Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

PS3 250X 3000 4000 MODELLERE MULTİMAN YÜKLEME

2. el cep telefonu alıyoruz

espiyano

Katılımcı Üye
4 Ağu 2018
94
18
Hocam psx place sitesindeki aciklamada hen enabler in Default olarak etkin geldigi yaziyordu.Yani her defasinda etkinlestirilme olayi yok.Acaba siz farkli bi HEN veya baska bi steden mi rehber aldiniz Uygularken ??

W4D3

Katılımcı Üye
4 Şub 2018
230
28
Kayseri
Sistem güzelmiş
Bundan sonraki işim mod denemek
Fan kontrol çalışmıyor han de çalışması için sanırım kodların değişmesi gerekiyor

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
333
63
3000 serisi bir makineye kurdum ve çalıştırdım. Nihayet bu da oldu? Tek can sıkıcı nokta makine eğer kapatılıp açılırsa, her defasında hen enabler’ı aktif etmek. Umarım önümüzdeki günlerde bir çözüm getirilir.
Buna da çok şükür öbür türlü oyunları pkg olarak tek tek yüklemek çok zahmetli 8gb lık bir oyunu 40 dakika da yüklüyordum en azından şimdi hem harici hem dahili den oyun oynayabileceğiz multiman dakikada 1gb yüklüyor hızı iyi ama daha denemedim bugün deneyecem

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
333
63
Yanlız arkadaşlar bazı oyunları bu sistemde deneme şansım oldu bir kısım oyunlar her nedense açılmıyor herhalde sistem daha tam oturmamış olsa gerek kalıcı kırma yapmaları lazım

Emre_Elektronik

Katılımcı Üye
26 Tem 2017
34
8
video han işlemi yapıldıktan sonra başlıyor.ilk defa yapacak arkadaşların kafası karışır ve işlemi yapamazlar . ilk önce han işlemi yapıp sonra videoyu takip edin yapıcak olan arkadaşlar detaylı bir rehber gelir galiba @Khalkedon

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
333
63
video han işlemi yapıldıktan sonra başlıyor.ilk defa yapacak arkadaşların kafası karışır ve işlemi yapamazlar . ilk önce han işlemi yapıp sonra videoyu takip edin yapıcak olan arkadaşlar detaylı bir rehber gelir galiba @Khalkedon
Hen işlemini zaten önceden pkg oyun yüklerken yapmıştım herşeyi yapıyorum fakat bazı oyunlar açılmıyor bazen sistem kafayı yiyor hatta çok sık donma kapanma resetleme oluyor ben mi beceremedim yoksa sistem mi sakat

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Evet, doğru. Öncesinde han işlemini yapmak gerekiyor. Rehber hazırlama gibi şeler beni yorduğu için önceki gibi vakit ayıramıyorum ama yapanlar olacaktır elbette.

Hen işlemini zaten önceden pkg oyun yüklerken yapmıştım herşeyi yapıyorum fakat bazı oyunlar açılmıyor bazen sistem kafayı yiyor hatta çok sık donma kapanma resetleme oluyor ben mi beceremedim yoksa sistem mi sakat
Sistem bana da biraz sıkıntılı gibi göründü. Mesela multimanden çıkmak istediğinde PS butonuna bastığımda simgeler sürekli dönüyor. Başka bir oyunu seçmek için ana menüye geçiş yapamıyorum mesela... Bunun gibi sorunlarla karşılaştım. İlk seferde başlamayan oyunlar oluyor. Bir kaç denemeden sonra açılanlar oldu. Ama bir defa oyun açılıp başladıysa daha sonra sorun yaratmıyor, oyunu rahatça açıp oynayabiliyorsunuz. Keşfedilecek yönleri var sanırım. Şunu da unutmamak gerek; ilk başlarda böyle sorunlar olur ve sonrasında geliştirilir. Hemen moralinizi bozmayın bence. 3000 ve 4000 serisinin multiman çalıştırabiliyor olması mucize gibi bir şey :D

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
333
63
Evet, doğru. Öncesinde han işlemini yapmak gerekiyor. Rehber hazırlama gibi şeler beni yorduğu için önceki gibi vakit ayıramıyorum ama yapanlar olacaktır elbette.

