Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Cobra ODE, E3 ODE Yeni Oyunları Çalıştırma

2. el cep telefonu alıyoruz

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Cobra ODE, E3 ODE Yeni Oyunları Çalıştırma


Cobra ODE ve E3 ODE 4.53 Üstü Oyunları Çalıştırma Yöntemi - EBOOT Editleme

Bilindiği üzere artık yeni çıkan oyunlar Cobra ODE ve e3 ODE'de doğrudan çalışmıyor. Şimdilik Cobra ODE, E3 ODE ve diğer ode aygıtları 4.53 OFW versiyonun üzerindeki çıkmış olan oyunları oynatamıyor. 4.53 OFW üstünüdeki versiyonu oynatmayan grup sadece super slim modellerdir. Super slim serisi aynı zamanda 4000 serisi olarak geçmektedir. Hangi makineye sahip olduğunuzu kesin olarak anlamanın yolu seri numarasına bakarak öğrenmektir. Hangi seri PS3 kullandığınızdan emin olmak için lütfen seri numarasını kontrol ediniz. Peki "3000 serisi ve diğer seriler için durum nedir" diye soracak olursanız hemen onun da açıklamasını yapalım. 3000 serisi ve aşağısındaki bütün PS3'ler için risk grubu 4.60 OFW ve üstüdür. Bu yüzden kesinlikle PS3'ünüzün versiyonunu asla 4.55’in üstüne yükseltmeyiniz. Yükseltirseniz de dünyanın sonu değil. Fakat yüksek versiyonlu bir PS3'te Cobra ODE ve E3 ODE ile oyun çalıştırmak biraz zahmetlidir ve fazladan masraf çıkaracak bir iştir. Eğer sizde PS3'ünüzün versiyonunu yükselttiyseniz lütfen bize ulaşınız. Gerekli hizmeti vermekteyiz. Konuyu dağıtmamak adına detaylı adresimizi buraya bildirmiyorum. Hemen bir telefon numarası vererek konuya devam etmek istiyorum. Khalkedon Elektronik: Tel: (0212) 571 30 71 - Gsm: 0536 480 55 03

Detaylı ulaşım için lütfen şu linki tıklayınız:
http://www.newgamex.com/showthread.php

Cobra ODE, E3 ODE Yeni Oyunları Çalıştırma

4.53 ve 4.55 OFW versiyondan daha yüksek bir versiyon gerektiren oyunlar Cobra ODE ve E3 ODE’de oynanmaması gerçekten çok can sıkıcı. Fakat bu hiç de dert edilecek bir sorun değil. Bu yüzden biz de nasıl çalıştıracağınızın yöntemini anlatmaya karar verdik. Mesela son zamanlarda çıkmış olan FIFA 15 oyununu Cobra ODE ve E3 ODE için oynamak mümkün değil. Sadece E3 ODE ve Cobra ODE değil, piyasadaki bütün ODE cihazlar için geçerlidir. Bu konu altında sizlere yeni çıkan oyunların nasıl başlatılacağını anlatacağım. Bu yöntem sayesinde şimdiki ve gelecekte çıkacak olan bütün oyunlar için kullanabileceksiniz. Örnek veriyorum; PES 2015 çıktığında yine aynı bu yöntemi kullanabileceksiniz. PES 15 oyunu çıktığında yana yana EBOOT aramanıza gerek kalmadan, kimseden yardım almadan Cobra ODE'niz ile sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Bu başlık altında EBOOT düzenlemesini yaptığımız örnek oyun olarak FIFA 15'i ele aldım. Zira şu sıralar en popüler oyundur.

Cobra ODE ve E3 ODE için çıkarılmış olan düzenleme programının anlatımına başlamadan önce birazcık mantığından bahsetmek istiyorum. Kullanacağımız "EBOOT Resign" programı sayesinde oyunların ODE sistemde çalışmasını mümkün kılacağız. Peki ama bu program tam olarak ne işe yarıyor diyecek olursanız hemen açıklamasını yapayım. Elimizdeki, yani orijinal oyunumuzun içindeki EBOOT dosyasını yeniden yapılandırmış oluyoruz. Sony'nin kendi belirlemiş olduğu değerler yerine sisteme giriş yapabileceğimiz farklı kodlama verilmektedir. Böylelikle hiç bir yanlış işlem olarak algılanmadan Cobra ODE ve E3 ODE çalışmaktadır.


