...

2 ıncı konu ıse bankaya yuklu bır borc aldıgım ıcın calışamadıgım ıcın uzunca bır zaman , bugun sıgortasız ış arıyorum sıgortalı olarak ış bulursam maasımın 4.te1 de kesılcek 1500 tl gecınmek ten bahsetmıyorum bıle evlıyım bır cocugum var buna bınayen.
Sıgortasız ış aramaktayım kendı yapabılecegım şartlarda.

Bu arada engellı yardımı sadece 509 tl dır .

Ben ANTALYA KEPEZ TARAFINA TAŞINDIM ( ANTALYA MANAVGAT BÖLGESINDEN ) cunku daha oncekı yaşadıgım yerde kıralar en kotu ev 800 900 buldu ,

oyuzden yaşam koşulları bıraz agırdı antalya merkez bölgesıne gore oyuzden kepezde yaşıyorum şuan.

ANTALYA BÖLGESINDE YAŞAYAN ARKADAŞLARA SESLENIYORUM EĞER SIGORTASIZ SAĞLIK ŞARTLARINA GORE YAPABILECEGIM BIR IŞ VARSA DESTEKLERINE IHTYACIM VAR.

BUGUNE KADAR KIMSEDEN BIRŞEY ISTEMEDIM BENDE ELIMDEN GELDIKCE SIZLERE YARDIMCI OLDUM BU PLATFORMDA BUNCA SIKINTI VE RAHATSIZLIGA RAĞMEN,
ÜZERİMDEKİ BU SIKINTI GIDERSE ELBETTE UZUN YILLAR DAHA COK YARDIMCI OLABILIRIM RABBIMIZIN IZNIYLE.

Yapabılecegım ışler yadırgamayın masa başı ış yapabılırım otur kalk hesab kıtabım kuvvetlıdır .

Kepez beledıyesıne basvuru yapcam bu PAZARTESI '' SIMIT TEZGAHI '' ıcın fakat yer muhıt cok onemlı ben kepezın bır mahallesınde otururken onların bana muratpaşa vb dıger yerlere yönlendırmesı bana cok agır gelır saglık ve ulaşım konusu acısından... her koldan elımden gelenı yapıyorum olurda sızın daha ıyı bır fıkrınız olursa onlarıda degerlendırırım TEŞEKKURLER HERKESE.

BENIMLE ILETIŞIME GECMEK ISTEYEN YARDIMCI OLMAYAN ISTEYEN ARKADAŞLARIM 0544 826 19 18 ARABILIR...

NOT ( FIZIKSEL BIR SORUNUM YOK DIŞ GORUNUŞUM IYIDIR )

CRİXUS

Katılımcı Üye
24 Ağu 2018
258
63
Hocam öncelikle Allah yardımcınız olsun. Durumunuza üzüldüm gerçekten yaşadıklarınız kolay şeyler değil. Rahatsızlıklarınıza bakacak olursak devlet engel raporu yüksek çıkan kişilere bakım parası adı altında aylık 1200 tl ye yakın ödeme yapıyor. Bence başvurun ama tek şart evde yaşayanların asgari gelirinin 1/4 ü geçmemesi gerekiyor ki sizde de geçtiğini sanmıyorum. Ayrıca eviniz varmış arabanız, tarlanız varmış bunlar önemli değil. Asgari 1/4 ü geçmesin aylık geliriniz yeter.

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
Değerlı kardesım o hakların hepsını bılıyorum ben ıtıraz etmedım yıllarca önce her onune gelen engellı raporu verdıklerı ıcın sahte evraklar vb kucuk bı hastalıga bıle engel oranı verdıklerı gercegı vardı ama bu son yılda hersey zorlastırdılar.

Inan cok sıkıntılı yaptılar beş parmagın beşı bırmış muamelesı yapıyorlar o durumda ancak dram ve demogajı yapanlar kazanıyor cogunluk bole alıyor .
eskı yonetmenlıkte cok basıttı basıt sekılde alıyorlardı bugun ole bır yonetmenlık yok ezasını cefasını bız cekıyoruz ıste.

ben %70 gecgın engel oranı alabılrdım fakat ıtıraz etsem bıle baltazar formu ıle ıle 60 lara ınıyordu engellı maasımda bır degısıklık olmuyordu 480 tl ıdı şu son 1 aydır 509 tl oldu oda calışmıyacan bıldıgın ölü olucaksın evde calışan olmıyak vb gercekten cok agır bır durum elestırmekten bıktım artık .

o maaştan haktan yararlanmak ıcın agır engellı ıbaresı olmak zorunda kımlık kartında .
Ve ben acemılık yaptım yönlendıren kımse yoktu taleb edebılırdım fakat şu varkı 1300 tl ıle bu gemı yıne ılerlemez.

hayat şartlar gun gectıkce zorlaşıyor paramızın hıcbır degerı kalmadı sayısal degerı var sadece ....

eğer bu şekılde ış bulamazsan sıkıntı olursa artık son çare tekrar heyete gırcem agır engellı ıbaresı alıp bakım maaşı ıcın muracaat edıcem.
uzun bır surec ama yınede son çare bunu denıycem ...

ama benım ıstegım o duruma gelmeden kendı hayatımı ıdame edebılecek ekonomık gelır saglık konusunda benı yormayacak bır ış ..

