Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

NINTENDO Wii U REHBER Bölüm 1 Wii U CFW Yükleme

2. el cep telefonu alıyoruz

aytug25

Katılımcı Üye
rank
Türkçe olarak hiçbir yerde Wii U konsolu için rehber ve kaynak bulamadım bu yüzden elimden geldiğince kendim bir rehber hazırlamak istedim.
Öncelikle Wii U cfw yaptığımızda neler elde edeceğimizden bahsedeyim.
Wii U oyunları
Wii oyunları (vWii yani sanal wii ile)
Gamecube oyunları
N64 oyunları
PS1 oyunları
PSP oyunları (kısmi olarak)
Snes, sega gibi nostaji konsollarının oyunları
Görüldüğü gibi tek bir konsol ile birçok konsolun oyunlarını oynayabiliriz. Bu yüzden uygun fiyata bulursanız bu konsola bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Şuan mevcut üç hack yöntemi var.
Birincisi ve bizim yapacağımız yöntem Haxchi diye geçen hack. Haxchi yaptığımızda konsolu her açışta haxchi uygulamasını çalıştırmamız gerekiyor. Artı yönleri, brick riski en düşük yöntem, her çalıştırmada sorunsuz çalışır. Eksi yönü ise bu hack için nindentoı eshoptan bir tane dsi oyunu satın almak gerekiyor.
Mocha adı verilen başka bir yöntem var. Bu yöntemin artı yanı oyun satın almaya gerek yok. Eksi yanı ise her konsolu açtığımızda tekrar aktive etmek gerekli ve aktive etmek diğer yönteme göre çok daha zahmetli ve hack işleminin çalışlması haxchi gibi kesin değil.
CBHC (Cold Boot Haxchi) denilen bir yöntem daha var, bu yöntemde aslında Haxchi ile aynı şekilde, oyun satın almak gerekiyor. Kurulumu bile aynı gidiyor. Artı yanı konsolu açınca hack otomatik aktif oluyor. Bizim ek program çalıştırmamız gerekmiyor. Eksi yanı brick riski yüksek, Wii u hack işine yeni başlıyorsanız bu yöntem size göre değil demektir.
Bizim yapacağımız hack için gerekli olan şeyler, bilgisayar, internet bağlantısı, sd kart ve nintendo eshoptan satın alınması gereken bir tane dsi oyunu (oyun listesinden ileride bahsedeceğim).

Bölüm 1;
Öncelikle konsolun en güncel sürümü 5.5.3 ve tüm hack işlemleri bu sürümde çalışıyor. Bu yüzden hack işlemlerine başlamadan önce konsolunuzu son sürüm olan 5.5.3’e güncelleyin.

1. Adım : SD kartı hazırlamak;
Öncelikle sd kartınızı fat32 formatında biçimlendirin. Verdiğim linkten Haxchi_v2.5u2.zip dosyasını indirin. Zip dosyasının içindeki klasörleri direk olarak sd karta kopyalayın.
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Sd kart için gerekli dosyalarımız hazır.

2. Adım : Eshoptan oyun satın almak;
Şimdi eshoptan alacağımız oyuna bakalım.

Kawashima: Motto Nou wo Kitaeru Otona no DS Training [JPN]
Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! [USA]
Dr. Kawashima's Brain Training [PAL]

Catch! Touch! Yoshi! [JPN]
Yoshi Touch & Go [USA]
Yoshi Touch & Go [PAL]

Mario Kart DS [JPN]
Mario Kart DS [USA]
Mario Kart DS [PAL]

New Super Mario Bros. [JPN]
New Super Mario Bros. [USA]
New Super Mario Bros. [PAL]

Yoshi's Island DS [JPN]
Yoshi's Island DS [USA]
Yoshi's Island DS [PAL]

Yawaraka Atama Juku [JPN]
Big Brain Academy [USA]
Big Brain Academy [PAL]

Sawaru: Made in Wario [JPN]
WarioWare: Touched! [USA]
WarioWare: Touched! [PAL]

Mario & Luigi RPG 2x2 [JPN]
Mario & Luigi: Partners in Time [USA]
Mario & Luigi: Partners in Time [PAL]

Donkey Kong: Jungle Climber [JPN]
DK: Jungle Climber [USA]
Donkey Kong: Jungle Climber [PAL]

Hoshi no Kirby: Sanjou! Dorocche Dan [JPN]
Kirby: Squeak Squad [USA]
Kirby: Mouse Attack [PAL]

