Ps3 Multiman'de Online Oyun Oynama

2. el cep telefonu alıyoruz

maciras

Katılımcı Üye
Değerli arkadaşlar, hepinize merhabalar.

Ps1'den beri her yeni PlayStation nesline, ürünlerine (çok şükür) sahip oldum ve hepsini de kırık olarak kullandım. Hiçbir zaman online server'lara bağlanıp o zevki tatmadım. Hoş hikaye odaklı oyuncu olduğumdan ötürü aslında çok fazla eksikliğini de yaşamadım. Ancak şöyle bir girmek, bakmak istiyorum online server'lara ancak nasıl yapıcam hiç bilmiyorum. Ps4'te kırık makinada şu an bu işlem olmuyor biliyorum ancak Ps3'te Multiman'de oluyor diye biliyorum.

Ps3'te oyun kurup silmeyi veya diğer mevzulara vakıfım ancak şu online işini bilmiyorum, yapamıyorum. Psn banlanma, online hesap açma, oynama, Çok araştırma yaptım ama tam bir bilgi birikimine sahip değilim. İçimizde bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve bu başlık altında bizlere (bu sorunu yaşayanlara) yardım edebilirlerse eminim çok makbul geçecektir.

Soru: Ps3'te nasıl online olarak oyun oynayabiliriz? Bu işlemi yapan, bilen ve uygulayan arkadaşlardan yardım talep ediyorum. Teşekkürler...

W4D3

Katılımcı Üye
Makina multimanli ise psne girmeden önce uygulamaya girip oyunu açıp sonrasında psn e girmek gerek tam tersi işlemde sony cihazin kırık olduğunu anlayabiliyor anladığı an hemen atmayabiliyor toplu şekilde attığına dair birisinden bilgi almıştım uygulamalar ile gizlilik sağlanıp oynatılıyor psninja vbleri ıle en sagliklisini söyleyeyim ya webman kur oyunu seç webman gel R2+♤ tuşu ıle makinayi orjinal gibi gösterebilirsin yada oyunları ana ekrana convert yapip atıp oynayabilirsin şimdiye kadar hiç ban yiyen olmadı yaptığımiz ve yapan arkadaşlarının makinalarında bu şekilde

maciras

Katılımcı Üye
Ps3'üm söylediğim gibi Multimanli. Siz sanırım arkadaşlarınızla Ps3'te online olarak bağlanıp oynuyorsunuz. Hiçbir sıkıntı yaşamadınız mı? Ona göre bende online olarak bağlanıp biraz da bu şekilde kullanayım diyorum. Ban yersek neler oluyor peki? Makineyi kullanabiliyor muyuz? Ban kaldırma işlemleri falan da var sanırım. Bir de anlattığınız mevzu bana biraz karışık geldi. Daha sade ve açık bir şekilde yazabilir misiniz acaba? Bu işlemi öğrenip biraz da ben online takılmak istiyorum. Teşekkürler :)

maciras

Katılımcı Üye
Güncel konu...

W4D3

Katılımcı Üye
Online oynuyorum sorun olmadi dediğim gibi ya convert edip ana ekrana oyunları atıp oradan oynayın yada multimanin içinde ise oyunlar psne girmeden oyunu multimandan seçin ana ekranda psni açıp oynayın webman kullanırsanız herhangi bir sorun yasamazsınız

Olurda işlemlerde hata oldu sony banladı webman üzerinden yeni bir ipds ile açılabilir ama idps numarasi bulmak ve yaptırmak gerekir

Son düzenleme:

maciras

Katılımcı Üye
Online oynuyorum sorun olmadi dediğim gibi ya convert edip ana ekrana oyunları atıp oradan oynayın yada multimanin içinde ise oyunlar psne girmeden oyunu multimandan seçin ana ekranda psni açıp oynayın webman kullanırsanız herhangi bir sorun yasamazsınız

Olurda işlemlerde hata oldu sony banladı webman üzerinden yeni bir ipds ile açılabilir ama idps numarasi bulmak ve yaptırmak gerekir
Makinem Multiman'li ve oyunlar içinde evet. Senin söylediğine göre önce oyunu açıp sonra PSN'e bağlanırsam herhangi bir problem yaşamayacağım. Doğru mu kardeşim? Peki benim PSN hesabım yok? Onu alma işlemini kırık makinemden normal PSN hesap alma gibi mi yapıyoruz? Ps3'ü internete bağlayıp normal bir şekilde PSN hesabı mı almam gerekiyor? Yoksa başka bir yöntemi mi var? Son olarak PSN hesabım online oynarken banlandı diyelim Ps3'ü kırık bir vaziyette onlinesız olarak oynamaya devam edebiliyor muyum ve banlanan hesabı açmam için (yeni bir PSN alırken) belirli bir ücret mi ödemem gerekiyor?

