Rehber PS3 3xxx ve 4xxx "Ps3xploit HAN, DarkStore,Toolbox,Resources ve No PSN" Paketi v2 (4.84)

2. el cep telefonu alıyoruz

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Selam arkadaşlar,

Rehberi türkçe olarak güncelledim kurulumu hatasız şekilde olacak kadar düzenledim, biraz kendime özgü bir kurulum sistemi denedim, sizinde yararlanmanız için "PDF" olarak siteye ekliyorum. Sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Bu işlemi yaptıktan sonra PS3 3xxx ve 4xxx serileri üzerinde PS1,PS2,PS3,PSP oyunlarını oynayabileceksiniz. Çeşitli özelleştirmeler uygulayabileceksiniz. (Boot görüntüsü ve sesi değişme, değişik mağazalar yükleme, vs... gibi çok şeyler yapabileceksiniz...)

NOT: Darkstore mağazasında istediğiniz oyunlar hemen hemen mevcuttur, oyun yükleme derdiniz olmadan indirmeniz yeterlidir. PSN'den giriş yapıp sisteminizi etkinleştirme kaydıyla tabiki. Ve indireceğiniz dosya içinde bulunan rap dosyalarını imzalatmanız gerekmektedir. Bunun için ACT.dat ve IDPS.hex dosyanızı dump etmeniz gereklidir.

İyi forumlar dilerim.

BİLGİLENDİRME:

Yüklediğimiz Backup dosyası ile ilgili teknik bilgiler:
HAN Toolbox kurulu gelir. (Han yüklendikten sonra)
HAN Toolbox Resources yüklü gelir. (Offline HAN Enabler ve Extra Contents klasörü dolu gelir, demo,duvar kağıdı, tema, boot logo,font indirebilirsiniz.)
Darkstore (Tıkla oyun indir tarzı) menüsü Multiman görünümüyle yüklü gelir.
Storehaxx’in IDPS Dump programı yüklü gelir. Ne olur ne olmaz diye yüklü tutuyorum. PS3’ün kimlik bilgilerini gösteren yazılım.
PSN’siz Youtube yüklü gelir.
PSN'siz Netflix yüklü gelir.
HAN’nin kurulumu için girilmesi gereken siteler ve Internet Tarayıcısı ile ilgil ayarlar hazırlanmış olarak gelir.
İnteraktif tema yüklü gelir.

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
3000 ve 4000 serisine Multiman yüklemek için 02.05.2019 tarihli yeni konu açılmıştır.

Han ve Homebrew Rehberi!

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

vdtycl4

Katılımcı Üye
Böyle bir sistemin olduğundan emin misiniz benim bildiğim en son geçen yıl cfw li ps3 ten ofw ps3 e oyun kopyalanıyordu fakat sizin anlatımınıza göre 3000 ve 4000 serisi ps3 lere tek tekte oyun kopyalayabiliyoruz detaylı anlatım yok mu hiçbir sitede bununla ilgili anlatımda yok nasıl olacak peki ?

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Bende anlatım olmadığını farkettim, ondan böyle bir rehber hazırladım. Denemek sizin elinizde.

vdtycl4

Katılımcı Üye
Bilemiyorum şimdi makinayı bozmakta istemiyorum hatalı bir işlem olur ps3 zarar görebilir şimdilik beklemede kalayım belki detaylı anlatım yapan birileri çıkar yada cfw çıkar zaten benim 3000 serisi ps3 te 19 tane oyun var hafızasında şimdilik onlar yetiyor bu yöntem yaygınlaşırsa o zaman artık denerim

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
İndireceğiniz dosyada detaylı anlatım mevcuttur. O yüzden başlıkta REHBER diye belirttim.

sezar61

Katılımcı Üye
Böyle bir sistemin olduğundan emin misiniz benim bildiğim en son geçen yıl cfw li ps3 ten ofw ps3 e oyun kopyalanıyordu fakat sizin anlatımınıza göre 3000 ve 4000 serisi ps3 lere tek tekte oyun kopyalayabiliyoruz detaylı anlatım yok mu hiçbir sitede bununla ilgili anlatımda yok nasıl olacak peki ?
ben yaklaşık 1 ay önce bu yöntemi denedim ve başarılı oldu psx-place.com sitesinden ingilizce anlatımı tek tek takip edip yaptım
tek tek oyun yükleyebiliyorsunuz.
Ben ps2 ve ps3 oyunlarını denedim
Hatta pesc2018 i online bile oynadım
Oyunlar PSN'den indirmişsiniz gibi menüde görünüyor ilk başta zahmetli yapımı ama 1 kez yapınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor sadece sabır lazım 1 oyun yüklediniz mi gerisini basitçe yaparsının ingilizcem var derseniz aşağıdaki sitede anlatımı mevcut

PS3 HAN - [Tutorial] The Great PS3Xploit 3.0 HAN All In One Guide

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Umarım faydalı olur, anlatımda eksik varsa yardımcı olabilirim.

boranbekdas

Katılımcı Üye
Merhabalar ACT/IDPS Dumper kısmında hata alıyorum. Initialize adımından sonra dump yapmaya "file dumping failed" hatası veriyor.

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Kardeşim Dump işlemi yaparken USB sağ tarafa takılı olacak ve içerisinde HAN'ın ana dosyaları olacak.

boranbekdas

Katılımcı Üye
[BGCOLOR=transparent]Evet, birde Han'ı enable etmelisin. Birazda deneme yanılma ile oluyor şu an işteyim tam hayırlayamadım, ama bir dene istersen.[/BGCOLOR]
Hocam dediğiniz şekilde yaptım fakat Dump kısmında fail veriyor. Anlamadım gitti.

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Hocam eve geçeyim bakayım ben sana yardımcı olacağım olur mu ? Aslında istersen videoyu bir daha izle bir yerde bir eksik yapıyor olabilirsin, ama ben o sorunlar hiç karşılaşmadım, 5 tane makieneye oyun attım öyle.

boranbekdas

Katılımcı Üye
Hocam eve geçeyim bakayım ben sana yardımcı olacağım olur mu ? Aslında istersen videoyu bir daha izle bir yerde bir eksik yapıyor olabilirsin, ama ben o sorunlar hiç karşılaşmadım, 5 tane makieneye oyun attım öyle.
Hocam psn hesabı ekleyip sistemi oyun için etkinleştirince oldu. Halletim. Birde video sonunda .rif dosyalarıyla bişeyler yapıyor. Dosyaları bulamadım ben zorunlu mu o işlem ?

Mj_Yusuf

Yönetici
Katılımcı Üye
Moderator
Hocam zorunlu, çok basit bir işlem diğer videoları izle rif işlemi detaylı yapılıyor.

2. el cep telefonu alıyoruz