Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Sizce Eski GoW mu Yoksa Yenimi ?

2. el cep telefonu alıyoruz

alcatraz216

Katılımcı Üye
Öncelikle belirtmeliyimki bu bir tartışma fikir görüş konusudur eğer yeri yanlış ise yetkililerden uygun bölüme taşımalarını arz ederim :)

Malum yeni jailbreak geleceği yok bizde bu tür tartışma üzerinden vakit geçirelim :)

Biliyorsunuzki geçtiğimiz 2018 yılında god of war çıkış yaptı ortalığı baya bi salladı gerekse iyi gerekse kötü eleştirilerle seriyi bilen bilmeyen çoğu kişiye adını duyurmayı başardı bu konudaki görüşüm ise kullanıcılar bu oyun karşısında 2 ye bölünmüş durumdalar çünkü oyunun eski hali düz mantıktı hack&slash türünde olan oyun önüne geleni kes parçala bundan ibaretti ve işinde gerçekten iyiydi herkesin saygısını kazanıyordu. Ve mantığını anlaması basit olduğu için her yaş grubu hatta herkes oynayabiliyordu. Ama yeni hali ise artık her yaşın oynayabileceği halden daha farklı hale gelmişti biraz rpg tarzı gibi olmuştu yada direk açık dünya diyeyim. Yan görevler etkinlikler eşya geliştirmeleri vs oyun oldukça zenginleşmişti ama çoğu kullanıcıyada karışık gelmişti örneğin orta yaş grubu oyunseverler bkz: babam :D oldukça karışık olduğunu vurguluyordu ve bunu bi kaç forumdada görmüştüm kendilerince haklılarmıydı evet. Ama bu değişim benim şahsi görüşüm god of war için şarttı. Ha illa böylemi olması gerekliydi tabiki değil ama ellerindeki fikir ve düşünceleri oldukça iyi kullanıp yansıtmışlar. Benim için 2 can sıkan nokta olmuştu birinci boss savaşı biraz az gelmişti eskiye nazaran diğeri ise düşün abi koskoca kratos yunan mitolojisini dağıtan kratossun!! Karımı kesen ben, babamı kesen ben diyorsun ama bazen sırf seviye farkı var diye en basit yaratığın 2 vuruşuna gitmen bir an olsun içimi cız ettirdi :D Peki sizin görüşünüz neler serinin eski halimi yoksa yeni halimi daha iyiydi ve neden ?

Edit: Bugün tekrar oynamaya başladım ve yeni gow hakkında daha önce farketmeyip şuan farkettiklerimi eklemek istiyorum.
-Oyunun en büyük artılarından biri kombo çeşitliliği çok fazla oyun size dövüş esnasında tekrar ediyormuş hissiyatı vermiyor özellikle kaos kılıçları farklı kamera açısı olmasına rağmen cuk oturuyor ve iki silahta hiçbir şekilde boş durmuyor farklı efsunlarla rünlerle birleştiğinde hem siz sağlamlaşıyorsunuz hemde hayvan gibi kombolarla dövüşleri renklendirebiliyorsunuz.
-Oyunun ilk yarısı yeni başlayanlara biraz sıkıcı ve tek düzey gelebiliyor öldür ilerle öldür ilerle gibi ama daha sonra oyun sizi bağlamayı başarıyor.
-Atreus ilk başlarda oyuncuya baş belası olucak hissiyatı veriyor hatta ilk başlarda yaratık görünce saklanıyor falan ama oyun ilerledikçe oldukça güçlenip onlarca yaratığı tek başına halledebilecek hale geliyor ve eğer onada bir kaç geliştirme yaptığınız taktirde size oldukça faydası oluyor.

Son düzenleme:

hayabusa1985

Katılımcı Üye
Herşeyden önce 2005 te ilk çıktığı günden beri takipçisinyim. Serinin 7 oyununu da bitirmiş birisi olarak yorum yapacağım. God of War ne yenilik koyarsa koysun sırıtmaz, hangi mitoloji de geçerse geçsin gideri olur. Lakin ateş edeceğim biraz ;) Elimizde vasıfsız tek bir baltayı sallaya sallaya oyunu bitirdik resmen. Gow denilince akla Medusa kafası, Zeus kılıcı, gibi envai silah ve büyü gelir bunlar oyunun en büyük ikinci eksisi. Ama asla kabul edemediğim tek birşey var o da oyun BOSS fakiri. Önceki oyunlarda sürüsüne bereket TITAN, TANRI, kesmiş sadık oyuncu kitlesine sen kalkıp koca oyun boyunca baldırı çıplak çiroz adı sanı duyulmamış yarım yamalak bir Tanrı yı BOSS diye sunarsan ve onu bile güç bela hakkından geldirirsen tabiki hayran kitlesi ikiye bölünür. Sen tanrıların tanrısı ZEUS'u hallet buralarda evlat muamelesi gör (okyanusu aşıp derede boğulmak dedikleri bu olsa gerek ) Yeni oyunu hiç beğenmedim karmakarışık, haritada nereden gelip nereye gittiğini anlamadan sürekli hızı ve adrenalini kesen bir oyun. Beğenenler size saygım var zevk meselesi ama dediklerimi bir düşünün, bakalım hâlâ aynı şekilde bakabilicek misiniz yeni oyuna.

