Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Ps4 Sökme Yardım

arif02

Katılımcı Üye
merhaba arkadaşlar benim ps4 pro var 5.05 ben bunu içini kople söksem temizlemek için çok aşırı fan sesi çıkaıryor
kirlenmiştir diye düşünüyorum aşırı dereçe fan sesi var eşim çok rahatsız oluyor oynayamıyorum için açsam
temizlesem hafızadaki oyun lar ve saveler gidermi makina veri tabanı güçellermi tüm oyunlar ve saveler gider çok
üzülürüm bikere yedek aldım herşey silindi yedekleri yükledim oyuna girdiğimde saveler aktif olmuyordo
hatalardan dolayı silindi hepsi temizlemek ve oyunlar ve saveler nasıl yaparım açaba

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
PS4 Pro'yu ne kadar süredir kullanıyorsunuz, içinin çok aşırı tozlanması için çok hava akımının olduğu bir yer olması lazım, ya da normalden çok falza kullanmak (örnek; ps cafe). Standart ev kullanıcısı iseniz o derece tozlanmış olabileceğini düşünmüyorum. Konsolu bulundurduğunuz yer de önemlidir. Mesela çekmece içi veya kapaklı ünite içinde kullanıyorsanız bunlar normalden fazla yüksek devirde çalışmasına sebep olur. Yine aynı şekilde makinenin arka kısmı yani havayı tahliye ettiği kısım duvara çok yakın olmamalı, havayı rahatça atabilmeli.

Bazı oyunlar makinenin yüksek fanda çalışmasını sağlar, mesela güncellemesi yapılmamış bir God fo War oyunu makinenin deli gibi çalışmasına sebep olur.

Eğer temizlemeye rağmen şikayetiniz devam edecek olursa, BGA işlemini yaptırmanız gerekecektir.

arif02

Katılımcı Üye
makina açıkta çalışıyor ev de kulanıyorum çihaz çok tozlanmış bizim ev biraz yozu çekiyor
çihaz yeni 1 yıllık daha garanti var her oyunda belli bir zamandan sonra yapıyor özellikle god of war ve unchardet serisi
makina sanki havalanaçak kadar ses yapı yor ama normal menüde hiç ses yok sanki çalışmıyor ama oyun açtıktan sonra vay vay
bide bu BGA nedek anlamadım

evrimce22

Katılımcı Üye
makina açıkta çalışıyor ev de kulanıyorum çihaz çok tozlanmış bizim ev biraz yozu çekiyor
çihaz yeni 1 yıllık daha garanti var her oyunda belli bir zamandan sonra yapıyor özellikle god of war ve unchardet serisi
makina sanki havalanaçak kadar ses yapı yor ama normal menüde hiç ses yok sanki çalışmıyor ama oyun açtıktan sonra vay vay
selam cıhazın garantısı varsa sakın acmayın cıhazı garantı devre dışı olur

crypto07

Katılımcı Üye
bilmiyorsan sakın açma …. özel uçlu tornavidası var aynı zamanda uğraşma kapanma sorunu yoksa oyna bişey olmaz

evrimce22

Katılımcı Üye
benim cihazın garantısı bitmişdı ben acdım ama temiz cıkdı işlamcıye macun surdum ama helen biraz ses var bunun icinde bga işlemı lazım

@potemps4

Katılımcı Üye
ps4 te cihazı bangır bangır bagartan oyunlar god of war uncharted oyunları boşuna evham yapma normaldir ne zaman normal ana ekranda dahi fan yüksekse işte o zaman müdahale şart olur bi kişide adam gibi fan konrol uygulaması yapmadı sistem ısımızı takip edebilelim

arif02

Katılımcı Üye
garati var sökme takma işinden anlarım elektronikçiyim garantiden dolayı biraz tedirginim
yoksam çoktan açmışım tv sony 4k hangi oyunu açsam belli bir süre sonra süper ses moduna geçiyor
buda çok rahatsız ediyor eşim izin vermiyor oynama ma çok başım ağrı yor diyor oyüzden belki tozludur diye söküm temizleyim diyorum oyun saveleri gitmese sıkıtı olmaz oyun 4 tr var o sıkıntı deyil saveler sıkıntı geçen ıdo moduna aldım psvita bağladım user1 geçtti tüm saveler silindi gitti god of war muspella son kalesindeydim çok zoruma gitti oyun da sonuna gittim son bir devler kapısı vardı ordan geçsem oyun biteçekti
çok zoruma gitti oyüzden açsam saveler gidermi dedim

@potemps4

Katılımcı Üye
garati var sökme takma işinden anlarım elektronikçiyim garantiden dolayı biraz tedirginim
yoksam çoktan açmışım tv sony 4k hangi oyunu açsam belli bir süre sonra süper ses moduna geçiyor
buda çok rahatsız ediyor eşim izin vermiyor oynama ma çok başım ağrı yor diyor oyüzden belki tozludur diye söküm temizleyim diyorum oyun saveleri gitmese sıkıtı olmaz oyun 4 tr var o sıkıntı deyil saveler sıkıntı geçen ıdo moduna aldım psvita bağladım user1 geçtti tüm saveler silindi gitti god of war muspella son kalesindeydim çok zoruma gitti oyun da sonuna gittim son bir devler kapısı vardı ordan geçsem oyun biteçekti
çok zoruma gitti oyüzden açsam saveler gidermi dedim
cihazın 5.05 mi 6.0 mı

maxilker

Katılımcı Üye
garantisi varsa kesinlikle açmayın. god of war'ı ilk oynamaya başladığımda yerimden fırlamıştım sanki evin içinde bi uçak yavaş yavaş havalanmaya başlıyor gibiydi. Çok istiyorsanız içini açmadan sağından solundan elektrik süpürgesiyle hafiften tozunu çekebilirsiniz. benim görüşüm standart olarak 2 yılda bir içinin açılıp, tozunun alınıp termal macununun yenilenmesinden yana. tabi garantisi dolmuş olmalı. ben bu işlerden anlamadığım için öğrenmeye de çalışmadım, işi bilen güvenilir yerlerde 75-100 TL arasında tüm bu işlemler yapılıyor. 2 yılda bir için çok bi masraf olmadığını düşünüyorum.

szpilman

Katılımcı Üye
Bende aşırı derece fan sesinden şikayetçiydim,cihazım fat kasa,ilk çıkan modellerden 3-4 ay önce açtım temizledim,vida artmadı:ROFLMAO::LOL: işlemci macunu yenilendi,işlemciyi sogutma blokları aşırı derecede dolmuştu,iyi ki o işlemi yapmışım,yani o sese iyi sabretmişim,bunu temizledikten sonra daha iyi anladım,god of war ve diğer bazı oyunlarda yine fan devri yükseliyor ama cihaz temizlenmeden önceki ses ile arasında bariz fark var,sessiz diyebilirim,ne save dosyalarında ne de oyunlarda hiç bir sorun olmadı,sizin cihaz daha 1 senelik ve garantisi devam ediyor, bende diğer arkadaşlar gibi garanti süresi devam eden bir cihazı açmanızı istemem ama karar sizin tabi

Son düzenleme: