Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

PS4 Kol Tamiri (DualShock 4) KARGO BEDAVA

2. el cep telefonu alıyoruz

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
PS4 KOL TAMİRİ (DualShock 4)
KARGO BEDAVA
PS4 kol tamiri için lütfen bize ulaşın.
Öneli NOT: Yaptığımız PS4 kol tamirlerinde aceleye getirilmediği için bazen çok zamanımızı almaktadır. Örnek vermek gerekirse 10 dakikalık iş bazen 1 saate kadar uzayabilir.


Tel: 0212 571 30 71
Gsm: 0536 480 55 03


Cevizlik Mah. İskele Cad. Beyaz Güvercin Sok. No: 1/D Bakırköy / İstanbul


KARGO BEDAVA
2 adet ve daha fazlası olan PS4 kol tamirlerinde kargo ücreti tamamen bizim tarafımızdan ödenmektedir.
Eğer sadece 1 adet kol gönderecekseniz yine şanslısınız, lütfen aşağıdaki açıklamayı okuyun.

Merhaba, ben Serbülent MUTLU. Kargo kampanyası hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen okuyunuz.

Yurtiçi Kargo ile yaptığımız anlaşma gereği tüm yurt genelindeki gönderim ücretleri aynıdır. Yani siz Türkiye'nin en ücra köşesinden İstanbul'a göndereceğiniz bir gönderi hep aynı olacak. Örnek vermek gerekirse; Kars'tan İstanbul'a tamir için gönderdiğiniz bir PS4 kolunun gönderim ücreti KDV dahil 8,96 TL. tutarında olacak. Size sağladığımız kargo kampanyasında sadece bununla sınırlı kalmıyoruz. Tamir için bize gönderdiğiniz ürünü tekrar size gönderirken ücret ödemesini biz üstleniyoruz ve böylece anlamsız büyük kargo ücreti ödeme zahmetinden sizi kurtarmış oluyoruz.

Eğer tamir için göndereceğiniz PS4 kolu 1 adetten fazla ise kargo ücretini tamamen biz üstleniyoruz. Evet, yanlış okumadınız 2 adet ve üzerinde yapılan tamir işlemlerinde kargo ücreti tamamen firmamıza aittir.

Yurtiçi Kargo Gönderim ve Alım Ücretleri Tablosu
(Türkiye'nin her yeri için aynı fiyatlar geçerlidir)
PS4 KOL TAMİRİ (DualShock 4)

Bozulan PS4 kollarınızı çok kısa bir süre içinde tamir ediyoruz. Eğer bu konuda profesyonel bir hizmet alma ihtiyacınız var ise lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


PS4 Kolu Silikon Eskimesi ve Değişimi


PS4 kolunun yaygın olarak ilk bozulan parçaları silikonların eskimesidir ve sonrasında eskiyen silikonların yırtılmasıdır. Bu silikonların değişimi çok kısa bir süre içinde yapılmaktadır. Sadece eskiyen parçaların yerine yenisini takmak gerekecek. Her ne kadar basit gibi görünse de asla bir ev kullanıcısının kendi başına yapmasını tavsiye ettiğimiz şeyler değildir. Daha önce DualShock 4 açmamış birisi için geri toplaması oldukça zor olacaktır, istemeden de olsa zarar verme ihtimaliniz çok yüksektir. Eğer mesleğiniz bu yönde değilse lütfen kendi başınıza değiştirmekten kaçınınız. Eğitici youtube video'ları bazen fazla güven enjekte edebiliyor, bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.


PS4 Kolu Şarj Olmama Tamiri
PS4 kolunun şarj olmasıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız bunun bir kaç sebebi vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; öncelikli olarak en yaygın şarj olmama sebeplerinden birisi PS4 kolunun üzerindeki şarj yuvasının deforme olmasından kaynaklıdır. Sık aralıklarla ve hoyratça takılıp çıkarılan USB kablosu zaman içinde PS4 kolunun USB giriş yuvasına zarar vermektedir. Bu yüzden elinizden geldiğince kibar davranın.

PS4 USB girişine ait örnek bir görsel.


Ps4 kolunun yani diğer adıyla DualShock4'ün şarj olmama sebepleri çok çeşitlilik gösterebilir bunlardan bir tanesi de USB port ile PS4 kolunun anakartı ile arasındaki bağlantıyı yapan flex kablonun zarar görme ihtimali. Bu aslında daha çok kolun içi açıldığı zamanlarda meydana gelen bir arızadır. Açan kişi tarafından farkında olmadan zarar görmektedir. Yanlış kapatma yüzünden kabloda kopmalar meydana gelebilir. Bunun çözümü ise yeni bir flex kablo ile değişiminin sağlanmasıdır. Kullanılan DualShock 4 serisine göre pin sayısında farklılık görülmektedir.

PS4 kolu içindeki USB power aktarımını yapan flex kablolarına ait bir görsel.


