Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Hack Haber PS4 6.20 - 6.02 - 5.55 Versiyon Ne Zaman Kırılacak? | ANA KONU

2. el cep telefonu alıyoruz

tolsneol

Katılımcı Üye
ben normalde kımseye kızıp birşeyler yazmam saçma sapan hakaretlerden bıktığını söylemişsin fakat insanların anlayışsızlık ve bilgisizlikle suçlamışsın ek olarak burda fikirlerini beyan eden şahısların fikirlerini boş olarak nitelendirmişsin yanı sana göre fikirlerini söyleyenler boş konuşmuş tamam diyelimki sen dolu dolu konuşmuşsun tek bir kanıt göster bunlar anlaşmalı değil 5.55 gelmeyecek vs vs. gösteremezsin çünkü seninde fikrin ve bilgin ben dahil burdakilerden ne eksik nede fazla ayrıca yazdıkların arasında dikkatimi birşey çekti şöyle yazmışsın "Ben dahil 5.05 i paylaşanlar""5.05 i sen dahil birkaç kişi mı kırdıki üst perdeden konuşuyorsun burda herkes kırıcı olur kırıcı olmak için atom parçalama kabiliyetine gerek yok bir klavye ve birkaç tuş yeterlı
Hocam eski sayfaları da okuduysan görmüşsündür, yazılımcılara karşı cadı avı başlatılmış resmen. Teşekkür edip 5.05 cihaz alıp kullanmaktansa oturduğu yerden laf etmek kolay geliyor insanlara. Üst perdeden konuşmak değil hem bir yazılım şirketinde çalışarak hayatımı idame ettiriyorum hem de hobi olarak iOS ve ps4 scene ile uğaşıyorum ben de. Exploit bulup Sony, Apple vs firmalara rapor etmek bir gelir getiriyor evet fakat ortada anlaşma gibi bir şey yok. Sony açığı ne zaman kapatırsa bir önceki yazılım kırılacaktır. Paylaşıp paylaşmamak o insanlara kalmış bir şey. Kimse toplum hizmeti yapmıyor ki. O açığı paylaşmakla hem yasal risklere giriyolar hem de bu durumdan hiçbir gelirleri olmuyor. Buna rağmen 4.74 ve 5.05 gibi iki güzel jailbreak varken daha fazla mızmızlanmanın anlamı yok gibi geliyor bana. Evet ülkedeki absürt oyun fiyatları insanı korsana itiyor fakat oyun takaslayarak da hemen her oyun oynanabilir. Eldeki cihazı satıp 5.05 e de geçilebilir.

Son düzenleme:

metallistm

Katılımcı Üye
Hocam eski sayfaları da okuduysan görmüşsündür, yazılımcılara karşı cadı avı başlatılmış resmen. Teşekkür edip 5.05 cihaz alıp kullanmaktansa oturduğu yerden laf etmek kolay geliyor insanlara. Üst perdeden konuşmak değil hem bir yazılım şirketinde çalışarak hayatımı idame ettiriyorum hem de hobi olarak iOS ve ps4 scene ile uğaşıyorum ben de. Exploit bulup Sony, Apple vs firmalara rapor etmek bir gelir getiriyor evet fakat ortada anlaşma gibi bir şey yok. Sony açığı ne zaman kapatırsa bir önceki yazılım kırılacaktır. Paylaşıp paylaşmamak o insanlara kalmış bir şey. Kimse toplum hizmeti yapmıyor ki. O açığı paylaşmakla hem yasal risklere giriyolar hem de bu durumdan hiçbir gelirleri olmuyor. Buna rağmen 4.74 ve 5.05 gibi iki güzel jailbreak varken daha fazla mızmızlanmanın anlamı yok gibi geliyor bana. Evet ülkedeki absürt oyun fiyatları insanı korsana itiyor fakat oyun takaslayarak da hemen her oyun oynanabilir. Eldeki cihazı satıp 5.05 e de geçilebilir.
Sony açığı ne zaman kapatırsa bi önceki sürümün kirilmisi paylasilacaksa sony de kapatmaz açığı bu mantıkla. En azından bi kaç hacker kullansın der. Bence hepinizin haklı yönleri var. Birbirinizi kırmayın arkadaslar

