Ölmeden Önce Oynanması Gereken Oyunlar !

2. el cep telefonu alıyoruz

italyanSoda

Katılımcı Üye
A Way Out ve GOD son serisini oynamadık tek..

ahmethmo

Katılımcı Üye
Bence açmamız lazım burayı güzel oyun var birde efsaneler vardır. Mesela uncharted serisi çok güzeldir bayılarak oynadım ama hiç bi zaman benim için efsane olmayacak çünkü hikayesiyle yakalayamadı beni ama Last of Us tam anlamıyla bir efsane hem oynanış olsun hem mükemmel hikayesiyle listemin her zaman en başlarında gelir. Sanırım yaşlandıkça bunlara daha fazla dikkat eder oldum. Son GOW u çok beğendim ben. Oyun başındaki baba oğul la oyun sonundaki aynı değil insanın bu süreci izlemesi çok eğlenceli. İster istemez bağlanıyorsun karakterlere.

güzel oyunlara sıralarız sonu yok bunun yani darksouls serisi oynamasından en fazla keyif aldığım oyun diyebilirim. tomb serisi ama eskisi şimdiki bildigiğin uncharted yapmışlar. Eskiden çok tatlı bir havası vardı. Beni oyun dünyasına iyice sokan oyun pop2 inanılmaz sevdiğim bir oyun buda efsanedir benim için. Oyun müzikleri gelmiş geçmiş en iyilerdendir bence. O dahaka'nın beni kovalarken ki heyecanlanmalarımı hala hatırlıyorum. bu böyle yazmakla bitmez valla uzun mesele ama ufak bi liste yazim suan aklımda olan. (Bunlar efsaneler değil hepsi için ortak liste)

-last of us
-gow (hepsi)
-pop (1-2-3)
-mafia 1-2 (3 hariç)
-tombraider (eski seriler)
-rdr (2 yi henuz oynamadım 5,55 bekliyorum :D )
-portal serisi
-gta serileri
-braid
-zelda
-half life
-dark souls serisi
-blood borne
-shadow of colossus

sonu gelmiyor bunun :D daha var ama yeter bence :D

wwwrwww

Katılımcı Üye
Benim GOW Efsanesi,
ps2 de god of war 2 ilk oynadığım yıllar geldi aklıma konuyu görünce.bu kadar mükemmel grafikli oyun mu olur dedim bayılmıştım efsane orda başlamıştı sonra ilk oyun derken ps2 de kalmadı sırf gow 3 için ps3 almaya çalışmıştım sağdan soldan harçlıklarımı toplamaya çalışırken parayı yetiremeyip psp aldım ondaki iki oyunu oynadım. yine şok olmuştum elindeki bir aletle gow oynarken sonra zaman geçti kazanmaya başlayınca ps3 alıp gow3 oynadım yine aynı efsane hissi, bunun daha iyisini yapabilirler mi diye düşünürken gow ascension türkçe olarak çıktı. ve benim için gow serisi son buldu ps4 aldım gow4 için ama oyunun hikayesi grafikleri efsane olsa da bence oyunun oynanma şekli kratosun arkadan fps oyunlardaki görmek oynamak bende aynı etkiyi yaratmasada o da bitti.Şimdilerde dönüp dönüp gow 3 oynuyorum ps4 te :D ama sıralamak gerekirse;
GOW serisi 4 E kadar
uncharted serisi
beyond two souls
until down
far cry 3,4,primal
AC revelations

(bu arada bence güzel konu olmuş tebrikler, 6.02 kırılana kadar oyun arayışında olan benim arkadaşlar hepsini tek tek okuyordur.)

burakik

Katılımcı Üye
Yakuza serisini çok beğendim
Uncharted serisini tavsiye ederim
UFC 1 2 3

karga35

Katılımcı Üye
Her türün efsanesi olan oyunlar var. Tabi bu oyuncunun yaşına, deneyimine göre çok farkediyor. Misal ben Commodore 64 ile oyun dünyasına adım attım. Kimi oynanışa vurulur kimi grafiklere hayran olur kimi hikayesine hasta olur. Bazı oyunlar varki hepsini bir arada sunar efsane olur.

Ölüp ölüp baştan başlatan, kafa yakan Demon Souls ve diğer souls serileri gibi. Most Wanted, Underground 2 gibi hala NFS'den umutla bekleyenler için efsanedir. Far Cry ise grafikleri ve açık dünyası ile efsane olurken Half Life, Doom, Quake ise FPS'nin atası sayılmaz mı? Her ne kadar rakip olsalarda FIFA ve PES serisi futbol tutkunları için efsanedir. UFC, WMA, NBL gibi oyunlarla EA Sport kendi kulvarını yarattı. Demem o ki, bazı oyunlar kendi türünde efsane olurken peşinden onlarca yeni oyunu getirir. Bazen farklı oyun türlerini birleştiren yapımlar bize umulmadık deneyimler yaşatır.

