Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Ne kadar cesursunuz? | Fatal Frame

2. el cep telefonu alıyoruz

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Biraz önce @çağ'ın açtığı PS4 Türkçe Yama - Resident Evil HD Remaster PS4 Türkçe Yama İndir (ÇIKTI) isimli konuda konuşurken aklıma eskilerden TECMO'nun çıkardığı Fatal Frame serisi geldi. PlayStation 2'de oynamıştım. Ne yazık ki serinin sonuncusunu oynayamamıştım. İçimde eksikliğini hissettiğim oyunlardan bir tanesidir. Etrafımda oyun manyağı sayılabilecek kişilere sorduğumda ismini dahi hiç duymayanlar var. Belki de hak ettiği değer budur, bilemiyorum...

Bu oyunu oynarken ciddi anlamda gerim gerim geriliyordum. Karşınıza çıkacak olan bir hayaleti kestirmeniz bazen mümkün olmuyordu. İşte tam bu sırada inanılmaz bir korku ve adrenalin sizi ele geçiriyordu. Hayaletleri öldürmeniz için bir tabanca, bıçak veya buna benzer şeyler yoktu. Tek silahınız elinizdeki fotoğraf makinesi oluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam fotoğraf makinesinin filmi bittiğinde film bulmanız gerekiyordu (üzerinden çok zaman geçti şu anda net hatırlayamıyorum). Hayaletleri yok etmeniz için çektiğiniz filmlere hapsediyorsunuz. Böylelikle aynı hayalet bir daha karşınıza çıkmıyordu. Hayaletler sadece fotoğraf makinesinin vizöründen görünüyordu. Oyunun böyle bir tarzı vardı işte.

Şimdi gelelim asıl soruya. Bu oyunu gece karanlığında, odanızın ışığı kapalıyken ve yanınızda kimsecikler yokken sessiz bir ortamda oynadınız mı ? Ben genelde bu bahsettiğim kriterdeki ortamlarda özellikle oynamamaya çalışırdım.

Cesaretinize ne kadar güveniyorsunuz?

Bu oyunu oynayabilecek kadar cesaretli misiniz?

Bunu gerçekten çok merak ediyorum. Eğer aramızda bu oyunu oynamış forumdaşlarımız var ise görüşlerini çekinmeden yazmalarını rica ederim.

Saygı ve sevgilerimle :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

le0nardo da vinci

Katılımcı Üye
14 Eki 2018
208
28
teşekürler emeğine sağlık güzel oyun ps2 de çıktığında ne oynardık arkadasda sabahlardık evet korku oyunu tek başımada cok oynardım evet bıraz tırstırıyor :D :D :LOL::LOL:. 2 den baslamısdık sonra 3 bitirdik 2 seride ikizler vardı sanırım biri ölüyor du diğerionu aramaya balsıyordu.

Ps4 e uyarlanırsa indirilir.(y)

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
987
93
44
Antalya
Biraz önce @çağ'ın açtığı PS4 Türkçe Yama - Resident Evil HD Remaster PS4 Türkçe Yama İndir (ÇIKTI) isimli konuda konuşurken aklıma eskilerden TECMO'nun çıkardığı Fatal Frame serisi geldi. PlayStation 2'de oynamıştım. Ne yazık ki serinin sonuncusunu oynayamamıştım. İçimde eksikliğini hissettiğim oyunlardan bir tanesidir. Etrafımda oyun manyağı sayılabilecek kişilere sorduğumda ismini dahi hiç duymayanlar var. Belki de hak ettiği değer budur, bilemiyorum...

Bu oyunu oynarken ciddi anlamda gerim gerim geriliyordum. Karşınıza çıkacak olan bir hayaleti kestirmeniz bazen mümkün olmuyordu. İşte tam bu sırada inanılmaz bir korku ve adrenalin sizi ele geçiriyordu. Hayaletleri öldürmeniz için bir tabanca, bıçak veya buna benzer şeyler yoktu. Tek silahınız elinizdeki fotoğraf makinesi oluyordu. Yanlış hatırlamıyorsam fotoğraf makinesinin filmi bittiğinde film bulmanız gerekiyordu (üzerinden çok zaman geçti şu anda net hatırlayamıyorum). Hayaletleri yok etmeniz için çektiğiniz filmlere hapsediyorsunuz. Böylelikle aynı hayalet bir daha karşınıza çıkmıyordu. Hayaletler sadece fotoğraf makinesinin vizöründen görünüyordu. Oyunun böyle bir tarzı vardı işte.

Şimdi gelelim asıl soruya. Bu oyunu gece karanlığında, odanızın ışığı kapalıyken ve yanınızda kimsecikler yokken sessiz bir ortamda oynadınız mı ? Ben genelde bu bahsettiğim kriterdeki ortamlarda özellikle oynamamaya çalışırdım.

Bunu gerçekten çok merak ediyorum. Eğer aramızda bu oyunu oynamış forumdaşlarımız var ise görüşlerini çekinmeden yazmalarını rica ederim.

Buyurun oynamak isteyenler için paylaşayım.

