Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Rehber PS4 PKG Oyunlarını USB Harici HDD üzerinden Oynayın ! [4.05] & [4.55]

Retoucher

Active member
Katılımcı Üye
@elektroumut 'un paylaştığı videoyu inceleyip biraz uğraştıktan sonra sonunda harici hdd üzerinden oyunları açabiliyorum.Çok iyi oldu bu şekilde. Tekrardan teşekkürler

withoutme

Member
Katılımcı Üye
ben yeni aldım ps4 pro baktım 4.07, 4.55 yapıp henledim :) ama çok anlıyamadım
1-her defasında hen yapmak lazım sanırım
2-pkg leri kurduğumuzda ps4 ün kendi hardiskinden direk oynıyabiliyoruz ama harici harddisk olcaksa payload mu payment mi yapmak gerekiyor onu anlıyamadım tam
3- bi iki oyun almıştım onlarıda dumper etcem orda da ftp den payload gibi bişi yapıyoz sanırım oda muallak
ingilizce rehberlerden çok anlıyamadım
ilgin için sağol

Retoucher

Active member
Katılımcı Üye
ben yeni aldım ps4 pro baktım 4.07, 4.55 yapıp henledim :) ama çok anlıyamadım
1-her defasında hen yapmak lazım sanırım
2-pkg leri kurduğumuzda ps4 ün kendi hardiskinden direk oynıyabiliyoruz ama harici harddisk olcaksa payload mu payment mi yapmak gerekiyor onu anlıyamadım tam
3- bi iki oyun almıştım onlarıda dumper etcem orda da ftp den payload gibi bişi yapıyoz sanırım oda muallak
ingilizce rehberlerden çok anlıyamadım
ilgin için sağol
1-Evet cihazı her kapatıp açtığında HEN yapman gerekiyor. (Gün içerisinde ara sıra kapatman gerekirse kısa süreli olarak, dinlenme moduna al cihazı daha sonra cihazı geri uyandırdığında HEN yapmana gerek kalmaz. Dinlenme modundayken fişi çekmemek gerekiyor ayrıca)

2-Pkgleri normal cihaza kuruyoruz yine. Daha sonra cihazın içindeki oyunları harici hdd içerisine aktarıyoruz bu yöntemle. Cihaz sisteminde oyun sistem hdd ye kurulu gibi gözüküyor fakat oyunun pkg dosya yolunu usb hdd üzerine köprüleyip okuduğu için cihazında yer kaplamıyor.Mantık bu şekilde.

3-Orjinal oyunlar içinde evet dediğin gibi Disk takıp kullanım klavuzundan Dumper yada bilgisayarında olan bir dumper payload'ı ftp ile gönderirsin.

withoutme

Member
Katılımcı Üye
1-Evet cihazı her kapatıp açtığında HEN yapman gerekiyor. (Gün içerisinde ara sıra kapatman gerekirse kısa süreli olarak, dinlenme moduna al cihazı daha sonra cihazı geri uyandırdığında HEN yapmana gerek kalmaz. Dinlenme modundayken fişi çekmemek gerekiyor ayrıca)

2-Pkgleri normal cihaza kuruyoruz yine. Daha sonra cihazın içindeki oyunları harici hdd içerisine aktarıyoruz bu yöntemle. Cihaz sisteminde oyun sistem hdd ye kurulu gibi gözüküyor fakat oyunun pkg dosya yolunu usb hdd üzerine köprüleyip okuduğu için cihazında yer kaplamıyor.Mantık bu şekilde.

3-Orjinal oyunlar içinde evet dediğin gibi Disk takıp kullanım klavuzundan Dumper yada bilgisayarında olan bir dumper payload'ı ftp ile gönderirsin.
tşkler, peki bu 2 deki köprüleme dediğin işlem gene ftp den bi dosya göndermek mi payload gibi mi?
payload yaparken yollanan dosya her defasında aynımı, her oyun için farklımı

Retoucher

Active member
Katılımcı Üye
tşkler, peki bu 2 deki köprüleme dediğin işlem gene ftp den bi dosya göndermek mi payload gibi mi?
payload yaparken yollanan dosya her defasında aynımı, her oyun için farklımı
Cihazında 10 tane oyun yüklü ise örneğin hepsini bir kez payload yükleyerek (apptousb.bin) topluca diğer hdd ye aktarabilirsin. Her yeni oyun yüklediğinde tek tek olarakta yapabilirsin. ApptoUsb.ini dosyası içerisinde oyunların CUSA kod listesi var. Bu listeye SİSTEM HDD içinde kalmasını istediğin oyunların kodunu yazacaksın. Bu liste haricindekiler USB HDD ye taşınacak.

ApptoUSB