Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Switch ReiNX CFW Kurulum Rehberi

GameMan

Administrator
Administrator
Öne çıkan konu #1

Herkese selam,

Nintendo Switch bilindiği üzere artık kopya oyunları oynatabiliyor. İlk önce Xecuter tarafından çıkarılan SX OS yazılımla başlayan bu süreç ReiNX ile dolu dizgin devam ediyor :)

Konuyu fazla uzatmadan hemen anlatıma geçmek istiyorum!

ReiNX nedir ve ne işe yarar ?

ReiNX, Nintendo Switch'lere kurulabilen bir custom firmware (CFW) yazılımıdır. Bu CFW yazılım sayesinde ev yapımı uygulamaları kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Switch için yedeklenmiş veya diğer bir deyişle kopya oyunları oynamanıza da imkan sağlamaktadır. ReiNX kurulumu ve rehberi aşağıda sunulmuştur. Lütfen bütün adımları tek tek ve büyük bir dikkatle uygulayarak ilerleyiniz.

DİKKAT! : Bu rehber anlatımında, anlatıcı durumundaki kişiye hiç bir şekilde sorumluluk yüklenemez. Yapacağınız doğru veya yanlış işlemlerden siz sorumlu sayılacaksınız. Bu uyarıyı kabullendikten sonra işleme başlayınız. Lütfen çok dikkatli olun!

Gerekli Donanım Listesi:
Bir adet 5.1.0 sistem güncellemesine sahip Nintendo Switch konsol
Bir adet micro SD kart
Bir adet Type-C usb kablosu
RCM moduna geçirecek bir yöntem

Şu linkteki dosyaları indirin lütfen:
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

İlk Kurulum:

Aşağıdaki dosyaları indirin:
Bu içeriği görmek için cevap yazmalısınız.

1) Switch'inizi RCM modda, Type-C USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Windows bir APX aygıtı olarak tanıyacak. Bağlantıyı sağlar sağlamaz Windows ekranınızın hemen sağ alt köşesinde APX yazısı görünecektir. (RCM mode anlatımı ayrıca yapılacaktır ve buradan link yönlendirmesi yapılacaktır).

2) Zadig programını yönetici olarak çalıştırın. Açılır menüde APX'i bulun ve seçili hale getirin. Bu sizin Switch'iniz olacak demektir. Eğer açılır menüde görünmezse "Options" sekmesindeki "List All Devices" seçeneğini işaretleyin ve açılır menüyü tekrar inceleyin.

3) Yeşil simgenin sağ tarafındaki seçenek listesinden "LibusbK (v3.0.7.0) sürücüsünü seçin. Burası en önemli adımdır, lütfen burada dikkatli olun, "LibusbK (v3.0.7.0)" sürücüsünün seçili olduğundan emin olun.

4) "Reinstall Driver" yazan büyük butonu tıklayın. Tebrikler, Switch'iniz şu anda pyaload çalıştırmaya hazır durumdadır.

5) İndirdiğiniz "TegraRcmGUI_vX.X_portable.zip" dosyasını rar'dan çıkarın. Rar'dan çıkardıktan sonra açığa çıkan klasörün içine girin ve "TegraRcmGUI" programını çalıştırın.

6) Şimdi Switch'e test etme amaçlı bir test payload dosyası yükleyeceğiz. İndirdiğiniz "testpayload.bin" dosyasının yolunu gösterin ve transfer edin.

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

"testpayload.bin" yükleme işlemini yapar yapmaz hemen aşağıdaki gibi bir dos ekranı açılacaktır. Bu ekranda çıkmak için "power" butonuna bir defa basın ve sarı ekrana geçin. Sarı ekran çıktığında endişelenmeyin :)

11)
Sarı ekrandan kurtulmak için, Switch kapanıncaya kadar "power" düğmesine basılı tutun.
Tebrikler ilk payload dosyasını yüklediniz.