Son düzenleme:

ahmethmo

Katılımcı Üye
Hala daha anlamayan bir sürü insan var. Sürekli aynı bilgisiz mesajları görmek hem sinir bozucu hem üzücü. Ben de bir yazılım geliştiriciyim. Size şu anki durumu kısaca anlatmak istiyorum ki artık şu ana kadar süregelen geliştiricilere vs yapılan saçma sapan hakaretler bitsin. 5.55 diye bir exploit yayınlanmayacak. Net bir şekilde söylüyorum YAYINLANMAYACAK. Kaç sayfadır "Yauv bu adamlar ego yapıyor bu adamlar sonyle anlaştı ehere zehere" yapan tayfa çok ilginç cidden. "0 Day" denen bir kavram vardır. Türkçeye de gün yüzü görmemiş açık diyebiliriz. Evet şu an PS4 ün yazılımında bir açık var. Bu açık patchlenene (İlerki güncellemelerle kapatılana) kadar da bu 0 Day i yakmayacaklar. Çünkü neden yaksınlar? Sony bu açığı 6.08'de de kapatabilir 7.00'da da. Ama kesin olan şu ki: 5.55 diye bir exploit gelmeyecek. 6.2 gelebilir şu an en erken. Bunun mantığı da şudur: Sony bu açığı kapatana kadar beklenir, açık kapatıldıktan sonra o açığın kapatıldığı patchten hemen öncesi exploitlenir ve paylaşmak isterlerse paylaşırlar. 5.55 te aylardır bekleyenler çok büyük gaflet içinde. Benim hem 5.05 slim kasam hem de güncel ps4 prom var. Oyun alıp takaslayarak cebimden en fazla ekstra 50tl çıkararak sürekli yeni oyunlar alıp oynuyorum Pro ile. Size de güncelleyip kutulu oyun alıp takaslamanızı öneririm. Burda yarın bi gün 6.xx bir exploit çıktığı haberini gördüğünüzde oturup yine oraya buraya küfür veya hakaret etmeyin. Ben dahil 5.05 i paylaşanlar dahil tüm geliştiriciler 5.55 beklemeyin demesine rağmen bekliyorsanız bunun tek sorumlusu sizsiniz. Bu geliştiriciler siz korsan oyun oynayın diye kırmıyor konsolları. Para karşılığı da yapmıyor bunu unutmayın.
bende yazılımcıyım bende anlatayım dediğin doğru olabilir ama %100 garantisi yok. 6.xx exploit çıkınca millete küfür etmeyin diyen sen olurda 5,55 çıkarsa 6 ya güncelleyen adamların küfürlerini kabul edecenksin yani? zero day olayına gelince dediklerin doğru ama senin belirttiğin senaryoda doğru. Birinci olarak açık var kapatana kadar acıklamayacaklar diyorsun ama. 5.55 de bulunup 6.xx de kapatılan bi acık daha bulunursa ? sony anlaşma olayı sana mantıksız gelebilir amabana gayet mantıklı geliyor. Hatta sonynin bu adamlara yardımcı olduğunu bile düşünüyorum. Çünkü şu var ps2 en çok satan konsol ve satılma nedeni ne? insanların oyun kütltürünün gelişmesinin bir numaralı nedeni korsan oyun. Evet iyi bişey değil ama korsan oyun hiç olmasaydı bugun bir çoğumuzda ps4 ve aldığımız orjinal oyunlar olmazdı.Bu adamları para için yapmadığını söyledin. Kim bu kadar uğraşmayı bir hiç uğruna yapar? Yazılımcı adamsın bu kadar zaman harcarmısın karsılıgı olmadan ? Belki para değil ama baska seyler için yapılır. Her sanatcı sanatını göstermek ister. Hadi iyi günler

