Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Psp 3004 max Destekliyeceği Micro SD kart ?

2. el cep telefonu alıyoruz

Atakan34

Katılımcı Üye
16 Ara 2019
23
1
Psp 3004 modelime psp kart adaptörü aldım ama 16gblık hafıza kartı yetmıyor yükselteyım dıyorum en yuksek kaçlık kart kaldırır 128 kaldırırmı yada 64 ona gore mıcro sd kart alıcamda yardımcı olursanız

tesekurler ıyı forumlar

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,663
113
44
Antalya
Psp 3004 modelime psp kart adaptörü aldım ama 16gblık hafıza kartı yetmıyor yükselteyım dıyorum en yuksek kaçlık kart kaldırır 128 kaldırırmı yada 64 ona gore mıcro sd kart alıcamda yardımcı olursanız

tesekurler ıyı forumlar
Pahalı olan orijinal Sony Memory Stick Pro Duo alacaksan resmi destek 32 GB gibi gözüküyor. Aşağıdaki linkten bakabilirsin.

Ama çeşitli çift girişli adaptör kartlar ile ister 16x2=32 GB ister 32x2=64 GB ister 64x2 = 128 GB sorunsuz çalıştığını okudum.

Sonrasında kullanılacak adaptör kart kalitesi önem arz ediyor.
Eğer kaliteli ve PSP için uygun ise toplamda 512 GB taktığını beyan eden yabancı forum yazıları okudum.
Hatta bir kişi sınır yok ne kadar takarsanız tanıyor gibi bir yorum da bulunmuş.

Ayrıca micro sd kartları Fat32 olarak formatlamak gerekiyormuş.

Bildiğiniz gibi yüksek kapasiteli belleklerde fat32 formatını windows işletim sistemi direk kendi formatlayamıyor.
Bunun için küçük FAT32 format programları var.
Bilgine.

Hızlı bir ön araştırma yaptığımda edindiğim bilgiler bunlardır. Bir cihazda kendi deneme şansım olmadı tabi.

Örnek Video

Son düzenleme:

Jun Misugi

Katılımcı Üye
12 Şub 2020
54
8
Psp oyunları o kadar yüksek boyutlara sahip değil o açıdan avantajlı
32 GB yetecektir.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,663
113
44
Antalya
Psp oyunları o kadar yüksek boyutlara sahip değil o açıdan avantajlı
32 GB yetecektir.
Evet ama arkadaş merak etmiş ne kadar takabileceğini (64 - 128 GB sormuş) ben de onun cevabını verdim.

Ayrıca araştırdım ve gördüm ki 512 GB takan da var yani insanların ne isteyecekleri kendine kalmıştır.
Tabi gidip eski bir PSP ye o kadar para harcayıp 512 GB ve üstü yatırım yapmak manyaklıktır ama o manyaklar dünyamızda var ve aramızdalar. :)

NOT: Arşivime baktım ben bile geçmişte 250 GB üstü PSP oyunu indirmişim. Belki hepsini yükleyecektir elindeki oyunların. :)

Jun Misugi

Katılımcı Üye
12 Şub 2020
54
8
Doğrudur.
Ne kadar takılabileceği kısmına takılmadım sadece kendi düşüncemi yazdım:)
Ben de Psp sahibiyim çok sevdiğim bazı oyunları oynamak için arada açıyorum.Bana 16 GB yetiyor:)
Psp Hafıza kartları baya pahalıydı diye hatırlıyorum şimdi ne olmuştur kimbilir?

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,663
113
44
Antalya
Doğrudur.
Ne kadar takılabileceği kısmına takılmadım sadece kendi düşüncemi yazdım:)
Ben de Psp sahibiyim çok sevdiğim bazı oyunları oynamak için arada açıyorum.Bana 16 GB yetiyor:)
Psp Hafıza kartları baya pahalıydı diye hatırlıyorum şimdi ne olmuştur kimbilir?
Bildiğim orijinal kartlar hala gereğinden çok pahalı.

Bu yüzden alternatif yazdığım gibi adaptör ve micro sd kart seçeneği.

Atakan34

Katılımcı Üye
16 Ara 2019
23
1
benimki tek adaptör yanı bır tane hafıza kartı takılıyor ıns 128 tekı destekler açarda dırek format atıp eskı kartın kopyasını yapıstırırım versıonda ıcınde zaten ondan sonra dırek full oyunları yuklerım

Atakan34

Katılımcı Üye
16 Ara 2019
23
1
o adaptörde 45 tl den başlıyor 200 tl ye kadar çıkıyor aralarında bı fark varmıdır neden o kadar ucuz ve neden o kadar pahalı acaba

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,663
113
44
Antalya
benimki tek adaptör yanı bır tane hafıza kartı takılıyor ıns 128 tekı destekler açarda dırek format atıp eskı kartın kopyasını yapıstırırım versıonda ıcınde zaten ondan sonra dırek full oyunları yuklerım
Tek adaptör olması zaten daha iyi ama elindeki adaptörün desteklediği hız yani kalitesi ne bilemem.
Adaptör üzerinde yazan (seninkinde de varsa) harfler genelde adaptör türünü ve daire içinde gösterilen rakamlar kartın hızını belirtir.
Yüksek rakam iyidir.

o adaptörde 45 tl den başlıyor 200 tl ye kadar çıkıyor aralarında bı fark varmıdır neden o kadar ucuz ve neden o kadar pahalı acaba
Satın aldığın mikro sd kartların üzerlerinde normalde kartın desteklediği hız daire içindeki rakam ile ve ayrıca kartın kapasitesi yazmaktadır.
Aynı şekilde ona uygun yani destekleyen adaptörler kullanırsan o hıza ulaşabilirsin. Yine adaptörler üzerinde de aynı şeyler belirtilir.
Kısaca elinde kaliteli bir mikro sd kart var ise yada yeni satın alacaksan o hızı destekleyen (kaliteli dediğimiz bu) adaptör de kullanırsan
sıkıntı yaşayacağını sanmam. Ama şimdi yeni bir hızlı mikro sd kart satın aldın ama elindeki adaptör o hızı desteklemiyor ise sorun olabilir.
Yani yine kartı görebilir belki ama kartın hızı adaptörün hızı ile sınırlandırılmış olur. Yada alacağın yeni kartı desteklemez ve hiç görmeyedebilir.

Sorunun cevabı genellikle pahalı olan modelin daha yüksek hız ve kapasite desteklediği sonucu çıkabilir.
Yada biri markadır diğeri fason üretimdir (çin malı adi üretimdir) veya bazı yerler kazık fiyata satıyordur vb. bir sürü sebep olabilir.

Son düzenleme:
2. el cep telefonu alıyoruz