Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

PS4 Türkçe Yama Far Cry Primal PS4 Türkçe Yama Çıktı !

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Öne çıkan konu #1
Bilgilendirme
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle beni takip eden ve türkçe yamayı sabırla bekleyen herkese teşekkür ederim.Yıllırdır forum işlerini bir tarafa bırakmış ve hobi olarak yaptığım port işine de ara vermiştim.Yaklaşık 1 aydan beri boş zamanlarım da buna devam etmeye karar verdim.PS4 platformunda işlemler gerçekten zorlu ama imkansız değil,zaten geçmişten de olan tecrübenizin yardımı oluyor,ilk port sürecinde en büyük sıkıntım sadece türkçe yamayı oyuna kolay eklemenin yolunu bulmaktı ve çok denemeler yaptım.Ve tek çare olarak görünen türkçe yama ile oyunu bir paket haline getirip paylaşmaktı, fakat türkiyedeki internet hızlarını göze alırsak oyunu upload etmem haftaları bulabilirdi ki sizde tekrar aynı oyunu indirmekten dert yanardınız.Ama pes etmedim, bunun kolay yolunu bulmak için 1-2 hafta deneme yanılma yaparak bu sorunu da çözmüş oldum :)
Bilgi

Buradan indirebilirsiniz:

Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

Oyunu Çeviren: TG YAMA ekibine teşekkür ederiz...

Ps4'e göre düzenleme port etme: @Scofield

Kurulum: İndirdiğiniz arşivi çıkartın içindeki .pkg olan türkçe yamayı exFAT formatlı usb diskin ana dizinine atıp DEBUG SETTINGS > GAME > PACKAGE INSTALLER sekmesinden kurulumu yapın.

Artık oyununuz türkçe olmuştur. :)

Menü ve Arayüz

100%%

Diyaloglar

100%%

Senaryo

100%%

İyi oyunlar :smile:

Görüntüler

Son düzenleme:

ispark

Katılımcı Üye
hocam hiç değilse türkçe yama dosyasını paylaşabilir misin?

oyununu pkg şeklinde tekrar paketleyip türkçe yamalı bir şekilde oynayabiliriz.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
hocam hiç değilse türkçe yama dosyasını paylaşabilir misin?

oyununu pkg şeklinde tekrar paketleyip türkçe yamalı bir şekilde oynayabiliriz.
@ispark İşte buna gerek kalmadı.Sadece türkçe yama olan dosyayı yükleyip oynayacaksınız. :) Yama boyutu 90 MB :cool: Bu gece paylaşıma sunmayı düşünüyorum.Fakat öncesinde ufak bir duyuru konusu açacağım.

ispark

Katılımcı Üye
@ispark İşte buna gerek kalmadı.Sadece türkçe yama olan dosyayı yükleyip oynayacaksınız. :) Yama boyutu 90 MB :cool: Bu gece paylaşıma sunmayı düşünüyorum.Fakat öncesinde ufak bir duyuru konusu açacağım.
heyecanla bekliyorum bulup size linkini verdiğim rehber işe yaramış zannedersem:cool:

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
heyecanla bekliyorum bulup size linkini verdiğim rehber işe yaramış zannedersem:cool:
@ispark Aslında pek yaramadı çünkü o rehber de çok eksik kısımlar ve çok hata ile karşılaşmana yol açacak maddeler vardı. :) Yine deneme yanılma ile bu sorunu çözdüm.Ama yine de teşekkür ederim uğraştığın için. ;)

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Çok heyecan verici bir gelişme olmuş Emreciğim, büyük bir merak içinde bekliyorum. Herkesin beğeneceği bir iş olacak. Sayende Türkçe olmayan PS4 oyunu kalmayacak :)

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Arkadaşlar konudaki bilgilendirme yazısını okuyun lütfen. :cicicici:

elektroumut

Katılımcı Üye
Bilgisayardaki gibi yama uygulaması şeklinde altyazıları paylaşmayı düşünüyorsun.
Bence çok mantıklı bir çözüm olmuş.
Sadece aynı oyunun değişik versiyonları (CUSAXXX) için yama pkg hazırlamak sorun olabilir.
Bunun için ne yapılabilir; PS4 te bir uygulama kurulurken kullanıcıya bir seçenek seçtirilebilir mi bakmak lazım.

Kolay gelsin.

hamz06

Katılımcı Üye
Bilgilendirme
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle beni takip eden ve türkçe yamayı sabırla bekleyen herkese teşekkür ederim.Yıllırdır forum işlerini bir tarafa bırakmış ve hobi olarak yaptığım port işine de ara vermiştim.Yaklaşık 1 aydan beri boş zamanlarım da buna devam etmeye karar verdim.PS4 platformunda işlemler gerçekten zorlu ama imkansız değil,zaten geçmişten de olan tecrübenizin yardımı oluyor,ilk port sürecinde en büyük sıkıntım sadece türkçe yamayı oyuna kolay eklemenin yolunu bulmaktı ve çok denemeler yaptım.Ve tek çare olarak görünen türkçe yama ile oyunu bir paket haline getirip paylaşmaktı, fakat türkiyedeki internet hızlarını göze alırsak oyunu upload etmem haftaları bulabilirdi ki sizde tekrar aynı oyunu indirmekten dert yanardınız.Ama pes etmedim, bunun kolay yolunu bulmak için 1-2 hafta deneme yanılma yaparak bu sorunu da çözmüş oldum :)

Gelelim asıl konuya, paylaşacağım türkçe yamanın yapısı oyunlar da olduğu gibi pkg formatındadır.Bu zamana kadar kimsenin yapmadığı formatta türkçe yamayı sunacağım ve pkg içeriğinden dosya sistemini çözüp, kendiniz bu kolay yolu bulmuş gibi paylaşmaya sakın kalkmayın. Eğer ki, alttaki kuruluma benzer herhangi bir türkçe yama kurulumu başka bir yerde görürseniz bana bildirin.Ama 1ay ama 5ay hiç fark etmez bu kurulum yöntemini bir yerde göreyim hiç iyi olmaz sonu. !
Bilgi

Buradan indirebilirsiniz:

[Gizli içerik]

Oyunu Çeviren: TG YAMA ekibine teşekkür ederiz...

Ps4'e göre düzenleme port etme: @Scofield

Kurulum: İndirdiğiniz arşivi çıkartın içindeki .pkg olan türkçe yamayı exFAT formatlı usb diskin ana dizinine atıp DEBUG SETTINGS > PACKAGE INSTALLER sekmesinden kurulumu yapın.

Artık oyununuz türkçe olmuştur. :)

Menü ve Arayüz

100%%

Diyaloglar

100%%

Senaryo

100%%

İyi oyunlar :smile:

Görüntüler