Oyunların hepsini test ettim. ( 5 oyunun hepsini )
Hepsinde İngilizce dil seçeneği ve alt yazısı var.
Hepsi tam ekran oluyor.
Herhangi bir kasma veya sıkıntı yok. (kısa bir süre oynadım kayıt alınacak noktaya kadar)
Oyunlarda save almak için bir süre ilerleyip kayıt yapılacak noktaya ulaşmanız gerekiyor.
Kayıt noktasından save alınıp başka bir zaman devam etmek için daha sonra load ile yüklenebiliyor.

NOT: Silent Hill Origins linklerini değiştirdim. Önceki paylaştığımda İngilizce dil yoktu. Yenisinde var.
Öncekini indirenler bu yenisini indirsin. Önceki 3 part idi şimdiki 2 part.

Herkese iyi oyunlar.

PS2 to PS4 oyunları. Kırık Ps4 te oynayacaksınız.

fatalframe1.jpg
SLES50821

RAR şifresi: jackstore

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

fatalframe2.jpg
SLES52384

Gizli içerik

fatalframe3.jpg
SLES53825

Gizli içerik

SH1.jpg
SLUS21731

Gizli içerik

sh2.png
SLES51156

Gizli içerik

Son düzenleme:

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Buyurun oynamak isteyenler için paylaşayım.

PS2 to PS4 oyunları. Kırık Ps4 te oynayacaksınız.

Ekli dosyayı görüntüle 973
SLES50821

Part.1
0FP2FF1050821.part1

Part.2
0FP2FF1050821.part2

Ekli dosyayı görüntüle 974
SLES52384

Part.1
0FP2FF2CB052384.part1

Part.2
0FP2FF2CB052384.part2

Ekli dosyayı görüntüle 975
SLES53825

Part.1
0FP2FF3TT053825.part1

Part.2
0FP2FF3TT053825.part2
Kralsınız hocam, anında görüntü yaptınız :)

Hemen indirmeye başlıyorum, kısa vadede oynamasam da arşivde bulunması gereken bir oyun. Çok teşekkürler.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
987
93
44
Antalya
Kralsınız hocam, anında görüntü yaptınız :)

Hemen indirmeye başlıyorum, kısa vadede oynamasam da arşivde bulunması gereken bir oyun. Çok teşekkürler.
Rica ederim. Bende oynamadım bu oyunları. Açtığın konudan görünce hemen araştırıp buldum.

Ben de zamanında Resident Evil 1 ilk çıkan oyunu gece karanlıkta ve yalnız oynayarak ürpermiştim.

Senin tavsiyen üzerine fırsat bulursam ben de deneyeceğim. Şu an bende sizle beraber aynı anda indiriyorum. :)

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Şunu kesinlikle çok net söyleyebilirim; hayatımda oynadığım en ürpertici korku oyunuydu. Belki 20'li yaşlardaki ruh halimle şimdikinin arasında çok fark vardır.

Hocam eğer oynayacaksanız en az 1 saat hiç kalkmayıp tuşları, menüyü filan tanıyın. Hemen beğenmemezlik edip kalkmayın. Oyunu oynadığım zamanlarda genelde silahsız olması dolayısıyla ön yargılı davranıp hiç oynamayanlar bile vardı. Bu oyundaki silahınız fotoğraf makinesi olacak. Umarım beğenirsiniz. Grafik olarak da tatmin edici bir oyundu ancak şimdiki LCD TV'lerde grafik resmen patlıyor. Uyumsuzluk... Tüplü TV'nin gözünü seveyim :LOL::)

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
987
93
44
Antalya
Şunu kesinlikle çok net söyleyebilirim; hayatımda oynadığım en ürpertici korku oyunuydu. Belki 20'li yaşlardaki ruh halimle şimdikinin arasında çok fark vardır.

Hocam eğer oynayacaksanız en az 1 saat hiç kalkmayıp tuşları, menüyü filan tanıyın. Hemen beğenmemezlik edip kalkmayın. Oyunu oynadığım zamanlarda genelde silahsız olması dolayısıyla ön yargılı davranıp hiç oynamayanlar bile vardı. Bu oyundaki silahınız fotoğraf makinesi olacak. Umarım beğenirsiniz. Grafik olarak da tatmin edici bir oyundu ancak şimdiki LCD TV'lerde grafik resmen patlıyor. Uyumsuzluk... Tüplü TV'nin gözünü seveyim :LOL::)
Tavsiyenize uyacağım. Klasik eski oyunları arada bir oynamaktan hoşlanırım. Bunları da seveceğimi düşünüyorum.

Tabi önce zaman ayırmak gerek. Bakalım hayırlısı. :)

Diğer arkadaşlar da oynayanlar olursa daha sonra yorumlarını paylaşarak katılımda bulunabilirler.

Capcom

Katılımcı Üye
19 Ara 2018
64
18
Konu ile alakasız olacak ama ps1 oyunlarını ps4 te oynayamıyoruz değilmi hâlâ

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
987
93
44
Antalya
Hocam bu Mega linklerinde MB sınırına takılmamak için bildiğiniz bir atlama yöntemi var mı?
Valla ben Alldebrid sitesinden 180 günlük 16€=100 TL civarına bir hesap alıyorum.