Diğer bir şarj olmama probleminin asıl kaynağı power kontrolcü chip'inin zarar görmesidir. Değişimi sağlandığında şarj sorunu ortadan kalkmaktadır. PS4 kol şarj almama sorunları içinde en zor tamir olanıdır. Değişimini yapabilmek için gerekli alet takımının olması gerekmektedir. Dikkat gerektiren bir işi vardır.
Aşağıdaki resimde power kontrolcüsü (şarj entegresi) görseli sunulmuştur.


PS4 Kolu Analog Başlığı Değişimi
PS4 kollarının fiziksel olarak eskiyen ilk parçası analog sticklerinin eskimesidir. Bu oyuncu açısından oldukça can sıkıcı bir durumdur. Oyun zevkinizi adeta yok ediyor ve oyun içindeki yeteneğinizi olumsuz yönde etkilemektedir. Bu yüzden ilk fırsatta değiştirilmesi gereken bir parçadır. PS4 DualShock 4 analog stick'lerinin değişimi en fazla 10 dakika içinde yapılmaktadır. Saatlerce veya günlerce beklemek zorunda değilsiniz. Siz mağazamızda beklerken hemencecik işiniz bitmiş olacaktır.

Eskimiş DualShock 4 analog başlığına ait bir görsel:PS4 Kolu Analog Stick Tamiri

Yine oyuncuları en çok mutsuz eden sorunlardan bir tanesi de PS4 kolunun analog motorlarının bozulmasıdır. Genellikle kullanıcının istemediği zamanlarda tepkimesine neden olmaktadır. Mesela siz DualShock 4'ün analog çubuğunu hiç hareket ettirmediğiniz zamanlarda bile kendiliğinden hareket etmesi gibi tepkimeler oluşmaktadır. İstediğiniz yöne hareket ettirdiğinizde birden bire farklı bir yöne hareket değişimleri olmaktadır. Yani sizin istediğiniz yere kontrol etmeye çalıştığınız bir yerin aksi yönüne hareket etmesi gibi durumlar da yaşayabilirsiniz. Bütün bunların sebebi; analog stcik'in yan tarafında bulunan yeşil renkli trimpod kömürlerinin zaman içinde eskimesi ve aşınmasıdır. Bunun için trimpodların değişmesi veya analog stick motorunun komple değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer PS4 kolunun analog çubuğu kırılmış ise komple analog motoru sökülüp yerine yenisinin takılması zorunludur. Aksi takdirde oyun oynamanız mümkün olmaz.

DualShock 4 analog motorlarına ait bir görsel:PS4 Kolu İç İskelet Değişimi (frame)

İç iskelet kırılmalarının en can sıkıcı tarafı L1 ve R1 tuşlarını tutan tırnakların kırılmasıdır. Bu genellikle ilk çıkan V1 kollarda yaşanan bir sorundur. Çok şükür V2 PS4 kollarında bu sorunun üstesinden gelindi. v1 DualShock 4'lerde L1 ve R1 tuşlarının tutan tırnaklar çok güçsüz ve zayıftılar. Oyun oynama halinde iken yüksek heyecan içinde hoyrat kullanıldığında bu tırnaklar zaman içinde teker teker kırılmaya başlıyor. Bu kırılmalar sonrasında L1 ve R1 butonları normalden çok fazla gevşemiş oluyor. Hal böyle olunca o butonlar yerinden çok kolay çıkabiliyor. Oyun oynama kabiliyetini düşüren faktörler arasında yerini alıyor. Tüm model iç iskeletler mevcuttur. V1 ve V2 kollar için iç iskelet (frame) mevcuttur. V2 PS4 kollarında tırnaklar gayet başarılı üretilmiştir ancak bazen oyuncu bir anlık gaflette bulunup elindeki PS4 kolunu fırlatabiliyor. Bu gibi durumlarda köşe kısımlarda olması sebebiyle yine L1 ve R1 butonları ilk zarar gören bölge oluyor.

PS4 koluna ait iç iskelet görselidir (dualshock 4 frame)
PS4 Kolu FLEX - FLAT Kablo Değişimi

PS4 kolunda basmayan bazı tuşlarınız varsa bunun %99 sebebi flex kablosunun görevini yerine getirmiyor olmasıdır. Bu arıza genellikle anakart ve flex kablonun tam temas noktasında meydana gelmektedir. Arızanın tamirini yapmak yerine doğrudan PS4 flex kablosunun değişimini yapmak daha mantıklı bir çözüm yoludur. Temas noktasındaki yerlerde kömür zarar gördüğünden eski formunu kazandırmak mümkün değildir. Bu yüzden de hatalı PS4 kolu flex kablosu yerinden çıkarılır ve yenisi takılır. En fazla 10 dakikalık bir zaman dilimi içinde işlem gerçekleştirilir. PS4 flex kablosunun fonksiyonunda bozukluk var ise bunu anlamanın en iyi yolu tüm tuşların basıp basmadığını kontrol etmekten geçer.

PS4 Kolu (DualShock 4) R1 R2 L1 L2 Buton Değişimi

Bu tuşlar farklı versiyonlara göre ihtiyaç göstermektedir. DualShock 4 V1 ve V2 olmak üzere ikiye ayrılır, Bu ayrıma göre kendi içinde butonların biçimleri de farklılık göstermektedir. İçi açılıp bakıldıktan sonra hangisinin takılacağına karar verirlir.