tolsneol

Katılımcı Üye
bende yazılımcıyım bende anlatayım dediğin doğru olabilir ama %100 garantisi yok. 6.xx exploit çıkınca millete küfür etmeyin diyen sen olurda 5,55 çıkarsa 6 ya güncelleyen adamların küfürlerini kabul edecenksin yani? zero day olayına gelince dediklerin doğru ama senin belirttiğin senaryoda doğru. Birinci olarak açık var kapatana kadar acıklamayacaklar diyorsun ama. 5.55 de bulunup 6.xx de kapatılan bi acık daha bulunursa ? sony anlaşma olayı sana mantıksız gelebilir amabana gayet mantıklı geliyor. Hatta sonynin bu adamlara yardımcı olduğunu bile düşünüyorum. Çünkü şu var ps2 en çok satan konsol ve satılma nedeni ne? insanların oyun kütltürünün gelişmesinin bir numaralı nedeni korsan oyun. Evet iyi bişey değil ama korsan oyun hiç olmasaydı bugun bir çoğumuzda ps4 ve aldığımız orjinal oyunlar olmazdı.Bu adamları para için yapmadığını söyledin. Kim bu kadar uğraşmayı bir hiç uğruna yapar? Yazılımcı adamsın bu kadar zaman harcarmısın karsılıgı olmadan ? Belki para değil ama baska seyler için yapılır. Her sanatcı sanatını göstermek ister. Hadi iyi günler
Yazimi tamamen okuduysan ben de o gelistiricilerin bedava is yapmayacaklarını yazdim. Toplum hizmeti yapmiyorlar dedim. Paylasirlarsa bunun sebebi hem huner gosterme hem de kollektif olarak diger yazilimcilarin destegiyle konsol icin yeni yazilimlar uretmek ve tam potansiyelinde kullanmak olur. Su anki 5.05 jailbreaki de dedigim gibi kollektif olarak ortaya cikti. Biri acigi buldu digeri exploitledi digeri web sitesini hazirladi ve uygulamaya doktu vesaite vesaire. 0 day i direkt sony e verip para kazanmis olabilirler fakat eldeki verilerr bakinca eger bir jb gelirse bu jb 5.55 olmayacak bu cok acik. 5.05 i yayinlayan gelistiricilerin dediklerine gore 4.55 ve 5.05 in sans eseri .50 yazilim artisinda ortata cikmis. 5.55 tamamen spekülatif. Farkli bir acik bulunana kadar su anki 0 dayi yakmayacaklari icin 5.55 beklemek oldukca mantiksiz. Uzuluyorum burda 8 9 aydir 5.55 i bekleyenleri. Ps4 leri tozlu raflarda duruyor

nedokaplan

Katılımcı Üye
Abi. 5.55 sürümünün altındakileri oyna oyna bitmez zaten alın kutulu oyun oynayın neyin kafası bu güncelleme peşindesiniz 1 adet oyuna 450 tl verebiliyorsan kırılmasını zaten bekleme git güncelle kasmayın hırpalamayın kendinizi değmez 5.55 candır 😂

tolsneol

Katılımcı Üye
Kutulu red dead redemption2 bile 258tl ye dusmustu. Ömürlük oyun. Online modu da var. Spider man 180 kusur tl. God of war al bitir ver detroit al bitir ustune 50tl koy ac odyssey al bitir ver spider man al bitir uste 70 80tl koy red dead2 al 1yil atar bu oyunlar

nedokaplan

Katılımcı Üye
Kutulu red dead redemption2 bile 258tl ye dusmustu. Ömürlük oyun. Online modu da var. Spider man 180 kusur tl. God of war al bitir ver detroit al bitir ustune 50tl koy ac odyssey al bitir ver spider man al bitir uste 70 80tl koy red dead2 al 1yil atar bu oyunlar
Benim sürümüm 5.55 gittim ac origins aldım kardeş letgodan 10 günü aştı oynuyorum ayrıntısına kadar da bitiricem bittimi gidicem gow 4 alıcam kafa kafaya takasla yada üstüne bir miktar ile bu şekil bile vakit harcıya biliyorsun

alcatraz216

Katılımcı Üye
Aslında bu fiyatlarla bile orjinal oyun oynanabilir nasıl derseniz üstteki yorumlarda arkadaşların dediği gibi nasılmı ? Gidersiniz atıyorum elinizde god of war vardır detroitle takas edersiniz onu oynayıp bitirip sonra başka bir oyunla takas edersiniz onuda bitirip spider man alırsınız onuda rd2 ile takas falan edersiniz arkadaşların dediği gibi cebinizden en fazla 50 tl çıkar ama bana göre bu hiç zevkli değil yani ben elimde 1-2 oyun yerinde 7-8 oyun olmasını seviyorum sıkıldıkça diğerini oynamayı yada tekrar oynamayı seviyorum. Arkadaşlarım geldiğinde bir oyun gösterip tanıtmayı seviyorum yani dolu dolu oyun olsun istiyorum elimde kızıp bölümü geçemediğimde çıkıp başka bir oyun açayım isterim. Keşke oyun fiyatları ucuz olsada korsana hiç bulaşmasak ama yapıcak birşey yok.