Açık dünya dediğimizde GTA, Assasin Creed, Witcher, Fallout, Stalker, Far Cry, Skyrim, Dragon's Dogma, Just Cause, Mafia gibi farklı hikayeler ve oynanışlarla bize inanılmaz saatler yaşatan oyunları nasıl unuturuz ?

Mitolojiye dönüp kılıç kalkan kombolar atarak ilerlemekten, bulmacalar çözmekten, muhteşem grafiklerle hikayeye dalmak olunca Dark Souls, God of War gibi oyunların yeri apayrı değil mi ?

Tom Raider, Prens Of Persia, Uncharted gibi oyunlar hikaye, oynanış ve grafik olarak bizi mest etmedi mi ? Max Payne ile zamanı yavaşlatıp sağa sola atlamadık mı ?

Her oyunun seveni sevmeyeni vardır. Skyrim, Fallout, Assasin Creed, Far Cry, Medal of Honor, Metal Gear, Call of Duty, Witcher, Dark Soul, Stalker, Mafia, Need For Speed, Fifa, Pes, Quake, Doom gibi oyunlar bazıları için efsanedir bazıları hiç haz etmez.

Eklemediğim onlarca oyun var. Korkudan maceraya, mitolojiden bulmacaya onlarca tür ve oynanıştan bahsediyoruz.

baybarsturan

Katılımcı Üye
Her türün efsanesi olan oyunlar var. Tabi bu oyuncunun yaşına, deneyimine göre çok farkediyor. Misal ben Commodore 64 ile oyun dünyasına adım attım. Kimi oynanışa vurulur kimi grafiklere hayran olur kimi hikayesine hasta olur. Bazı oyunlar varki hepsini bir arada sunar efsane olur.

Ölüp ölüp baştan başlatan, kafa yakan Demon Souls ve diğer souls serileri gibi. Most Wanted, Underground 2 gibi hala NFS'den umutla bekleyenler için efsanedir. Far Cry ise grafikleri ve açık dünyası ile efsane olurken Half Life, Doom, Quake ise FPS'nin atası sayılmaz mı? Her ne kadar rakip olsalarda FIFA ve PES serisi futbol tutkunları için efsanedir. UFC, WMA, NBL gibi oyunlarla EA Sport kendi kulvarını yarattı. Demem o ki, bazı oyunlar kendi türünde efsane olurken peşinden onlarca yeni oyunu getirir. Bazen farklı oyun türlerini birleştiren yapımlar bize umulmadık deneyimler yaşatır.

Açık dünya dediğimizde GTA, Assasin Creed, Witcher, Fallout, Stalker, Far Cry, Skyrim, Dragon's Dogma, Just Cause, Mafia gibi farklı hikayeler ve oynanışlarla bize inanılmaz saatler yaşatan oyunları nasıl unuturuz ?

Mitolojiye dönüp kılıç kalkan kombolar atarak ilerlemekten, bulmacalar çözmekten, muhteşem grafiklerle hikayeye dalmak olunca Dark Souls, God of War gibi oyunların yeri apayrı değil mi ?

Tom Raider, Prens Of Persia, Uncharted gibi oyunlar hikaye, oynanış ve grafik olarak bizi mest etmedi mi ? Max Payne ile zamanı yavaşlatıp sağa sola atlamadık mı ?

Her oyunun seveni sevmeyeni vardır. Skyrim, Fallout, Assasin Creed, Far Cry, Medal of Honor, Metal Gear, Call of Duty, Witcher, Dark Soul, Stalker, Mafia, Need For Speed, Fifa, Pes, Quake, Doom gibi oyunlar bazıları için efsanedir bazıları hiç haz etmez.

Eklemediğim onlarca oyun var. Korkudan maceraya, mitolojiden bulmacaya onlarca tür ve oynanıştan bahsediyoruz.
ve The Last of Us

BERK

Katılımcı Üye
Tabiki God of War, sonra nur içinde yatabilirsiniz :p

Son düzenleme:

one41

Katılımcı Üye
ico yazmayı unutmuşumya..

naber4242

Katılımcı Üye
Herkese iyi forumlar NEWGAMEX üyeleri :) Uzun zamandır düşündüğüm bir başlığı açmak istiyorum. Oynama fırsatı bulduğunuz ve oynadıktan sonra bu oyun için PS4 alınır dediğiniz ve diğer insanların da oynamasını tavsiye edeceğiniz oyunlar illaki vardır. Bu konu altında kesinlikle oynanılmasını tavsiye ettiğiniz oyunlar varsa paylaşarak diğer insanlara da öncü olun :)

Şahsen oynayıp iyi ki oynamışım dediğim oyunlardan 5 tanesini yazarak ilk tavsiyeleri bırakıyorum. Umarım ilgi görür :)

> The Last Of US
> A Way Out
> Beyond Two Souls
> Heavy Rain
> God of War Serisi

naber4242

Katılımcı Üye
Arkadaşlar ben a way out çok oynamak istiyorum tek kişilik oynanmıyor bir çözümü yokmu tek kişilik oynamak için şimdiden teşekkür ederim

naber4242

Katılımcı Üye
Eyvallah teşekkür ederim arkadaşlar

2. el cep telefonu alıyoruz