Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Alışveriş Laptop Ekran Tamiri Bakırköy

2. el cep telefonu alıyoruz

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Laptop Ekran Tamiri Bakırköy

Khalkedon Elektronik
Tel: (0212) 571 30 71
GSM: 0536 480 55 03
Adres: Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D Bakırköy - İstanbul


Laptop ekranınız kırıldıysa bir köşeye atıp sonsuzluğa mahkum etmeyiniz. Genelde laptop ekran kırılmaları yere düşürme sırasında, taşıma esnasında, ev taşınmaları sonrasında, çok sert kapatma, çanta içinde farkında olmadan sıkışma sonucunda veya buna benzer bir çok sebepten ötürü bu talihsiz ekran kırılma durumları yaşanmaktadır.

Ekran kırılmalarından kaçınmanın birinci kuralı dikkatli olmaktan geçiyor. Yukarda saydığımız kırılma sebepleri aslında nasıl korumamızın gerektiğinin ipucunu vermektedir. Laptop ekranınızın kırılmasını istemiyorsanız öncelikli olarak mutlaka ekranı menteşelerinden kapatırken çok yavaş hareket etmeliyiz. Yapacağınız ani hareketler ekranı kıracağınızın yanı sıra menteşelerine de zarar vermiş olacaksınızdır. Menteşelerinde bir kapanıp açılma ömürleri vardır. Bu yüzden lütfen dikkatli olunuz.


Laptop Ekran Tamiri Bakırköy

Kırılan laptop ekranlarının değiştirme süreçleri farklılık gösterebilmektedir. Mesela Asus marka bir laptop ile HP marka bir laptopun ekran değişim süreleri farklılık gösterebilmektedir. Yine aynı şekilde Samsung marka kırılmış bir laptop ekranı ile Toshiba, LG veya herhangi bir markanın ekran süresi değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bu süre farklılıkları o kadar çok büyük farklılık göstermez. En fazla 30 dakika ile 1,5 saat arasında değişmektedir. Sadece bilginiz olması açısından faydalı olacaktır.

Ekran değişimi titizlik isteyen bir konudur. Kendi başınıza yapmaya çalışırken başka bir yerine zarar verebilirsiniz. Kesinlikle kendi başınıza evde yapmaya çalışmayınız. Daha ekonomik olmaya çalışırken sonrasında fazladan masraf açabilirsiniz. Taktığımız ekranlar ölü piksel (dead pixel) ve sıkışmış piksel (stuck pixel) garantilidir. Ölü ve sıkışmış pikselden kısaca bahsetmek istiyorum.


Laptop Ekran Tamiri BakırköyÖlü piksel; ekran üzerinde gerekli görüntüyü vermesi gereken noktalardan bir tanesi görevini yerine getirememe durumudur. Ekranın sürekli olarak bir yerinde sabit olarak durur. Sadece siyah ya da beyaz bir noktacık şeklinde görülmektedir.

Sıkışmış piksel; yine ekran üzerinde olması gerektiği gibi noktalardan bir tanesinin ya da bir kaçının fonksiyonunun yerine getirilememesi durumudur. Sıkışmış piksellerin renkleri farklılık gösterebilmektedir. Kırmızı, mavi ve yeşil renk şeklinde kendini gösterir. Keza ekranın belirli bir yerinde sabit olarak durur.


Lütfen kırılan laptop ekranınızı bize yaptırma fırsatınızı tanıyın, memnun edeceğimizden şüpheniz olmasın.

Khalkedon Elektronik İletişim BilgisiTel: (0212) 571 30 71
GSM: 0536 480 55 03

Adres: Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D Bakırköy - İstanbul


Kısa Tarif: Carousel ve Capacity alışveriş merkezleri sağ tarafınızda kalacak şekilde 300-400 metre kadar yürüyün. Bakırköy Sanatçılar Derneğini geçtikten hemen sonraki ilk sağa döneceksiniz. "İskele Caddesi"ne girmiş olacaksınız. 40 metre ilerde ilk sağ köşedeyiz :)
 

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Laptop Ekran Tamiri Bakırköy

Hangi marka laptop ekranınız kırılmışsa ayırt etmeksizin hepsinin tamirini yapıyoruz. Piyasada o kadar çok marka laptop markası ve modeli var ki aranan modelin ekranını bulmak bazen imkansız gibi oluyor. Kullandığınız laptop'un markası ne olursa olsun, kırılmış olan laptop ekranınızı temin edeceğimizden emin olabilirsiniz. Kırılmış laptop ekranınızın tamiri için bıraktığınızda aynı gün alabileceksiniz. Taktığımız bütün laptop ekranları orijinali ile aynıdır.

İsterseniz tamir süresince dükkanımızda bekleyip laptopunuzu alıp gidebilirsiniz. Eğer İstanbul dışında ikamet ediyorsanız size çok uzak sayılmayız. En yakın bir kargo şirketine uğrayın ve güzelce bir paket yapıp bize gönderebilirsiniz. Ürün elimize ulaştığı gün ekranı kırık laptop tamir işlemi yapılıp hemen geri gönderilmektedir. Toplamda sizin bize gönderdiğiniz günden sonra en kötü ihtimalle bir gün bizde beklemek koşuluyla üçüncü gün ürün elinize ulaşmış olacak.
 
2. el cep telefonu alıyoruz
Üst