Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

PS3 HFW Cihaza Oyun Yükleme Konusunda Yardım

2. el cep telefonu alıyoruz

tatarbey

Katılımcı Üye
14 Eyl 2019
8
3
Arkadaşlar daha önceden kırılma işlemi yapılmamış cihazıma forumdaki rehberler sayesinde Han, Hen, Multiman hepsini hatasız kurdum. Oyunları Ps3'e atma konusunda ise kafam baya karıştı. Okuyup araştırdıklarımdan doğru anladıysam benim cihazım şu anda HFW oldu.

Affınıza sığınarak bu aşamadan sonra oyunları Ps3 sistemine nasıl aktaracağımı sormak istiyorum. Forumda aradım ama istediğim cevabı tam olarak bulamadım. Bu konuda bir kaç sorum var cevaplandırırsanız çok sevinirim.

1- İndireceğim oyunlarda nelere dikkat etmeliyim? (İso mu olmalı? full dosya mı olmalı? torrentten mi indirmeliyim? downloadgameps3.com dan mı indirmeliyim? gibi)

2 - İndirdiğim oyunlarda indirdiğim dosyaları direkt dev_hdd0 daki GAMES klasörüne mi atıyorum? Pkg ye mi dönüştürüyorum? CFW2OFW Helper ile Convert işlemi mi yapıyorum? ISO ya mı dönüştürüyorum?

3 - Bazı izlediğim videolarda rap dosyalarının resign edilmesi falan vardı sanırım HAN zamanından kalma videolar onlar ve HEN ile birlikte o işlemlere gerek kalmadı. Doğru mu?

4 - Oyunların Ps3 e aktarımı ile ilgili bir sürü farklı yöntem var. Hangisini tercih etmeliyim? Ben Filezilla ile FTP ile aktarımı tercih ettim. Aktarımda bir sıkıntı yok. Aktarım sorunsuz tamamlanıyor ve dosyalara baktığımda Games klasörünün içerisinde de görünüyorlar ama yenile/tazele yapmama rağmen Multiman oyunları bir türlü görmüyor ve o yüzden kuramıyorum. Sürekli bu kısma kadar geliyorum ve burada tıkanıyorum. Mutlaka indirdiğim oyun formatında ya da oyunları attığım şekilde bir yanlışlık var çünkü rehberde yazanları yaparak bu kısma kadar sorunsuz gelebiliyorum. Oyunları aktarımı ile ilgili bir rehber olmadığı ya da ben bulamadığım için o kısmı oradan buradan toparladığım bilgiler ile yapıyorum ve yanlışlık oradan kaynaklanıyor. O yüzden HFW cihazlar için oyunların Ps3 e aktarımı ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

46 yaşındayım. Ps ile ilk tanışmam yanılmıyorsam 1996 yılı olması lazım Doğubanktan almıştımİlk zamanlar oyunlarını bile sadece Doğubanktan alabiliyorduk. Adını duyan yoktu daha o zamanlar. Bayağı uzun bir ilişkimiz var kendisiyle :)) ama yaş itibariyle sanırım artık yavaş yavaş teknolojinin gerisinde kalmaya başlıyoruz.

Neyse muhtemelen cihazı kırmak işin zor kısmı oyun yüklemek ise işin en kolay kısmıdır diye tahmin ediyorum ama ben geldim en kolay kısmında tıkanıp kaldım. O kadar farklı yöntem için o kadar çeşitli bilgiler var ki artık toparladığım bilgilerde iyice çorbaya döndü. Cidden yardıma ihtiyacım var :))

Şimdiden teşekkürler.

maciras

Katılımcı Üye
26 Mar 2019
229
28
1) İndireceğin full dosya da olabilir, iso da. Ancak çoğu oyun dosya olarak internette yer almakta.

2) İndirdiğin dosyaları direk GAMES ya da GAMEZ klasörünün içerisine atıyorsun. Başka bir şey yapmana gerek yok. Pkg formatına falan dönüştürmene gerek yok.

3) Herhangi bir işlem yapmana gerek yok. İndirdiğim oyunları "resign" falan yapmıyorum. Oyunları direk GAMES klasörüne atman yeterli olacaktır.

4) Oyunları FTP yolu ile değil de usb ile kuruyorum. Usb'nin Fat32 formatlı olması ve oyunu alabilecek gerekli alana (32 gb) sahip olması gereklidir. Bu sayede oyunları Ps3'e rahatça kurabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim...

tatarbey

Katılımcı Üye
14 Eyl 2019
8
3
1) İndireceğin full dosya da olabilir, iso da. Ancak çoğu oyun dosya olarak internette yer almakta.

2) İndirdiğin dosyaları direk GAMES ya da GAMEZ klasörünün içerisine atıyorsun. Başka bir şey yapmana gerek yok. Pkg formatına falan dönüştürmene gerek yok.

3) Herhangi bir işlem yapmana gerek yok. İndirdiğim oyunları "resign" falan yapmıyorum. Oyunları direk GAMES klasörüne atman yeterli olacaktır.

4) Oyunları FTP yolu ile değil de usb ile kuruyorum. Usb'nin Fat32 formatlı olması ve oyunu alabilecek gerekli alana (32 gb) sahip olması gereklidir. Bu sayede oyunları Ps3'e rahatça kurabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim...
Teşekkürler cevabınız için.

