Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

PS4 Türkçe Yama Türkçe Yama Paylaşımı Hakkında ! [DESTEK OLUR MUSUNUZ?]

2. el cep telefonu alıyoruz

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Öne çıkan konu #1

TÜRKÇE YAMALAR ADINA, OYUN GÖNDERMEK İÇİN LÜTFEN ÖZEL MESAJ ATIN.

DESTEK VEREN ÜYELERİMİZ

@multimesut (3 OYUN)
@maxilker (1 OYUN)
@ltfdmr1979 (1 OYUN)
@Khalkedon (2 OYUN)
@rzg (1 OYUN)
@abstergo78 (2 OYUN)
@nedokaplan (2 OYUN)
@SiTHeMKaR ve @YunusYigitYayla (2 OYUN)
@W4D3 (2 OYUN)
@arif02 (1 OYUN)
@Emrah1925 (3 OYUN)
@yavuzhan2586 (1 OYUN)
@Exodia (8 PS3 OYUN)

Teşekkür ederim.

Sıra sizde :coffee::)
Evet arkadaşlar, sıra geldi bu konunun açılma nedenini sizlere anlatmaya.Elimden geldiğince her türlü bilgimi bu forumda veya geçmişte çalıştığım forumlar da paylaştım.Ve yaptığım işlerden maddi bir beklentim olmadı.Çünkü bu tarz forumlar da sadece bilgi paylaşımı hiçbir karşılık olmaksızın yapılması, hepimizin kabul göreceği bir şeydir.

Konuya gelecek olursam, biliyorsunuz ben boş kaldığım zamanlar da hobi olarak yaptığım türkçe yama port çalışmalarına ara vermek ve istemeyerekte olsa bırakma aşamasına gelmiştim.Daha önceki mesajlarımın birinde, bunun nedenini yazmıştım.

"Yamaların sürekli çalınması, haklıyken haksızın yanında yer alan kişilerin pişkinlikle yamayı paylaş demesi, ve bunlar bir yana emeğimin bağış karşılığında satılacak olması, ve bazı esnafların da bu oyun da türkçe diyerek para kazanması zoruma çok gitti.Her zaman yazdığım gibi bu gibi işlerden bir kuruş kazancım olmadı ve benden gidenler de oldu, olsun değerini bilene helali hoş olsun ama bir insan bu gibi şeyler için dört ayaklı olmamalı, konusu açılan türkçe yamaları farklı bir yol izleyerek paylaşmayı düşünüyorum."

Bazı arkadaşlarım, emeğinin karşılığını almalısın vs diyorlardı.Bende karşılığın para ile olmayacağı bir yöntem keşfettim.Üst düzey çevirmenler ve proje yöneticileri ile de konuştum bu yöntemin mantıklı olduğunu ve herkesi memnun edeceğini düşündüler.Ama asıl sizlerin bu konuya nasıl bakacağınız benim için önemli, sistemi açıklıyorum.Türkçe yamaları paylaşmak için bir takas yöntemi geliştirdim.

Elinizin altında bulunan ve oynamadığınız oyunları bana göndererek türkçe yamayı elde etmiş olacaksınız.Ve her türkçe yamanın belli bir oyun sayısı olacak.

X bir oyunun yaması: 3-4 oyun
Y
bir oyunun yaması: 2-3 oyun

RİCAM: Göndereceğiniz oyunlar çizik içinde ise, lütfen göndermeyin.Çünkü sorun olacaktır.

Göndereceğiniz oyunlar PS4 ve PS3 oyunları olabilir fark etmez, tek fark 2 ps3 oyunu 1 oyuna eşit olacaktır.İstenilen oyun sayısı elde edildiğinde türkçe yama forumda herkese açık bir şekilde paylaşılacaktır.Benim dışımda da bu işleri yapan arkadaşlarım var, ben çok büyük birşey yaptığımı düşünmüyorum ama en azından emeğime az da olsa karşılık bulabileceğimi düşünüyorum. @çağ @bekir007 @kahwecix Diğer arkadaşları da desteklemek yine sizin elinizde tabii onlar isterse.Cümlemi bitirirken, sizden ricam konuya hakaret vb yorumlar yazmayarak düşüncelerinizi bana iletmenizdir.