darkdoğan

Katılımcı Üye
J
Bu arkadaş ne diyo anlayan varsa yazarmı lütfen
Bu..... Agzimi bozmadan yazayım; videonun özeti : "Sahtekar karakterimle sizlere hiç gocunmadan gidip yılbaşı hediyesi olarak 5.05 konsol nasıl nereden alınır onu gösteriyorum." Düşünmüyor ki milletin başka bir konsola basacak parası varmı? Onun ülkesinde ekonomik kriz var mi? Döviz kuru nasıl etkiliyor?Bunca insan ne diye 5.55 i bekliyor? Daha uzun uzun yazılirda, boşuna parmaklarımı yormaya gerek yok.Sony ile anlasmalidir kesin bu arkadaşta degilmi 😁?

keremec

Katılımcı Üye
Hala daha anlamayan bir sürü insan var. Sürekli aynı bilgisiz mesajları görmek hem sinir bozucu hem üzücü. Ben de bir yazılım geliştiriciyim. Size şu anki durumu kısaca anlatmak istiyorum ki artık şu ana kadar süregelen geliştiricilere vs yapılan saçma sapan hakaretler bitsin. 5.55 diye bir exploit yayınlanmayacak. Net bir şekilde söylüyorum YAYINLANMAYACAK. Kaç sayfadır "Yauv bu adamlar ego yapıyor bu adamlar sonyle anlaştı ehere zehere" yapan tayfa çok ilginç cidden. "0 Day" denen bir kavram vardır. Türkçeye de gün yüzü görmemiş açık diyebiliriz. Evet şu an PS4 ün yazılımında bir açık var. Bu açık patchlenene (İlerki güncellemelerle kapatılana) kadar da bu 0 Day i yakmayacaklar. Çünkü neden yaksınlar? Sony bu açığı 6.08'de de kapatabilir 7.00'da da. Ama kesin olan şu ki: 5.55 diye bir exploit gelmeyecek. 6.2 gelebilir şu an en erken. Bunun mantığı da şudur: Sony bu açığı kapatana kadar beklenir, açık kapatıldıktan sonra o açığın kapatıldığı patchten hemen öncesi exploitlenir ve paylaşmak isterlerse paylaşırlar. 5.55 te aylardır bekleyenler çok büyük gaflet içinde. Benim hem 5.05 slim kasam hem de güncel ps4 prom var. Oyun alıp takaslayarak cebimden en fazla ekstra 50tl çıkararak sürekli yeni oyunlar alıp oynuyorum Pro ile. Size de güncelleyip kutulu oyun alıp takaslamanızı öneririm. Burda yarın bi gün 6.xx bir exploit çıktığı haberini gördüğünüzde oturup yine oraya buraya küfür veya hakaret etmeyin. Ben dahil 5.05 i paylaşanlar dahil tüm geliştiriciler 5.55 beklemeyin demesine rağmen bekliyorsanız bunun tek sorumlusu sizsiniz. Bu geliştiriciler siz korsan oyun oynayın diye kırmıyor konsolları. Para karşılığı da yapmıyor bunu unutmayın.
Hocam boşuna uğraşmayın. Anlatamazsınız, bir de üstüne linç yersiniz xd.

tolsneol

Katılımcı Üye
J
Bu..... Agzimi bozmadan yazayım; videonun özeti : "Sahtekar karakterimle sizlere hiç gocunmadan gidip yılbaşı hediyesi olarak 5.05 konsol nasıl nereden alınır onu gösteriyorum." Düşünmüyor ki milletin başka bir konsola basacak parası varmı? Onun ülkesinde ekonomik kriz var mi? Döviz kuru nasıl etkiliyor?Bunca insan ne diye 5.55 i bekliyor? Daha uzun uzun yazılirda, boşuna parmaklarımı yormaya gerek yok.Sony ile anlasmalidir kesin bu arkadaşta degilmi 😁?
Bu bencilliğin kaçıncı leveli ya? Herkes ps4 sahibi olmak zorunda mı? Daha önce ps4 almamış insanlara bilgi veriyor adam. PS4 alıp JB yapıp oynamak isteyenlerin izleyip yararlanabileceği faydalı bir video koymuş adam. Bunun neresi sahtekarlık? Onu da geçtim adam yardımcı olmak için ortaya bir video koymuş ama bunu koyarken kalkıp da Türkiye Brezilya Zibambwe gibi ülkelerdeki insanlar alamaz belki koymayayım mı diyecek? Ne tarz bi düşünce sistemidir bu? Hayretle takip ediyorum konuyu

Son düzenleme:

CESUR YÜREKLİ

Katılımcı Üye
Valla kardeş eğer 6.00 - 6.02 sürümlerinden biri kırılırsa...demek sen sonuna kadar haklısın AMA 5.55 yayınlanırsa bir ton küfür hakareti de yersin...Bakalım zaman kimi haklı gösterecek...

