DS 4 bilgisayardan şarj olurken led ışık yanmıyor

2. el cep telefonu alıyoruz

mad_080

Katılımcı Üye
iyi günler arkadaşlar ds4ü pcden şarj etmeye çalıştım. ps4de kol şarj olurken yanıp sönen led ışık pcde yanıp sönmüyor ama kol şarj oluyor bu durum normal mi.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
iyi günler arkadaşlar ds4ü pcden şarj etmeye çalıştım. ps4de kol şarj olurken yanıp sönen led ışık pcde yanıp sönmüyor ama kol şarj oluyor bu durum normal mi.
Merhaba. Evet, normaldir ancak hiç bir zaman PS4 konsolunuzun dışında başka bir yerde şarj etmemeniz önerilir. Mesela şarj aletleri ile şaj etmek çok risklidir. PS4 kolunun içindeki şarj entegresinin zarar görme olasılığı çok yüksektir.

mad_080

Katılımcı Üye
Merhaba. Evet, normaldir ancak hiç bir zaman PS4 konsolunuzun dışında başka bir yerde şarj etmemeniz önerilir. Mesela şarj aletleri ile şaj etmek çok risklidir. Şarj entegresinin zarar görme olasılığı çok yüksektir.
telefon şarj aleti ile şarj edip ds4ü bozanlar olmuş. yanlış bilmiyorsam pcnin ve ps4ün usb çıkış wattları aynı o nedenle pcye bağladım. ds4ü pcye bağlayıp oyun oynadığım için pcden şarj etmek zorunda kaldım..

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
telefon şarj aleti ile şarj edip ds4ü bozanlar olmuş. yanlış bilmiyorsam pcnin ve ps4ün usb çıkış wattları aynı o nedenle pcye bağladım. ds4ü pcye bağlayıp oyun oynadığım için pcden şarj etmek zorunda kaldım..
Aynı değerde voltaj ve amper olması dahi zarar verebiliyor. Bu yüzden en güvenlisi PS4'ün kendi USB portlarından şarj etmektir.

Son düzenleme:

CRİXUS

Katılımcı Üye
Ben hep televizyondan şarj ediyorum şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ama bu kimsenin sıkıntı yaşamayacağı anlamına gelmez. O yüzden her zaman cihazın kendi güç kaynaklarından şarj edilmesinde fayda var.

aytug25

Katılımcı Üye
ds4 5v ve 800mA ile şarj oluyor konsol üzerinden, usb 3.0 bir bilgisayar ise 5v ve 2100mA enerji verir. Yani ds4 içindeki şarj entegresi zarar görmese bile yüksek amper bataryanın ömrünü ciddi şekilde azaltır.

2. el cep telefonu alıyoruz