Kaitou Wario the Seven [JPN]
Wario: Master of Disguise [USA]
Wario: Master of Disguise [PAL]

Star Fox Command [JPN]
Star Fox Command [USA]
Star Fox Command [PAL]

Touch! Kirby's Magic Paintbrush [JPN]
Kirby: Canvas Curse [USA]
Kirby: Power Paintbrush [PAL]

Zelda no Densetsu: Daichi no Kiteki [JPN]
The Legend of Zelda: Spirit Tracks [USA]
The Legend of Zelda: Spirit Tracks [PAL]

Super Mario 64 DS [JPN]
Super Mario 64 DS [USA]
Super Mario 64 DS [PAL]

Zelda no Densetsu: Mugen no Sunadokei [JPN]
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass [USA]
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass [PAL]

Atsumete! Kirby [JPN]
Kirby Mass Attack [USA]
Kirby Mass Attack [PAL]

Pokemon Ranger [JPN]
Pokemon Ranger [USA]
Pokemon Ranger [PAL]

Oideyo Doubutsu no Mori [JPN]
Animal Crossing: Wild World [USA]
Animal Crossing: Wild World [PAL]

Pokemon Fushigi no Dungeon: Sora no Tankentai [JPN]
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky [USA]
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky [PAL]

Pokemon Ranger: Batonnage [JPN]
Pokemon Ranger: Shadows of Almia [USA]
Pokemon Ranger: Shadows of Almia [PAL]

Pokemon Ranger: Hikari no Kiseki [JPN]
Pokemon Ranger: Guardian Signs [USA]

Uygun olan tüm oyunların listesini yazdım. Mesela ben Dr. Kawashima's Brain Training [PAL] oyunu ile işlemlerimi yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 8 euro civarı bir ücreti var oyunların.

3. Adım : Haxchi Yüklenmesi;
Sd kartımız konsola takılı iken konsolun web browseri ile aşağıda verdiğim siteleri sırası ile deneyin. Zaman zaman sitelerin biri aktif iken diğeri olmayabiliyor. O yüzden bütün siteleri verdim.
Site açılınca exploit yazan yere tıklayın. Eğer olmazsa bazı sitelerde exploit yazısının altında 0 1 2 3 4 rakamları yazıyor. Sıra ile bunları tıklayıp deneyin.

Bu işlemler sırasında konsolunuz donarsa korkmayın. Fişi çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin. Eğer başarılı olursanız homebrew launcher açılacak. Burada haxchi’yi seçin ve load deyin.

Açılan siyah ekranda satın aldığınız oyunun adı yazacak. A tuşu ile onu seçin ve haxchi yükleyin. Yükleme tamamlanınca ana menüye dönün. Satın aldığınız oyunun sembölünün Haxchi olarak değiştiğini göreceksiniz.

Şimdi sd kartı tekrar bilgisayarınıza takın. Haxchi klasörü içinde config dosyasına çift tıklayıp açın.

a=fw.img
b=sysmenu
default=wiiu/apps/homebrew_launcher/homebrew_launcher.elf

şeklinde bir yazı göreceksiniz.

Bunu şu şekilde değiştirin;

a=fw.img
b= wiiu/apps/homebrew_launcher/homebrew_launcher.elf
default= sysmenu

Bu değişikliği kaydettikten sonra sd kartı konsola geri takın ve yüklemiş olduğumuz haxchi sembolüne tıklayın. Karşımıza yine homebrew launcher gelecek. Yine aynı şekilde haxchi’yi seçin ve aynı oyun üstüne tekrar haxchi’yi kurun. Ana ekrana dönünce haxchi’yi çalıştırın. Ekrana haxchi açılış resmi gelecek, bu sırada hiçbir tuşa basmayın. Ardından konsol ana menüye dönecek. Artık hack işlemi bitti. İşlemin doğru olduğundan emin olmak iç,n ayarlar menüsüne girin, orada versiyonunuzun 99.99.99 şeklinde olduğunu göreceksiniz.

Unutmayın konsolu her açtığınızda haxchi’ye tıklayıp bir defa çalıştırmanız gerekmektedir.

NAND Yedeği Almak;

4. Adım : Nand yedeği almak aslında zorunlu değil, ancak konsolda oluşabilecek herhangi bir sorunda konsolunuzu kurtarmanız için gereklidir.
Eğer konsolunuz 8gb model ise en az 16 gb sd kart, 32gb model ise en az 64gb sd kart gerekiyor.