Ilgınız ıcın teşşekkur ederım....

Son düzenleme:

CRİXUS

Katılımcı Üye
24 Ağu 2018
258
63
Değerlı kardesım o hakların hepsını bılıyorum ben ıtıraz etmedım yıllarca önce her onune gelen engellı raporu verdıklerı ıcın sahte evraklar vb kucuk bı hastalıga bıle engel oranı verdıklerı gercegı vardı ama bu son yılda hersey zorlastırdılar.

ben %70 gecgın engel oranı alabılrdım fakat ıtıraz etsem bıle baltazar formu ıle ıle 60 lara ınıyordu engellı maasımda bır degısıklık olmuyordu 480 tl ıdı şu son 1 aydır 509 tl oldu oda calışmıyacan bıldıgın ölü olucaksın evde calışan olmıyak vb gercekten cok agır bır durum elestırmekten bıktım artık .

o maaştan haktan yararlanmak ıcın agır engellı ıbaresı olmak zorunda kımlık kartında .
Ve ben acemılık yaptım yönlendıren kımse yoktu taleb edebılırdım fakat şu varkı 1300 tl ıle bu gemı yıne ılerlemez.

hayat şartlar gun gectıkce zorlaşıyor paramızın hıcbır degerı kalmadı sayısal degerı var sadece ....

eğer bu şekılde ış bulamazsan sıkıntı olursa artık son çare tekrar heyete gırcem agır engellı ıbaresı alıp bakım maaşı ıcın muracaat edıcem.
uzun bır surec ama yınede son çare bunu denıycem ...

ama benım ıstegım o duruma gelmeden kendı hayatımı ıdame edebılecek ekonomık gelır saglık konusunda benı yormayacak bır ış ..

Ilgınız ıcın teşşekkur ederım....
Hocam çok haklısınız yanlış anlamayın ben de elimden geldiği kadar yardım etmek için yazdım yaşadıklarınız kolay şeyler değil bir yandan da ekpss ye hazırlanmanızı tavsiye ediyorum devlet kadrolarında sizler için ayrılmış kontenjan var inşallah iyi bir iş bulursunuz tek isteğim o.

Gamer

Katılımcı Üye
24 May 2019
8
3
Hakkında hayırlısı olsun. Umarım o bölgeden yardımcı olabilecek, sesi duyacak birisi çıkar.

Tugayy

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
8
3
Allah yardımcınız olsun fakat "EĞER SIGORTASIZ SAĞLIK ŞARTLARINA GORE YAPABILECEGIM BIR IŞ" bunu yazmanız ve istemeniz suçtur bunu bilmenizi isterim böyle bir riski kimse göze almak istemez bunuda değerlendirin lütfen.

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
Allah yardımcınız olsun fakat "EĞER SIGORTASIZ SAĞLIK ŞARTLARINA GORE YAPABILECEGIM BIR IŞ" bunu yazmanız ve istemeniz suçtur bunu bilmenizi isterim böyle bir riski kimse göze almak istemez bunuda değerlendirin lütfen.
Senin haklarını alıp kendı haklarına katıp sefa sürüp rant elde etmeleri. suç degıl de.

Hasta ve zorda olan birinin dik durup dılenmeden iş araması suçtur.

Bugunun adalet anlayışı bu ne yazzıkkı.

Bırcok ınsan bundan dolayı bu sıstem duzenınden dolayı magdur.

Herseyın farkındayım ben tessekurler.

MALİK

Katılımcı Üye
4 Mar 2018
153
28
Hocam Allah yardımcın olsun, eğer olurda böyle bir iş ortamı duyarsam gelirse inşallah gelir. Haber vermeyi çözüm bulmayı çok isterim. Allah kolaylık versin.
-Birde şu kanundan bahseden arkadaşa bişey söylemek istiyorum, adetim değil ama sinir oldum. Yav kardeşim o suç bu suç bırak avukatlık yapmayı. Herkes kimin neyin ne olduğunu biliyor, sen git şu suç bu suç yapmayın diye malum kişilere söyle. Akıl vericeğine yaralı parma işe. Boş boş konuşsanız aq.

W4D3

Katılımcı Üye
4 Şub 2018
231
28
Kayseri
Keşke imkanım olsada yardımcı olabilsem mal varliklarimi saygınlığımi elimden alan köpekler yüzünden şimdi kimseye yardımcı olamıyorum yardım etmek isteyipte edemeyen benmi suçluyum yoksa haksızlığı yapanlarmi her vicdanım sizladiginda hakkımı alanlara günahlar yazsın rabbim konuyu çok dağıtmak istemem uzun lâf ettim Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim sürçü lisan ettiysek affola vesselam

aytug25

Katılımcı Üye
1 Eyl 2017
336
63
Hocam sahibinden de yada letgo da ilanlar oluyor hep, konsol hackleme ücreti, yada oyun yükleme falan. Sizin bu konulara bilginiz var, elinizde oyunda vardır diye tahmin ediyorum. Sizde oyun yükleme ve hack içib falan ilan açın sitelere, site yönetimi birşey demezse buraya da açın bir ilan.
Tamam belki bu işten çok para gelmez ama hem sevdiğiniz bir şey olduğu belli hemde kendinizi fiziksel olarak çok yormadan yapabilirsiniz. Zamanla müşteri çevreniz olursa da daha iyi para kazanabilirsiniz.
Tek ek iş olarak bunu yapın demiyorum ama talep olması durumunda bunu da yapabilirsiniz...