Herkese iyi forumlar dilerim.

maxilker

Katılımcı Üye
Öncelikle şahsi fikrim; ben verilen emeklerin karşılıksız kalmaması taraftarıyım, para karşılığında yapmam diyorsun ama hilal-i ahmer olmadığını düşünüyorum.

Sonrasındaki genel fikrimse; yamayı oyun karşılığında takas etmenin pratik olmayacağını düşünüyorum. kendimden pay biçeyim. Elimde bir tek ps 4 için kimbilir ne zaman aldığım diablo 3 CD'si var. Onun dışındaki oyunları PS Store'dan aldım. Bu düzende çevirdiğin bir oyunu almak için CD stoğu yapmayanlar öncelikle oyun CD'leri edinmesi gerekir ve kargo vs. sana ulaştırmak gerekli. Açıkçası pek pratik gelmedi bana.

Düşüncelerimin sonucunda karar ve yöntem senindir, net kararını verdiğinde umarım pratik bir yol seçmiş olursun.

sheytan4444

Katılımcı Üye
Hocam para ile de kabul etmeniz daha iyi olmaz mı? Hiç fiziksel oyunum yok,benim gibi de bir çok insan var. Böyle bir şey olursa oyun mu satın alacağız?

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Bence güzel bir fikir olmuş. Ben katılmak isterim (y)
Teşekkür ederim kardeşim.Olumlu yorumun için. :)

Öncelikle şahsi fikrim; ben verilen emeklerin karşılıksız kalmaması taraftarıyım, para karşılığında yapmam diyorsun ama hilal-i ahmer olmadığını düşünüyorum.

Sonrasındaki genel fikrimse; yamayı oyun karşılığında takas etmenin pratik olmayacağını düşünüyorum. kendimden pay biçeyim. Elimde bir tek ps 4 için kimbilir ne zaman aldığım diablo 3 CD'si var. Onun dışındaki oyunları PS Store'dan aldım. Bu düzende çevirdiğin bir oyunu almak için CD stoğu yapmayanlar öncelikle oyun CD'leri edinmesi gerekir ve kargo vs. sana ulaştırmak gerekli. Açıkçası pek pratik gelmedi bana.

Düşüncelerimin sonucunda karar ve yöntem senindir, net kararını verdiğinde umarım pratik bir yol seçmiş olursun.
Para karşılığında yapamam çünkü geçmişte buna karşı olan birisiydim ve halen de öyle.Nitekim hadi yaptım diyelim, türkçe yama yapanlara da hakkını teslim etmem gerekiriyor, her çevirmeni bulmak sonrasında hesaplarına para yatırmak vs asıl bunlar daha uğraştırıcı olur.Zaten göndereceğiniz oyunda kargo parası'nı işin içine sokarsanız bunun kıymeti kalmaz.Ama yine de yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Hocam para ile de kabul etmeniz daha iyi olmaz mı? Hiç fiziksel oyunum yok,benim gibi de bir çok insan var. Böyle bir şey olursa oyun mu satın alacağız?
Kardeşim, yukarıdaki mesajda da yazdım.Forumda yüzlerce aktif üye var, her yama için 2 veya 3 oyun istiyorum.Eminim birçok kişide de boşta duran kutulu oyunlar vardır.Zaten yama da talep ettiğim oyun sayısına ulaşılınca herkese açık şekilde paylaşacağım.Ki adet sayısını da düşük tuttum. :)