Ana Kuruluma Geçiyoruz:
1)
Nintendo Switch'in sistem yazılım versiyonunu en son sürüm olan 5.1.0 olarak yükseltin (bu rehber anlatılırken en son sürüm 5.1.0'dır).

2) Elinizdeki micro SD kartı bilgisayar üzerinden exFat formatında biçimlendirin.

3) Şimdi de micro SD kartı Nintendo Switc üzerinden biçimlendirin.

4) SD kartı Switch üzerinden biçimlendirdikten sonra Switch'i tamamen kapatın ve micro SD kartı bilgisayara takın.

5) Yukarıda download ettiğiniz rar'lı dosyası açığa çıkarın. içinde "Meteos Recommends!, SD Files, README.txt, ReiNX" dosya ve klasörleri olacak.

6) SD Files isimli klasörün içindekileri kopyalayıp micro SD kartınızın ana dizinine yapıştırın. Öncesinde var olan dosyaların üzerine yazılmasına izin verin. Bu arada sistem yazılım versiyonunun 5.1.0 olduğundan emin olunuz. "System Settings" menüsünden bu bilgiye erişebilirsiniz.

7) Micro SD kartının ana dizininde olması gereken dosya dizilimi aşağı resimdeki gibi olmalıdır.

8) Eğer ilginizi çekecek olursa, Meteos Recommends! klasörünün içindekiler olduğu gibi micro sd kartın ana dizinine olduğu gibi kopyalayıp yapıştırın. Üzerine yazılması için soru gelirse müsade edin. Böylece Homebrew App Store uygulamasındaki bütün yeniliklerden haberiniz olacak. Detaylı bilgi için beni oku metin dosyasına göz atın (README.txt).

9) SD kart kurulumu tamamlandı. Şimdi SD kartı Nintendo Switch'e takın. Tercih ettiğiniz metodlarından birisini kullanarak RCM moda girin.

10) "TegraRCMGUI" programını kullanarak, İlk başta indirdiğiniz "Super Special SD Stash v3.0" klasörünün içindeki "ReiNX.bin" dosyasını Switch'e enjekte ediniz.

11) Anime temalı resim kaybolduktan sonra Nintendo Switch logosunu göreceksiniz.

12) Artık Nintendo Switch bütün ev uygulamalarını ve kopya oyunlarınızı çalıştırmaya hazır hale gelmiş durumda.

Homebrew menüye giriş oldukça kolaydır, yapmanız gereken sadece "Album" sekmesi içine girmek. İçerde en azından "Tinfoil" isimli uygulama olacaktır. Fakat siz daha fazla homebrew uygulaması ekleyebilirsiniz.

Homebrew menü içindeyken, NSP uzantılı dosyaları kurabilmek için Tinfoil'i kullanabilirsiniz. Dizilim şu şekilde olacak: tinfoil/nsp/ xxxxxxxx.nsp
Bütün hombrew uygulamalar switch/ klasör şeklinde olacak.

hazırlanıyor...

Son düzenleme:

yasaamac30

Katılımcı Üye

Herkese selam,

Nintendo Switch bilindiği üzere artık kopya oyunları oynatabiliyor. İlk önce Xecuter tarafından çıkarılan SX OS yazılımla başlayan bu süreç ReiNX ile dolu dizgin devam ediyor :)

Konuyu fazla uzatmadan hemen anlatıma geçmek istiyorum!

ReiNX nedir ve ne işe yarar ?

ReiNX, Nintendo Switch'lere kurulabilen bir custom firmware (CFW) yazılımıdır. Bu CFW yazılım sayesinde ev yapımı uygulamaları kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Switch için yedeklenmiş veya diğer bir deyişle kopya oyunları oynamanıza da imkan sağlamaktadır. ReiNX kurulumu ve rehberi aşağıda sunulmuştur. Lütfen bütün adımları tek tek ve büyük bir dikkatle uygulayarak ilerleyiniz.

