Atmosphère 0.8.9 (Nintendo Switch v8.0.1 Stabil Kullanım Kılavuzu)

2. el cep telefonu alıyoruz

Krocn

Katılımcı Üye
Kardeşim şöyle bir şey deneyebilirsin;

Öncelikli olarak bu işlemle tüm Save dosyaların silinecektir, o nedenle HB App store'den Checkpoint adlı uygulama ile (varsa kullandığın başka bir save yedekleme programı da olabilir, ben checkpoint kullandığım için bunu yazdım) silinmesini istemediğin oyunların save yedeklerini al ki oyun ilerlemelerini kaybetme ;)

Program Linki;
[Gizli içerik]

Gelelim işleme, Aslında Baştan Yazayım, işlem format atma ve fabrika ayarlarına dönme işlemi, çok kolay bir işlem ama yine de denemende fayda var diye düşünüyorum.

On-Off Tuşuna 3 sn. Basılı tutarak Turn off olarak kapat,

Hafıza kartını çıkarıp pc'ye takarak checkpoint uygulamasındaki savelerinin yedeklerini bilgisayara kopyala, sonrasında hafıza kartını da "exFAT" olarak biçimlendir. (Hafıza Kartı / switch / checkpoint klasörünü tamamen yedekle)

Sonrasında makinanı hafıza kartını takmadan aç. ayarlara girip en alttaki "System" sekmesine gel (burada Current Versiyon:8.0.1 görmen lazım yani (AMS 0.8.9) yazısı olmayacak)

en alttaki Formatting options'u seç

Yine En Altta "Initialize Console" seçeneğini seç, ve gelen ekranda Next'i seç. burayı takip ettiğinde makinanın full formatlama işlemini gerçekleştir.

Tüm işlemler bittikten sonra makinan yeni olarak açılacak, yeniden formatlayıp biçimlendirdiğin hafıza kartının içerisine yukarıdaki dosyaları ekle, sonraki işlemlere yeniden başlamış ol. genellikle hep hafıza kartlarının içerisindeki ya da cihazın hafızasındaki eski dosyalarla çakışmalardan bu sorunlar yaşanıyor. bunları denedikten sonra tahmin ediyorum ki sorun düzelecektir.

Tüm bunlara ek olarak, bilmediğin, tanımadığın hiç bir siteden oyun indirip makinana kurmanı tavsiye etmem, çünkü nsp formatındaki bir oyun olarak görünen, fakat makinanın yazılımını çökertebilecek virüsler de mevcut. bunun için sadece bildiğin sitelerden oyun indir ve oynamayı dene sonrasında makinana zarar verme ihtimalin de yüksek ;)

Umarım bu işlem sorununu çözmene yardımcı olur :)
Cevap yazmayi unutmusum.. dedigin gibi swicthi formatlayip tekrar yapinca islemleri sorun yasamadan oyunlar aciliyor cok tesekkur ediyorum.. buarada atmospherin 0.9.1 versiyonu cikmis bilginize sorunsuz calismakta

MKT9272

Katılımcı Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Nintendo Switch'te 8.0.1 Versiyonuyla Birlikte, Stabil Olarak Kullanabileceğiniz CFW Olan Atmosphère 0.8.9 Konusunun Anlatımını Paylaşıyor Olacağım.

Mesajın Uzunluğunu Görünce Sakın Gözünüz Korkmasın, Tüm Rehberi Okuyup, Sonrasında da Gerçekleştirmeniz En Fazla 5 - 10 dk Arası Sürecek :)

İşlemler Tamamlandıktan Sonra HB Menüyü Açamayan Arkadaşlar Olabilir, Bu İşlem İçin Albüm'e Tıklarken "R" Tuşuna Basılı Tutarak HB Menüyü Açabileceklerdir. Atmosphère Yeni Sürümlerde R Tuşuna Basarak Açılmayı Standart Hale Getirdi.

Resimli Bir Rehber Yapamadım, Fakat Takılan Arkadaşlarımız Konu Üzerinden Takıldıkları Yeri Sorarlarsa Eğer, Yardımcı Olmaya Çalışıyor Olacağım.

[Gizli içerik]

Yukarıdaki Bu İki dosya Ana Dosyalardır, Temiz Kurulum İçin Hafıza Kartınızı exFAT Olarak Biçimlendirin. Sonrasında Dosyaları İndirip Hafıza Kartının Ana Dizinine Ekleyin.

1. Dosya Atmosphère 0.8.9 Dosyalarıdır, 2. Dosya ise Nintendo Switch'inizin Stabil Çalışmasını ağlayacak Olan FS ve ES Patch Dosyalarıdır. 1 Dosyayı Ana Dizine Ekledikten Sonra 2. Dosyada "Atmosphere" isimli Klasörü Ana Dizine Ekleyin, Şayet Sorarsa Tümüne Evet Diyerek Kopyalama İşlemini Tamamlayın ve Hafıza Kartınızı Nintendo Switch'inize Takabilirsiniz.

[Gizli içerik]

Yukarıdaki Dosyayı İndirin, İnen "fusee-primary.bin isimli Dosyayı TegraRcmGUI Aracılığıyla Nintendo Switch'inize Payload Edin.

İşlemini Tamamlandı. Şuan Nintendo Switch'iniz ile Birlikte Tüm Oyunları Yükleyebilir, Bilgisayarınızdan Oyun Yüklemesi Gerçekleştirebilir, Freeshop ile Oyun Güncellemelerini Yapabilirsiniz.

FreeShop Kurulum Kullanım Detaylı Anlatımı İçin;

[Gizli içerik][Gizli içerik]

Goldleaf & Goldtree Oyun Kurulum ve Bilgisayardan Oyun Yükleme Detaylı Anlatım İçin;

[Gizli içerik]

İyi Oyunlar Dilerim.
Teşekkürler

2. el cep telefonu alıyoruz