Edit: Her bir cümlesi öfke kusan o güzel seslendirmeci gitmiş, yerine sakin seslendirme yapan bir aktör gelmiş ki; bu bile başlı başına kocaman bir eksi

Son düzenleme:

alcatraz216

Katılımcı Üye
Herşeyden önce 2005 te ilk çıktığı günden beri takipçisinyim. Serinin 7 oyununu da bitirmiş birisi olarak yorum yapacağım. God of War ne yenilik koyarsa koysun sırıtmaz, hangi mitoloji de geçerse geçsin gideri olur. Lakin ateş edeceğim biraz ;) Elimizde vasıfsız tek bir baltayı sallaya sallaya oyunu bitirdik resmen. Gow denilince akla Medusa kafası, Zeus kılıcı, gibi envai silah ve büyü gelir bunlar oyunun en büyük ikinci eksisi. Ama asla kabul edemediğim tek birşey var o da oyun BOSS fakiri. Önceki oyunlarda sürüsüne bereket TITAN, TANRI, kesmiş sadık oyuncu kitlesine sen kalkıp koca oyun boyunca baldırı çıplak çiroz adı sanı duyulmamış yarım yamalak bir Tanrı yı BOSS diye sunarsan ve onu bile güç bela hakkından geldirirsen tabiki hayran kitlesi ikiye bölünür. Sen tanrıların tanrısı ZEUS'u hallet buralarda evlat muamelesi gör (okyanusu aşıp derede boğulmak dedikleri bu olsa gerek ) Yeni oyunu hiç beğenmedim karmakarışık, haritada nereden gelip nereye gittiğini anlamadan sürekli hızı ve adrenalini kesen bir oyun. Beğenenler size saygım var zevk meselesi ama dediklerimi bir düşünün, bakalım hâlâ aynı şekilde bakabilicek misiniz yeni oyuna.

Edit: Her bir cümlesi öfke kusan o güzel seslendirmeci gitmiş, yerine sakin seslendirme yapan bir aktör gelmiş ki; bu bile başlı başına kocaman bir eksi

Aynen hocam yeni oyunun eksileri harita biraz karışık hal alabiliyor bazen ve türkçe versiyonunda yazılar bi hayli küçük.

Boss savaşları gerçekten kıttı. Oyunun ana düşmanı balduru saymassak bi ejderha vardı birde agni ve modi vardı thorun oğulları bu yüzden böyle bi eksilerede sahip oyun

espiyano

Katılımcı Üye
Biraz uzun olacak ama gow un yeri bende ayri okuyacaklar icin tesekkur ederim.

Bende bikac sey soylemek istiyorum.Playstation dunyasi ile tanismama sebeb olan (2010-psp) oyundur.Begenerek tum seriyi btirdim.Hatta berbat ascension oyununu bile yarida brakmadim.Tumunu btirdim.Eski gow larda + larini soyleyim;

*Kamera acisi bence eski oyununki daha iyi
*Yunan mitolojisini bana sevdiren hemen hemen tum tanrilarini ezberlememe sebeb olan konusu ve isleyisi guzel olan oyunlardi.
*Menusu orb toplayip gelistirmeler yapabildigin gayet anlasilir bi yapiya sahipti.
*Kaos kiliclari hareket kabiliyeti combo ve savasda cok guzel kullanisli idi.
*Dyaloglar genelde ara sahnelerde vardi ve oyun gercekten dolu doluydu.(Athena hayalet halinde gordugumde hala tuylerim diken diken olur :) cok seviyorum kendisini)
*Boss savaslari hakikatten guzeldi mekanlar harika idi.Devasa mimari yapilarini oynarken zevkle izlerdim.
*Muzikler daha iyi idi.
*Bulmacalar cokdu ve yerindeydi.
*En onemlisi Hirs,sinir,Ofke Kratosa cok yakisiyordu.

