Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Nintendo Switch Kırma Başlamıştır - SX OS

2. el cep telefonu alıyoruz

KivircikKakao

Katılımcı Üye
Öne çıkan konu #41
Sorum şu kırdıktan sonra online olarak oyun oynayabilir miyiz? E shoptan fortnite vb ücretsiz oyunları indirip oynayabilir miyiz? Ve eylülde gelecek online servisi alabilir miyiz?

xemre

Katılımcı Üye
evet konsolda fortnite paladins gibi oyunlar ücretsiz bu oyunları konsolu orjinale alıp sadece sd kartta buna benzer oyunlar olsa banlanma riskimiz varmıdır

Berkan

Katılımcı Üye
Merhaba nintendo switchi kutusuyla herşeyi içinde mi veriyorsunuz joystick falan selamlar

scaletti

Katılımcı Üye
Öncelikle bende size bundan 1,5 ay önce cihazı yolladım sizde işlemi yapıp bana geri yolladınız bende bugüne kadar sorunsuz oynadım. Yalnız sx os 2.0 versiyonunu indirdim boot dosyasını sd karta attım jigle açılış işlemi yapmak istediğimde (vol ve açma tuşunada bastım) no rcm hatası alıyorum ve şu anda cihaz jig i söküp joycon u taksam bile açılmıyor. Bana yardımcı olur musunuz ?

Eyupgucluer

Katılımcı Üye
Merhaba,

Şu an için SX PRO modeli mevcut değil ancak önümüzdeki günlerde olacak.

Bilmeyenler için şunu söylemekte fayda var; SX PRO ve SX OS arasındaki en önemli fark dongle aparatıdır.

SX PRO Paket İçeriği:
SX OS yazılımı
Dongle apartı
RCM Jig
Micro USB kablo (dongle aparatını şarj etmek için)

SX OS Paket içeriği:
SX OS yazılımı
RCM Jig

Kısaca arasındaki farklılıkları anlatacak olursak;
SX PRO modelinde herhangi bir bilgisayar yardımı olmadan doğrudan dongle aparatı ile sistem aktif edilebiliyor. Bu dongle aparatının her daim şarjı olması gerekiyor aksi halde sistem devreye girmez.

SX OS modelinde ise sistemi aktif etmek için bir bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Bir laptop veya masaüstü bilgisayar olması farketmez.

Bu arada her iki sistemde de type-cUSB kablosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer sahip değilseniz şimdiden edinmenizde fayda vardır :)
Sx Pro'da typ-c kablosuna gerek yoktur

stophart

Katılımcı Üye
Switch almayı düşünüyorum sizde kırdırmam için dikkat etmem gereken bir şey var mı? Ps4 gibi sürüm vb önemli mi acaba

lboddah

Katılımcı Üye
Switch almayı düşünüyorum sizde kırdırmam için dikkat etmem gereken bir şey var mı? Ps4 gibi sürüm vb önemli mi acaba
Bildiğim kadarıyla belli bir sürüme kadar olan konsollar kırılabiliyor. Bu sebeple alacağınız konsolun seri numarasını bilirseniz internetten o sürümün kırılabilir olduğuna kanaat getirebilirsiniz. Tabi satış yapan firma daha iyi bilecektir.

wiser

Katılımcı Üye
6.1.0 için Sx Os çalışıyor mu? Update yapsak ne olur?
Sx os 2.3 beta mevcut , ne önerirsiniz?

lboddah

Katılımcı Üye
6.1'de çalışıyormuş ancak 6.2.0 problemliymiş okuduğuma göre. Reddit'e bakabilirsiniz.

2. el cep telefonu alıyoruz