Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

CE 36244-9 hatasi

2. el cep telefonu alıyoruz

yhanova

Katılımcı Üye
13 Ara 2018
384
63
Merhaba buradan indirdigim oyunlarin bazilarinda kurulum yaparken yarisini gectikten sonra

CE 36244-9 hatasi

Veriyor. Sitede harici diski cikarin x olan oyunu ana menüden secip harici diski geri takin diye yazanlar var ama sorun çözülmuyor hen 1.6 offline kullaniyorum

Kurulum da hata olmasının sebebi nedir yardimci olur musunuz

maxsimus

Katılımcı Üye
5 Ocak 2019
57
8
aynı sorun bende var kardeş pes 2018 indirdim bu sorunla karşılaştım yazdım nafile cevap yok boşuna zaman ve emeğimiz gidiyor oyun yükleyen arkadaşlar test etmediği oyunu niye yüklüyorlar ki karşısındaki insanları madur etmesinler bence

kaan_267

Katılımcı Üye
13 May 2018
126
28
Arkadaşlar bu sorunun iki sebebi var birincisi harici diskiniz ya çok dolu ve beli bi kısmında badsector var yani bozuk ikinciside harici diske oyun atma işlemi bittikten sonra direk harici diski bilgisayardan çıkarmadan kaynaklanıyor harici diske oyunu atıktan sonra bilgisayarda saatin olduğu kısımda usb disk simgesine sağ tıklayıp usb diski cikar yapıp ondan sonra harici diski bilgisayardan çıkarmalısınız bu sizin başınıza gelen olayı ben çok yaşadım ve bu şekilde çözdüm bilginize

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,531
113
44
Antalya
Ya konuyu başlayan arkadaş 3 Ocak ta yazmış bugüne kadar gören olmamış şimdi 2 hafta sonra hepimiz bir cevap yazıyoruz. :)

Arkadaşın almış olduğu hata yani CE 36244-9 hatası orijinal konsollarda pkg dosyası bozuk yada indirme hatası olarak geçiyor.
Sony destek platformunda bu şekilde bilgisi verilmiştir.

Bizim kırık konsollarda ise bu hata yine aynı mantıkla pkg dosyasını kendimiz yüklüyoruz ya aslında konsol bunu indirme işlemi sanarak
gerçekleştiriyor (zaten bunu ekranda sol üst köşede yazar) kısaca yükleme sırasında bir yerde bağlantı kesilip bu uyarıyı veriyor.

Bu uyarının sebebi yüklemeye çalıştığınız pkg dosyasının bozuk olduğunu gösteriyor.

Muhtemelen hata aldığınız bu oyunu indirdiğiniz yerde de zaten bu pkg oyun dosyası hatalıdır ve test edilmemden paylaşılmıştır.

Yada siz bu oyunu pkg olarak indirirken ani internet bağlantınızın kesilmesi yada sıkıştırılmış rar lı bir oyun ise rar dan çıkartma paket hatası
veya vb RAR hatalarından kaynaklanabilir.

Neyse anlaması çok basittir. Aşağıda verdiğim PKG Test programını indirip bilgisayarınızdan ilgili oyun pkg dosyasını seçip test yapın (Check !)

Eğer program PKG dosyasını test ettiğinde kırmızı uyarı ile BAD diyorsa PKG dosyası bozuktur. Tamiri yoktur. Ve PS4 de denenirse hata verir.

Arkadaş test eder ise sorunun büyük ihtimalle bu olduğu anlaşılacaktır. Tabi diğer arkadaşların yazdıklarını da kontrol ederse iyi olur.

Nitekim diğer arkadaşın yazdığı PES2018 oyununu indirdiğim yerde bende de bu PKG dosyası hatalıydı ve uyarı vermişti.

Muhtemelen aynı bozuk oyunu indirmiş olmalıyız.

Daha sonra torrent ten bu PES2018 oyununu indirdim sıkıntı yok test de yapmıştım hata vermemişti.

Çalışan PES2018 torrent ve ilk mesajdaki Uncharted Lost Legacy çalışan torrent paylaşabilirim istenirse. (Test edilmiş) :)

PS4 PKG TEST PROGRAMI
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
Kısaca herkes için indirdiğiniz pkg oyununu ps4 e yüklemeden önce bu testi yapın ve pkg dosyasının bozuk olup olmadığını anlayın.
Bozuk uyarısı alırsanız boşuna PS4 e yüklemeyin çünkü bozuktur ve hata verir. :) Başka kaynaktan yada tekrar indirin.