EBOOT Resign programı ile gerekli olan EBOOT düzenlemesini yaptıktan sonra yapılması gereken başka bir işlem daha var. PARAM.SFO dosyasını editlememiz gerekmektedir, bu dosyanın içinde düzenleme yapacağımız çok küçük bir yerdir. Amaç yüksek versiyonlu görünen oyunu düşük versiyonmuş gibi göstermek. Sınır versiyon 4.53 olduğu için biz değer olarak 4.53'ü vereceğiz. Kafanız karışmasın, her şey aşağıda resimli olarak detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Zor olan hiç bir şey yok. Lütfen sadece resimleri ve açıklamaları takip ediniz.


+++++++ Cobra ODE, E3 ODE Yeni Oyunları Çalıştırma +++++++

Öncelikle şu dosyayı indirin: https://www.mediafire.com/?0k8cvt31j285m92

İndirdiğiniz dosyayı rar'dan çıkarıp masaütüne atın.

Masaüstündeki örnek oyunumuz FIFA15. Oyunun klasörünün içine girin.


PS3_GAME isimliklasörün içine girin.Burada görünen PARAM.SFO isimli klasörü masaüstüne kopyalayın. Daha sonra USRDIR isimli klasörün içine girin.

USRDIR içindeki EBOOT dosyasını masaüstüne kopyalayın.


Masaüstüne kopyaladığınız bu dosyaların bir yedeğini başka bir yerde muhafaza ediniz. İlerde geliştirilecek başka yöntemler için orijinal dosyaları her zaman iyi bir yerde saklayınız.Download ettiğiniz klasörün içine girin ve EBOOT Resigner ODE isimli klasörün içine girin.
Girdikten sonra EBOOT.bin ve PARAM.SFO dosyalarını bu kısma atın.

EBOOT Resigner programını çalıştırın.


Çalıştırdığınızda bu şekilde bir ekran görünecek ve kısa bir süre içinde işlem tamamlanmış olacak.

Tekrar indirdiğiniz klasörün içine girin ve PARAM_SFO_Editor isimli programı çalıştırın. Burada PARAM.SFO dosyasını düzenleyeceğiz. Düzenleme yapacağımız versiyon 4.53 olarak ayarlanacak.

Resimde belirtilmiş olan kısmı tıklayın ve editlemek üzere PARAM.SFO dosyasının yolunu gösteriniz.


PARAM.SFO dosyasını seçiniz ve sonra "" butonunu tıklayınız.
Resimde FIFA15 oyunun orijinal versiyonunun 4.60 (04.6000) olduğu görülmekte.


Klavyenizin yardımıyla versiyonu 4.53 olarak ayarlayın. Sonrasında "Save" seçeneği ile dosyayı kaydediniz.Bütün işlemleri yaptıktan sonra en son olarak değişiklik yaptığınız EBOOT.bin ve PARAM.SFO dosyalarını tekrar oyun klasöründeki ilk aldığınız yerlere yerleştrin. Eğer aynı isimli orijinal dosyalar duruyorsa onları silin (ama yedeklerini almayı unutmayın) ve yerine düzenleme yaptığınız yeni dosyaları yerleştirin.

NOT:
Bazı oyunların içinde SELF ve SPRX uzantılı dosyalar bulunabilir. Lütfen USRDIR altındaki dosyaları inceleyiniz. Eğer bu uzantılı dosyalardan görürseniz yine aynı mantıkla EBOOT.bin dosyasnı editlediğiniz gibi editleyeceksiniz. Gerekli programlar indirdiğiniz dosyanın içinde zaten mevcut.

Program isimleri şu şekildedir: SELF Resigner ve SPRX Resigner

Hepsi bu kadar :)


PARAM.SFO ve EBOOT.BIN dosyalarını editledikten sonra oyunu ISO formatına dönüştürmeniz gerekiyor. Bunun için lütfen şu konuyu takip ediniz: http://www.newgamex.com/67-cobra-ode-oyun-convert-etme-anlatimi.html
 

ceranimoo

Katılımcı Üye
4 Ağu 2017
2
1
Merhaba ben cobra ode çıktığında ps3 üme Khalkedon tarafından cihazı taktırmıştım. Seneler sonra ps3 tekrar gün yüzüne çıkarttım ama yeni oyunları burda bahsedildiği şekilde düzenleme ne rağmen çalıştıramıyorum yeni nesil oyunlarda ekstra yapılması gereken nedir acaba konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
 
2. el cep telefonu alıyoruz
Üst