Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Rehber Stabil 4.55 HEN yükleme ve dahası

elektroumut

Katılımcı Üye
Mrb arkadaşlar;

Aşağıdaki adres 4.55 için inanılmaz stabil çalışıyor, Payload Loader, Holy Grail HEN, VR HEN, FTP, Dumper, App2USB, Disable Uptades, Enable Updates işlemlerini çok hızlı ve tek seferde çalıştırıyor.
Ayrıca 4.55 için android üzerinde çalışan PS4 Serve 2 programını tavsiye ederim.
O da tek seferde işlemleri gerçekleştiriyor.

http://4.55jb.cf

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Son günlerde 4.55 HEN'i "Kullanım Kılavuzu" bölümünden aktif etmek de son derece rahatladı, önceki gibi defalarca deneme yapmaya gerek kalmıyor. Ben hala ilk usulden gidiyorum. Tarayıcıdan aktif etme yöntemi daha kullanışlı olmasına rağmen alışkanlıklarımdan kurtulamıyorum :)

Bu arada HEN'i aktif etmeye çalışırken internet bağlantınız ne kadar iyiyse o kadar başarılı sonuç alıyorsunuz. Mesela bilgisayarınızdan bir yandan download yaparken bir yandan da HEN işlemini aktif etmeye çalışırsanız çok denemeler yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden temiz bir internet bağlantısı işinizi daha çok kolaylaştıracaktır.

hamz06

Katılımcı Üye
Selamünaleyküm hayırlı günler, 4.05 hen kullanıcısıyım ama 4.55 hen versiyon'a geçmek istiyorum,nasıl yapıcağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen.

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Şu linkten gerekli olan 4.55 güncelleme dosyasını indirin: STACK

İndirdiğiniz dosyanın ismini PS4UPDATE olarak değiştirin (eğer dosya uzantılarınız görünüyorsa PS4UPDATE.PUP olarak değiştirin).

Sonra fat32 formatlı bir USB hdd veya flash belleğin içine şu klasör dizlimini oluşturun: PS4 > UPDATE

İsmini değiştirdiğiniz güncelleme dosyasını UPDATE klasörünün içine atın ve taşınabilir USB aygıtınızı PS4'ün USB girişlerinden birisine takın.

Sonra ayarlar kısmına gelip güncelleme alanına girin. USB depolama alanından güncelleme seçeneğini seçip kurulumu gerçekleştirin. Güncellemeden önce 4.55 sistem güncellemesini gördüğünüzden emin olup işleme öyle başlayın.

Sonraki oyun yükleme ve başlatma prosedürü vs . her şey aynı :)

Son düzenleme:

hamz06

Katılımcı Üye
Çok teşekkür ederim

İndirdiğiniz dosyanın ismini PS4UPDATE olarak değiştirin (eğer dosya uzantılarınız görünüyorsa PS4UPDATE.PUP olarak değiştirin).

Sonra fat32 formatlı bir USB hdd veya flash belleğin içine şu klasör dizlimini oluşturun: PS4 > UPDATE

İsmini değiştirdiğiniz güncelleme dosyasını UPDATE klasörünün içine atın ve taşınabilir USB aygıtınızı PS4'ün USB girişlerinden birisine takın.

Sonra ayarlar kısmına gelip güncelleme alanına girin. USB depolama alanından güncelleme seçeneğini seçip kurulumu gerçekleştirin. Güncellemeden önce 4.55 sistem güncellemesini gördüğünüzden emin olup işleme öyle başlayın.

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim,şimdi yazdığınız gibi yapıcam,sonra sonuç'u birazdan

İlğinizden dolayı çok teşekkür ederim,yazdığınız gibi dosyanın ismini(PS4UPDATE.PUP) Aynı Ps3 teki gibiymiş,ama yüklerken "Bir hata oluştu.(SU-30634-6) yazısı çıkıyor,ne yapmam lazım?

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Çok teşekkür ederim

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim,şimdi yazdığınız gibi yapıcam,sonra sonuç'u birazdan

İlğinizden dolayı çok teşekkür ederim,yazdığınız gibi dosyanın ismini(PS4UPDATE.PUP) Aynı Ps3 teki gibiymiş,ama yüklerken "Bir hata oluştu.(SU-30634-6) yazısı çıkıyor,ne yapmam lazım?
Muhtemelen bu işlemi HEN işlemini aktif etmeden önce yapmanız gerekiyor (daha önceden 4.05'ten 4.55'e geçiş tecrübesi yaşamadım). Makineyi kapatıp açın ve hemen sonrasında versiyonu yüklemeye çalışın. Yani HEN'i kurmadan doğrudan 4.55 güncelleme işlemine geçin.

hamz06

Katılımcı Üye
Muhtemelen bu işlemi HEN işlemini aktif etmeden önce yapmanız gerekiyor (daha önceden 4.05'ten 4.55'e geçiş tecrübesi yaşamadım). Makineyi kapatıp açın ve hemen sonrasında versiyonu yüklemeye çalışın. Yani HEN'i kurmadan doğrudan 4.55 güncelleme işlemine geçin.
İnternet tarayıcısından,Hen'i aktifleştirmeden yada aktifleştiripte,ikisinide denedim,hatta Güvenli Mod'da denedim ne yazıkki olmadı,hepsinde hata kod'u gönderiyor

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Recovery'den yükleyecekseniz şu dosyayı kullanmalısınız: STACK

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Update.zHayırlı akşamlar Yine olmadı,Dostum yarın dükkanınız açıkmı?ps4 konsolu size getirsem
Pazar günleri bazen açıyoruz bazen açmıyoruz. Gelecek olursanız lütfen öncesinde telefon açın. İçindekilerin yedeğini alıp sıfırlama şansınız varsa bir de öyle deneyin, buraya getirdiğinizde de yapabileceğim başka bir şey gelmiyor şu aşamada ancak getirip birlikte bakmak benim için zevktir.

