Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Rehber Sistro/Phwoar HEN 2.1.3 ve Al Azif HEN 2.1.2 aynı anda yükleme (İkisi Bir Arada kullanım) (5.05/5.07 konsollar için)

2. el cep telefonu alıyoruz

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
BEYLER SİZLER İÇİN EN SON ÇIKAN HEN 2.1.3 YÜKLEMESİNİ VİDEOLU GÖSTERECEĞİM.

BEN AL AZIF TERCİH EDENLERDEN BİRİYİM DAHA SADE VE PRATİK KULLANIŞLI OLDUĞUNDAN.

AL AZİF HENÜZ 2.1.2 DE OLDUĞUNDAN (YAKINDA O DA 2.1.3 YAPAR) HEM YENİ HEN SİSTRO 2.1.3 HEM AL AZIF 2.1.2 Yİ AYNI ANDA KULLANMANIN YOLUNU ARADIM VE BULDUM. YANİ KENDİM DENEMELER YAPARAK BU YOLU KEŞFETTİM. BAŞARILI BİR ŞEKİLDE DE ÇALIŞTIRMAYI BAŞARDIM.

SİSTRO 2.1.3 ŞU ANDA SADECE PAYLOAD OLARAK VERİLDİĞİNDEN YANİ KENDİNE HAS BİR HEN MENÜSÜ OLMADIĞINDAN BEN BU 2.1.3 KIRMASINI PHWOAR MENÜSÜ İÇİNE EKLEME YAPARAK ONU DA HEN MENÜSÜNDEN KULLANDIRMAYI HALLETTİM.
BİRAZ UĞRAŞTIM DOSYALARI EDITLEDİM AMA OLDU.

AYNI ANDA 2 HEN MENÜSÜNÜ BİRLİKTE KONSOLUMUZDA KULLANABİLECEĞİZ.

BUNU DA ŞU ŞEKİLDE ÇÖZDÜM.

HEN MENÜLERİNDEN BİRİNİ WWW TARAYICIYA DİĞERİNİ İSE KULLANIM KILAVUZU İÇİNE YERLEŞTİRİP GERKELİ DNS AYARLARINI YAPIP
PROGRAM İLE DE OFFLINE CACHE ALDIRARAK (YANİ İNTERNET BAĞLANTISINI KESEREK DE KULLANABİLİRSİNİZ) HAFIZAYA ALDIRDIM.

İSTERSENİZ ONLINE YANİ İNTERNETİNİZ AÇIK OLARAK DA HEN MENÜSÜNE GİREBİLİRSİNİZ.

SİZİN ZEVKİNİZE GÖRE 2 SEÇENEK SUNARAK İKİSİNİN DE YAPILIŞINI VİDEOMDA GÖSTERDİM.

VİDEONUN İLK KISMI;
WWW TARAYICIDA AL AZIF 2.1.2 HEN KIRMASI OLSUN, KULLANIM KILAVUZUNDA DA SiSTRO/PHWOAR 2.1.3 HEN KIRMASI OLSUN
İSTEYENLER İLK BÖLÜMDEKİ İŞLEMLERİ YAPACAK

YADA TAM TERSİNİ İSTEYENLER YANİ

WWW TARAYICIDA SiSTRO/PHWOAR 2.1.3 HEN KIRMASI OLSUN, KULLANIM KILAVUZUNDA DA AL AZIF 2.1.2 HEN KIRMASI OLSUN
İSTEYENLER İKİNCİ BÖLÜMDEKİ İŞLEMLERİ YAPACAK.

NOT1: TABİ İSTERSENİZ SEÇTİĞİNİZ BİR HEN HEM WWW TARAYICIDA HEM KULLANIM KILAVUZUNDA DA OLABİLİR. SİZE KALMIŞ.

NOT2: BU HENLERİ OFFLINE KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORSANIZ AL AZIF MENÜSÜNÜ İSTER WWW TARAYICIYA İSTER
KULLANIM KILAVUZUNA YÜKLEMEYİ TERCİH ETMİŞ OLUN İLK GİRİŞTE HEMEN
(CACHE ALL) YAPARAK ELLE HAFIZAYA ALDIRIN.
DİĞER SİSTRO/PHWOAR HEN İÇİN BUNA GEREK YOK ÇÜNKÜ KULLANDIĞIMIZ PROGRAM O İŞİ İLK GİRİŞ YÜKLEMESİNDE YAPIYOR.
EĞER KONSOLUNUZDA İNTERNET AÇIK KULLANIYORSANIZ (CACHE ALL) YAPTIRMANIZA GEREK OLMAZ HER ZAMAN ÇALIŞIR ZATEN.