tolsneol

Katılımcı Üye
Valla kardeş eğer 6.00 - 6.02 sürümlerinden biri kırılırsa...demek sen sonuna kadar haklısın AMA 5.55 yayınlanırsa bir ton küfür hakareti de yersin...Bakalım zaman kimi haklı gösterecek...
Direkt olarak 6.xx veya 7.xx çıktığında siz beklediğiniz için kendinize küfür veya hakaret edeceksiniz gibi geliyor bana ama dediğin gibi "Hayırlısı"

darkdoğan

Katılımcı Üye
Bu bencilliğin kaçıncı leveli ya? Herkes ps4 sahibi olmak zorunda mı? Daha önce ps4 almamış insanlara bilgi veriyor adam. PS4 alıp JB yapıp oynamak isteyenlerin izleyip yararlanabileceği faydalı bir video koymuş adam. Bunun neresi sahtekarlık? Onu da geçtim adam yardımcı olmak için ortaya bir video koymuş ama bunu koyarken kalkıp da Türkiye Brezilya Zibambwe gibi ülkelerdeki insanlar alamaz belki koymayayım mı diyecek? Ne tarz bi düşünce sistemidir bu? Hayretle takip ediyorum konuyu
Aha bu arkadaşta Sony le anlaşmalıdır kesin?:D

CESUR YÜREKLİ

Katılımcı Üye
Direkt olarak 6.xx veya 7.xx çıktığında siz beklediğiniz için kendinize küfür veya hakaret edeceksiniz gibi geliyor bana ama dediğin gibi "Hayırlısı"
Ben ps4 pro 5.55 kullanıyorum...ve güncelleme yapmam içinde bir sebeb yok... :)valla şuan cok rahatım...5.55 ten yukarı ne yayınlanırsa benim bi zararım olmaz 7-8 aydır bekliyorum 6 ay daha beklerim vede asla GÜNCELLEME yapmayacağım ..! Haa birde benim kitabımda küfür ve hakaret yoktur...yalnız bu vardır ki bizi aldatan kandıran da bizden değildir..!!

vdtycl4

Katılımcı Üye
Allah razı olsun...içmizi ferahlattın...cok iyi haberler verdin...ps3 te debug setting gizli menü yoktu...ps4 hen yapılıyor ikisi aynı değil kıyaslamakta doğru değil...hem ps4 pro mu 10 ay önce 1850 ye teknosadan aldım...şimdi satmak- almak hiç mantıklı değil....2019 sonu mu ? ps5 le karıştırdın...biilmem anlatabildim mi :):):)
Ps4 ü satıp satmayacağınız sizin bileceğiniz bir şey benim ki sadece bir öneri ama bu kadar beklemektense ben olsam satıp kırık ps4 alırım yada pro yu satmam direk kırık sıfır ps4 alırım daha sonra pro kırılırsa yine normal ps4 ü satarım kırık makinalar her zaman para eder şuanda ps4 fiyatları yükseldi ama oyunlardan karlı olursunuz şuan bir oyun cd si ortalama 300 TL ben geçen yıl sıfır kalın kasa mat siyah ps4 500gb aldım 1000 TL ye aldığımda versiyonu 3.15 ti 4.05 i kurdum 1 yıldır oyunlara para vermeden oynuyorum 55 tane oyun var harici hdd de bende sizin gibi 1850 TL ye pro alacaktım sonra düşündüm pro alsam ne olacak işimi görmedikten sonra öyle köşede yatacak makine tabi o zamanlar daha 4.55 ve 5.05 kırılmamıştı sadece 4.05 kırılmıştı beklemek istiyorsanız oda sizin bileceğiniz bir şey

muratminadilek

Katılımcı Üye
Al Azif hackerler içinde sorulara en samimi cevap veren kişidir ve ben onun sözüne inanıyorum. 5.55 kırılmayacak belki 6.xx kırılır ama ne zaman?
Merhabalar,

Bende aynı düşüncedeyim, çıkarsada belki bu düşüncelerden farklı bir düşünceye sahip başka bir Dev. paylaşabilir, ama bakarsanız Sony hızlı Update çıkararak oyunları sürekli güncel tutmaya çalıştı. Yeni çıkan oyunlarda 6.xx isteyecegini düşündüğümden 2019 da çıkacak oyunlardan sonra belki yazılımsal 6.xx üstü jailbreak açıklanabilir yada donanımsal downgread + multiman olur gibime geliyor.

2. el cep telefonu alıyoruz