Son düzenleme:

maxsimus

Katılımcı Üye
5 Ocak 2019
57
8
Ya konuyu başlayan arkadaş 3 Ocak ta yazmış bugüne kadar gören olmamış şimdi 2 hafta sonra hepimiz bir cevap yazıyoruz. :)

Arkadaşın almış olduğu hata yani CE 36244-9 hatası orijinal konsollarda pkg dosyası bozuk yada indirme hatası olarak geçiyor.
Sony destek platformunda bu şekilde bilgisi verilmiştir.

Bizim kırık konsollarda ise bu hata yine aynı mantıkla pkg dosyasını kendimiz yüklüyoruz ya aslında konsol bunu indirme işlemi sanarak
gerçekleştiriyor (zaten bunu ekranda sol üst köşede yazar) kısaca yükleme sırasında bir yerde bağlantı kesilip bu uyarıyı veriyor.

Bu uyarının sebebi yüklemeye çalıştığınız pkg dosyasının bozuk olduğunu gösteriyor.

Muhtemelen hata aldığınız bu oyunu indirdiğiniz yerde de zaten bu pkg oyun dosyası hatalıdır ve test edilmemden paylaşılmıştır.

Yada siz bu oyunu pkg olarak indirirken ani internet bağlantınızın kesilmesi yada sıkıştırılmış rar lı bir oyun ise rar dan çıkartma paket hatası
veya vb RAR hatalarından kaynaklanabilir.

Neyse anlaması çok basittir. Aşağıda verdiğim PKG Test programını indirip bilgisayarınızdan ilgili oyun pkg dosyasını seçip test yapın (Check !)

Eğer program PKG dosyasını test ettiğinde kırmızı uyarı ile BAD diyorsa PKG dosyası bozuktur. Tamiri yoktur. Ve PS4 de denenirse hata verir.

Arkadaş test eder ise sorunun büyük ihtimalle bu olduğu anlaşılacaktır. Tabi diğer arkadaşların yazdıklarını da kontrol ederse iyi olur.

Nitekim diğer arkadaşın yazdığı PES2018 oyununu indirdiğim yerde bende de bu PKG dosyası hatalıydı ve uyarı vermişti.

Muhtemelen aynı bozuk oyunu indirmiş olmalıyız.

Daha sonra torrent ten bu PES2018 oyununu indirdim sıkıntı yok test de yapmıştım hata vermemişti.

Çalışan PES2018 torrent ve ilk mesajdaki Uncharted Lost Legacy çalışan torrent paylaşabilirim istenirse. (Test edilmiş) :)

PS4 PKG TEST PROGRAMI
[Gizli içerik]

Kısaca herkes için indirdiğiniz pkg oyununu ps4 e yüklemeden önce bu testi yapın ve pkg dosyasının bozuk olup olmadığını anlayın.
Bozuk uyarısı alırsanız boşuna PS4 e yüklemeyin çünkü bozuktur ve hata verir. :) Başka kaynaktan yada tekrar indirin.

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,531
113
44
Antalya
çalışan yama uyumlu pes 2018 öneriniz
Hangi yama paylaşım konusundan bahsediyorsunuz. Bu oyun için birden çok konu açılmış.

Bana hangisi olduğunu söylerseniz elimdeki oyunu bakıp test ederim ve çalışırsa sonra torrenti paylaşırım.

Aşağıdaki konularda zaten çalıştığı söylenen bazı linkler paylaşılmış.

Konulara siz de bakıp bana bilgi verin ben de deneyeyim yada orada paylaşılanları deneyin.

Konularda ki mesajları sayfa sayfa okuyun sorun yaşayanlar ve çözümler anlatılmış.

1. Konu
Türkçe Spiker - Pes 2018 TürkÇEviri Port (Türkçe Spiker,3D çim...) İNDİR

2. Konu
Türkçe Spiker - PES 2018 Türkçe Spiker Yaması

3. Konu
Türkçe Spiker - [Port] Pes 2018 için Pes 2019 TürkÇEviri 1.08 Yaması (Transferler lisans..)

yhanova

Katılımcı Üye
13 Ara 2018
384
63
Konuyu ben acmistim :)

Harici diskte bad sector dusunup baska diskten denedim yine ayni hatayi vermisti ama su programi denemek mantikli gibi ama söyle bir durum var oyunu gunlerce indirdim indirme bitti diyelim

Ha pc den programla denemisim
Ha ps4 de kurarak denemisim

Dönüşü olmayan bir durum ikisinde de en bastan indir dene yapacaz anladigim kadariyla :(