Böylece 79 farklı indirme sitesinden indirme yapıyorum. Yani bir hesap ile farklı indirme sitelerinden dosya indirebiliyorsunuz.
Ve bütün büyük indirme siteleri var. İsterseniz siz de siteye giderek araştırabilirsiniz.

Kısaca öyle sınıra takılmak gibi bir şey yaşamıyorum. O yüzden sınır atlatma yöntemi bilmiyorum.

Ama aklıma şöyle bir şey geliyor istersen bir şimdi dene.

- Modem kapatıp açıp ip değiştirir.
- Chrome tarayıcı kullan ve aşağıdaki linki verdiğim kproxy eklentisini chrome a ekle.

KProxy Extension

- Uzantı eklenince sağ yukarıda eklentiler bölümünde "şapka" simgesi çıkar ona tıkla start proxy yazan düğmeye bas. Hemen bağlanır.
-Sonra mega sitesine giderek o dosyayı indirmeyi dene.
-İşin bittikten sonra tekrar kendi ip ne dönmek için yine şapka simgesini tıkla bu sefer stop proxy düğmesine bas bu kadar.

Bilgi: (biliyorsundur muhtemelen ama yazayım dedim)
Bu proxy ile ip adresin yurt dışı başka gözükür ve belki megayı atlatabilirsin.
Bunu genelde yasaklı sitelere girmek için kullanıyorum. Wikipedia gibi yani açılmayan siteler açılıyor.

Son düzenleme:

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Valla ben Alldebrid sitesinden 180 günlük 16€=100 TL civarına bir hesap alıyorum.

Böylece 79 farklı indirme sitesinden indirme yapıyorum. Yani bir hesap ile farklı indirme sitelerinden dosya indirebiliyorsunuz.
Ve bütün büyük indirme siteleri var. İsterseniz siz de siteye giderek araştırabilirsiniz.

Kısaca öyle sınıra takılmak gibi bir şey yaşamıyorum. O yüzden sınır atlatma yöntemi bilmiyorum.

Ama aklıma şöyle bir şey geliyor istersen bir şimdi dene.

- Modem kapatıp açıp ip değiştirir.
- Chrome tarayıcı kullan ve aşağıdaki linki verdiğim kproxy eklentisini chrome a ekle.

KProxy Extension

- Uzantı eklenince sağ yukarıda eklentiler bölümünde "şapka" simgesi çıkar ona tıkla start proxy yazan düğmeye bas. Hemen bağlanır.
-Sonra mega sitesine giderek o dosyayı indirmeyi dene.
-İşin bittikten sonra tekrar kendi ip ne dönmek için yine şapka simgesini tıkla bu sefer stop proxy düğmesine bas bu kadar.

Bilgi: (biliyorsundur muhtemelen ama yazayım dedim)
Bu proxy ile ip adresin yurt dışı başka gözükür ve belki megayı atlatabilirsin.
Bunu genelde yasaklı sitelere girmek için kullanıyorum. Wikipedia gibi yani açılmayan siteler açılıyor.
Bu kadar vakit ayırıp uzun cevap verdiğin için çok teşekkürler Hocam.

Ben de Alldebrid'ciyim normalde. Üyeliğim biteli 1 Ay kadar olmuştur. En temizi Alldebrid aslında. Dert yok tasa yok :) Ücretini de hak ediyor.

hayabusa1985

Katılımcı Üye
21 Kas 2018
210
43
35
Pendik/İstanbul
Bende oynamıştım sağlam ama bilinmeyen incilerden, benimde size bir tavsiyem olacak; PS3 ilk döneminde çıkmış SIREN oyunu var japon yapımı. Mutlaka deneyin acayip gerilim-korku oyunudur. Son olarak bu MEGA kota sınırı kaç GB ? Birde Alldebrid üyeliği Depositefiles falan kapsıyor mu ?

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
987
93
44
Antalya
Bende oynamıştım sağlam ama bilinmeyen incilerden, benimde size bir tavsiyem olacak; PS3 ilk döneminde çıkmış SIREN oyunu var japon yapımı. Mutlaka deneyin acayip gerilim-korku oyunudur. Son olarak bu MEGA kota sınırı kaç GB ? Birde Alldebrid üyeliği Depositefiles falan kapsıyor mu ?
Siren oyunu evet iyidir bilirim. Mega kota sınırını ben bilmiyorum. Alldebrid sanırım depositfiles indirmesi yok. Yinede Alldebrid sitesinden kontrol et.

çağ

Katılımcı Üye
17 Ara 2017
838
93

Ben korku oyunları oynadığım da ışıkları kapatırım. Ama devamını bir türlü getiremiyorum. Çünkü bu tür oyunlar beni aşırı derece de geriyor. En son daylight yamasını port edip çıkardım. Onu bile oynayamadım, oynanış videosunu zar zor çekebildim. :)

çağ

Katılımcı Üye
17 Ara 2017
838
93
PS3 konsolum da bu oyun vardı. Bu tür oyunlar beni çok geriyor. Oynayıp da bitiremediğim oyunlardan bir tanesidir.

2. el cep telefonu alıyoruz