Verdiğim linkten Wii U nand dumper dosyasını indirin.
Bu dosyayı da sd kart içine kopyalayın. Homebrew launcher açın. Bunun için haxchi tıklayın. Açılış ekranında b tuşuna basılı tutun. Haxchi yüklediğimiz için artık web üzerinden homebrew launcher açmamıza gerek yok.

Wii U Nand Dumper çalıştırın. Bütün seçenekleri yes yapın. A tuşu ile dump işlemine başlayın. Tv ekranında görüntü beyaz ekranda wii u logosu olacak ancak gamepad ekranında ilerleme durumu gözüküyor. 32gb konsol için yaklaşık 3 buçuk saat sürüyor.

İşlem tamamlandığında sd kart içinde otp.bin ve diğer bin uzantılı dosyalar sizin nand yedeğiniz. Bunu kaybetmeyeceğiniz bir yere yedekleyin.

Uyarılar;

Haxchi yüklediğiniz oyunu marketten tekrar indirmeyin, yada o oyunu korsan olarak yüklemeyin.

Oyunu satın aldığınız profili konsoldan kaldırmayın, silmeyin.

Konsolu fabrika ayarlarına dön seçeneği ile sıfırlamayın.

İlk bölüm ile hack işlemimiz sona erdi. İkinci bölümde nasıl oyun indireceğinizi ve konsola nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım.

Bölüm 2;

Konsolun hafızası çok düşük 8 gb yada 32 gb, iki durumda da harici bir hdd kullanmanız gerekecek. Hdd'yi wii u ya bağlayın ve biçimlendirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey wii u da kullanacağınız hdd'yi başka bir yerde kullanamazsınız.

1. Adım : İndireceğimiz oyunları kurmak için bize gereken programı ayarlayalamak:
Şimdi haxchi çalıştırın ve b tuşuna basılı bekleyin. Homebrew launcher açıldığında listeden wup_installer_gx2 olanı seçin. Program açıldığında ise install klasörünün içine attığımız wup programını kuralım. Burada bize iki seçenek sunacak. Nand konsolun hafızası, usb ise harici hdd. Harici hdd takılı olmasa bile bu seçenek gözükür.
Bu kurduğumuz programı dahili hddye kurarsanız, harici hdd bağlayınca çalışmaz, hata verir. Bu yüzden programı harici hdd'ye kurun. Kurulum bitince ana menüye dönün. Burada wup_installer_gx2 için kısayol programı görebilirsiniz. Artık haxchi çalıştırdıktan sonra direk buradan program yükleme kısmına ulaşabiliriz.
Son olarak wii u system settings'e girin. Buradan data management kısmına gelin. Yüklemiş olduğunuz wup_installer_gx2 programını hem konsolun hafızasında hem de harici hdd içinde olacak şekilde iki yere kopyalayın. Bu şekilde harici hdd takılı değilken veya takılı iken sorun çıkmadan programı kullanabilirsiniz.

2. Adım : Oyunları indireceğimiz programı ayarlamak:

Oyunları indirmek için Wii U Usb Helper isimli bir program kullanacağız.
Görsel olarak ilk program çok daha iyi ancak pal ve ntsc gibi bölgeleri değiştirmek için daha pratik olduğundan bu programı da elinizde bulundurmanız iyi olur.

3. Adım : Alternatif bir yöntem:

İnternette çoğu sitede wii u oyunu paylaşımı yapıldığını görmüşsünüzdür. Bu oyunların formatı bizim yüklediğimizden biraz farklı. Loadiine adı verilen bu sistem çoğunlukla wii u emulatörü için kullanılıyor. Ancak bu formattaki oyunları wii u üzerinde oynamamız mümkün. Şimdi iki sistemin artı ve eksi yönlerini karşılaştıralım daha sonra bunu nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğim.
- Wup installer ile oyunlar harici hdd üzerinden çalışır, daha hızlı okunur, online oynama desteği, oyunlara ana ekrandan ulaşma gibi imkanları bulunur. Loadiine ile oyunlar sd kart üzerinden çalışır. Sd kart olduğu için okuma hızı çok düşüktür. Online desteği yoktur. Oyunları program üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
Şu ana kadar wup installer yöntemi çok daha iyi gözüküyor. Ancak nintendo konsola 300 uygulama limiti koymuş ve bunu aşmak mümkün değil. Bu yüzden küçük boyutlu oyunları loadiine formatında indirip sd kart üzerinden çalıştırmak ve büyük oyunları normal wup installer formatında indirip wii u ya yüklemek daha mantıklı olabilir.
4. Adım : En düşük risk ile online oynamak:

Son olarak buna da değinelim. usb helper ile indirdiğimiz oyunları konsola yükledikten konsolu yeniden başlatın. haxchi çalıştırmadan oyunu açmayı deneyin. Eğer sadece oyunu ve update dosyasını kurduysanız ve oyunun bölge kodu konsolunuz ile aynı ise haxchi çalıştırmadan oyun açılacaktır. Dlc yüklemeden bu şekilde online oynarsanız risk en düşük seviyededir. Ancak her zaman cfwli konsolda online oyun oynarken risk varır. Bunu da unutmayın.

