Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

PS4 6.72 En Stabil Hangi versiyon ?

2. el cep telefonu alıyoruz

evliyaogluoguzhan

Katılımcı Üye
21 Tem 2018
513
93
teknogip.blogspot.com
Merhaba beyler , 5.05 'den 6.72 ye geçen biri olarak öncelikle geçmemenizi tavsiye ederim. Cihazı kapatıyorum , beyaz ışık yanıp sönmeye devam ediyor kapanmıyor. Güç tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyorum. Bu seferde düzgün kapatılamadı hatası veriyor. Al Azif > Mira olarak kırma işlemi yapıyorum.Temaların kilidi hiç bir şekilde kalkmıyor. Yeni yüklediklerim açılıyor makineyi yeniden başlatınca onların da kilidi kalkmıyor. Cihazda sürekli bir kapanma yaşıyorum.

İlk resimdeki gibi beyaz ışık yanıp sönmektedir. Kol kapanıyor ama makine açık kalıyor. ,

6.72 kullanan arkadaşlardan ricam en stabil kırma yöntemi hangisi ? Makineyi sıfırdan kurdum oyunları ... Bir de sizde tema kilitleri kalkıyor mu ? Okuyarak ilgi gösterenlere Teşekkürler.

Ekli dosyalar

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Administrator
14 Eyl 2018
2,392
113
44
Antalya
İşte kırma işlemi sırasında kernel panic dediğimiz göçme oluyor o yüzden tam kapanmıyor veya fişi çekmeniz gerekiyor yada konsol üzerindeki power tuşunu 10-15 saniye basılı tutmanız gerekiyor kapatmak için ve bu şekilde zorla kapatma olduğundan her açılışta sistem kontrolu yapar ve düzeltme işlemi gerçekleştirir. Bu durum 5.05 konsolda da var olan bir şeydir ama onda çok çok daha az olur bur durum yani sistem göçmesi belki 25 seferde bir oluyorsa 5.05 konsolda, aynı durum 6.72 de 5 seferde bir olabiliyor. Yani işte aynı stabilite yok denilen şey buydu zaten sizlere geçemeden önce söylediğimiz ve isteyen geçsin diye uyarılarımız bu sebeple idi.

Neyse mevcut 6.72 konsolunda şunları öneririm.

Al azif kırmasında Mira yazanı değil Mira (Unofficial) yazan şekilde kullan böylece daha az kapanma yaşarsın bu kırma Mira değil HEN kırması oluyor.

Yada leeful olanı dene. Aşağıdaki linkten. Benim verdiğim bu linkteki HENTEST yazanı kullan. Başka versiyon daha yeni test leeful adresleri de var ama onlar test aşamasında olduğundan stabil değil ve risklidir. Kısaca bunu kullanın. Şimdilik en stabil olan ve dinlenme modu çalışan budur.

Ayrıca bir türlü öğretemedim kimseye millet anlamıyor yada kafası basmıyor bir türlü, Yine bu vesile ile sizin mesajınızda burada açıklayayım.
PS4 konsolda dinlenme modu kapatması diye bir şey var. Yani kumanda PS tuşu basılı tutulup yan menüden Güç ve Dinlenme moduna gir denir.
(Bu özellik en çok leeful HEN kırmasında sorunsuz kullanılabiliyor. Şimdilik Al azif ve diğer kırma metodlarında her zaman sorunsuz çalışmıyor)

Bu kapatma bildiğiniz TV yi kumandadan kapatmak gibi stand-by/bekleme yani düşük güç moduna alıp kapatıyor
yada bilgisayarda hazırda beklet veya tam uyku işlemi gibi bir şey anlayabilmeniz için bu detayları yazıyorum.
Eğer takıntılı biriyseniz ve TV yi ve diğer cihazları örnek uydu alıcısı olsun kullandığınız vantilatör olsun sıfır elektrik çeksin diye
ana prizden kapatıyorsanız yani her elektronik cihazı kumandasından kapatarak değilde fişini çekerek kullanıyorsanız bu kişilere
uygun değil bu anlatacağım özellik bunu baştan söyleyeyim ama dediğim gibi TV 'nizi kumandadan kapatıyorsanız konsolu da aynı
şekilde dinlenme moduna alarak kapatabilirsiniz ikisi aynı şeydir aslında TV de konsolda tam olarak kapanmamıştır sadece düşük enerji
harcayan açılmaya hazır olan dinlenme yani bekleme moduna almış oluyorsunuz.