Gelecek olursanız lütfen öncesinde telefon edin.

W4D3

Katılımcı Üye
Kullanım kılavuzuna bu adresi nasıl gireceğiz acaba

sercan

Katılımcı Üye
Öncelikle Merhabalar
Aşağıda yazdığım adımları uygulayarak 4.05 cfw olan ps4 ü 4.55 cfw olarak yükseltebilirsiniz.
Hatayı almanızın sebebi update blocker dosyası
İşlemleri yapmadan önce ayarlar>sistem>otomatik indirmelerdeki bütün tikleri kaldırın.
Öncelikle verdiğim dosyayı pc nize indirin.
Al-Azif/ps4-exploit-host
dosyayı indirdikten sonra ps4 nzn ağ bölümüne girip wifi den veya kablolu bağlantıdan manual olarak ip ayarlarınızı el ile yazın
ip adresi:192.168.1.6 ( kendinizde seçebilirsiniz.)
Alt ağ maskesi:255.255.255.0
Varsayılan ağ geçidi:192.168.1.1(modeminizin ip si)
1 Dns :192.168.1.7
Pc ye indirdiğiniz exploit klasorunu masaustune cıkardıktan sonra ps4-exploit-host.exe yönetici olarak çalıştırın.
cmd sayfası açıldıktan sonra ekran server is running your is dns 192.168.1.7 yazısı görünecek.Çalışmaz ise Download Python bunu indirip kurun.
şimdi Ps4 nzn ayarlarına girip kullanım kılavuzuna giriş yapın.
Karşınıza gelen ekran dan 4.05 yazısına tıklayıp enable update ye basın.
Yukarda Khalkedon arkadaşın verdiği güncelleme dosyasını anlatıldığı şekilde yükleyin hata almayacaksınız.
Farklı sitelerde ftp yöntemi ile bağlanıp ps4update silme yöntemleri mevcut.
Bu yöntem daha kolay olduğu ıçin yazma gereği duydum.
Ps4 güncellemesi bittikten sonra kapanıp tekrar açılacak.
Kullanım kılavuzu bölümüne girip 4.55 e tıklayıp update blocker yapmayı unutmayın.
Ayarlar>ağ bölümüne tekrar giriş yapıp bağlantı tipini otomatik olarak ayarlayın.
PS4 tarayıcıya giriş bölümüne
Elektroumut arkadaşımızın verdiği ttp://4.55jb.cf adresine giriş yapın.
holy hen işlemini uygulayın.
Önümüzdeki haftalarda ps4 5.05 cfw çıkacak elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacagım.
Alıntı Değildir.

Son düzenleme:

Retoucher

Katılımcı Üye
Son günlerde 4.55 HEN'i "Kullanım Kılavuzu" bölümünden aktif etmek de son derece rahatladı, önceki gibi defalarca deneme yapmaya gerek kalmıyor. Ben hala ilk usulden gidiyorum. Tarayıcıdan aktif etme yöntemi daha kullanışlı olmasına rağmen alışkanlıklarımdan kurtulamıyorum :)

Bu arada HEN'i aktif etmeye çalışırken internet bağlantınız ne kadar iyiyse o kadar başarılı sonuç alıyorsunuz. Mesela bilgisayarınızdan bir yandan download yaparken bir yandan da HEN işlemini aktif etmeye çalışırsanız çok denemeler yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden temiz bir internet bağlantısı işinizi daha çok kolaylaştıracaktır.
Kullanım Klavuzu üzerinden HEN kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat aynı menüden ApptoUsb seçeneğini kullandığımda kopyalama işlemini başlatmıyor. Bilgisayar üzerinden app2usb payload inject yapınca oluyor. Sormak istediğim bu kullanım klavuzundaki app2usb seçeneğini değiştirebiliyormuyum ? Bilgisayardan eklediğimi oraya koyabilirmiyim. Kullanım klavuzundaki payloadların içeriğine müdahale edebiliyormuyuz ?

Khalkedon

Administrator
Yönetici
Administrator
Moderator
Kullanım Klavuzu üzerinden HEN kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum fakat aynı menüden ApptoUsb seçeneğini kullandığımda kopyalama işlemini başlatmıyor. Bilgisayar üzerinden app2usb payload inject yapınca oluyor. Sormak istediğim bu kullanım klavuzundaki app2usb seçeneğini değiştirebiliyormuyum ? Bilgisayardan eklediğimi oraya koyabilirmiyim. Kullanım klavuzundaki payloadların içeriğine müdahale edebiliyormuyuz ?
Evet, tam da dediğiniz gibi değişiklikler yapmanız mümkündür.