Son düzenleme:

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
rank
@aytug25

Merhaba.
İlgilenebilirim dediğin bölümleri belirtirsen hemen ilk fırsatta açalım. Forumumuz için önemli bir bilgi kaynağı olacaktır. Teşekkürler.

aytug25

Katılımcı Üye
rank
@aytug25

Merhaba.
İlgilenebilirim dediğin bölümleri belirtirsen hemen ilk fırsatta açalım. Forumumuz için önemli bir bilgi kaynağı olacaktır. Teşekkürler.
3ds cfw yükleme ekleyebilirim. Aslında diğer konsollar ile ilgili eklemek istediklerimde var ancak diğer konsollar için genel bölümler mevcut zaten o yüzden bir sıkıntı olmaz, başlık açıp eklerim. Nintendo bölümü açarsanız 3ds ve wii u rehberleri ekleyebilirim.

vok78

Katılımcı Üye
rank
aytug25 agzına saglık.. Çok işime yaradı... Sormak istediğim birşey daha var... wii u da amiga ve commodore 64 emulatorlerini çalıştırabilir miyiz?
İnternette pek bişey bulamadım. senin bir tecrüben var mı bu konuda
kolay gelsin

vok78

Katılımcı Üye
rank
Öncelikle yönetici arkadaşlardan özür diliyorum. Forumda nintendo bölümü yoktu. Sadece switch bölümü vardı. O yüzden başlığı buraya açtım. Eğer uygun nintendo bölümü olursa 3ds hack işlemi içinde bir rehber hazırlayabilirim. Gerekirse taşıyıp silebilirler. Hatam varsa affola :D

Türkçe olarak hiçbir yerde Wii U konsolu için rehber ve kaynak bulamadım bu yüzden elimden geldiğince kendim bir rehber hazırlamak istedim.
Öncelikle Wii U cfw yaptığımızda neler elde edeceğimizden bahsedeyim.
Wii U oyunları
Wii oyunları (vWii yani sanal wii ile)
Gamecube oyunları
N64 oyunları
PS1 oyunları
PSP oyunları (kısmi olarak)
Snes, sega gibi nostaji konsollarının oyunları
Görüldüğü gibi tek bir konsol ile birçok konsolun oyunlarını oynayabiliriz. Bu yüzden uygun fiyata bulursanız bu konsola bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Şuan mevcut üç hack yöntemi var.
Birincisi ve bizim yapacağımız yöntem Haxchi diye geçen hack. Haxchi yaptığımızda konsolu her açışta haxchi uygulamasını çalıştırmamız gerekiyor. Artı yönleri, brick riski en düşük yöntem, her çalıştırmada sorunsuz çalışır. Eksi yönü ise bu hack için nindentoı eshoptan bir tane dsi oyunu satın almak gerekiyor.
Mocha adı verilen başka bir yöntem var. Bu yöntemin artı yanı oyun satın almaya gerek yok. Eksi yanı ise her konsolu açtığımızda tekrar aktive etmek gerekli ve aktive etmek diğer yönteme göre çok daha zahmetli ve hack işleminin çalışlması haxchi gibi kesin değil.
CBHC (Cold Boot Haxchi) denilen bir yöntem daha var, bu yöntemde aslında Haxchi ile aynı şekilde, oyun satın almak gerekiyor. Kurulumu bile aynı gidiyor. Artı yanı konsolu açınca hack otomatik aktif oluyor. Bizim ek program çalıştırmamız gerekmiyor. Eksi yanı brick riski yüksek, Wii u hack işine yeni başlıyorsanız bu yöntem size göre değil demektir.
Bizim yapacağımız hack için gerekli olan şeyler, bilgisayar, internet bağlantısı, sd kart ve nintendo eshoptan satın alınması gereken bir tane dsi oyunu (oyun listesinden ileride bahsedeceğim).

