Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

MÜJDE! Yeni Nesil Nintendo Switch'ler Çok Yakında Kırılacak

2. el cep telefonu alıyoruz

aytug25

Katılımcı Üye
1 Eyl 2017
355
93
10.0.3'ün hemen ardından 10.04'ün çıkması biraz korkutucu geldi bana. Çünkü hiç bu kadar kısa zamanda yeni bir firmware güncellemesi çıkartıklarını hatırlamıyorum. Sanırım SX Core için çalışıyorlar. Chip'ler umarım devre dışı kalmaz.
Yok son güncelleme belirli bölgelerdeki kredi kartı seçenekleri içinmiş, ileride de çiplerin devre dışı kalacağını sanmam çünkü donanımsal bir müdahale oluyor, yazılım ile ilk seri switchlerin önüne geçemedikleri gibi bunların da önüne geçemezler bence

unloser

Katılımcı Üye
27 May 2020
9
3
10.0.3'ün hemen ardından 10.04'ün çıkması biraz korkutucu geldi bana. Çünkü hiç bu kadar kısa zamanda yeni bir firmware güncellemesi çıkartıklarını hatırlamıyorum. Sanırım SX Core için çalışıyorlar. Chip'ler umarım devre dışı kalmaz.
10.0.4 market dekı fiyat bugları yüzüne fix olarak geldi

arxcz

Katılımcı Üye
12 Şub 2020
17
3
merhabalar nintendoyu ne zaman size getirebilirim kırdırmak için,
fiyatlar nasıl olur acaba?

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
merhabalar nintendoyu ne zaman size getirebilirim kırdırmak için,
fiyatlar nasıl olur acaba?
Merhaba.
Fiyatlandırma ilk etapta hiç uygun olmayacak maalesef. Muadil modeller muhtemelen kısa bir süre içinde çıkacaktır. Belki de chip'lere dahi gerek kalmadan kırılma yöntemleri de çıkacaktır. SX Core ve SX Lite'ların key şifrelemesi yayınlanmış durumda. yayınlayan kişinin güvenilirliği nedir bilemiyorum ancak dedikodusu kısa bir süre önce başlamış durumda. Ancak şurası kesin; ne zaman bir adım atılsa arkasından her şey çorap söküğü gibi gelir. Yani kırılmaya ilişkin bir çok alternatif hemen sunulur. Bu yüzden ilk etapta çok sipariş geçmekte mantıklı gelmiyor. Fakat yine de sipariş geçilmiştir.

Fiyat hakkında şöyle bir ipucu vereyim.

1 tane orijinal oyun fiyatına yapılacaktır bu işlem. "Peki ama hangi oyun üzerinden paha biçilecek" derseniz; yüksek fiyatlı oyunların değerinden bir fiyat olacak. Yani özetle aslına bakacak olursanız bir Nintendo Switch kullanıcısının canını yakmayacak bir fiyat olacaktır. Fakat yine de bir satıcı olarak şu an için telaffuz etmekten çekiniyorum. Ürünler gelsin sonrasında net fiyat bildirilecektir.

unloser

Katılımcı Üye
27 May 2020
9
3
Merhaba.
Fiyatlandırma ilk etapta hiç uygun olmayacak maalesef. Muadil modeller muhtemelen kısa bir süre içinde çıkacaktır. Belki de chip'lere dahi gerek kalmadan kırılma yöntemleri de çıkacaktır. SX Core ve SX Lite'ların key şifrelemesi yayınlanmış durumda. yayınlayan kişinin güvenilirliği nedir bilemiyorum ancak dedikodusu kısa bir süre önce başlamış durumda. Ancak şurası kesin; ne zaman bir adım atılsa arkasından her şey çorap söküğü gibi gelir. Yani kırılmaya ilişkin bir çok alternatif hemen sunulur. Bu yüzden ilk etapta çok sipariş geçmekte mantıklı gelmiyor. Fakat yine de sipariş geçilmiştir.