maxilker

Katılımcı Üye
Teşekkür ederim kardeşim.Olumlu yorumun için. :)
Para karşılığında yapamam çünkü geçmişte buna karşı olan birisiydim ve halen de öyle.Nitekim hadi yaptım diyelim, türkçe yama yapanlara da hakkını teslim etmem gerekiriyor, her çevirmeni bulmak sonrasında hesaplarına para yatırmak vs asıl bunlar daha uğraştırıcı olur.Zaten göndereceğiniz oyunda kargo parası'nı işin içine sokarsanız bunun kıymeti kalmaz.Ama yine de yorumunuz için teşekkür ederim. :)
Upps ben kargo parasından bahsetmedim yahu, kargo parasını dert etsem yamayı parayla ver dermiyim =) Uğraşısından bahsediyorum. (ben çok uğraşıyorum siz de biraz uğraşın deme gözünü seveyim farklı şeyler çünkü =)) )

Benim anlamadığım bi nokta var. 2-3 oyun istiyorum derken her yama için totalde senin eline 2-3 oyun geçince mi yamayı paylaşmayı düşünüyosun yoksa yamayı edinmek isteyen kişi mi sana 2-3 oyun yollamalı.

Ne olursa olsun para istemiyorum oyun yollayın kardeşim diyosan hiç olmazsa şöyle bir önerim olacak. Yama başlığını açtığında atıyorum Assasins Creed X oyunu için 5 adet PS4 oyunu istiyorum deyip yanına da sana gelen adedin kaç olduğunu güncellemen.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Upps ben kargo parasından bahsetmedim yahu, kargo parasını dert etsem yamayı parayla ver dermiyim =) Uğraşısından bahsediyorum. (ben çok uğraşıyorum siz de biraz uğraşın deme gözünü seveyim farklı şeyler çünkü =)) )

Benim anlamadığım bi nokta var. 2-3 oyun istiyorum derken her yama için totalde senin eline 2-3 oyun geçince mi yamayı paylaşmayı düşünüyosun yoksa yamayı edinmek isteyen kişi mi sana 2-3 oyun yollamalı.

Ne olursa olsun para istemiyorum oyun yollayın kardeşim diyosan hiç olmazsa şöyle bir önerim olacak. Yama başlığını açtığında atıyorum Assasins Creed X oyunu için 5 adet PS4 oyunu istiyorum deyip yanına da sana gelen adedin kaç olduğunu güncellemen.
Pardon ben yanlış anladım o zaman :)
Şöyle olacak;
Atıyorum Tomb Raider yaması için 3 oyun istiyorum.Bunu sen,ben veya bir başkası verdiği zaman istenilen adete ulaşılıp, linkler herkese açık olacaktır.Yani total de 3 oyun olacak, zaten kişi başı o kadar oyun istemek çok adice bir davranış olur.Elbette tüm bilgiler konu başlığında ve içeriğinde yer alacak sık sık güncellenecektir.Merak etmeyin.

Sizde desteklerseniz memnuniyet duyarım. (y):coffee:

çağ

Katılımcı Üye
Güzel bir şey düşünmüşsünüz abi. Çalma olayına gelirsek, eski nesilde neler çektiğimizi en iyi siz biliyorsunuz. Bu konu hakkında söylenecek çok şey var, ama konuyu tekrar alevlendirmek istemiyorum. Unuttum gitti.

Dediğim gibi güzel bir şey düşünmüşsünüz. Sonuçta yamalar size ait. Umarım yaptığınız işin karşılığını alırsınız.

@bekir007 zaten bıraktı. Ki önceden yapmış olduğu ps4 yamaları var. Onları da paylaşcağım. Font ve tool konusunda yardımcı olmaya çalışıyor..

Benim öyle bir düşüncem yok abi. Ben nasıl başladıysam, aynı şekilde devam etmek istiyorum. Benim çizgim belli. Benim tek isteğim şu; Yama bekleyen arkadaşların biraz sabırlı olması. Yamaları eninde sonunda paylaşacağım. Paylaşmayacak olsam konuları açmazdım. Bunu da buradan duyurayım dedim :D

Herkese iyi forumlar diliyorum :)

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Güzel bir şey düşünmüşsünüz abi. Çalma olayına gelirsek, eski nesilde neler çektiğimizi en iyi siz biliyorsunuz. Bu konu hakkında söylenecek çok şey var, ama konuyu tekrar alevlendirmek istemiyorum. Unuttum gitti.

