Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Rehber PS4 5.05 HEN Kırma Versiyonları ve Özellikleri ( Yenisi Çıktıkça Güncellenecek )

2. el cep telefonu alıyoruz

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,225
113
44
Antalya
Bu rehberde çok detaylı olmadan yeni HEN versiyonları çıktıkça
temel özellikleri nedir yeni çıkana ne eklenmiş onları göstereceğim.

Sistr0 HEN bilgilerini temel olarak alacağım.
Verilen bu özellikleri çoğu zaman diğer HEN yapan (Al Azif gibi) geliştiriciler de
benzeri şekilde kendi HEN 'lerine eklemektedirler yada onlar HEN 'leri de bunları desteklemektedir.

PS4HEN v2.1.3 (13 Mart 2020)

Özellikler:

• Homebrew Enabler (Geliştiriciler için) Kendi yazdıkları PKG programlarını yükleyebilme
  • Jailbreak (Geliştiriciler için) Sınırlandırmaları kaldırarak özgür kullanım sağlama
  • Sandbox Escape (Geliştiriciler için) Bir uygulamaya ve işlem izinlerine dışarıdan sanal olarak erişip kontrol etme açığı
  • Debug Settings Gizli ayarların olduğu hata ayıklama yönetim menüsü. Biz PKG oyun yüklemek için kullanıyoruz.
  • External HDD Support Harici USB desteği (Sony Orijinal konsollarda olduğu gibi oyun ve uygulamalarınızı harici USB HDD desteği ile direk bağlayarak kullanma) yani eskisi gibi uğraştırıcı App2Usb özelliğini kullanmaya gerek kalmıyor. Exfat formatlı bir USB HDD'i direk "Genişletilmiş Depolama Alanı" olarak bağlayabilirsiniz. Ve oyunlarınızı bağladığınız bu harici HDD içine yükleyebilirsiniz.
  • VR Support VR Gözlük desteği
  • Remote Package Install Uzaktan (Bilgisayar, Android Telefon vb.) konsola PKG yükleme desteği
  • Rest Mode Support Dinlenme Modu Desteği. Artık HEN yaptıktan sonra konsolu dinlenme moduna alabilir ve açtığımızda HEN yapılı devam edebiliriz.
  • External HDD Format 7.xx Support Orijinal konsolda 7.xx versiyonda takılı olan harici HDD'i 5.05 kırık konsola bağlayarak içindeki dosyaları okuma. Bu özellik ile sadece içeriğini görebiliriz. Oyunları oynatmaz.
  • FW Version Spoof to 7.02 Sanal spoof 7.02 desteği. Bir önceki HEN deki notları okuyun aynen onlar geçerlidir.
  • Debug Trophies Support Backport yapılan oyunlarda eskisi gibi Hedef Kimliği (Target ID) Devkit yapmayı gerektirmez. Yani backport edilen oyunlar direk çalışır.
  • sys_dynlib_dlsym Patch (Geliştiriciler için) Dinamik Çözümleme yaması
  • UART ENABLER Kırık 5.05 konsollarda GamePad Share tuşu ile Resim Çekme ve Video Çekme özelliğini açar.
  • Never Disable Screenshot Ekranresmi alma kapanma sorununu çözer.
  • Remote Play Enabler Uzaktan Oynatma özelliği açmanın daha güvenli yolu. Sahte PS4 IDU Modu kullanmaz ve Dinlenme Modundan geri dönülebilir ve PS tuşu aktiftir. Yani bu nedir benim yaptığım gibi konsol ekranını bilgisayara aktarır video / resim çekebilirsiniz. Yada bilgisayar ekranında konsol oyunlarını oynayabilirsiniz. Bu özellik aynı ev içinde aynı ağda kullanılabilir. Dışarıdan uzaktan oynatmayı desteklemez.
YANİ BU SON HEN 2.1.3 VERSİYONUNDAKİ YENİLİK KIRIK KONSOLDAKİ RESİM-VİDEO ÇEKME ÖZELLİĞİ (Share) KULLANILABİLİR HALE GELİYOR.
AYRICA UZAKTAN OYNATMA
(REMOTE PLAY) ÖZELLİĞİNİ AÇMANIN DAHA GÜVENLİ v2.0 SÜRÜMÜ EKLENMİŞTİR.