1 tane orijinal oyun fiyatına yapılacaktır bu işlem. "Peki ama hangi oyun üzerinden paha biçilecek" derseniz; yüksek fiyatlı oyunların değerinden bir fiyat olacak. Yani özetle aslına bakacak olursanız bir Nintendo Switch kullanıcısının canını yakmayacak bir fiyat olacaktır. Fakat yine de bir satıcı olarak şu an için telaffuz etmekten çekiniyorum. Ürünler gelsin sonrasında net fiyat bildirilecektir.
1 orjinal oyun fiyatı ile birlikte emek dahil 500-700 olursa uygun bi fiyat

Son düzenleme:

arxcz

Katılımcı Üye
12 Şub 2020
17
3
Merhaba.

mesela kırdırdım nintendoyu ben bu alete nasıl oyunları nasıl yükleyebilirim
direkt olarak sd cardı pc ye takıp oyunları ona aktarıp mı nasıl olur bilen var mı?

Yasinyigitbas

Katılımcı Üye
9 May 2020
6
3
Merhabalar Khalkedon,

Başta bende işkillendim fakat ürünün nasıl çalıştığını Twitter'da okuduktan sonra bunun yersiz olduğunu fark ettim. Zaten 10.0.4 güncellemesi, Nintendo e-Shop'da kredi kartlarının kullanılamaması hatasını gidermek için yayınlandı.

Bu çözüm, direk olarak işlemci ile NAND (cihazın dahili hafızası) arasına yerleştiriliyor. Dolayısıyla Nintendo V2 Switch gibi bir ürün güncellemesi yapıp, V3 çıkartmadığı taktirde çiplerin çalışmaması mümkün değil pek. Zaten V2 Switch'de yazılımsal kırma yöntemlerinin önüne geçmek için çıkartılmıştı aslında. Yapabilecekleri iki şey var, birincisi çip kullanıcılarını internet hizmetlerinden banlamak, ikincisi, ki bu çok kötü geri teper bu yüzden yapamazlar, yeni bir güncelleme ile konsolları direk brick etmek. Bu iki yazılımsal hamle dışında çipi güncelleme ile devre dışı bırakmaları mümkün değil, zira Nintendo'nun güncellemeleri de NAND'a kuruluyor ve çip, devre sırasında NAND'ın önünde, dolayısıyla belleğe yapılan her değişimi, üretici TX, çipin kendisi için bir güncelleme yayınlayarak (çip üzerindeki USB portu bu ihtimal için var sadece) eski haline çevirebilir.

Bu arada ürün ile ilgili bilinen sorunlardan bazıları, özellikle bazı homebrew (ev yapımı) denilen, kırık konsolların fonksiyonlarını arttıran ya da geliştiren yazılımların (hız aşırtma, parlaklık artırma vs.) kullanılamaması, özellikle ChoiDujourNX (Switch'i internete bağlı olmadan olarak güncellemeye yarıyor) yazılımı direk konsolu brick (konsolun kullanılamaz hale gelmesi) ediyor. Şimdilik Atmosphere ya da ReiNX gibi diğer CFW'ler (özel arayüzler) desteklenmiyor, yine brick ile sonuçlanabilir. Yani bir süreliğine kafanıza göre, ilginç gelen her yazılımı yüklememelisiniz ve şimdilik tek CFW opsiyonu SXOS, bu da sorun değil zaten, "oyun oynatma" adına en iyi olan, en çok farklı oyun formatını destekleyen CFW zaten SXOS.

Ayrıca parantez içlerini sizin için değil, jargona aşina olmayan arkadaşlar için yazdım, kimsenin kafası karışmasın bilmediği bir sürü terim okuyup :) .

İyi haberlerinizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum, kolaylıklar.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Merhabalar Khalkedon,

Başta bende işkillendim fakat ürünün nasıl çalıştığını Twitter'da okuduktan sonra bunun yersiz olduğunu fark ettim. Zaten 10.0.4 güncellemesi, Nintendo e-Shop'da kredi kartlarının kullanılamaması hatasını gidermek için yayınlandı.