DİKKAT! : Bu rehber anlatımında, anlatıcı durumundaki kişiye hiç bir şekilde sorumluluk yüklenemez. Yapacağınız doğru veya yanlış işlemlerden siz sorumlu sayılacaksınız. Bu uyarıyı kabullendikten sonra işleme başlayınız. Lütfen çok dikkatli olun!

Gerekli Donanım Listesi:
Bir adet Nintendo Switch Konsol
Nintendo Switch'iniz tarafından formatlanmış bir adet micro SD kart
Bir adet Type-C usb kablosu
RCM moduna geçirecek bir yöntem

Şu linkteki dosyaları indirin lütfen:
[Gizli içerik]

İlk Kurulum:

Aşağıdaki dosyaları indirin:
[Gizli içerik]

1)Switch'inizi RCM modda bilgisayarınıza bağlayın. Windows bir APX aygıtı olarak tanıyacak. Bağlantıyı sağlar sağlamaz Windows ekranınızın hemen sağ alt köşesinde APX yazısı görünecektir. (RCM mode anlatımı ayrıca yapılacaktır ve buradan link yönlendirmesi yapılacaktır).

2) Zadig programını yönetici olarak çalıştırın. Açılır menüde APX'i bulun ve seçili hale getirin. Bu sizin Switch'iniz olacak demektir. Eğer açılır menüde görünmezse "Options" sekmesindeki "List All Devices" seçeneğini işaretleyin ve açılır menüyü tekrar inceleyin.

3) Yeşil simgenin yanındaki seçenek listesinden "LibusbK (v3.0.7.0) sürücüsünü seçin. Burası en önemli adımdır, lütfen burada dikkatli olun, "LibusbK (v3.0.7.0)" sürücüsünün seçili olduğundan emin olun.

4) "Reinstall Driver" yazan büyük butonu tıklayın. Tebrikler, Switch'iniz şu anda pyaload çalıştırmaya hazır durumdadır.

5) İndirdiğiniz "TegraRcmGUI_vX.X_portable.zip" dosyasını rar'dan çıkarın.

6) Payload'ları çalıştırmak için klasör ikonuna tıklayın. İndirdiğiniz testpayload.bin dosyasının yolunu gösterin
ve Sonra payloadı transfer edin. Tebrikler ilk payload dosyasını yüklediniz. [/HIDE]

hazırlanıyor...
super1990

sepulfly

Katılımcı Üye
Teşekkürler. Şu anda bu işlemleri yapmadan önce Switchi son versiyona güncellemenin bir sakıncası var mıdır acaba? Ben ne olur ne olmaz diyerek cihazı 4.1.0 versiyonunda bırakmıştım ama böyle bırakırsam son versiyon isteyen oyunlar sıkıntı çıkaracak bana ileride.

GameMan

Administrator
Administrator
Teşekkürler. Şu anda bu işlemleri yapmadan önce Switchi son versiyona güncellemenin bir sakıncası var mıdır acaba? Ben ne olur ne olmaz diyerek cihazı 4.1.0 versiyonunda bırakmıştım ama böyle bırakırsam son versiyon isteyen oyunlar sıkıntı çıkaracak bana ileride.
Merhaba, Switch en sonra sürüm olan 5.1.0 sistem yazılımına yükseltmek gerekiyor. Downgrade'e açık kapı bırakmak için dijital sigortayı yakmadan yükseltme metodları var ancak çok uğraştırıcı ve şu anki durum çok fazlasıyla yeterli olduğu için sigortanın yanmış olmasının pek bir önemi yok. Yapılan çalışmalar her zaman var olanın üzerinde gelişir ve üste doğru gider. Bu yüzden sigortanın yanıp yanmaması önemli değil (bence).

ristehonur

Katılımcı Üye
sayın hocam bu konuyu bizlerle paylaştın için teşekkür ederim şimdi bende 128 gb hazfıza kartlı
4.1.0 da yatrıdıgım nintendo swich var ben makinamda kopya oyunları oynamam için neler yapabilirim mümkünse uzaktan bağlanıp ucreti mukabilinde3 benim bu makinama bakarmısınız 4.0.1 de guncellemdim hiç