Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Rehber PKG oyunları Bilgisayardan Hdd Kullanmadan Ps4'e Aktarma- Hızlandırma-Çoklu Gönderme

2. el cep telefonu alıyoruz

relboron

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
49
18
Merhabalar arkadaşlar, bu yöntem sayesinde bilgisayarınıza indirdiğiniz ps4 oyunlarını direkt olarak ps4 e göndericez. Önceden kullanılan yöntem vardı fakat biraz daha uzun ve karışıktı yenilenen program ile işlemleri tek bir tıklamayla halledeceğiz, aynı zamanda eğer hızından memnun kalmazsanız çok daha hızlı gönderme yöntemini de anlatıcam bu rehber içerisinde.

Öncelikle ihtiyacımız olan 2 program var bir tanesi ps4 e aynı oyun kurduğumuz gibi kuracağımız pkg installer programı
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.
Diğeri ise yeni sürüm olarak çıkan bilgisayardan oyunları göndermemizi sağlayan pkg sender programı
Gizli içerik
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

İlk olarak pkg installer programını indirip bunu usb bellek yardımıyla aynı oyunları kurduğumuz gibi ps4 ümüze kuruyoruz. Progamı ps4 te açıp bilgisayarımıza geri dönüyoruz.

Daha sonra pkg sender programımızı bilgisayarımızda açıyoruz. Program açıldığı zaman PS4 ip ve Server ip adında 2 boş kutucuk göreceksiniz, ps4 ip yazan kutucuğa ps4ün ağ ayarlarına girdiğimizde karşımıza gelen ps4 ipmizi giriyoruz.
Server ip sini öğrenmek için ise, bilgisayarımızdan Başlat - Çalıştıra gelip Cmd yazıp açıyoruz. Gelen cmd ekranına ipconfig yazıp enterlıyoruz ve karşımıza gelen ip adresleri arasında ipv4 address yazan kısım bize lazım olan ip adresi. Bu adresi kopyalayıp server ip kutucuğuna yazıyoruz. İşlem bu kadar. Programın boş kısmına atmak istediğiniz pkgleri sürükleyip bırakın Send dediğinizde ps4 ünüze göndermeye başlayacak. İster tek tek ister hepsini birden (Send all) gönderebilirsiniz.

Şimdi gelelim hız konusuna, aslında çok büyük bir yavaşlık söz konusu değil zaten, benim kullandığım hdd biraz eski ve usb 2.0 olduğu için onla yakın bir hızda gönderim yapıyor hatta biraz daha hızlı. Ama hızı yükselterek 40-45 gblik bir pkg yi 10-15 dakika gibi bir sürede gönderebilirsiniz.

Öncelikle ethernet kablonuzun bir ucunu bilgisayarınıza bir ucunuda ps4 e bağlıyoruz. Daha sonra bilgisayarınızdan bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire girin ( ulaşmak için Ayarlar - Ağ ve İnternet) . Burada mevcut wi-fi ağımıza sağ tıklayıp özellikler diyoruz, paylaşım sekmesinden ''Diğer ağ kullanıcıları ,bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın.'' Seçeneğini aktif edip alttan Ethernet imizi seçiyoruz. Şimdi bu işlemi yaptıktan sonra tekrar ps4 ün ağ sekmesine girip bağlantıyı Lan olarak yapmamız gerekiyor Lan bağlantısını yaptıktan sonra dikkat etmemiz gereken nokta ps4 teki ip adresimiz değişecek. O yüzden tekrar ps4 ün özelliklerine girip değişen yeni ps4 ip mizi bilgisayarımızdaki pkg sendere giriyoruz. İşlem tamam artık oyunları çok daha hızlı bir şekilde ps4 ümüze atmış oluyoruz.

Arkadaşlar hızlandırma yöntemi dahil tüm yöntemler tarafımdan denenmiş ve çalışmaktadır, programların ve rehberin kaynağı psxhax forum - Modded_Warfaredir. Ben sadece basitleştirip Türkçeleştirerek bir rehber hazırladım. Umarım işinizi görür. Aklınıza takılan birşey olursa yardımcı olurum.

Son düzenleme:

Bdrmhn

Katılımcı Üye
21 Tem 2018
55
8
Güzel bilgi teşekkürler. Save dosyalarını bir ps4ten başka ps4e aktarabileceğimiz yada internette hazır save dosyalarını kendi ps4ümüze aktarabileceğimiz bir yöntem filan var mı? Bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen teşekkürler.

relboron

Katılımcı Üye
13 Kas 2019
49
18
Güzel bilgi teşekkürler. Save dosyalarını bir ps4ten başka ps4e aktarabileceğimiz yada internette hazır save dosyalarını kendi ps4ümüze aktarabileceğimiz bir yöntem filan var mı? Bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen teşekkürler.
Dediğinizi
şu videoda anlatıyor. Biraz karmaşık geldi bana. Benim konuda anlattığım yöntemle yapılır mı bilmiyorum sonuçta bir fark yok save dosyalarını usb belleğe almış oluyoruz daha sonra farklı bir ps4 e atabilirz diye düşünüyorum ama tahminimce oyun sürümleri aynı olmalı.

Bdrmhn

Katılımcı Üye
21 Tem 2018
55
8
birçok yöntem denedim usbyle denediğimde bozuk veri hatası alıyorum sürekli. exploid sitesinden backup yaptığım kendi save dosyalarımı da ftp yoluyla geri yüklemeyi denediğimde yine aynı bozuk veri hatasını alıyorum ve ps4 yüklediğim verileri siliyor. internette ps4 için de birbirinden farklı save dosya biçimleri var bu videoyu da izledim ama bu yöntemin gerektirdiği save dosya biçimi internette çok az mevcut ve sadece %100 bitirilmiş saveler var. BU sorunu nasıl çözcem hiçbir fikrim yok

2. el cep telefonu alıyoruz