Dediğim gibi güzel bir şey düşünmüşsünüz. Sonuçta yamalar size ait. Umarım yaptığınız işin karşılığını alırsınız.

@bekir007 zaten bıraktı. Ki önceden yapmış olduğu ps4 yamaları var. Onları da paylaşcağım. Font ve tool konusunda yardımcı olmaya çalışıyor..

Benim öyle bir düşüncem yok abi. Ben nasıl başladıysam, aynı şekilde devam etmek istiyorum. Benim çizgim belli. Benim tek isteğim şu; Yama bekleyen arkadaşların biraz sabırlı olması. Yamaları eninde sonunda paylaşacağım. Paylaşmayacak olsam konuları açmazdım. Bunu da buradan duyurayım dedim :D

Herkese iyi forumlar diliyorum :)
Teşekkür ederim. :) Bilmez olur muyum :mad: Bu gibi tatsız olayların artık geride kaldığını düşünerek yolumuza devam edelim istiyorum.Bu fikirin her iki tarafıda memnun etmesi benim için çok önemli, zoraki birşey olsun istemiyorum.Seni de konuda belirtmemin amacı,emek veren birisin bu düşünce sana da uyarsa ilerleyen zamanda yapabilirsin. (y) Karar sana aittir. @bekir007 Hocaya selamımı söyle lütfen.

Hakkımızda hayırlısı olsun.Umarım herkes için faydalı olabiliriz.

çağ

Katılımcı Üye
Teşekkür ederim. :) Bilmez olur muyum :mad: Bu gibi tatsız olayların artık geride kaldığını düşünerek yolumuza devam edelim istiyorum.Bu fikirin her iki tarafıda memnun etmesi benim için çok önemli, zoraki birşey olsun istemiyorum.Seni de konuda belirtmemin amacı,emek veren birisin bu düşünce sana da uyarsa ilerleyen zamanda yapabilirsin. (y) Karar sana aittir. @bekir007 Hocaya selamımı söyle lütfen.

Hakkımızda hayırlısı olsun.Umarım herkes için faydalı olabiliriz.
Rica ederim abi :) Umarım öyle olur abi. Umarım herkes kendi emeğiyle bir şeyler yapmaya çalışır.

Düşünceleriniz için çok teşekkür ederim abi. Kararım kesindir :D Hem oyunu ben ne yapayım? Konsolum zaten kırık :D

Aleyküm selam :) Selamınızı iletirim. O da muhakkak görecektir. Siteye girip bakıyor çünkü.

maxilker

Katılımcı Üye
Pardon ben yanlış anladım o zaman :)
Şöyle olacak;
Atıyorum Tomb Raider yaması için 3 oyun istiyorum.Bunu sen,ben veya bir başkası verdiği zaman istenilen adete ulaşılıp, linkler herkese açık olacaktır.Yani total de 3 oyun olacak, zaten kişi başı o kadar oyun istemek çok adice bir davranış olur.Elbette tüm bilgiler konu başlığında ve içeriğinde yer alacak sık sık güncellenecektir.Merak etmeyin.

Sizde desteklerseniz memnuniyet duyarım. (y):coffee:
Tabi ki desteklerim. Dediğim gibi elimde kutulu sadece PS4 Diablo 3 var. İlk paylaşacağınız yama ilgilenmediğim bir oyun için olsa bile seve seve gönderirim. Sonrakiler içinse kutulu oyun satın alıcam artık napalım. Umarım hakettiği ilgiyi görür çalışmalarınız.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Tabi ki desteklerim. Dediğim gibi elimde kutulu sadece PS4 Diablo 3 var. İlk paylaşacağınız yama ilgilenmediğim bir oyun için olsa bile seve seve gönderirim. Sonrakiler içinse kutulu oyun satın alıcam artık napalım. Umarım hakettiği ilgiyi görür çalışmalarınız.
Teşekkür ederim. :) Ama her oyun yaması için kendinizi zora sokup masrafa girmeyin.Başka arkadaşlar da destek olur ve sizde onlar sayesinde yamayı elde etmiş olursunuz.Özellikle istediğiniz bir oyuna ait türkçe yama varsa, port etmek için bir çalışma yürütebiliriz.İstek bölümünden yapabilirsiniz. (y)