Pkg hatali olursa düzeltme yok en bastan bir daha

Pkg düzgün ise bu sefer ps4 de sorun var demek oda can sıkıcı :)

Aman cihaz bozuk olmasinda tekrar indiririz napalim

Esim hala cihazi 400 liraya aldigimi saniyor :)
2000 lira desem eve almaz dostlar :)

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,531
113
44
Antalya
Konuyu ben acmistim :)

Harici diskte bad sector dusunup baska diskten denedim yine ayni hatayi vermisti ama su programi denemek mantikli gibi ama söyle bir durum var oyunu gunlerce indirdim indirme bitti diyelim

Ha pc den programla denemisim
Ha ps4 de kurarak denemisim

Dönüşü olmayan bir durum ikisinde de en bastan indir dene yapacaz anladigim kadariyla :(

Pkg hatali olursa düzeltme yok en bastan bir daha

Pkg düzgün ise bu sefer ps4 de sorun var demek oda can sıkıcı :)

Aman cihaz bozuk olmasinda tekrar indiririz napalim

Esim hala cihazi 400 liraya aldigimi saniyor :)
2000 lira desem eve almaz dostlar :)
Yani programın şöyle bir artısı var öncelikle PKG dosyasını PS4'e yüklemeden daha hızlı bir şekilde sonucu görebilirsin.
Ayrıca harici hdd yada usb belleğini PC den söküp sonra PS4 e takacaksın ve kuracaksın bunlar da zaman kaybı.
Remote pkg aktarma kullanırım dersen de HDD ile aktarmaya göre daha yavaş bir kopyalama olur.
Ayrıca eğer oyunu dahili hdd içine indirdiysen önce hariciye kopyalamak için zaman kaybı olacaktır.
Aklıma ilk gelenler bunlar. :)

Ve benim gibi 8 TB HDD lerde arşiv yapıyorsan indirilen oyunları tek tek konsolda denemeden önce pkg bozuk mu değil mi anlamana yarıyor.

Diğer bahsettiğin konu; pkg hatalıdır çoğunlukla yada ps4 te eksik bir şey yapılmıştır. Yani kafanı yaşamadığın olmayan bir şeye takma. :)

İnşallah eşine 2. el 400 TL aldım demişsindir gerçi bu da çok düşük rakam ama neyse
çünkü eşin cepten yada PC den internete baksa gerçek fiyatları görür zaten. Bu durumda sana kapıyı gösterebilir. :)

yhanova

Katılımcı Üye
13 Ara 2018
384
63
Buarada hocam dedigin gibi Arşiv icin mantikli bir uygulama

Pc den ps4 e gecerken 2 tb oyun arsivimi 1 dakkada sildim attim :)

Bende de arsiv hastaligi vardi

Pes 6 13 14 15 16 17 18 19
Kendi kendime dedim ben ne yapmisim böyle :)

Ps4 e abartmandan Arşiv yapıyorum :)

Pc cok yordu beni yok crack yok steam yok sistem gereksinimi

Ps4 o bakimdan bana cok kolay geldi ama nişan alma işi pc de cok kolaydi daha analoglara alisamadim cok zorluyor yillardir mause kullaninca eziyete dönüyor

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,531
113
44
Antalya
Buarada hocam dedigin gibi Arşiv icin mantikli bir uygulama

Pc den ps4 e gecerken 2 tb oyun arsivimi 1 dakkada sildim attim :)

Bende de arsiv hastaligi vardi

Pes 6 13 14 15 16 17 18 19
Kendi kendime dedim ben ne yapmisim böyle :)

Ps4 e abartmandan Arşiv yapıyorum :)

Pc cok yordu beni yok crack yok steam yok sistem gereksinimi

Ps4 o bakimdan bana cok kolay geldi ama nişan alma işi pc de cok kolaydi daha analoglara alisamadim cok zorluyor yillardir mause kullaninca eziyete dönüyor
Evet konsol çok rahat ama biraz alışmak gerekir. Ama tabi özellikle shooter oyunlarında gamepad bir mouse yerini tutamaz.

Ve kaliteli bir ekran kartı ve güçlü bir Pc ile alınacak görüntü kalitesi tartışılmaz. Ama konsolun yeri de ayrı tabi.

Artılar - eksiler kişiye göre değişir. PC den konsola değişiklik yapmak da iyidir. Zamanla yine geri dönülebilir. Hepsini denemek lazım. :)

2. el cep telefonu alıyoruz