NOT3: EĞER WWW TARAYICINDAN ÇEREZLERİ SİL/WEB SİTESİ VERİLERİNİ TEMİZLE YAPARSANIZ HAFIZAYA ALINAN BU HENLER
SİLİNİR YANİ UNUTULUR VE TEKRAR PROGRAM İLE AYNI İŞLEMELERİ BAŞTAN YAPMANIZ GEREKİR. YANİ SİL/TEMİZLE YAPMAYIN.

KOLAY GELSİN.

Gerekli Program:
Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.
REHBERLERİMİ TAM VE DİKKATLİ OKUYUN. NOTLARI OKUYUN VE ONLARA UYUN. VİDEODAKİ İŞLEMLERİ AYNI SIRADA AYNI ŞEKİLDE
YAPTIĞINIZ TAKTİRDE OLUR. GEREKİRSE VİDEOYU DURDURA DURDURA YAPIN. OLMADI DİYENLER MUHTEMELEN BİR YERLERDE HATA
YADA EKSİK YAPIYORSUNUZDUR. BEN 10 DAN FAZLA KENDİ KONSOLUMDA TEST YAPTIM OLDU. AYRICA YAPABİLEN ARKADAŞLARDA OLMUŞ.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

HEM TARAYICIDA HEM KULLANIM KILAVUZUNDA AL AZIF 2.1.2 OLSUN İSTEYENLER BU VİDEODAKİLERİ YAPABİLİRLER.
BU AŞAĞIDAKİ VİDEO EN BASİT ŞEKİLDE AL AZIF HEN YAPMA İŞLEMİ GÖSTERMEKTEDİR. (SADECE 5.05/5.07 VE ALTI SÜRÜM KONSOLLARDA)

Son düzenleme:

mad_080

Katılımcı Üye
22 Eyl 2018
280
43
videoya göre ilk şekilde ayarladım. tarayıcıya da kullanım kılavuzuna da al azifin heni ayarladı ben mi yanlış yaptım acaba.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
2.1.3 versiyonda kapanma daha fazla gibi. .
Hepsinde aynı gibi diyebilirim. Ortalama 5 kez HEN yaptıktan sonra kırma işlemi sırasında yada sonrasında her an kapanma yaşanabiliyor.
Hangi HEN kullandığınız çok fark etmiyor. Bunun yerine bir kere kırdıktan sonra dinlenme modu kullanırsanız daha az başınıza gelebilir.

jeofoking

Katılımcı Üye
2 Tem 2018
83
8
Bende de alazifin heni ayarladındı kullanım kılavuzunda ilk yöntemi yapmama rağmen bu benim için sorun değilde hen yaptığımda oyunların yarısı hala kilitli bu durumu nasıl çözebilirim

Son düzenleme:

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
Bende de alazifin heni ayarladındı kullanım kılavuzunda ilk yöntemi yapmama rağmen bu benim için sorun değilde hen yaptığımda oyunların yarısı hala kilitli bu durumu nasıl çözebilirim
Öncelikle videodaki işlemleri birebir yaparsan aynen benim gösterdiğim gibi 2 hen menüsü de seçiminize göre istediğiniz yerde aktif olur.
Valla çok detaylı ve yazılı anlatımlı video çektiğimden daha kolay nasıl anlatabilirim bilemiyorum. Tekrar dikkatlice hem okuyup hem izleyerek deneyin.
Ama sadece hen yapıp oyun oynuyorsanız o menülerdeki özelliklerin neredeyse tamamı çoğu kullanıcı tarafından kullanılmayacak şeylerdir.

Sorunun için şunu tavsiye edebilirim. Sen oyunları eskiden mira+hen yaparak kırma yapıp bundan sonra oyun yüklediğinden şimdi sadece hen kullanmak istediğinde problem oluyordur yani oyunların bazılarını mira+hen yaparak diğerlerini sadece hen yaparak yüklemiş olmalısın diye düşünüyorum.

Bunun tek çözümü Al-azif menüsünde RIF Renamer diye bir düğme var o düğmeye bas. Sonra konsolu kapat aç tekrar dene yani Al-azif menüsünden normal HEN kırması yap ve bak bakalım oyunlara.

Not: Oyunları tekrar yükleyebileceğin yedeklerin var mı elinde? Eğer problem yaşarsan gerekebilir. Yine de sen bilirsin istersen dediğimi deneyebilirsin.
Bu dediğim zaten senin başına gelen durum için çıkartılmış bir şeydir. Kolay gelsin. Haber verirsin denersen.

jeofoking

Katılımcı Üye
2 Tem 2018
83
8
Öncelikle videodaki işlemleri birebir yaparsan aynen benim gösterdiğim gibi 2 hen menüsü de seçiminize göre istediğiniz yerde aktif olur.
Valla çok detaylı ve yazılı anlatımlı video çektiğimden daha kolay nasıl anlatabilirim bilemiyorum. Tekrar dikkatlice hem okuyup hem izleyerek deneyin.
Ama sadece hen yapıp oyun oynuyorsanız o menülerdeki özelliklerin neredeyse tamamı çoğu kullanıcı tarafından kullanılmayacak şeylerdir.

