Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Nintendo Switch Kırma Başlamıştır - SX OS

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Öne çıkan konu #1
Nintendo SWITCH Kırma İşlemine Başladık

Khalkedon Elektronik
Tel: 0212 571 30 71
Gsm: 0536 480 55 03

Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D
Bakırköy / İSTANBUL

Sonunda beklenen oldu ve Nintendo Switch kırıldı. 3 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkan Switch'in kırılması bir PS4 gibi uzun sürmedi. Switch'in erken kırılması beraberinde Switch kullanıcıları tarafından büyük bir heyecan ve sevinçle karşılandı.

Nintendo Switch'i kırma işlemi, hiç bir şekilde içi açılmadan yazılımsal olarak yapılan bir uygulamadır. Yazılım, dünyaca ünlü Xecuter takımı tarafından çıkarılmış bir yazılımdır. Yazılımın ismi SX OS'dir. Yani Switch'i kırma işlemi için öncesinde bir lisans kurulması gerekiyor. Sonrasında ise Switch için piyasaya çıkarılmış bütün oyunları sorunsuzca oynayabileceksiniz.

Kişisel olarak ilk denemelerimde edindiğim izlenim son derece problemsiz ve stabil çalışmakta, kesinlikle içinizde hiç bir şüphe kalmadan yaptırabileceğiniz bir uygulamadır. Switch'in oyun yelpazesi rakiplerine göre çok çok daha pahalı. Mesela X bir oyun konsoluna çıkan oyun 100-150 TL. civarında iken Nintendo Switch oyun fiyatları 350 TL. civarında gezmektedir. İşte tam da bu noktada Xecter takımının çıkarmış olduğu SX OS yazılımı devreye giriyor. Sizi adeta Switch oyunlarına tonla para vermekten kurtarıyor. Bir oyun parasına SX OS lisans kurulumu yapıyorsunuz ve sonrasında internete ortamından indireceğiniz oyunları bedavaya oynuyorsunuz.

Switch oyunlarının boyutu çok küçük boyutlarda olmasının yanı sıra çok büyük boyutlu oyunları da bulunmaktadır. Mesela bir "The Legend of Zelda Breath of The Wild" isimli oyunun boyutu 13,7GB boyutundadır. Diğer bir örnek oyun 13,5GB boyutunda" FIFA 18" oyunudur. Hal böyle olunca yüksek kapasiteli micro SD kart ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır. Ne kadar büyük kapasiteli micro SD kart o kadar çok oyun! 32GB ve 64GB boyutundaki kartlar ortalamadır ve yeterlidir. Elbetteki 128GB veya 256GB olması sizin açınızdan daha verimli ve keyifli olacaktır. Fakat büyük boyutlu kartların fiyatları adeta birden fırlıyor. Bu yüzden 32GB ve 64GB fiyat performans açısından oldukça yeterlidir.

SX OS'nin kurulumu son derece basittir. Bununla ilgili olarak forum sitemizde detaylı anlatımı bizzat tarafımdan sunulacaktır. Xecuter takımı öncesinde zaten bir Türkçe anlatım dökümanı sunmuştur dileyen hemen sitesinden indirip göz atmaya başlayabilir: https://sx.xecuter.com/download/manuals/sxos/[TR]_SXOS_v1.2.pdf

Bu işlemi yaptırmak için İstanbul, Bakırköy'deki dükkanımıza gelip yaptırabilirsiniz. Telefon ve adres bilgilerimiz üst ve alt kısımlarda detaylıca belirtilmiştir.
Eğer istanbul dışında iseniz size bir kargo kadar yakınız. Üst ve alt kısımlarda belirtilmiş olan adres aynı zamanda kargo adresimizdir.
Merak ettiğiniz konularda telefonla iletişim kurmaktan lütfen çekinmeyiniz.

SX OS Ücretlendirme:
SX OS lisans + : 199TL.
SX OS lisans + kurulum + detaylı anlatım, öğretim: 299 TL.
SX OS lisans + kurulum + detaylı anlatım, öğretim + 20 oyun: 349 TL.

RCM Jig fiyatı: 30TL.

Khalkedon Elektronik
Tel: 0212 571 30 71
Gsm: 0536 480 55 03
Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D

Bakırköy / İSTANBUL
Yazılımın kurulumu sırasında çıkan bir görsel:

Oyunları yüklendikten sonra örnek bir görsel, dilediğiniz bir oyunu seçin ve başlatın.

Son düzenleme:

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Hackli Switch satışınız var mı? Varsa ne kadar?
Merhaba, evet hackli olarak Nintendo Switch satışımız vardır. 32GB micro SD kart ile birlikte 2300 TL.

