Ne kadar cesursunuz? | Fatal Frame

2. el cep telefonu alıyoruz

baybarsturan

Katılımcı Üye
Abi sh origins'i ps4 de deneme şansınız oldu mu? Bu da kasıyor mu acaba?
Dedim ya Silent Hill Origins oyun ana menüsü geldi ama İngilizce dili çıkmadı ben de Fransızca seçtim sonra ana menüde çalıştıramadım
yani anlamadım Fransızca olunca bastım düğmelere falan ama yazılardan anladığım ps2 memory card bulunamadı gibi uyarı verdi tahminen
ben de çıktım. Yani oyun içine girip akıcılığını göremedim.

Diğer paylaştığım 4 oyunun hepsi akıcı ve çalışıyor biraz oynadım hepsini hiç sorun yok. Ama hiçbirinde save yapamadım. Seçenek yok.
Zaten oyun çalışırken memory card bulunamadı save siz devam edelim mi diyor mecburen evet diyorsun oyun çalışsın diye. Durum bu.

hayabusa1985

Katılımcı Üye
Dedim ya Silent Hill Origins oyun ana menüsü geldi ama İngilizce dili çıkmadı ben de Fransızca seçtim sonra ana menüde çalıştıramadım
yani anlamadım Fransızca olunca bastım düğmelere falan ama yazılardan anladığım ps2 memory card bulunamadı gibi uyarı verdi tahminen

Diğer paylaştığım 4 oyunun hepsi akıcı ve çalışıyor biraz oynadım hepsini hiç sorun yok. Ama hiçbirinde save yapamadım. Seçenek yok.
Zaten oyun çalışırken memory card bulunamadı save siz devam edelim mi diyor mecburen evet diyorsun oyun çalışsın diye. Durum bu.
Tek oturuşta mı bitireceğiz o zaman.. diyenleri duyar gibi oluyorum. Eskiden tek oturuşta bitiriyorduk gerçekten memory card sıkıntısı hep vardı

çağ

Katılımcı Üye

Kusura bakmayın :) O kısmı atlamışım.

Bende de gta san andreas var, memory card filan diyor. Kaydet basıyorum, oyunu kaydediyor :D

AkaStrider

Katılımcı Üye
Buyurun oynamak isteyenler için paylaşayım.

Bu konuda paylaştığım 5 oyunu da indirdim, konsola yükledim ve test ettim. Hepsi çalışıyor fakat bazı durumlar var.

Öncelikle hiç birinde oyun save etmiyor yani ps3 deki gibi memory card oluşturma olayı yok ps4 te ve
oyunu açtınız mı bir kere de bitirmeniz gerekir yani 5-6 saat de sürebilir oyun daha fazla da bilemiyorum.
Birde ps4 oynarken falan çökerse oyun da başa döner. Biraz sıkıntılı yani.

PS4 te PS2 oyunu save yapma yolu var ise ve bilen varsa bilgi verirse memnun olurum. Ben biraz baktım nete ama bilgi bulamadım.

Oyunlar sorunsuz tam ekran olarak çalışıyor.

Silent Hill Origins oyununda İngilizce dil çıkmadı. Seçenekler Rusça, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca dil seçimi var.
Ama İngilizce dil olmadığından oyun ana menüsünde oyunu çalıştıramadım. Anlayamadım yada memory card bulunamadığından çalışmadı.

Diğer oyunların hepsi; tam ekran, ingilizce dil ve altyazılı, sorunsuz çalışıp oynanmakta fakat save yapılamamaktadır. Bilginize.

PS2 to PS4 oyunları. Kırık Ps4 te oynayacaksınız.

Ekli dosyayı görüntüle 973
SLES50821

RAR şifresi: jackstore

[Gizli içerik]

Ekli dosyayı görüntüle 974
SLES52384

[Gizli içerik]

Ekli dosyayı görüntüle 975
SLES53825

[Gizli içerik]
Hocam SAVE de bir sıkıntı yok bende bütün PS2 oyunlarını save ediyor.Acaba hazır indirdiklerinizdemi sorun var.Ben bütün oyunlarımı kendim patchliyom PS4 için.

baybarsturan

Katılımcı Üye
Kusura bakmayın :) O kısmı atlamışım.

Bende de gta san andreas var, memory card filan diyor. Kaydet basıyorum, oyunu kaydediyor :D

Hocam SAVE de bir sıkıntı yok bende bütün PS2 oyunlarını save ediyor.Acaba hazır indirdiklerinizdemi sorun var.Ben bütün oyunlarımı kendim patchliyom PS4 için.

