Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Uncharted 2: Among Thieves PS3 Türkçe Yama [Link İstek]

2. el cep telefonu alıyoruz

cisserkan

Katılımcı Üye
30 Ocak 2019
11
13
Merhaba arkadaşlar,

Çeşitli forum sitelerinde "DesBurak" arkadaşımızın Uncharted 2: Among Thieves için yaptığı bir türkçe yama var. Fakat konular çok eski olduğundan istediğim linklere ulaşamadım. Arammızda arşivci arkadaşlar varsa Uncharted 2 Türkçe Yama [1.09 Sürümü ile uyumlu] olan "dlc-patch5.psarc" dosyasını değiştirerek türkçeleştirme yapılabilen versiyonun türkçe yamasını paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

cisserkan

Katılımcı Üye
30 Ocak 2019
11
13
Yamanın dlc-patch5.psarc arşivinden çıkartılmış şeklini buldum ve tekrar arşivledim. Türkçe yamayı sorunsuz şekilde kullanabildim. Arşivlediğim dosyayı upload ettim buyrun.

Link güncellendi.

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

Son düzenleme:

espiyano

Katılımcı Üye
4 Ağu 2018
94
18
Arkadaşlar 1.10 sürümü yüklü bende Uyumlu Türkçe Yama nereden bulabilirim.Aradım yok

Yardımcı olurmusunuz

cisserkan

Katılımcı Üye
30 Ocak 2019
11
13
Arkadaşlar 1.10 sürümü yüklü bende Uyumlu Türkçe Yama nereden bulabilirim.Aradım yok

Yardımcı olurmusunuz
İnternetten baktığımda hala 1.09 son sürüm gibi gözüküyor. 1.10 güncelleme dosyası metin bilgileri içermiyorsa konudaki "dlc-patch5.psarc" dosyası işinizi görebilir.

espiyano

Katılımcı Üye
4 Ağu 2018
94
18
Dostum sanirim anlatamadim.Bahsi gecen yama adinda bi dosya yok.Yani uzerine yazmamiz veya degistirmemiz gereken ayni isimde bi dosya yok.

cisserkan

Katılımcı Üye
30 Ocak 2019
11
13
Dostum sanirim anlatamadim.Bahsi gecen yama adinda bi dosya yok.Yani uzerine yazmamiz veya degistirmemiz gereken ayni isimde bi dosya yok.
Oyunu yükleme metotlarımız farklı sanırım. Siz hangi yöntemle oyunu yüklediniz? Alttaki linkte dlc-patch5.psarc arşivinin açılmış şekli bulunuyor. Bir göz atın isterseniz.

Herhangi bir işlem yapmadan önce yedek alınız.

espiyano

Katılımcı Üye
4 Ağu 2018
94
18
Dogru olabilir.Zira Ben oyunu psn den aldim.Sadece multiman kurup kök klasore erisip Turkcelestirmek istedim.Hatta bu sekilde Uncarted 1 ve bf bad company 2 yi Turkcelestirdim.Ama suan Uncharted 2 de sorun yasiyorum.Bi onu Turkcrlestiremedim.Verdiginiz linki indirip bi inceliycem.Tesekkur ederim.

Evet arkadaşlar,uzun zaman sonra işinize yarayacak birşey keşfettim şimdi malumunuz Yukarda arkadaşımızın paylaştığı Tr yama dosyası Uncharted 2 USA sürümü ile uyumlu benim gbi BCES00509 yani EU sürüm kullanan arkadaşlar yamayı yapamıyor idi.bugün birşey keşfettim sizinlede paylaşayım faydam olsun istedim.Uncharted 2 yi Türkçeleştirme yamasını başarıyla yaptım adımları izleyin.

1-Oyunumuzun güncellemesini yapalım güncel haliyle 1.09 olacak.
2-Yukarda arkadaşın vermiş olduğu linkden dosyayı indirin. İçinde 2 tane dosya var bze lazım olan dlc-patch5.psarc (tek dosya)
3-Normalde oyun klasörürün içinde yani Uncharted 2/game/ USRDIR/build/main içine atmamız gerek ama bu dosya eu sürümde bu söyledğim konumda değil.Nerde peki ? dediğinizi duyar gbiyim :) evet EU sürüm oyunda bu dosya yok aslında var ama konumu farklı.Zira multimanden dosya yöneticisine girdiğimizde bu konuma değil...Updatelerin olduğu konuma girerseniz yani suraya
devhdd0/game bakın buraya dikkat games değil game'e gireceksiniz .Evet
devhdd0/game/BCES00509/USRDIR/build/main/dlc-patch5.psarc (Bingo :) işte değiştirmemiz gereken dosya burada)
Nolur nolmaz orginal dlc-patch5.psarc dosyayı yedek alın .Sonra silin .Sonra linkeki indirdiğiniz aynı adlı dosyayı bu konuma atın oyun menü dili ve altyazılar Türkçe olacaktır.

Bi Teşekkürü çok görmeyin.Hadi İyi Oyunlar

Son düzenleme:

sesses

Katılımcı Üye
17 Tem 2019
1
1
manager bölümünü açamadım. select+start yapınca hiç bir şey olmuyor. ilk kez yapacağım ayrıntılı anlatır mısınız

cisserkan

Katılımcı Üye
30 Ocak 2019
11
13
manager bölümünü açamadım. select+start yapınca hiç bir şey olmuyor. ilk kez yapacağım ayrıntılı anlatır mısınız
Herşeyden önce kırılmış ve internet bağlantısı olan bir PS3'e sahip olmanız gerekiyor.

1. BCUS98123 kodlu Uncharted 2 oyununu internetten bulup PS3'e yüklüyoruz.
2. Oyun kurulumunu tamamlıyoruz ve oyunu açıyoruz.
3. Oyunun açılışında oyun için çıkan güncellemeleri yüklüyoruz.
4. Güncellemeler tamamlandıktan sonra oyundan çıkıp PS3 üzerinde oyunu yüklediğimiz klasöre ulaşıp dlc-patch5.psarc isimli dosyanın bulunduğu klasörü açıyoruz. ("Uncharted 2/game/ USRDIR/build/main" olabilir.)
5.Linkten indirdiğimiz dlc-patch5.psarc dosyasını PS3'teki aynı isimli dosyayla değiştiriyoruz.

İşlemler bu kadar. Tabi PS3 ile ne kadar ilgili olduğunuza göre işlemlerin zorluk seviyesi değişir. Multimanlı bir PS3 ve Filezilla programı yüklü bir bilgisayar kullanarak FTP bağlantısı ile halletmeniz en basiti.

espiyano

Katılımcı Üye
4 Ağu 2018
94
18
İllaki BCUS98123 bu kodlu oyunu indirmeniz sart degil.Yukarda anlattim iyi oku ve uygula.Suan makinamda farkli bolge kodlu olmasina ragmen Oyunu turkcelestirdim.

Oyun dosyalarina erismen icin ps3 multiimani ogrenmen gerek.Kirik cihazda onc3 multiman e girip arkasina menuden dosya yoneticisine grip (start+select lede girebilirsin) yukarda anlattigim islemleri yaparsan sorunsuz kurulur.Ama.once oyunu guncelle.

2. el cep telefonu alıyoruz