Gel gelelim yeni oyuna.Mayis 2018 de kirik ps4 aldim.Ve yukleme sramdaki ilk oyundu.Evet sonda soyleyecegimi simdiden soyluyorum BEGENMEDİM

tabiki seveni illaki olacak ama bence olmamis.Oynanirmi? Evet ama ben sevemedim.Yaşım 36 hala eskisi kadar vakit bulamasamda konsol hayranligim.devam ediyor.Cevrem cocuk musun vs gbi tabirler yakistirsada :) Bi last of us oynasalar belki konsola cok farkli bakacaklar :) Neyse konumuza donelim,
Tabi biseyin ilki/ilkleri her zaman daha iydir.Film muzik oyun cogu kez bu boyledir.Sadece Uncharted beni bu konusa sasirtmisdir zira ilkine nazaran 2 ve 3 cok daha iyi idi.Velakin Sonradan ckanlar genelde o citayi yakalayamazlar.Oyun devasa buyuk boyutta ama Sevmeme sebeblerimi assagida yaziyorum

*Bkere yanindaki cocuk o kadar gereksizki ok firlatmakdan baska bi ise yaramiyor.
*İskandinav mitolojisi Cok karisik oyleki ilk gow serilerinde ogrendigim tanri,,boss isimleri bu oyunda bitanesi bile aklimda kalmadi.(sanirim jormungard kalmis:)Yani ogretilebilesi bi mitoloji olmamis en azindan bu oyunda.
*Oyun nerdeyse yarisi diyalog ve kayikla ordan buraya gitmekden ibaret bu oyun parali bi sekilde GOTY almisdir net soyluyorum Sevenine saygim sonsuz ama olmamis.
*Muzikler ilk oyunlar kadar etkileyici degil.
*Karakteri seslendiren ilk voice man den uzak.İlk seslendiren daha cok yakisiyordu.
*Biraz last of us a baglayip duygu basmislar.O ofke snir hirs bence yok.
*Menu hakikatten berbat ne gerekki o kadar gelistirmeye oyna gec zevk al tarzi yapsalar yeterdi.Oyleki menude resmen boguldum.Buda tabi oyun konsantrasyonumu etkiledi/bozdu adapte olamadim.Artik oyun hikayesinden kopup kilic kalkan gelistirme ok gelistirmede baska bisey dusunemez oldum.Akiş hissim kayboldu.
*Kamera acisini begenmedim.
*Baltayla olmamis.Gonder geri al bazen unutuyodum baltayi cagirmayi.
*Bulmacalar yetersiz
*Bosslar ayni vede sinek gbiler cok hareketli.
*Oyunun bi kisminda Kaos kiliclarini gorene dek ruhsuz bi sekilde oynuyordum.Ynede eylul ayinda konsolu sattigimda oyunu btirmemisdim.Sanirim yuzde 80 lerde filandi.Ynede uzulmedim.Sirf gow un hatrina tekrar ps4 alirsam bitirecem.Ama asla diger oyunlarla kiyaslanamaz.

Eski Gow ların yanından bile geçmez bu oyun bana göre. Eski serinin hatrına katlandım oyunu bitirdim. Kafamızı yoracak hiç bir şey kalmamış oyunda. Bulmaca yok denecek kadar az. Kamera açısına alışmak zor. Nerde benim önüme geleni biçtiğim Kaos kılıçlarım? Oyunun sonuna döğru alıyoruz ancak. Kıçı kırık bir baltayla ilerliyoruz. Bu oyundakiler Boss sa diğer oyundakiler neydi? Bazı yerlerde Kratos u çok aciz görüyoruz. Delikanlı adama bu yapılır mı?:censored: Allah tan serinin ilk oyunu bu değilmiş. Bu kadar tutulmazdı yoksa bu efsane. Yerin dibine soktum belki oyunu ama seriyi ilk çıktığı zamandan beri (2005) oynayan biri olarak benim görüşüm olmamış.

Tüm GOW oyunları çıktıkları zaman diliminde birer başyapıttı. Zaman ve teknolji ilerliyor, beğeniler ve istekler değişiyor. Bu değişime en iyi ayak uyduran oyunlardan biridir yeni GOW. Her oyunun yeri bende ayrıdır.

baybarsturan

Katılımcı Üye
Eski serilerin özellikle orijinal ilk oyunların yeri o zamanı yakalayıp oynayanlar için vazgeçilmezdir. Yani ilk çıkan oyunlar benim için de efsaneydi.

Ama yapacak bir şey yok zaman değişti teknoloji değişti oyunların yapısı değişti. Bu yeni oyun da günümüze uygun hale getirildi.

Eskisi gibi devam ettirse bu sefer de zamanın gerisinde kaldı eleştirileri ile yüz yüze kalacaktı.

Yani her oyunun yeri ayrıdır. Geçmişteki geçmişte güzeldi tadını aldık ve bitti. Günümüze geldik artık yeni oyunlar böyle ve bunlarda güzel.

Herkesin kendisine göre bir cevabı olduğu gibi benim için de eski GOW Serisi daha etkileyiciydi. Saygılar.

2. el cep telefonu alıyoruz