Bunun artısı ne diyecek olursanız ben konsollarımı yani 5.05 (yıllardır) ve 6.72 yi 1 aydan fazla süre önce kırdım ve o tarihten beri bir daha kırma yapmadım ve konsolumu her kapattığımda dinlenme moduna alarak kapatıyorum ve her açılışta kırık olarak açılıyor yani sizlerde bu dediğimi yaparsanız bir kere kırma işlemi yapıyorsunuz ve sonra konsolu tamamen kapatmak yerine dinlenme moduna alarak kapatırsanız konsolu her açtığınızda konsol kırık olarak açılır yani bir daha kırma işlemi yapmazsınız. İşte 6.72 konsolu ben her gün açıp kapatıyorum ve sürekli kırık oluyor benim konsol ve hiç kapanma yaşamadım son bir aydır yani sıfır kapanma. Ama bu durum yine kapanma olmayacaktır manasına da gelmesin yani normal oyun oynarken bile yada durduk yere konsol kapanabilir bu durum 6.72 nin tam stabil olmamasındandır şimdilik buna yapabilecek bir şey yoktur zamanla 5.05 gibi daha da stabil olacaktır ama bu dediğim şekilde konsolu kapatırsanız en azından her kırma işlemi denediğinizde olası kapanma riskini azaltmış oluyorsunuz çünkü bir kere kırma yapıyorsunuz o kadar.

ÖZETLE az kapanma yaşamak için;
İlk olarak hangi kırmayı yapacaksanız yapın konsolu ilk açtığınızda 1 dakika kadar bekleyip sonra kırma işlemi yapın. Bütün kırmalar için bunu yapın.
leeful kırmasında Option2 yazan yerdeki düğmeyi kullanın başarılı olursa Welcome to HEN 2.1.3 yazacaktır bunu görürseniz kırma olmuştur demektir.

İŞLEMLER
Konsol aç ve Leeful HEN kırması yap
Oyun oyna ne yapıyorsan yap sonra konsolu kapatırken dinlenme moduna alarak kapat.
Tekrar açtığında kırık olarak açılır.

İşte bunu bir türlü anlatamadım bazılarına.

Notlar:
Bu demek değildir ki leeful ile hiç sıkıntı olmayacak yada al azif yada diğerleri ile illa kapanmalar olabilir ama bu dediğim metot ile çok daha az kapanma olabilir. Leeful kırmasında bazen ilk denemede olmaz İngilizce konsolu kapatıp açın tekrar deneyin yazar ve genellikle ikinci denemede kırılır olmadı üçüncüde kırılır. Zaten bizim istediğimizde bir kere kırılsın bu yetiyor bize çünkü sonra dinlenme moduna alacağız kapatırken ve bir daha kırmayacağız. Tabi ileride konsol durduk yere kapanırsa mecburen tekrar kırma yapmak gerekecektir.

Son düzenleme:

evliyaogluoguzhan

Katılımcı Üye
21 Tem 2018
513
93
teknogip.blogspot.com
@baybarsturan Hocam cevap verdiğin için teşekkürler fakat ben makineyi kapatınca cihazı ne zaman açacağım belli olmuyor bu yüzden kapatırken direk kapatıyorum. Uyku moduyla fazla işim olmuyor bu yüzden. Onun dışında makineyi sıfırdan kurdum ama temalar hiç bir şekilde aktif olmuyor. Sadece ilk yüklediğin zaman kullanabiliyorsun onun dışında gidiyor . Leeful Hen kırmasını deniyeceğim , teşekkürler :)

mad_080

Katılımcı Üye
22 Eyl 2018
326
43
6.72de hentest kullanırken dikkat edin oyuna girerken de aniden kapanabiliyor tom raider save dosyam gidiyordu nerdeyse. başka bir oyunu açın biraz bakın kapanmıyorsa oyunu kapatıp ana oyununuzu açın. darkmod da başıma gelmedi böyle birşey kırma anında hata verince restart yap dedi her seferinde oyun oynarken aniden kapanma olmadı. şu an hentest ve darkmod arasında gidip geliyorum kullanımıma göre daha sağlıklı olan darkmod.

yaren81

Katılımcı Üye
18 Tem 2020
84
18
6.72de hentest kullanırken dikkat edin oyuna girerken de aniden kapanabiliyor tom raider save dosyam gidiyordu nerdeyse. başka bir oyunu açın biraz bakın kapanmıyorsa oyunu kapatıp ana oyununuzu açın. darkmod da başıma gelmedi böyle birşey kırma anında hata verince restart yap dedi her seferinde oyun oynarken aniden kapanma olmadı. şu an hentest ve darkmod arasında gidip geliyorum kullanımıma göre daha sağlıklı olan darkmod.
Hentest oyun ıcı kapama bende de oldu. Al azif de bugun sıkıntı var adam gıbı bısey cıkmadı daha.

evliyaogluoguzhan

Katılımcı Üye
21 Tem 2018
513
93
teknogip.blogspot.com
Dark mod ne oluyor ?

2. el cep telefonu alıyoruz