Bölüm 1;
Öncelikle konsolun en güncel sürümü 5.5.3 ve tüm hack işlemleri bu sürümde çalışıyor. Bu yüzden hack işlemlerine başlamadan önce konsolunuzu son sürüm olan 5.5.3’e güncelleyin.

1. Adım : SD kartı hazırlamak;
Öncelikle sd kartınızı fat32 formatında biçimlendirin. Verdiğim linkten Haxchi_v2.5u2.zip dosyasını indirin. Zip dosyasının içindeki klasörleri direk olarak sd karta kopyalayın.
FIX94/haxchi
Verdiğim ikinci linkten Homebrew launcher v1.4’ü indirin. Aynı şekilde sd karta kopyalayın.
SD:\wiiu\apps\şeklinde dosya yolu gözüküyor. Az önce kopyaladığımız ile aynı yol ama içerik farklı yani direk kopyala demenizde sorun yok.
https://github.com/dimok789/homebrew_launcher/releases/download/1.4/homebrew_launcher.v1.4.zip
HomeBrew App Store dosyasını da indirin. Aynı şekilde sd karta kopyalayın. Cfw için gerekli değil ancak daha sonra kullandığınız programları buradan güncelleyebilirsiniz.
vgmoose/wiiu-hbas
Sd kart için gerekli dosyalarımız hazır.

2. Adım : Eshoptan oyun satın almak;
Şimdi eshoptan alacağımız oyuna bakalım.

Kawashima: Motto Nou wo Kitaeru Otona no DS Training [JPN]
Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! [USA]
Dr. Kawashima's Brain Training [PAL]

Catch! Touch! Yoshi! [JPN]
Yoshi Touch & Go [USA]
Yoshi Touch & Go [PAL]

Mario Kart DS [JPN]
Mario Kart DS [USA]
Mario Kart DS [PAL]

New Super Mario Bros. [JPN]
New Super Mario Bros. [USA]
New Super Mario Bros. [PAL]

Yoshi's Island DS [JPN]
Yoshi's Island DS [USA]
Yoshi's Island DS [PAL]

Yawaraka Atama Juku [JPN]
Big Brain Academy [USA]
Big Brain Academy [PAL]

Sawaru: Made in Wario [JPN]
WarioWare: Touched! [USA]
WarioWare: Touched! [PAL]

Mario & Luigi RPG 2x2 [JPN]
Mario & Luigi: Partners in Time [USA]
Mario & Luigi: Partners in Time [PAL]

Donkey Kong: Jungle Climber [JPN]
DK: Jungle Climber [USA]
Donkey Kong: Jungle Climber [PAL]

Hoshi no Kirby: Sanjou! Dorocche Dan [JPN]
Kirby: Squeak Squad [USA]
Kirby: Mouse Attack [PAL]

Kaitou Wario the Seven [JPN]
Wario: Master of Disguise [USA]
Wario: Master of Disguise [PAL]

Star Fox Command [JPN]
Star Fox Command [USA]
Star Fox Command [PAL]

Touch! Kirby's Magic Paintbrush [JPN]
Kirby: Canvas Curse [USA]
Kirby: Power Paintbrush [PAL]

Zelda no Densetsu: Daichi no Kiteki [JPN]
The Legend of Zelda: Spirit Tracks [USA]
The Legend of Zelda: Spirit Tracks [PAL]

Super Mario 64 DS [JPN]
Super Mario 64 DS [USA]
Super Mario 64 DS [PAL]

Zelda no Densetsu: Mugen no Sunadokei [JPN]
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass [USA]
The Legend of Zelda: Phantom Hourglass [PAL]

Atsumete! Kirby [JPN]
Kirby Mass Attack [USA]
Kirby Mass Attack [PAL]

Pokemon Ranger [JPN]
Pokemon Ranger [USA]
Pokemon Ranger [PAL]

Oideyo Doubutsu no Mori [JPN]
Animal Crossing: Wild World [USA]
Animal Crossing: Wild World [PAL]

Pokemon Fushigi no Dungeon: Sora no Tankentai [JPN]
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky [USA]
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky [PAL]

Pokemon Ranger: Batonnage [JPN]
Pokemon Ranger: Shadows of Almia [USA]
Pokemon Ranger: Shadows of Almia [PAL]

Pokemon Ranger: Hikari no Kiseki [JPN]
Pokemon Ranger: Guardian Signs [USA]

Uygun olan tüm oyunların listesini yazdım. Mesela ben Dr. Kawashima's Brain Training [PAL] oyunu ile işlemlerimi yapmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 8 euro civarı bir ücreti var oyunların.

