Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Ps3 en yuksek kac hdd takilabilir ?

2. el cep telefonu alıyoruz

security38

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlar ps3 MULTIMANLI cihazimvar 3.5 inç wd 2tb taktim aparat yardımı ile desteklemiyor dedi yine 2.5 inç samsung 2tb taktim desteklemiyor dedi 1tb oluyor ama yüksek takmak istiyorum bu konuda bilgisi olan varmi ?

baybarsturan

Katılımcı Üye
Merhaba arkadaşlar ps3 MULTIMANLI cihazimvar 3.5 inç wd 2tb taktim aparat yardımı ile desteklemiyor dedi yine 2.5 inç samsung 2tb taktim desteklemiyor dedi 1tb oluyor ama yüksek takmak istiyorum bu konuda bilgisi olan varmi ?
Sanırım dahili hdd bağlamaktan bahsediyorsun.

Benim PS3 te halen takılı dahili olarak en yüksek 1.5 TB bağlayabilirsin. Benim model aşağıda amazondan bulabilirsin.

Seagate Samsung Spinpoint 1.5TB M9T 5400 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s
2.5-Inch Internal Notebook Hard Drive Bare Drive (ST1500LM006)

Ayrıca dahili arttırmak çok mantıklı değil sadece save dosyaları ve bazı sadece internal çalışan oyunlar ve tabi pkg formatında oyunlar
dışında dahili hdd masraflı olur. Tabi karar yine senin.

Ben harici 3.5" lik 2 tane yani 4 TB + 4 TB = 8 TB lık HDD kullanıyorum ve ikisi de aynı anda iki USB girişinden bağlı. Dahiliyi de sayarsan 9.5 TB :)

Multiman açılması bu boyutta bir veriyi belleğe almak için yani indexlemek için ilk seferinde bir yarım saat bekletiyor.
Ama dediğim gibi bir kere bu indexleme yapıldıktan sonra normali nasıl açılıyorsa öyle açılıyor yani 10 saniyeyi geçmiyor.

Tabi bu HDD lerden birinini içine daha sonra 1 dosya bile eklersen sonra tekrar multiman indexlemesi için yarım saat beklemen gerekir.
Benim her iki hdd de full ağzına kadar oyun dolu neredeyse bütün oyunlar var diyebilirim. O yüzden yeni ekleme yapmıyorum.

Ayrıca pkg formatında dahili hdd içine yüklenebilecek oyunlar için de ayrıca içi full dolu 5 TB harici hdd mevcur. Yani oyun koleksiyonum tam. :)

Benim PS3 üm FAT kasa ve hala Rogero 4.55 cfw ve multiman kullanıyorum. Çünkü elimdeki bir kaç bin oyunun hepsi bu versiyonda çalışıyor.

Daha yukarı güncellemiyorum yani şu an kaç 4.82 mi 4.83 mü bana gerekmiyor. Zaten PS4 de olduğu için bu şekilde duruyorum.

security38

Katılımcı Üye
Evet internetten bende görmüştüm en yüksek 1.5tb takıldığını emin olmak istedim birde model fark ediyormu yoksa herangi bir 1.5tb hard disk olur mu ?

baybarsturan

Katılımcı Üye
Evet internetten bende görmüştüm en yüksek 1.5tb takıldığını emin olmak istedim birde model fark ediyormu yoksa herangi bir 1.5tb hard disk olur mu ?
Dediğim gibi benim konsolda yazdığım hdd takılı zaten onaylıyorum.

Hatırladığım kadarıyla PS3 HDD modeli seçiyordu. İlk aklıma gelen en çok uyumsuz olan WD-Western Digital marka HDD lerde PS3 te sorun
yaşanıyordu yani tanımıyordu. Hepsi değil ama çoğu modelini tanımıyordu.

En uyumlu olanlar sırasıyla
Seagate
Samsung (gerçi seagate samsung bir oldu ama ilk sıra eski seagate in)
Toshiba

Sen en iyisi mi eski forumlardan denenmiş marka modellerin listesini bul vardı eskiden.

Yada zaten modelini verdiğim HDD i amazondan bulabilirsin. TR gönderimi var çok pahalı da değil.
Gönderi ve vergisi dahil TR den daha ucuzdur sanırım. Veya burda bulmak zor olabilir. Neyse gerisini sen araştır artık.

2. el cep telefonu alıyoruz