Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

PlayStation Store

2. el cep telefonu alıyoruz

PC VS PS4

• Kullanılan toplam oy
    6

Myrey

Katılımcı Üye
rank
Önce'likle S.a Arkadaşlar KONU CİDDİ ona göre.... şimdi sorum şöyle olacak cevaplar'sanız sevrinrim PlayStation Store satın aldımız oyunları örnek ps5 ps6 ps7 oynaya bilcek miyiz yani steam deki sistem gibi mi yoksa PlayStation Store aldım oyunları ps4 pro hariç ; ps5 ps6 ps7 indirip oyunama imkanım olur mu ? yoksa pc dönelim

serkanapaydin

Katılımcı Üye
rank
Şimdi bildiğim kadarıyla sana anlatayım, PlayStation 3, zamanında Cell işlemci üzerine kurulmuştu. Sonradan çıkan Ps4 ise x86 mimarisi üzerine yapıldı. Bunun sonucunda ps3 oyunları ps4'te çalışmadı. Bundan sonra çıkacak konsollar hangi mimariyi kullanır bilemiyoruz ancak bir kaç yerden okuduğum kadarıyla ps5 geriye uyumlıluk konusnda patent almış. Yani ps4 oyunları ps5 te çalışabilir. Tabi bunlar kesin bilgi değil sadece söylenti.

nedokaplan

Katılımcı Üye
rank
Ben bir haberde okumuştum xbox bununla ilgilimi ne çalışma yapmış çıkıcak olan konsolda bu dediğin olucakmış ama ps üzerinde böyle bir haber görmedim

serkanapaydin

Katılımcı Üye
rank

nedokaplan

Katılımcı Üye
rank

Myrey

Katılımcı Üye
rank
Teşekkürler Serkan Kardeşim Yani Şimdi PlayStation Store Aldımız Oyunların Parası Boşa Gitmeycek ve PlayStation'nın Artık Bu Patenti İle İlerki Nesil PlayStation'larda Uygulanacak doğru mu anlamışım.....

serkanapaydin

Katılımcı Üye
rank
Teşekkürler Serkan Kardeşim Yani Şimdi PlayStation Store Aldımız Oyunların Parası Boşa Gitmeycek ve PlayStation'nın Artık Bu Patenti İle İlerki Nesil PlayStation'larda Uygulanacak doğru mu anlamışım.....
Rica ederim. Bunlar sadece söylenti. Yapılan patent başvurularına bakarak bunları yazmışlar. Sony daha resmi bir açıklama yapmadı. Umarım uyumluluk sorununu hallederler de her yeni nesil konsol için aynı oyunları tekrar satın almak zorunda kalmayız 😊

2. el cep telefonu alıyoruz