@potemps4

Katılımcı Üye
2 Ağu 2017
529
93
Yazdım zaten onlar bızı bu hale getirdi hıcbırsekılde ilgilenmiyor lar.

Kimi kimlere şikayet edıcez?
güzel kardeşim öncelikle geçmiş olsun benimde 2 sene evvel eşim vefat etti 6 ve 8 yasında iki çocugumla ortada kaldım ne benim ne rahmetli eşimin ailesi sahip çıkmadı eşimin ödenmiş sigortası oldugu için 37 yaşında malulen emekli olup 1300 tl emekli aylıgı baglandı malum istanbul da 1300 tl ile geçınmek mucize çocuklarıma bakmam gerek çalısamıyorum bende CİMER e yazdım beni aile politikalar bakanlıgına baglı sosyal hizmet merkezine gönderdiler şimdi iki çocuguma maas baglandı ve çok şükür kimselere muhtaç olmadan yasıyorum demem oki kimseden çekinmeden kapı kapı devlet kurumlarına sosyal hizmet vs kurumlara git mutlaka bi insaflı saatim dolsunda evime gidim demiyen nasıl yardımcı olabilirim diyen bi helal süt emmiş memura denk gelirsin

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
Hocam sahibinden de yada letgo da ilanlar oluyor hep, konsol hackleme ücreti, yada oyun yükleme falan. Sizin bu konulara bilginiz var, elinizde oyunda vardır diye tahmin ediyorum. Sizde oyun yükleme ve hack içib falan ilan açın sitelere, site yönetimi birşey demezse buraya da açın bir ilan.
Tamam belki bu işten çok para gelmez ama hem sevdiğiniz bir şey olduğu belli hemde kendinizi fiziksel olarak çok yormadan yapabilirsiniz. Zamanla müşteri çevreniz olursa da daha iyi para kazanabilirsiniz.
Tek ek iş olarak bunu yapın demiyorum ama talep olması durumunda bunu da yapabilirsiniz...
Denedim çok cıkmıyor en son9 ay once oldu hocam.

Sımıt tezgahı için ugrasıyorum bugun yarın yer ıcın belli olur umarım olumlu gecer.

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
güzel kardeşim öncelikle geçmiş olsun benimde 2 sene evvel eşim vefat etti 6 ve 8 yasında iki çocugumla ortada kaldım ne benim ne rahmetli eşimin ailesi sahip çıkmadı eşimin ödenmiş sigortası oldugu için 37 yaşında malulen emekli olup 1300 tl emekli aylıgı baglandı malum istanbul da 1300 tl ile geçınmek mucize çocuklarıma bakmam gerek çalısamıyorum bende CİMER e yazdım beni aile politikalar bakanlıgına baglı sosyal hizmet merkezine gönderdiler şimdi iki çocuguma maas baglandı ve çok şükür kimselere muhtaç olmadan yasıyorum demem oki kimseden çekinmeden kapı kapı devlet kurumlarına sosyal hizmet vs kurumlara git mutlaka bi insaflı saatim dolsunda evime gidim demiyen nasıl yardımcı olabilirim diyen bi helal süt emmiş memura denk gelirsin
Zor bir durum gercekten iğne deliği kadar yer bırakmadım desem a abartmış olmam sanirim.
Heryere gıttım son çareyı de belirttim yukarıda bakalım

Beklemedeyim bakalım bugun yarın kokusu cikar hocam Rabbım sabır vermiştir yaşadıklarınız dan ötürü umarım o çocuklara bakacak daha ıyı güc kuvvet nasip eder. Benıde unutmaz.

KANEKİ

Moderator
Yönetici
Moderator
Katılımcı Üye
2 May 2018
1,286
113
Keşke imkanım olsada yardımcı olabilsem mal varliklarimi saygınlığımi elimden alan köpekler yüzünden şimdi kimseye yardımcı olamıyorum yardım etmek isteyipte edemeyen benmi suçluyum yoksa haksızlığı yapanlarmi her vicdanım sizladiginda hakkımı alanlara günahlar yazsın rabbim konuyu çok dağıtmak istemem uzun lâf ettim Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim sürçü lisan ettiysek affola vesselam

Sagol kardesım cıdden aynı durumların benzerını yaşadım, bu insanoğlun kimseye acıması yok iş cıkarı menfaat olunca. Hastasın engellısın umrunda degıl yinee de elindekilerı çalmak ıcın ugrasırlar

2. el cep telefonu alıyoruz