Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Rehber PS4 6.72 VERSİYON KIRILDI ! [DETAYLI KURULUM ve ANLATIM]

2. el cep telefonu alıyoruz

lolman

Katılımcı Üye
23 May 2018
62
8
remote pkg installer 6.72 ye yükleyemiyorum bilgisi olan var mı ? CE-36244-9 hatası alıyorum

babarifki

Katılımcı Üye
30 Tem 2020
4
1
Merhaba arkadaşlar, Nihayet beklenen oldu ve 6.72 versiyon da kırıldı. :) Ekim 2019'a kadar çıkan tüm oyunların hepsini oynayabiliriz artık.

Not: Öncelikle 5.05 versiyon da olanların biraz daha beklemesini tavsiye ediyorum.Biliyorsunuz her çıkan kexploit stabil olmuyor ve zamanla stabil hale geliyor.Tabii tercih sizindir.

1. İşlemlere başlamadan önce ps4 ayarlarına girip internet bağlantısını tamamen kesip, daha sonra alttaki "Otomatik indirmeler" sekmesini bulup, resimdeki ayarları kapatın. Tikleri kaldırın kısaca.

2. Güncelleme dosyasını buradan indirin.
[Gizli içerik]

Dosyayı indirdikten sonra adını PS4UPDATE.PUP olarak değiştirip, exFAT veya FAT32 formatlı usb diskin içine bu PS4/UPDATE klasörleri açıp update dosyasını buraya atın. USB diskinizi, ps4'e takın ve AYARLAR/Sistem Güncellemesi sekmesinden kurulumu gerçekleştirin.

Bilgilendirme: PS4 versiyonu 6.72 olmalıdır.Yüksek veya düşük versionlar da çalışmaz ve denemeyiniz.

Kırma işlemine geçmeden önce, internet bağlantısını açalım.Şimdi 3. adımdan devam edebiliriz. (y)

3. PS4 üzerinden internet tarayıcısını açıp, alttaki linki tam olarak yazıp sayfanın açılmasını bekleyin Açılan sayfadan, kırmızı çerçeve içine aldığım JB yazan yere tıklayın. Biraz bekledikten sonra tekrar aynı sayfaya döneceksiniz, hemen ardından yeşil çerçeve de belirttiğim MIRA olan yere tıklayın. Açılan pencerelerde sürekli OK yapıp devam edin. İşlemin başarılı olduğunu sol üst köşeden çıkacak "waiting for clients" ve hemen ardından "elf: 20f9a0000 elfSize: 508e8" bildirimlerinden anlayabilirsiniz. Sonra PS tuşuna basıp MENÜ'ye dönüp, ps4 ayarlarına girin ve en altta "Debug Settings" sekmesini göreceksiniz.Artık .pkg uzantılı oyunları yükleyebilirsiniz. :)
[Gizli içerik]

Dipnot: Bu işlemleri ilk kez yapıyorsanız, oyun yükleme vb. işlemleri öğrenmek için rehber bölümüne göz atabilirsiniz. (y)

CE-30021-6 Hatası ve Çözümü
[Gizli içerik]

Hepsi bu kadar. İyi eğlenceler. :)
thanks

kmlzgn

Katılımcı Üye
2 Haz 2018
14
3
6.72 3 gündür hiç çalışmıyor. jb ya da mera da ps4 kendini kapatıyor. Şu an açabilen var mı. Açarsa nasıl açıyor yazarsanız sevinir

vdtycl4

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
769
93
Ps 4 Pro Cuh-7216B yurtdışından satın alsam hangi sürümle gelir?
Yanılmıyorsam 6.72 ve altında bir sürüm gelir tabi satıcı açılmamış sıfır paket satıyorsa çünkü bu serinin hemen ardından cuh7218 serisi üretime geçti ocak 2020 itibariyle yani %90 ihtimal 6.72 ve altındadır cuh7216 serisi burda önemli olan satıcının cihazı açıp yazılımını güncellememiş olması fabrika çıkışlı olarak en fazla 6.72 dir daha yüksek olma ihtimali düşüktür

ali_candan

Katılımcı Üye
19 Kas 2018
95
8
Yanılmıyorsam 6.72 ve altında bir sürüm gelir tabi satıcı açılmamış sıfır paket satıyorsa çünkü bu serinin hemen ardından cuh7218 serisi üretime geçti ocak 2020 itibariyle yani %90 ihtimal 6.72 ve altındadır cuh7216 serisi burda önemli olan satıcının cihazı açıp yazılımını güncellememiş olması fabrika çıkışlı olarak en fazla 6.72 dir daha yüksek olma ihtimali düşüktür
Burda bu arkadaş yeni cihaz alınca yorum yapsa hangi versiyonda geldiğini çok faydali olcak

erdem181

Katılımcı Üye
25 Ocak 2019
393
63
Rdr2 Google drive 81. Partı indir kullan
Aynı Konudaki
Hocam google drive'dan indiremedim hata veriyor zippy den indirdim attım ama winrar 81 part'a gelince şifre istedi girdim şifreyi içinden 3 tane dosya çıktı sonra dosya bozuk uyarısı verdi çıkarmayı durdurdu,napıcam ben bütün oyunu baştan mı indirmem gereiyor :(

rfve

Katılımcı Üye
31 May 2018
221
93
Hocam google drive'dan indiremedim hata veriyor zippy den indirdim attım ama winrar 81 part'a gelince şifre istedi girdim şifreyi içinden 3 tane dosya çıktı sonra dosya bozuk uyarısı verdi çıkarmayı durdurdu,napıcam ben bütün oyunu baştan mı indirmem gereiyor :(
Drive linkinden indir hocam

Renovatio90

Katılımcı Üye
7 Nis 2019
75
8
Selamlar arkadaşlar iş nedeniyle uzun bir süre siteyi takip edemedim yardımcı olacak bir arkadaş varsa cevap verirse sevinirim;

Benim makina 5.05 Cfw li kopya oyunları istediğim gibi indirip oynuyordum şimdi bu 6.72 cfw sürümüne geçebiliyormuyum geçebiliyorsam geçmelimiyim ?

Birde 5.05 için oyunlar fixleniyor felan yazanlar olmuş bu nedir 6.72 de çalışan bir oyunu ben 5.05 için fixleyip oynayabilirmiyim yani mesela RDR2 yi ben şuan 5.05 cfw li makinamda oynayabilirmiyim ?

Teşekkürler

2. el cep telefonu alıyoruz