Çok soru sordum farkındayım kardeşim kusura bakmayasın ancak bu işlemi öğrenip artık ben de online serverlarda takılayım istiyorum. Yardımcı olursan çok sevinirim.

maciras

Katılımcı Üye
Bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum...

maciras

Katılımcı Üye
Yardımlarınızı bekliyorum...

W4D3

Katılımcı Üye
Makinem Multiman'li ve oyunlar içinde evet. Senin söylediğine göre önce oyunu açıp sonra PSN'e bağlanırsam herhangi bir problem yaşamayacağım. Doğru mu kardeşim? Peki benim PSN hesabım yok? Onu alma işlemini kırık makinemden normal PSN hesap alma gibi mi yapıyoruz? Ps3'ü internete bağlayıp normal bir şekilde PSN hesabı mı almam gerekiyor? Yoksa başka bir yöntemi mi var? Son olarak PSN hesabım online oynarken banlandı diyelim Ps3'ü kırık bir vaziyette onlinesız olarak oynamaya devam edebiliyor muyum ve banlanan hesabı açmam için (yeni bir PSN alırken) belirli bir ücret mi ödemem gerekiyor?

Çok soru sordum farkındayım kardeşim kusura bakmayasın ancak bu işlemi öğrenip artık ben de online serverlarda takılayım istiyorum. Yardımcı olursan çok sevinirim.
Cevaben
Ilk soru evet doğru
2.soru psn hesabını makina üzerinden de bilgisayar üzerindende alabilirsin
3.soru makina banlanirsa yeni idps numarasi almak gerekir o işlemide ücretli yaparlar
Cihaza kesinlikle webman kur multimanda oyunu seçtikten sonra webmana gel r2+♤ üçgen tuşuna basılı tut psn hesabıninda otomatik bağlanmasın cihazin sadece oyuna girerken yâda oyunda iken acarsın

Bu arada forum neden çok sessiz hiç hareketlilik hiç paylaşım yapılmıyor örnegin 4 85 ps3 yazılımı cıktı hatta cfw yazılımi cikti hiç haber yok 6 72.ps4 yazılımı cıktı ondanda hiç bir haber yok biraz o konularda pasif kalınıyor

maciras

Katılımcı Üye
Cevaben
Ilk soru evet doğru
2.soru psn hesabını makina üzerinden de bilgisayar üzerindende alabilirsin
3.soru makina banlanirsa yeni idps numarasi almak gerekir o işlemide ücretli yaparlar
Cihaza kesinlikle webman kur multimanda oyunu seçtikten sonra webmana gel r2+♤ üçgen tuşuna basılı tut psn hesabıninda otomatik bağlanmasın cihazin sadece oyuna girerken yâda oyunda iken acarsın

Bu arada forum neden çok sessiz hiç hareketlilik hiç paylaşım yapılmıyor örnegin 4 85 ps3 yazılımı cıktı hatta cfw yazılımi cikti hiç haber yok 6 72.ps4 yazılımı cıktı ondanda hiç bir haber yok biraz o konularda pasif kalınıyor
Sen de olmasan yardım alabileceğim bir arkadaş yok sanırım. İyi ki varsın kardeşim :) Webman kurma işlemini bilmiyorum, önce onu gidip yükleteyim. Sonra da dediklerini yaparım. Umarım başarılı olurum.

Peki bu idps'i almasam makine offline olarak çalışır mı acaba? İdps'i almak online için mi gerekli yani? Ban yersem idps'i nereden alıyorum ve ücreti ne kadar? Bu konuda da bilgilendirir misin?

Bir de istediğim tüm oyunları (online mod'u varsa şayet) online oynayabiliyorum di mi? Server'lar ne alemde peki dostum? Yeterince oynayan kişiler var mı hala? Oyuncu bulma konusunda sıkıntılar yaşanıyor mu?

W4D3

Katılımcı Üye
Ben mortal pes takılıyorum genelde tom raider oynadim servere açık olan her oyun oynanır cihaz banlansa bile offline oynanabilir yeni bir idps numarası almak ve yaptırmak buralarda 100 tl oyuncu bulma konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmam

maciras

Katılımcı Üye
Ben mortal pes takılıyorum genelde tom raider oynadim servere açık olan her oyun oynanır cihaz banlansa bile offline oynanabilir yeni bir idps numarası almak ve yaptırmak buralarda 100 tl oyuncu bulma konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmam
Şurada bir arkadaş paylaşmış:

Bu işlemleri yaparsam herhangi bir problem yaşamayız gibi duruyor. Senin dediklerine paralel anlatıyor sanki. Ne dersin bu şekilde yaparsam olur mu acaba?

maciras

Katılımcı Üye
Ya da şu video nasıl? Youtube'ta gezinerek bu işlemleri öğrenip kırık makinede bende online'a girmek istiyorum artık :)

maciras

Katılımcı Üye
Ps3'te online oynayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum,,,

2. el cep telefonu alıyoruz