EK BİLGİ: (Rest Mode Support - Dinlenme Modu Desteği)
Bu dinlenme modu özelliği oldukça yararlıdır. Bir kere HEN yaptıktan sonra konsolu normal kullanımınız sonrası kapatırken hep
Dinlenme Moduna alıp öyle kullanabilirsiniz. Tekrar açıldığında hala HEN yapılı olarak uyanacaktır.
Bu şekilde kullanım ile en azından HEN yaparken olası karşılaşacağınız sistem çökmesi
(kernel panic) sorunundan kurtulabilirsiniz.

Tabi ki yine oyun oynarken beklenmedik bir anda kapanmalar yine yaşanabilir bu durum bütün HEN 'lerde olan kronik bir sorundur.
Ama en azından sürekli HEN yapmayacağınız için bu sürekli başınıza gelmez. Ayrıca son çıkan HEN versiyonları daha sorunsuz gibi gözüküyor.
Bu HEN kapanması konusunda soru soranlar oluyor onlar için yazdım. Bu şekilde kullanım ile konsol kapanması daha az başınıza gelebilir.

PS4HEN v2.1.2 (05 Şubat 2020)

Özellikler:

• Homebrew Enabler (Geliştiriciler için) Kendi yazdıkları PKG programlarını yükleyebilme
  • Jailbreak (Geliştiriciler için) Sınırlandırmaları kaldırarak özgür kullanım sağlama
  • Sandbox Escape (Geliştiriciler için) Bir uygulamaya ve işlem izinlerine dışarıdan sanal olarak erişip kontrol etme açığı
  • Debug Settings Gizli ayarların olduğu hata ayıklama yönetim menüsü. Biz PKG oyun yüklemek için kullanıyoruz.
  • External HDD Support Harici USB desteği (Sony Orijinal konsollarda olduğu gibi oyun ve uygulamalarınızı harici USB HDD desteği ile direk bağlayarak kullanma) yani eskisi gibi uğraştırıcı App2Usb özelliğini kullanmaya gerek kalmıyor. Exfat formatlı bir USB HDD'i direk "Genişletilmiş Depolama Alanı" olarak bağlayabilirsiniz. Ve oyunlarınızı bağladığınız bu harici HDD içine yükleyebilirsiniz.
  • Remote Package Install Uzaktan (Bilgisayar, Android Telefon vb.) konsola PKG yükleme desteği
  • Rest Mode Support Dinlenme Modu Desteği. Artık HEN yaptıktan sonra konsolu dinlenme moduna alabilir ve açtığımızda HEN yapılı devam edebiliriz.
  • External HDD Format 7.xx Support Orijinal konsolda 7.xx versiyonda takılı olan harici HDD'i 5.05 kırık konsola bağlayarak içindeki dosyaları okuma. Oyunları oynatmaz.
  • FW Version Spoof to 7.02 Sanal spoof 7.02 desteği. Bir önceki HEN deki notları okuyun aynen onlar geçerlidir.
  • Debug Trophies Support Backport yapılan oyunlarda eskisi gibi Hedef Kimliği (Target ID) Devkit yapmayı gerektirmez. Yani backport edilen oyunlar direk çalışır.
Düzeltmeler:
  • sys_dynlib_dlsym Patch (Geliştiriciler için) Dinamik Çözümleme yaması

PS4HEN v2.1.1 (01 Haziran 2019)

Özellikler:

• External HDD Format 6.xx Support Orijinal konsolda 6.xx versiyonda takılı olan harici HDD'i 5.05 kırık konsola bağlayarak içindeki dosyaları okuma. Oyunları oynatmaz.
Düzeltmeler:
  • Black Screen Fix on Rest Mode Dinlenme Modunda sorun yaratan Siyah Ekran sorunu çözüldü (Önceki HEN sürümde hala tam olarak çözülememişti. Bu HEN versiyonu ile Şimdi çözüldü)
  • FW Version Spoof to 6.70 Sanal spoof yani konsol versiyonunu olduğundan (5.05 den) yüksek gösterme. Bu özellik Online PSN girişini sağlamaz. Yada Online oyun oynamanızı sağlamaz. Sormayın diye yazdım.
    Ayrıca yüksek versiyon oyunların şifreli key'leri olmadan yani bunlar çözülmeden bir işe yaramaz. Kullanım alanının bir tanesi yüksek versiyondan düşük versiyona çevrilen oyunlarda yani backport yapılan oyunlarda konsolu yüksek versiyon göstermek için kullanılabiliyor. Diğer kullanım alanı ise PSVR sahiplerini ilgilendiriyor yani PSVR sahibi bir kişi PSVR cihaz sürümünü orijinal bir konsola bağlayıp yükselttiyse yada yeni sıfır aldığı bir PSVR içinde cihazla beraber gelen sürüm yüksek ise bu cihaz ile 5.05 bir konsolda VR oyunu oynamak istediğinizde ekranda sizi uyararak 5.05 olan konsol kırık versiyonunuzu yükseltin diye uyarı verir. İşte bu Spoof yapılırsa VR gözlük kandırılıyor ve konsol sürümünüz 5.05 değil 6.70 gibi gösteriliyor ve oyun 5.05 konsolda firmware yükseltmeden çalıştırılabiliyor. (yükseltirsek kırılma gider zaten)

PS4HEN v2.1 (22 Mayıs 2019)

Özellikler:
Düzeltmeler:
  • Black Screen Fix on Rest Mode Dinlenme Modunda sorun yaratan Siyah Ekran sorunu çözüldü

PS4HEN v2.0 (08 Mayıs 2019)

Özellikler:

EK BİLGİ: (Aynısını okuyun diye sayfa başına da yazdım)
Bu dinlenme modu özelliği oldukça yararlıdır. Bir kere HEN yaptıktan sonra konsolu normal kullanımınız sonrası kapatırken hep
Dinlenme Moduna alıp öyle kullanabilirsiniz. Tekrar açıldığında hala HEN yapılı olarak uyanacaktır.
Bu şekilde kullanım ile en azından HEN yaparken olası karşılaşacağınız sistem çökmesi
(kernel panic) sorunundan kurtulabilirsiniz.

Tabi ki yine oyun oynarken beklenmedik bir anda kapanmalar yine yaşanabilir bu durum bütün HEN 'lerde olan kronik bir sorundur.
Ama en azından sürekli HEN yapmayacağınız için bu sürekli başınıza gelmez. Ayrıca son çıkan HEN versiyonları daha sorunsuz gibi gözüküyor.
Bu HEN kapanması konusunda soru soranlar oluyor onlar için yazdım. Bu şekilde kullanım ile konsol kapanması daha az başınıza gelebilir.

Son düzenleme:

one41

Katılımcı Üye
8 Şub 2018
169
28
birşey sormak istiyorum arkadaşlar ben bu Hen işini önceden ps4 ün tarayıcısına girip yapıyordum sonra ps4 güvenli moda girdi herşeyi sıfırladım fabrika ayarlarına döndürdüm makineyi sonra burdaki talimatlarla yeni hen kurdum bu sefer ayarlar sekmesinden kullanım ayarlarından Hen yapıyorum sanırım bendeki HEN PS4HEN v2.1 PEKİ YENİ hen lazım olursa ps4 kırılrsa en son sürüm bu HEN işlemini bendeki mevcut Henin üstünemi kurucaz...

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,225
113
44
Antalya
birşey sormak istiyorum arkadaşlar ben bu Hen işini önceden ps4 ün tarayıcısına girip yapıyordum sonra ps4 güvenli moda girdi herşeyi sıfırladım fabrika ayarlarına döndürdüm makineyi sonra burdaki talimatlarla yeni hen kurdum bu sefer ayarlar sekmesinden kullanım ayarlarından Hen yapıyorum sanırım bendeki HEN PS4HEN v2.1 PEKİ YENİ hen lazım olursa ps4 kırılrsa en son sürüm bu HEN işlemini bendeki mevcut Henin üstünemi kurucaz...
En son çıkan Sistro 2.1.3 ve Al Azif 2.1.2 HEN sürümünü Online/Offline olarak yüklemeyi göstereceğim videolu rehber hazırlıyorum.
Yarım saat içinde hazır olur. Rehber kısmına ekleyeceğim.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,225
113
44
Antalya
Link falan. Varmı
BUYURUN BURADAN YENİ REHBERE BAKABİLİRSİNİZ.

2. el cep telefonu alıyoruz