maxilker

Katılımcı Üye
Teşekkür ederim. :) Ama her oyun yaması için kendinizi zora sokup masrafa girmeyin.Başka arkadaşlar da destek olur ve sizde onlar sayesinde yamayı elde etmiş olursunuz.Özellikle istediğiniz bir oyuna ait türkçe yama varsa, port etmek için bir çalışma yürütebiliriz.İstek bölümünden yapabilirsiniz. (y)
Ne demek asıl ben teşekkür ederim. Açıkçası çalışma aşamasındakilerden birçoğu türkçe olarak da oynamak isteğim oyunlar zaten.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Ne demek asıl ben teşekkür ederim. Açıkçası çalışma aşamasındakilerden birçoğu türkçe olarak da oynamak isteğim oyunlar zaten.
O zaman mevcut çalışma konularında düzenleme yapıyor, gerekli bilgileri ekliyorum. İnanın bu konuda destek aldığıma çok memnun oldum.Sizlerin katkısıyla herşeyin üstesinden gelebiliriz. :)

@multimesut Kardeşim, senin de desteğin benim için önemliydi.Allah razı olsun. :)

multimesut

Katılımcı Üye
O zaman mevcut çalışma konularında düzenleme yapıyor, gerekli bilgileri ekliyorum. İnanın bu konuda destek aldığıma çok memnun oldum.Sizlerin katkısıyla herşeyin üstesinden gelebiliriz. :)

@multimesut Kardeşim, senin de desteğin benim için önemliydi.Allah razı olsun. :)
Ne demek @Scofield kardeşim. Her zaman yanındayız. (y) Konu hızlı açılırsa hemen cd paylaşımlarını da yaparız :) Tools fln da boş zamanlarımda uğraşıyorum. O konuda da yardımcı olacağım inşallah. Unreal Engine 4 için yaptığım ilk denemeler başarısız olsa da :)

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Ne demek @Scofield kardeşim. Her zaman yanındayız. (y) Konu hızlı açılırsa hemen cd paylaşımlarını da yaparız :) Tools fln da boş zamanlarımda uğraşıyorum. O konuda da yardımcı olacağım inşallah. Unreal Engine 4 için yaptığım ilk denemeler başarısız olsa da :)
Teşekkür ederim. :) Uğraşın yeter, zamanla daha iyi şeyler yapacağız.Bende konu içeriğini oluşturuyorum.

çağ

Katılımcı Üye
Unreal 4 tool'unu yaparsanız muhteşem olur. Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz :)

ispark

Katılımcı Üye
@Scofield

hocam güzel düşünmüşsünüz fakat belli oyun sayısına nasıl ulaşılacak o konuda sıkıntı olur mu acaba

100 yama yayınlansa 100*3=300 oyun demek bu kadar oyunu toplanabilir mi?

birde keşke ekip kurulsa güzel olurdu aslında bir kaç proje ekiplere bölünse aynı yama için farklı kişiler uğraşıyor

işler bölündüğünde hızlı bir şekilde yamalar paylaşılmaya başlanmazmıydı acaba

şuan ki yamalar paylaşılacak mı acaba metro redux'u epeydir bekliyorum ne zaman paylaşırsınız acaba?

mafia2 yamasında tool yokmu yabancı forumda mesajınızı görmüştüm paketleme yapılamıyor mu acaba

2. el cep telefonu alıyoruz