 
Son düzenleme:

ozanozan15

Katılımcı Üye
30 Eyl 2018
5
3
merhaba. benim ds4 ümde bir sorun var. şu şekilde l2 tuşuna bastığımda ileri gidiyor bunun sebebi nedir bir türlü çözemedim ve me kadar tutar tamiri acaba ?
bu sorunun aynısı.
 

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
merhaba. benim ds4 ümde bir sorun var. şu şekilde l2 tuşuna bastığımda ileri gidiyor bunun sebebi nedir bir türlü çözemedim ve me kadar tutar tamiri acaba ?
bu sorunun aynısı.
Merhaba. Bu arızanın sebebi analog çubuğundan kaynaklı oluyor. Çubuk değiştirildiğinde sorun çözülmüş olacaktır. Yani analog çubuğu (motoru) yenilendiğinde sorun çözülmüş olacaktır. Fiyat bilgisi almak isterseniz lütfen özel mesaj yoluyla veya telefon açarak bilgi alınız. Taktığımız analog stickler 100% orijinal ürünlerdir.
 

W4D3

Katılımcı Üye
4 Şub 2018
269
28
Paradise
@Khalkedon abi merhaba ps4 kolları bazen başımıza bela oluyor ozellikle analog motorları sonrasında bazen kol elimizde kalıyor bunların jds jdm gibi hangi modelleri tam randıman veriyor analog motorunun çok kalitelisi varmı hata vermemesi için hangi modellere çok dikkat etmemiz gerekiyor yardımcı olursan seviniriz şimdiden tşk ederim
 

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
@Khalkedon abi merhaba ps4 kolları bazen başımıza bela oluyor ozellikle analog motorları sonrasında bazen kol elimizde kalıyor bunların jds jdm gibi hangi modelleri tam randıman veriyor analog motorunun çok kalitelisi varmı hata vermemesi için hangi modellere çok dikkat etmemiz gerekiyor yardımcı olursan seviniriz şimdiden tşk ederim
Kardeşim selamlar. Analog motorunu değiştirmek gerçekten dikkat gerektiren bir iş. Bunun model ile bir bağlantısı olmuyor. Çıkarma ve takma sırasında özen göstermek gerekiyor. Çıkarma işlemi sırasında sensörlerin bacaklarını dikkatli çıkarmak gerekiyor. Hani şu 3 bacaklı olan kısımdan bahsediyorum. O bacakların deliklerinin iç kısmında bakır döşemeler var. Eğer o bakır döşemelere zarar verirlirse artık bir daha geri dönüşü olmuyor. Bu yüzden çok dikkatli olmak lazım. Defalarca kez deneme yapmak o bölgeyi yıpratıyor. Tek seferde işi bitirebilmek lazım.
 

W4D3

Katılımcı Üye
4 Şub 2018
269
28
Paradise
Khalkedon abi tekrardan merhaba Ps4 kolu var elimde 2 tane kollar birtürlü otomatik olarak Ps4 tanıyamıyor makinaya herseferinde kablo ile tanıtıp çekmek gerekiyor şarj almada sorun yok bu kolların sorunu nedir acaba
 

just_jeday

Katılımcı Üye
23 Ocak 2019
170
43
Selamın aleyküm abi benim dualschock 4 v2 kol sol analog sadece üzerine dokunsanız bile yukarıya aşağı hareket etmeye başlıyor. Hiç ittirmeden hemde. Sanki dokunmatik ekran yüzeyi gibi sürekli aşağı yukarı oynuyor. Sorun ne olabilir ne kadara çözülür cevap bekliyorum
 

gaidens

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
55
8
sa kolay gelsin öncelikle.
ps4 kolu ile ilgili bir sorunum var ve dünyada sanırım bir benim başıma gelmiştir bu sorun hiçbir yerde bulamadım umarım burada bir cevap bulabilirim.
sorun şu.
kol hiçbir şekilde ps4 ü açmıyor 1 defa usb ile takıp ps tuşuna basında sorunsuz kullanabiliyorum.
ps4 ü her açtığımda illaki ps kolunu usb ile 1 defa takmam gerekiyor ondan sonra kablosuz sorunsuz çalışıyor.
yaptığım şu.
ps4 ü düğmeden basıp açıyorum daha sonra ps4 üzerindeki usb kabloya ps kolunu takıyorum ps tuşuna basıp bağlandığında usb kabloyu çıkartıyorum ve sorunsuz kablosuz kullanıyorum.
denediklerim
reset düğmesinden kolu sıfırladım
ps4 ü komple sıfırladım
güvenli modda ne varsa denedim.
sorun ne olabilir acaba ?
 

sedoman

Katılımcı Üye
4 Tem 2018
133
18
Merhaba benim ps4 v2 Dualshock ışık yanmıyor şarj almıyor neden olabilir ?
 
2. el cep telefonu alıyoruz
Üst