Dosyaları GAMES ya da GAMEZ klasörüne attıktan sonra Multimanda yenile/tazele yapıyorum ama hiç bir şey görmüyor, hiç bir değişiklik olmuyor. Kurulumu nereden ve nasıl yapmam gerekiyor?

maciras

Katılımcı Üye
26 Mar 2019
229
28
Teşekkürler cevabınız için.

Dosyaları GAMES ya da GAMEZ klasörüne attıktan sonra Multimanda yenile/tazele yapıyorum ama hiç bir şey görmüyor, hiç bir değişiklik olmuyor. Kurulumu nereden ve nasıl yapmam gerekiyor?
GAMES klasörüne oyunları nasıl atıyorsunuz? Yani Ps3'teki GAMES klasörüne oyunları nasıl aktarıyorsunuz?

maciras

Katılımcı Üye
26 Mar 2019
229
28
Filezilla ile bağlanıp oradan GAMES klasörünün içine yolluyorum.
Filezilla kullanmadığım için bir şey diyemem tabi şimdi. O konuda tam bir bilgim yok. Ben oyunları indirdikten sonra Fat32 usb'im ile Ps3'e kopyalıyorum oyunu ve Multiman'de tazelememe gerek bile kalmadan oyunlarımı karşımda buluyorum. Kopyaladıktan sonra da oyunumu seçip oynuyorum.

tatarbey

Katılımcı Üye
14 Eyl 2019
8
3
Filezilla kullanmadığım için bir şey diyemem tabi şimdi. O konuda tam bir bilgim yok. Ben oyunları indirdikten sonra Fat32 usb'im ile Ps3'e kopyalıyorum oyunu ve Multiman'de tazelememe gerek bile kalmadan oyunlarımı karşımda buluyorum. Kopyaladıktan sonra da oyunumu seçip oynuyorum.
Sizin dediğinizi deneyeyim bende ama fat32 ye 4gb dan büyük dosya atamıyoruz onu nasıl yapıyorsunuz acaba?

maciras

Katılımcı Üye
26 Mar 2019
229
28
Sizin dediğinizi deneyeyim bende ama fat32 ye 4gb dan büyük dosya atamıyoruz onu nasıl yapıyorsunuz acaba?
Öyle bir şey yok. Benim elimde 32gb'lık (Fat32) usb var. Ayrıca 1tb'lık harici fat32 olan harddisk'im de var. Usb'inizi biçimlendirerek istediğiniz formata (Fat32, exfat vs.) dönüştürebilirsiniz.

tatarbey

Katılımcı Üye
14 Eyl 2019
8
3
Öyle bir şey yok. Benim elimde 32gb'lık (Fat32) usb var. Ayrıca 1tb'lık harici fat32 olan harddisk'im de var. Usb'inizi biçimlendirerek istediğiniz formata (Fat32, exfat vs.) dönüştürebilirsiniz.
Sizin dediğiniz şekilde Tomb Raider'i yaptım ve yüklendi. Gerçekten size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.

Red Dead Redemption'ı denedim onu Fat32 diske atarken içerisinde rdr2_layer0.rpf dosyası için bu dosya çok büyük dedi ve atmadı. Dosyanın boyutuna baktım 7.91 GB (4 GB den büyük olduğu için atamadı onu zannedersem) Tomb Raider'a ayrıca tek tek dosyalara baktım 4 gb den büyük dosya yok içerisinde. 4 gb den büyük dosyayı almıyor gerçekten fat32.

maciras

Katılımcı Üye
26 Mar 2019
229
28
Rica ederim, ne demek.

4gb'tan fazla olan dosyaları bölmeye yarayan bir program var. Onu bulup kullanırsan bu sayede çözüme ulaşmış olursun. Mesela dosyan 7 gb. Program bu dosyayı 4 ve 3 gb olarak iki parçaya bölüyor ve bu sayede de Ps3'e oyun kurabiliyorsun.

Senin için internete yükleyeyim.

Link hazır. Buyur:

Programı bilgisayarının özelliğine göre açtıktan sonra (32bit veya 64 bit) yukarıdan "Splitter" sekmesine geliniz. Sekmeyi açtığında ortada yer alan logonun üzerine bölmek (kesmek) istediğin dosyayı (7gb olan) sürükle-bırak yöntemi ile taşıyınız. İşlem sonrasında büyük olan dosya parçalara ayrılmış şekilde (4gb ve 3gb olarak) karşına çıkacaktır.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Son düzenleme:

tatarbey

Katılımcı Üye
14 Eyl 2019
8
3
Rica ederim, ne demek.

4gb'tan fazla olan dosyaları bölmeye yarayan bir program var. Onu bulup kullanırsan bu sayede çözüme ulaşmış olursun. Mesela dosyan 7 gb. Program bu dosyayı 4 ve 3 gb olarak iki parçaya bölüyor ve bu sayede de Ps3'e oyun kurabiliyorsun.

Senin için internete yükleyeyim.

Link hazır. Buyur:

Programı bilgisayarının özelliğine göre açtıktan sonra (32bit veya 64 bit) yukarıdan "Splitter" sekmesine geliniz. Sekmeyi açtığında ortada yer alan logonun üzerine bölmek (kesmek) istediğin dosyayı (7gb olan) sürükle-bırak yöntemi ile taşıyınız. İşlem sonrasında büyük olan dosya parçalara ayrılmış şekilde (4gb ve 3gb olarak) karşına çıkacaktır.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...
Mükemmelsiniz. Çok Teşekkürler. Bununla Red Dead'i de kurabildim.

2. el cep telefonu alıyoruz