3. Adım : Haxchi Yüklenmesi;
Sd kartımız konsola takılı iken konsolun web browseri ile aşağıda verdiğim siteleri sırası ile deneyin. Zaman zaman sitelerin biri aktif iken diğeri olmayabiliyor. O yüzden bütün siteleri verdim.

http://cg.sleepii.ovh/
http://sleepii.ovh
http://stupiid.ovh
http://u.drg.li
http://www.wiiubru.com/x/

Site açılınca exploit yazan yere tıklayın. Eğer olmazsa bazı sitelerde exploit yazısının altında 0 1 2 3 4 rakamları yazıyor. Sıra ile bunları tıklayıp deneyin.

Bu işlemler sırasında konsolunuz donarsa korkmayın. Fişi çıkarıp geri takın ve tekrar deneyin. Eğer başarılı olursanız homebrew launcher açılacak. Burada haxchi’yi seçin ve load deyin.

Açılan siyah ekranda satın aldığınız oyunun adı yazacak. A tuşu ile onu seçin ve haxchi yükleyin. Yükleme tamamlanınca ana menüye dönün. Satın aldığınız oyunun sembölünün Haxchi olarak değiştiğini göreceksiniz.

Şimdi sd kartı tekrar bilgisayarınıza takın. Haxchi klasörü içinde config dosyasına çift tıklayıp açın.

a=fw.img
b=sysmenu
default=wiiu/apps/homebrew_launcher/homebrew_launcher.elf

şeklinde bir yazı göreceksiniz.

Bunu şu şekilde değiştirin;

a=fw.img
b= wiiu/apps/homebrew_launcher/homebrew_launcher.elf
default= sysmenu

Bu değişikliği kaydettikten sonra sd kartı konsola geri takın ve yüklemiş olduğumuz haxchi sembolüne tıklayın. Karşımıza yine homebrew launcher gelecek. Yine aynı şekilde haxchi’yi seçin ve aynı oyun üstüne tekrar haxchi’yi kurun. Ana ekrana dönünce haxchi’yi çalıştırın. Ekrana haxchi açılış resmi gelecek, bu sırada hiçbir tuşa basmayın. Ardından konsol ana menüye dönecek. Artık hack işlemi bitti. İşlemin doğru olduğundan emin olmak iç,n ayarlar menüsüne girin, orada versiyonunuzun 99.99.99 şeklinde olduğunu göreceksiniz.

Unutmayın konsolu her açtığınızda haxchi’ye tıklayıp bir defa çalıştırmanız gerekmektedir.

NAND Yedeği Almak;

4. Adım : Nand yedeği almak aslında zorunlu değil, ancak konsolda oluşabilecek herhangi bir sorunda konsolunuzu kurtarmanız için gereklidir.
Eğer konsolunuz 8gb model ise en az 16 gb sd kart, 32gb model ise en az 64gb sd kart gerekiyor.

Verdiğim linkten Wii U nand dumper dosyasını indirin.

koolkdev/wiiu-nanddumper

Bu dosyayı da sd kart içine kopyalayın. Homebrew launcher açın. Bunun için haxchi tıklayın. Açılış ekranında b tuşuna basılı tutun. Haxchi yüklediğimiz için artık web üzerinden homebrew launcher açmamıza gerek yok.

Wii U Nand Dumper çalıştırın. Bütün seçenekleri yes yapın. A tuşu ile dump işlemine başlayın. Tv ekranında görüntü beyaz ekranda wii u logosu olacak ancak gamepad ekranında ilerleme durumu gözüküyor. 32gb konsol için yaklaşık 3 buçuk saat sürüyor.

İşlem tamamlandığında sd kart içinde otp.bin ve diğer bin uzantılı dosyalar sizin nand yedeğiniz. Bunu kaybetmeyeceğiniz bir yere yedekleyin.

Uyarılar;

Haxchi yüklediğiniz oyunu marketten tekrar indirmeyin, yada o oyunu korsan olarak yüklemeyin.

Oyunu satın aldığınız profili konsoldan kaldırmayın, silmeyin.

Konsolu fabrika ayarlarına dön seçeneği ile sıfırlamayın.

İlk bölüm ile hack işlemimiz sona erdi. İkinci bölümde nasıl oyun indireceğinizi ve konsola nasıl yükleyeceğinizi anlatacağım.

