Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

NINTENDO SWITCH REHBER Nintendo Switch XCI Oyunu NSP Dönüştürme - XCI to NSP

2. el cep telefonu alıyoruz

GameMan

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Katılımcı Üye
rank
Nintendo Switch XCI Oyunu NSP Dönüştürme - XCI to NSP

Bu rehber altında XCI uzantılı Nintendo Switch oyunlarının nasıl NSP şekline dönüştüğü anlatılmaktadır. XCI oyunlarını NSP'ye dönüştürmek son derece basit ve sağlıklıdır. Elimdeki bir çok XCI uzantılı oyunu bu metodla NSP'ye dönüştürdüm.

Hemen işlemlere başlayalım :)

Windows işletim sisteminize uygun olan dosyayı indirin (benim işletim sistemim 64bit):

Windows 64 Bit işletim sistemi için indiriniz:
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Windows 32 Bit işletim sistemi için indiriniz:
Yukarıda verdiğim indirme linklerinin asıl kaynağı olan Github üzerinden indirmek isterseniz şu linki kullanabilirsiniz:
İndirdikten sonra rar'lı dosyanın içindeki bütün dosyaları bir klasörün içine çıkarın.
Elinizdeki XCI uzantılı oyunu da aynı klasörün içine atın, yani rar'dan çıkardığınız dosyların bulunduğu klasörün içine atın.

Klasörün içindeki dosyalar:
>
4nxci
> CHANGELOG
> keys.dat
> LICENSE
> README.md
> XCI uzantılı oyun

Klasörün içindeki dosyalara ait görsel:

"XCI" uzantılı oyunu sürükleyin ve "4nci" exe programının üzerine bırakın. Ben örnek amaçlı Carnival_Games(EUR).xci isimli oyunu kullandım.
Sürükle - bırak görseli:

XCI uzantılı oyunu sürükleyip bıraktıktan sonra aşağıdaki gibi bir dos ekranı açılacak ve NSP'ye dönüştürme işlemine başlamış olacaksınız. Dönüştürme işlemi sona erdikten sonra dos ekranı kendiliğinden kaybolacaktır.
Dönüştürme sırasından bir görsel:

Siyah dos ekranı yok olduktan sonra, dosyaların bulunduğu klasör içinde NSP uzantılı oyunun diğer dosyalar arasında yer aldığını göreceksiniz.
NSP uzantılı oyunun oluştuğunu gösteren görsel:

NSP uzantılı oyunun ismi bir kod şeklinde oluşmaktadır. Sonrasında kafanızın karışmasını önlemek için, kod şeklindeki isim yerine oyunun gerçek ismini yazarak değiştirin.

Artık NSP uzantılı oyununuzu SX OS, Atmophere ve ReiNX üzerinden kurulumunu yapabilirsiniz

Hepsi bu kadar :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
2. el cep telefonu alıyoruz