Sistem bana da biraz sıkıntılı gibi göründü. Mesela multimanden çıkmak istediğinde PS butonuna bastığımda simgeler sürekli dönüyor. Başka bir oyunu seçmek için ana menüye geçiş yapamıyorum mesela... Bunun gibi sorunlarla karşılaştım. İlk seferde başlamayan oyunlar oluyor. Bir kaç denemeden sonra açılanlar oldu. Ama bir defa oyun açılıp başladıysa daha sonra sorun yaratmıyor, oyunu rahatça açıp oynayabiliyorsunuz. Keşfedilecek yönleri var sanırım. Şunu da unutmamak gerek; ilk başlarda böyle sorunlar olur ve sonrasında geliştirilir. Hemen moralinizi bozmayın bence. 3000 ve 4000 serisinin multiman çalıştırabiliyor olması mucize gibi bir şey :D
Açıkçası moralim bozuldu her oyun açılmıyor acaba oyunları update dosyasını mı yüklemek gerekiyor crysis 3 nfs run fifa 19 flan açılmadı siyah ekranda kalıyor çoğu oyun

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Açıkçası moralim bozuldu her oyun açılmıyor acaba oyunları update dosyasını mı yüklemek gerekiyor crysis 3 nfs run fifa 19 flan açılmadı siyah ekranda kalıyor çoğu oyun
Bugün FIFA19'u oyununu taşınabilir HDD üzerinden başlatmayı denedim ve çalıştıramadım. Defalarca kez denememe rağmen bir türlü açılmadı. İlk denemede ana menüye attı, sonraki denemelerde ise oyuna girme anında hep dondu. MultiMAN'de iken FIFA19 oyununu seçtikten sonra fixleme uyarısını evet yapıp geçtim belki o yüzden problem yaptı. Neyse... Daha sonra FIFA19 oyununu taşınabilir HDD'ye yeniden yükledim ve bu kez tek seferde açtı. Bir de FIFA18 oyununu çalıştırmayı denedim ve yine tek seferde açtı ( çıkan fixleme uyarısını hayır yaptım, belki bu gibi davranışların etkisi vardır, bilemiyorum).

Şimdi 160 GB'lik 3000 serisine popüler oyunlardan yüklüyorum. Yükledikten sonra tek tek hepsini açmayı deneyeceğim. Vakit bulursam sonuçları buradan bildirmeye çalışırım.

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
333
63
Bugün FIFA19'u oyununu taşınabilir HDD üzerinden başlatmayı denedim ve çalıştıramadım. Defalarca kez denememe rağmen bir türlü açılmadı. İlk denemede ana menüye attı, sonraki denemelerde ise oyuna girme anında hep dondu. MultiMAN'de iken FIFA19 oyununu seçtikten sonra fixleme uyarısını evet yapıp geçtim belki o yüzden problem yaptı. Neyse... Daha sonra FIFA19 oyununu taşınabilir HDD'ye yeniden yükledim ve bu kez tek seferde açtı. Bir de FIFA18 oyununu çalıştırmayı denedim ve yine tek seferde açtı ( çıkan fixleme uyarısını hayır yaptım, belki bu gibi davranışların etkisi vardır, bilemiyorum).

Şimdi 160 GB'lik 3000 serisine popüler oyunlardan yüklüyorum. Yükledikten sonra tek tek hepsini açmayı deneyeceğim. Vakit bulursam sonuçları buradan bildirmeye çalışırım.
Her oyun açılmıyor sanırım bu sistemin gelişmesi lazım eksikleri var hala tavsiyem şimdilik bu sistemi kurmayın sürekli çökme oluyor donma oluyor biraz daha bekleyin şimdlik pkg oyunlar daha sağlıklı çalışıyor

Son düzenleme:

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Arkadaşlar, şu an için sistem inanılmaz derecede berbat çalışıyor. MultiMAN kurup sorunsuz oynamanız mümkün değil. Bugün 160GB'lik makineye yüklediğim oyunları bir çalıştırıyor bir çalıştırmıyor. Çalışsa bile tam açılacağı sırada donmalar yaşanıyor. Çok büyük sorunları var. Umarım sorunlar çözülür. Şimdilik sistemi kurup sorunsuz oynama hayali kurmayın. Gereksiz açılıp kapanmalar hardiskinize zarar verecektir. Bu size samimi tavsiyemdir. Boşuna zaman kaybetmiş olursunuz.

Fakat clone oyunları yükleyebilmek için en azından çok daha iyi bir yöntem, her bir oyunu yüklemek için içindeki bütün oyunların silinmesine gerek kalmayacak. MultiMAN'e girin ve clone oyunlarınızı yükleyip sorunsuzca oynayın. En azından bu tesellisi olacaktır.

Sonuç olarak; sorunsuz sürüm gelene kadar beklemekte fayda var.

2. el cep telefonu alıyoruz