Bu çözüm, direk olarak işlemci ile NAND (cihazın dahili hafızası) arasına yerleştiriliyor. Dolayısıyla Nintendo V2 Switch gibi bir ürün güncellemesi yapıp, V3 çıkartmadığı taktirde çiplerin çalışmaması mümkün değil pek. Zaten V2 Switch'de yazılımsal kırma yöntemlerinin önüne geçmek için çıkartılmıştı aslında. Yapabilecekleri iki şey var, birincisi çip kullanıcılarını internet hizmetlerinden banlamak, ikincisi, ki bu çok kötü geri teper bu yüzden yapamazlar, yeni bir güncelleme ile konsolları direk brick etmek. Bu iki yazılımsal hamle dışında çipi güncelleme ile devre dışı bırakmaları mümkün değil, zira Nintendo'nun güncellemeleri de NAND'a kuruluyor ve çip, devre sırasında NAND'ın önünde, dolayısıyla belleğe yapılan her değişimi, üretici TX, çipin kendisi için bir güncelleme yayınlayarak (çip üzerindeki USB portu bu ihtimal için var sadece) eski haline çevirebilir.

Bu arada ürün ile ilgili bilinen sorunlardan bazıları, özellikle bazı homebrew (ev yapımı) denilen, kırık konsolların fonksiyonlarını arttıran ya da geliştiren yazılımların (hız aşırtma, parlaklık artırma vs.) kullanılamaması, özellikle ChoiDujourNX (Switch'i internete bağlı olmadan olarak güncellemeye yarıyor) yazılımı direk konsolu brick (konsolun kullanılamaz hale gelmesi) ediyor. Şimdilik Atmosphere ya da ReiNX gibi diğer CFW'ler (özel arayüzler) desteklenmiyor, yine brick ile sonuçlanabilir. Yani bir süreliğine kafanıza göre, ilginç gelen her yazılımı yüklememelisiniz ve şimdilik tek CFW opsiyonu SXOS, bu da sorun değil zaten, "oyun oynatma" adına en iyi olan, en çok farklı oyun formatını destekleyen CFW zaten SXOS.

Ayrıca parantez içlerini sizin için değil, jargona aşina olmayan arkadaşlar için yazdım, kimsenin kafası karışmasın bilmediği bir sürü terim okuyup :) .

İyi haberlerinizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum, kolaylıklar.
Bu detaylı güzel bilgi için teşekkürler.

Yasinyigitbas

Katılımcı Üye
9 May 2020
6
3
Evet, durum tam da sizin dediğiniz gibidir efendim :)
Selamlar tekrar Khalkedon,

Yeni gelişmeler oluyor olumlu yönde çipin kullanımı ile ilgili. Bugün yayınlanan SXOS 3.0.2 beta sürümüyle, önceki mesajımda belirttiğim "son kullanıcı özel yazılımlarıyla ilgili olan" (hız aşırtma, parlaklık vs. gibi) ilgili sorunlar çözülmüş, yani yurt dışı kaynaklara göre gönül rahatlığı ile hız aşırtma vs. yapılabilir şu anda.

berkcan00

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
3
1
Merhabalar ben de durumu bayagidir takip ediyordum khalkedonda cip satisi olacagini yeni ogrendim hemen kaydoldum yazmak takip etmek adina, @Khalkedon dediginiz gibi pahali bir oyun fiyatina cip taktirabileceksek cok iyi bir durum bu bence gayet uygun, cipler geldi mi kendi cihazlarinizda deneme imkani buldunuz mu acaba bilgi verirseniz sevinirim, sizi fazla darliyorsak kusura bakmayin uzun zamandir bunu bekledigimiz icin heyacanliyiz biz de surekli haberdar olmak istiyoruz haliyle :)

bu arada herkesin dedigi gibi bazi seyler deteklenmiyor henuz ama gayet normal daha yeni cikti bu arada bilmeyenler icin atmosphere ekibi mariko destegi eklemeye calisiyor yakin zamanda, github sayfalarinda okudum farkli cfwler de destekleyecektir o yuzden henuz olmasa da gelecek vadeden bir cip bence

hayabusa1985

Katılımcı Üye
21 Kas 2018
211
43
35
Pendik/İstanbul
Maşallah konu kıpır kıpır (; eski konsol günlerinde olduğu gibi. Chip takmak kadar güzel bir heyecan yok vallahi. Hayırlı satışlar khalkedon (;

berkcan00

Katılımcı Üye
26 Haz 2020
3
1
bir de cipler TR'ye gelse de taktirabilsek, @Khalkedon haber yok mu acaba en azindan yola cikti mi nerede cipler bir bilgi versen cok sevinirim :)

2. el cep telefonu alıyoruz