Bölüm 2;

Konsolun hafızası çok düşük 8 gb yada 32 gb, iki durumda da harici bir hdd kullanmanız gerekecek. Hdd'yi wii u ya bağlayın ve biçimlendirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey wii u da kullanacağınız hdd'yi başka bir yerde kullanamazsınız.

1. Adım : İndireceğimiz oyunları kurmak için bize gereken programı ayarlayalamak:

Öncelikle wup_installer_gx2 dosyasını indirin. Bunu sd kart içine wiiu/apps klasörü içine kopyalayın. Daha sonra wup install kısmını indirin. Sd kart içinde ana dizine install isimli bir klasör oluşturun. Ardından install dosyasını buraya kopyalayın. Dosyaları tek tek şekilde değil, klasör halinde burada kopyalayın.
Şimdi haxchi çalıştırın ve b tuşuna basılı bekleyin. Homebrew launcher açıldığında listeden wup_installer_gx2 olanı seçin. Program açıldığında ise install klasörünün içine attığımız wup programını kuralım. Burada bize iki seçenek sunacak. Nand konsolun hafızası, usb ise harici hdd. Harici hdd takılı olmasa bile bu seçenek gözükür.
Bu kurduğumuz programı dahili hddye kurarsanız, harici hdd bağlayınca çalışmaz, hata verir. Bu yüzden programı harici hdd'ye kurun. Kurulum bitince ana menüye dönün. Burada wup_installer_gx2 için kısayol programı görebilirsiniz. Artık haxchi çalıştırdıktan sonra direk buradan program yükleme kısmına ulaşabiliriz.
Son olarak wii u system settings'e girin. Buradan data management kısmına gelin. Yüklemiş olduğunuz wup_installer_gx2 programını hem konsolun hafızasında hem de harici hdd içinde olacak şekilde iki yere kopyalayın. Bu şekilde harici hdd takılı değilken veya takılı iken sorun çıkmadan programı kullanabilirsiniz.

2. Adım : Oyunları indireceğimiz programı ayarlamak:

Oyunları indirmek için Wii U Usb Helper isimli bir program kullanacağız.

Usb Helper programını indirin.
- USBHelperLauncher-0.14c rar dosyasını bir klasöre çıkarın.
- Wii U USB Helper 0.6.1.616 - recommended version rar dosyasını da aynı klasöre çıkarın.
- MakeHostsJson.exe dosyasını da aynı klasöre kopyalayın ve çalıştırın. Ekranda sizden girmeniz istenilen değeri girin ve GENERATE butonuna basın.
- USBHelperLauncher.exe ile programı çalıştırın. İstediğiniz bölgeyi seçin, oyunları indireceğiniz klasörü belirleyin.
- http://wiiu.titlekeys.gq/ titlekey sitesini kullanın.
- "USB Helper is preparing the ticket cache" yazısında program takılırsa, programı kapatın. C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Local dosya yolundaki Hikari06 ve IsolatedStorage klasörlerini silin.
- Hata devam ederse bu iki klasörü tekrar silin ardından, C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Roaming dosya yolundaki USB_HELPER klasörünü silin.
- Dosya yolunu Bu Bilgisayar --> Yerel Disk(C:) --> Kullanıcılar --> Kullanıcı adınız --> AppData şeklinde bulabilirsiniz.
- AppData klasörü gizli klasör olarak gözüküyor olabilir.
- Buradan programın güncel versiyonu çıkmış mı diye kontrol edebilirsiniz. Programı kurduktan sonra güncelleme varsa size otomatik olarak haber veriyor zaten.

Programı kurduktan sonra titlekey kaynaklı hata alırsanız siteyi kotrol edin. Bunun için;
- http://wiiu.titlekeys.gq/ internet sitesine girmeye çalışın. Eğer hata alırsanız WiiU Title Key adresi ile sitenin aktif olup olmadığını kontrol edin.
- C:\Windows\System32\drivers\etc\ klasöründeki hosts dosyasını masaüstüne kopyalayın.
- Hosts dosyasını metin belgesi ile açın ve içine şu satırları ekleyin;
104.129.56.137 wiiu.titlekeys.gq
104.129.56.137 3ds.titlekeys.gq
- Ardında bu dosyayı kaydedin ve C:\Windows\System32\drivers\etc\ klasöründeki hosts dosyası ile değiştirin. (Windows direk olarak hosts dosyası üzerinde değişiklik yapmaa müsade etmediği için bu şekilde yaptık.)
- Bilgisayarınızı yeniden başlatın, artık http://wiiu.titlekeys.gq/ sitesinin sorunsuz olarak çalışması gerekiyor.