Sorunun için şunu tavsiye edebilirim. Sen oyunları eskiden mira+hen yaparak kırma yapıp bundan sonra oyun yüklediğinden şimdi sadece hen kullanmak istediğinde problem oluyordur yani oyunların bazılarını mira+hen yaparak diğerlerini sadece hen yaparak yüklemiş olmalısın diye düşünüyorum.

Bunun tek çözümü Al-azif menüsünde RIF Renamer diye bir düğme var o düğmeye bas. Sonra konsolu kapat aç tekrar dene yani Al-azif menüsünden normal HEN kırması yap ve bak bakalım oyunlara.

Not: Oyunları tekrar yükleyebileceğin yedeklerin var mı elinde? Eğer problem yaşarsan gerekebilir. Yine de sen bilirsin istersen dediğimi deneyebilirsin.
Bu dediğim zaten senin başına gelen durum için çıkartılmış bir şeydir. Kolay gelsin. Haber verirsin denersen.
Hocam öncelikle yaptığın bu anlatım için çok çok teşekkür ederim çok faydalı bir konu Allah razı olsun konudaki anlatımı tek tek yaptığımı düşünüyorum belkide biryerde hata yapmışta olabilirim sorun ettiğim şey alazif menüsü değil farketmez benim için dediğiniz gibi önceden oyunların bazılarını mira+hen yapıpda kurdum sanırım sorun bundan olabilir her oyununda yedeği yok malesef ama dediğiniz rif renamer seçeneğini deneyecem umarım olur

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
Hocam öncelikle yaptığın bu anlatım için çok çok teşekkür ederim çok faydalı bir konu Allah razı olsun konudaki anlatımı tek tek yaptığımı düşünüyorum belkide biryerde hata yapmışta olabilirim sorun ettiğim şey alazif menüsü değil farketmez benim için dediğiniz gibi önceden oyunların bazılarını mira+hen yapıpda kurdum sanırım sorun bundan olabilir her oyununda yedeği yok malesef ama dediğiniz rif renamer seçeneğini deneyecem umarım olur
RIF renamer düğmesinin yaptığı şey eskiden mira+hen yapıp yüklediğin oyunların özelliğini normal hen'e çeviriyor ve böylece al azif normal hen yaptığında hepsinin kilidinin açılıp çalışması gerekir. Bu özellik bu gibi durumlar için yapıldı zaten. Deneyebilirsin. kolay gelsin.

jeofoking

Katılımcı Üye
2 Tem 2018
83
8
RIF renamer düğmesinin yaptığı şey eskiden mira+hen yapıp yüklediğin oyunların özelliğini normal hen'e çeviriyor ve böylece al azif normal hen yaptığında hepsinin kilidinin açılıp çalışması gerekir. Bu özellik bu gibi durumlar için yapıldı zaten. Deneyebilirsin. kolay gelsin.
Rif renamer düğmesine her tıkladığımda sistem hafızasında yeterli alan yok hatası verip duruyor her iki yerdende(kılavuz ve tarayıcı) 70 küsür oyun var cihazda hocam bunların 19 tanesi kilitli oluyordu her hen yapımışımda rif renamer e bastıktan sonra her ne kadar sistem hafızasında yer yok desede 7 tanesi açıldı şuan 12 kilitli oyun var :D neyseki sizin sayesinde mira+hen ile oyun yüklememeyi öğrendim mira+hen seçenegide kaldırılmış artık yardımların için çok teşekkür ederim.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
Rif renamer düğmesine her tıkladığımda sistem hafızasında yeterli alan yok hatası verip duruyor her iki yerdende(kılavuz ve tarayıcı) 70 küsür oyun var cihazda hocam bunların 19 tanesi kilitli oluyordu her hen yapımışımda rif renamer e bastıktan sonra her ne kadar sistem hafızasında yer yok desede 7 tanesi açıldı şuan 12 kilitli oyun var :D neyseki sizin sayesinde mira+hen ile oyun yüklememeyi öğrendim mira+hen seçenegide kaldırılmış artık yardımların için çok teşekkür ederim.
Aslında hepsinin açılması gerekir ilginç. Belki sonra onlar da açılır. Konsolu bir kere kapatıp aç sonra bak bakalım yada arka arkaya rif renamer yapmadan
önce konsolu kapat aç yani bir kere yaptıktan sonra konsolu kapat aç öyle dene bakalım.

