Nintendo Switch JoyCon Analog Stick Tamiri

2. el cep telefonu alıyoruz

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
Nintendo Switch JoyCon Analog Stick Tamiri

Nintendo Switch JoyCon analog çubuğu tamiri için lütfen bizimle iletişime geçmekten asla çekinmeyiniz.

İletişim Bilgilerimiz:
Khalkedon Elektronik
Dükkan Tel: 0212 571 30 71
Cep Tel: 0536 480 55 03

Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No:1/D Bakırköy / İSTANBUL​

Nintendo Switch'in şu an için kronik sayılabilecek sorunlarından bir tanesi analog stick'lerinin kısa bir zaman içinde deforme olmasıdır. Switch'in bozulmuş olan analog çubuğu, oyun içinde istemsizce kendi başına hareket etmesine sebebiyet vermektedir. Analog stickler oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Switch'in analog stick problemleri genelde haznesinin, yani sistemin bulunduğu kasanın formunu kaybetmesinden kaynaklanmaktadır. Analog sticklerinin tepesine basılmayı gerektiren bir çok oyun mevcut. Bu basmadan kaynaklı analog stick'in kasasının alt kısmında bir bombe oluşmaktadır. Bombe ile birlikte hareket çubuklarının ucundaki yaylı kısımlar flex pad''e tam teması sağlamadığı zaman, oyun sırasında veya Nintendo Switch'in ana menüsünde iken istemsiz hareketlerin oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Nintendo Switch analog stick arızasının çözümünde iki türlü seçeneğiniz vardır. İlk seçenek doğrudan yenisiyle değiştirmektir. İkinci seçenek ise; Nintendo Swith'in analog stick tüm parçaları açığa çıkacak şekilde komple sökülür ve yaylar biraz daha gerilir. Gerdirmeye dayalı olarak tam temas etmesi sağlanır. Yaylanma özelliği tekrar eski haline gelir, ancak bu işlem risklidir. İşlem sırasında analog stick'in parçalarının zarar görme ihtimali çok yüksektir. İçindeki parçalar çok minik parçalardır ve analog stick'in kasasını kapatma sırasında, o minik parçaların zarar görme ihtimali çok yüksektir. Zarar gören parçaları tekrar eski forumuna getirmek mümkün değildir. Bozulmuş analog kontrolcüsünü tamir etme işlemini tercih edecek olursanız ve işlem sırasında parçalar zarar görürse mecburen yeni analog stick taktırmak zorunda kalacaksınız. Her zaman için sizlere tavsiyemiz yeni bir analog stick ile değişimi yapmanız olacaktır. Deforme olmuş analog stick'in aynı hatayı vermesi bu defa çok daha kısa bir süre içinde gerçekleşecektir.

Nintendo Switch joycon analog stick değiştirme işlemi 10 - 15 dakika arasında gerçekleşir. Bizimle iletişim kurmaktan asla çekinmeyiniz. Yukarı da iletişim bilgilerimiz verilmiştir.

Son düzenleme:

ulwi

Katılımcı Üye
Ben kendim değiştirdim analogları ama Flex kabloların switch soketine bağlanmasını sağlayan kısmı sanırım bozdum. Sol joycon u switch e takınca , takılmış olarak tanımiyor wireless modu olarak tanıyor. Ayrıca bu yüzden şarj da olmuyor tabii

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
Ben kendim değiştirdim analogları ama Flex kabloların switch soketine bağlanmasını sağlayan kısmı sanırım bozdum. Sol joycon u switch e takınca , takılmış olarak tanımiyor wireless modu olarak tanıyor. Ayrıca bu yüzden şarj da olmuyor tabii
Sanırım flex kabloda bir yırtılma söz konusu durumu var. Elimde maalesef o bölgeye ait yedek flex kablosu yok ancak muhakkak temin edilecektir. Böyle bir flex kablo satışı var mı ondan da haberim yok. Genelde gördüğüm bütün parçaları o an lazım olmasa bile sonra lazım olur mantığı ile çoklu alım yapıyorum. Çin'deki tedarikçimiz ile görüşmem lazım. Siparişi ilk fırsatta vermeye çalışacağım. Eğer bizden temin etme düşünceniz olursa biraz sabırlı olmanız gerekecektir.

ulwi

Katılımcı Üye
Evet takarken ufak bir kısmını yırttım sanırım, çünkü tekrar açıp Flex kabloyu oynatınca şarj oluyor yazısı çıktı ama elimi çekince tekrar gitti. Ben linkini vereceğim ürünü sipariş ettim , umarım bu sefer takarken sorun yaşamam :)
Bu arada İstanbul da olsam hiç kendim uğraşmazdım sana getirirdim. Seninle çok uzun zaman önce tanışmıştım eğer bu hesabı kullanan Serbülent ise :)

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07JVR44LP/ref=ppx_yo_mob_b_pre_ship_o0_img?ie=UTF8&psc=1

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
Evet takarken ufak bir kısmını yırttım sanırım, çünkü tekrar açıp Flex kabloyu oynatınca şarj oluyor yazısı çıktı ama elimi çekince tekrar gitti. Ben linkini vereceğim ürünü sipariş ettim , umarım bu sefer takarken sorun yaşamam :)
Bu arada İstanbul da olsam hiç kendim uğraşmazdım sana getirirdim. Seninle çok uzun zaman önce tanışmıştım eğer bu hesabı kullanan Serbülent ise :)

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07JVR44LP/ref=ppx_yo_mob_b_pre_ship_o0_img?ie=UTF8&psc=1
İlk buluşma, tanışma Bakırköy Ömür Plaza önü ? :) İçimden acaba hep sen misin diye geçiriyordum :) Tahminim doğru mudur?

İnşallah yaparsın çok zor bir şey değil sadece ilk denemelerde her zaman başarısızlık ihitmali yüksektir. Ürünü tanıdıktan sonra sorun çıkmıyo.

ulwi

Katılımcı Üye
Çağdaş ve ben (Ulvi) Türkiye ye gelen ilk PSP lerden almıştık senden . Ömür plaza önünde de buluşmuş olabiliriz valla çok uzun zaman oldu. Bakırköy de bir akrabanın dükkanı vardı , o zamanlar daha kendi dükkanını açmamıştın sanırım.
Ben yurt dışına yerleştim uzun zaman önce ama Çağdaş hala İstanbul da :)

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.newgamex.com
Evet dükkanı açmadan önce Dayımın dükkanında PSP satışı yapıyordum :) Hey gidi günler. Efendi ve nazik bir kişiliğe sahip olduğun aklımda kalan özelliklerin arasındadır. Bu taraflara geldiğinde inşallah bize de uğrarsın :) En azından bir fincan çay veya kahve içeriz. İlk görüşte tanımazsam şimdiden özür dilerim. Gerçi beni de tanımak artık zorlaştı :D

ssengor

Katılımcı Üye
Merhabalar bu araalrda çok olmaya başladı kendiliğinden dağa doğru gidiyor kol bunun için tamir mi ettirmem lazım

2. el cep telefonu alıyoruz