İstediğiniz oyunları ücretsiz olarak yükleyip veriyoruz.

uurgngr

Katılımcı Üye
Kolay gelsin.SX PRO almayı düşünüyorum getirtiyor musunuz?

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Kolay gelsin.SX PRO almayı düşünüyorum getirtiyor musunuz?
Merhaba,

Şu an için SX PRO modeli mevcut değil ancak önümüzdeki günlerde olacak.

Bilmeyenler için şunu söylemekte fayda var; SX PRO ve SX OS arasındaki en önemli fark dongle aparatıdır.

SX PRO Paket İçeriği:
SX OS yazılımı
Dongle apartı
RCM Jig
Micro USB kablo (dongle aparatını şarj etmek için)

SX OS Paket içeriği:
SX OS yazılımı
RCM Jig

Kısaca arasındaki farklılıkları anlatacak olursak;
SX PRO modelinde herhangi bir bilgisayar yardımı olmadan doğrudan dongle aparatı ile sistem aktif edilebiliyor. Bu dongle aparatının her daim şarjı olması gerekiyor aksi halde sistem devreye girmez.

SX OS modelinde ise sistemi aktif etmek için bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Bir laptop veya masaüstü bilgisayar olması farketmez.

Bu arada her iki sistemde de type-cUSB kablosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer sahip değilseniz şimdiden edinmenizde fayda vardır :)

Son düzenleme:

ahmethmo

Katılımcı Üye
Merhabalar RCM Jig tek başına satısınız var mı ?? ataçla yaptım ama zarar vereceğim diye korkuyorum.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Merhabalar RCM Jig tek başına satısınız var mı ?? ataçla yaptım ama zarar vereceğim diye korkuyorum.
Merhaba,

RCM Jig siparişlerimiz Pazartesi veya Salı günü gelmiş olacaktır. Şu anda elimizde 3D yazıcı ile çıkarılmış olan modellerden mevcuttur. Dilerseniz onlardan verebiliriz ancak bir kaç gün daha sabredip orijinal RCM jig almanız daha iyi olur. Eğer sizde veya etrafınızda 3d yazıcısı olan birileri varsa kendiniz dahi yaptırabilirsiniz. Gerekli RCM jig şablonu için şu sitedekilerden birisini tercih edebilirsiniz: Search Thingiverse - Thingiverse

Biz şunu kullandık: RCM Joycon Jig by Maketo

ahmethmo

Katılımcı Üye
3d yazıcı bulamadığım için halledemedim zaten. Teşekkürler bekleyelim biraz daha o zaman

raw999

Katılımcı Üye
hayırlı satışlar, 1 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Tüm switch külliyatını eshop oyunları dahil oynayabilirsiniz.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
hayırlı satışlar, 1 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Tüm switch külliyatını eshop oyunları dahil oynayabilirsiniz.
@raw999 Teşekkürler. Sizin sayenizde bu sistemden erken haberimiz oldu. Ayrıca teşekkür ederim :)

Ahmattr

Katılımcı Üye
Hocam peki bunu kırınca eskiye döndürebiliyomuyuz ayrıca online oyun açabilirmiyiz ve son olarak switchi kapatmamak ile ilgili birşeyler duydum bu doğrumu doğruysa neden kapatılmamalı

Joyless

Katılımcı Üye
Hocam peki bunu kırınca eskiye döndürebiliyomuyuz ayrıca online oyun açabilirmiyiz ve son olarak switchi kapatmamak ile ilgili birşeyler duydum bu doğrumu doğruysa neden kapatılmamalı
Sizin sorunuzu ben cevaplamaya çalışıyım

1)Öncelikle cihazı eski haline döndürmek basit bilginizin olduğunu düşünerek oto rcm yaptıysanız eğer oto rcm yi kapatıp sd kartı cıkartmanız orjinal olması için yeterlli eğer jig ile yapıyorsanız jig takmadan başlatın orjinal olarak başlamış olur

2)Neden cihaz kapanmaması gerekiyor çünkü oto rcm deki cihaz normal bir şekilde power tuşundan açılmaz dongle ınız varsa dongle ile açabilirsiniz yada bir bilgisayar ile TegraRcmGUI programı ile açmanız gerektiğinden kapanmaması bir yere bağımlı kalmamak için gerekiyor

Methodman403

Katılımcı Üye
Merhaba cihaz kırdırma işlemi sahibinden com da 180 yazmakta doğru burda 330 TL'ye gelmekte