Programı format sonrası yada başka bir bilgisayara kurduğunuz zaman, daha önceden yüklenmiş oyunların installed on your WiiU kısmında gözükmesi için;
C:\Users\Kullanıcı adınız\AppData\Roaming dosya yolundaki USB_HELPER klasörünün yedeğini alın ve format sonrası programı çalıştırmadan önce aynı dosya yoluna yapıştırın.

Şimdi de kullanabileceğiniz daha basit bir program anlatayım. Bunun için uTikDownloadHelper isimli bir porgram kullanacağız.

uTikDownloadHelper programını indirin.
- Programı çalıştırınca ekrana tıklayın açılan pencerede wiiu.titlekeys.gq yazın.
- İndirmek istediğiniz oyunun bölge kodunu seçin, oyunu seçin ve indirme yerini belirleyip indirin.

Görsel olarak ilk program çok daha iyi ancak pal ve ntsc gibi bölgeleri değiştirmek için daha pratik olduğundan bu programı da elinizde bulundurmanız iyi olur.

Şimdilik bu kadar......
Üçüncü bölüm wii kısmını hackleme ve oyun yüklemeyi anlatacağım ancak buna geçmeden önce ikinci bölüme ek bir kaç şey eklemeyi düşünüyorum.

akg58

Katılımcı Üye
rank
Vay arkadaş ne uzun işlemler gözümü korkuttu. Yurtdışından gelirken getirdim bir arkadaş verdi içinde orijinal mario cd si ile.Araştırırken bu forumu buldum bakalım beceremezsek satarım gider.

aytug25

Katılımcı Üye
rank
Vay arkadaş ne uzun işlemler gözümü korkuttu. Yurtdışından gelirken getirdim bir arkadaş verdi içinde orijinal mario cd si ile.Araştırırken bu forumu buldum bakalım beceremezsek satarım gider.
İşlem aslında uzun değil, ben sıkıntı olmasın diye detaylı yazdım, bu gece wii kısmını bitiricem, gamecube oyunlarını çalıştırmayı da ekliycem, belki zaman olursa ps1 ve n64 emulatorleri de eklerim bu gece, siz takıldığınız yerde sormaktan çekinmeyin.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
rank
3ds cfw yükleme ekleyebilirim. Aslında diğer konsollar ile ilgili eklemek istediklerimde var ancak diğer konsollar için genel bölümler mevcut zaten o yüzden bir sıkıntı olmaz, başlık açıp eklerim. Nintendo bölümü açarsanız 3ds ve wii u rehberleri ekleyebilirim.
Tamamdır Hocam, şimdi gördüm mesajınızı. Ben yarın gerekli bölümleri açıp size bildiririm (y):)

akg58

Katılımcı Üye
rank
İşlem aslında uzun değil, ben sıkıntı olmasın diye detaylı yazdım, bu gece wii kısmını bitiricem, gamecube oyunlarını çalıştırmayı da ekliycem, belki zaman olursa ps1 ve n64 emulatorleri de eklerim bu gece, siz takıldığınız yerde sormaktan çekinmeyin.
Teşekkür ederim, emeğinize sağlık henüz bir şey yapmadım. Şimdilik format atıp sıfırladım cihazı. Hafta sonu deneyeceğim muhtemelen.

aytug25

Katılımcı Üye
rank
bugün akşama bir aksilik olmazsa rehberi bölmeyi planlıyorum, tek parça olunca çok uzun olacak ve okurken daha karışık gelecek insanlara. Artık wii u bölümü de olduğuna göre her bölümü ayrı başlık olarak yapmak daha mantıklı olur gibi geldi bana umarım herkes beğenir bu şekilde...

turkgaming34

Katılımcı Üye
rank
Eyv üstat çok istifade ettik Allah razı olsun
...

Uzun araştırmalarımız neticesinde Nintendo'nun bu konsolundan almaya karar vermiştik

Şimdi cihaz şu şekilde
Seven çok sevmeyen de çok

Fakat oldukça memnun kaldık

Sadece ev ortamında oyun oynayan biri de memnun kalacaktır SWITCH'in bundan farkı gittiğiniz her yere taşıyabiliyor olmanız

Oyun kontrolleri ve tam bir kalite eseri olan kumandası ise 10 üzerinden kesinlikle 10 puan

Şu an üretimi yok Türkiyede sadece 2. elde, yurtdışında da seri sonu kampanyalarda var

Tek tük bulabilen kaçırmasın derim

Son düzenleme:
2. el cep telefonu alıyoruz