Evet mira+hen kırması kullanma bundan sonra çünkü al azif hen de artık mira kullanmayı bıraktı.

Yukarıdaki videolu rehberimde anlattığım diğer phwoar hen içinde halen mira+hen kırması var olarak gördüm.
Tabi ben hep normal hen kullandığım için onu denemiyorum. Aklında olsun diye belirtiyorum.

jeofoking

Katılımcı Üye
2 Tem 2018
83
8
Aslında hepsinin açılması gerekir ilginç. Belki sonra onlar da açılır. Konsolu bir kere kapatıp aç sonra bak bakalım yada arka arkaya rif renamer yapmadan
önce konsolu kapat aç yani bir kere yaptıktan sonra konsolu kapat aç öyle dene bakalım.

Evet mira+hen kırması kullanma bundan sonra çünkü al azif hen de artık mira kullanmayı bıraktı.

Yukarıdaki videolu rehberimde anlattığım diğer phwoar hen içinde halen mira+hen kırması var olarak gördüm.
Tabi ben hep normal hen kullandığım için onu denemiyorum. Aklında olsun diye belirtiyorum.
Sağol hocam kapat aç yaptım 1 oyun daha açıldı bankada çok ilginç geliyor ama zamanla diğerleride açılır herhalde :D

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
Sağol hocam kapat aç yaptım 1 oyun daha açıldı bankada çok ilginç geliyor ama zamanla diğerleride açılır herhalde :D
Aklıma geldi RIF renamer tuşuna bastıktan sonra bir süre beklemen gerekebilir yani konsolunda ne kadar oyun yüklü bilmiyorum ama çoksa yada
adetine göre dosyaları değiştirmesi için yani mira+hen den hen'e çevirmesi için biraz zaman gerekir. Sen beklemeden hemen çıkıp oyunlara bakıyor
olabilirsin.

RIF rename bas ve en iyisi bir yarım saat öyle beklesin. Sistem hafızasında yer yok dedikten sonra bir kere daha bas ve yarım saat bekle.
Sonra bu süre sonunda konsolu kapat aç ve normal hen kırması yapıp oyunlara bak bakalım kilitleri açılmış olacak mı? Kolay gelsin.
Süreleri kafadan attım yani yeterli süre olsun diye yarım saat dedim normalde bu kadar beklemek gerekmeyebilir ama işte garanti olsun diye yazdım.

baybarsturan

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
1,932
113
44
Antalya
@jeofoking

Senin için her şeyin doğru olup olmadığını kontrol etmek için yeni bir yol öğrendim.

Konsolu aç Hen menüsüne girip direk FTP Payload gönderip bilgisayarından Filezilla kullanarak bu klasöre git.

/user/license

Bu klasör içinde .idf ve .rif uzantılı konsolunda yüklü uygulama ve oyunların listesi olacak.

Bu dosyaların başlarında free yazıyorsa tamam hepsi HEN kırmasına uygun hale dönmüştür.

Ama dosya başlarında fake yazıyorsa bu oyunlar hala Mira+Hen ile kırılıp yüklenmiştir ve düzelmemiş demektir.

Kontrol et başında fake yazanları kendin seçip sağ tıklayıp isim değiştir kısmından fake yazan yeri sadece free olarak değiştir ama gerisi aynı kalsın.

Bu sayede hani daha önce RIF Renamer düğmesinin yaptığını yada yapamadığını biz elle düzeltmiş olacağız. Dene bakalım ve haber ver olursa.

Eğer hepsi zaten free ile başlıyorsa bu durumda yapacak bir şey yok önceden dediğim gibi zaten çalışması gerekirdi oyunun.

Kolay gelsin.

Örnek resim koyuyorum bende hepsi free yani HEN kırması ile kırıp yüklemişim bütün oyunlarımı.

NOT: Bu anlatımım ile başka üyelerde eğer daha önce Mira+Hen kırması ile oyunları kırıp yüklediyseniz ve sonra
normal HEN kırması yaptıktan sonra çalışmayan oyunlarınız var ise aynı bu dediğim metodu siz de deneyebilirsiniz.
Normalde bu işi otomatik yapan Al Azif HEN menüsünde RIF Renamer düğmesi vardır uğraşmamak için ilk onu deneyebilirsiniz. Sonrasında da bu dediğim şekilde kontrol edip eğer free diye değişmeyen fake ile başlayanlar kaldıysa elle değiştirin. Sonra konsolu kapatıp açıp artık normal HEN kırması yaparak devam edebilirsiniz.

2227

Son düzenleme:
2. el cep telefonu alıyoruz