Güncelleme: Evet beyler sorun çözüldü.

Önce başka PS2 oyunları denedim. Hepsinde Save(kaydet) / Load(yükle) seçenekleri menüde vardı. Yani başka PS2 oyunları save yapıyordu.

Daha sonra PS4 ayarlar menüsünden kayıtlı oyun verilerine baktım ve orada bütün oyunların bir save noktası oluşturduğunu gördüm.

Sonra aklıma geldi bu eski PS2 oyunlarında oyun içinde ilerlerken (Resident Evil 1 de de öyleydi) belli bir yere vardığında sandık gibi yada
işaretli bir yerde kayıt (save) alınıyordu. Bende Fatal Frame 3 oyununda biraz ilerledim ve sonunda kayıt yapabileceğim noktayı buldum.

Yani sorun çözülmüştür. Oyunlar kayıt yapıyor ama ilerlemek gerekiyormuş. Hepsini denemedim ama muhtemelen diğerleri de öyledir.

Artık bir seferde saatlerce başından kalkmadan oynamak zorunda değilmişiz. Kolay gelsin.. :)

Son düzenleme:

serkanapaydin

Katılımcı Üye
Ooooh yağıyor bu akşam mübarek. Klasikleri arşivleyelim hemen :)

baybarsturan

Katılımcı Üye
Abi sh origins'i ps4 de deneme şansınız oldu mu? Bu da kasıyor mu acaba?
Silent Hill Origins önceki paylaşımım Rusça ve başka diller içeriyordu çözememiştim.

Şimdi İngilizce olan ve sorunsuzunu buldum. Eski linkleri kaldırıp yenilerini paylaşımımdaki mesaja ekledim.

Oyunu yarım saat kadar test ettim, save aldım ve en küçük bir takılma yada kasma olmadı.

Birde bir yerde sanırsam bu paylaştığım versiyonun düzeltildiğini okumuştum. Yani sorunsuz çalışıyor. Sende test et. Bilgine.

rockerman

Katılımcı Üye
Yazılanları okuyunca aklıma bi anım geldi. Lise 1 de arkadaşlarla geceleri oyun partileri yapıyorduk haftada bir. O zamanlar ps1 var tabi 2 cıkmadı daha. Resident Evil 3 oynuyoruz. Herkes halının üzerinde uyuyakaldı beni izlerken. Gecenin 3 ü. Işıklarda kapalı. Bende tam daldım dalıcam elimde joystick oyunda öylesine dolaşıyorum etrafı. Nemesis camı kırıp içeriye atlamaz mı bi anda. Elimden joysticki atıp nasıl ayaklandığımı görmeliydiniz. Tabi o anda refleksle bağırarak bi de küfür savurdum tahmin ettiğiniz gibi:D Herkes uyandı bu arada. Hayatımda en çok korktuğum an budur. Kalbimin çarpıntısının sesi kulaklarıma gelmişti resmen. O zamanlar bir başkaydı. Şimdi en korkunç dedıkleri oyunlar bile germiyor nedense.

CRİXUS

Katılımcı Üye
Outlast'ı oynadığımdan beridir tövbeliyim böyle şeylere. Kapalı ve zifiri karanlık mekan, nefesi ensende bir canavar, her an ölme korkusu o yüzden daralıyorum, sıkılıyorum, isyan ediyorum isyan modunda olduğum için o oyundan sonra tövbe ettim.

Jailbreak07

Katılımcı Üye
Oooo korku oyunu candır bende korku oyunu ve korku filmi fanatizmi aşırı fazla profil resmimden anlaşılıyor galiba :) süper paylaşmlar çok teşekkürler

nostaljiman

Katılımcı Üye
Oh, oh; oynayacak bir korku oyunu daha çıktı.

Sennheiser'ın modelini hatırlamadığım bir oyun kulaklığıyla Dead Space 1 ve Dead Space 2 oyunlarını bitirmiştim. Alien filmini canlı yaşamıştım resmen. Sanırım bu konuda en iyi deneyimim Dead Space idi. Bitirmeyen varsa 1. ve 2. oyunları şiddetle tavsiye ederim. Ben ve çevremden bir kaç arkadaşım en iyi gerilim oyunu olduğunu düşünüyoruz.

Fatal Frame ismini çok duydum ama hiç PS2 kullanmadığım için oynama fırsatım maalesef olmadı :( Ps2 de ne efsane oyunlar var ya. Şu konsolu HDMI çıkışlı yapsalar direk 1.500 lira hakeder bugünkü şartlarda.

2. el cep telefonu alıyoruz