Neler yeni
Foruma Hoş Geldiniz.

Forumdan tam anlamıyla faydalanmak için üye olmanız gerekmektedir. Forumumuza üye olarak NewGamex.com'un tüm ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Xbox One Gamepass

2. el cep telefonu alıyoruz

aytug25

Katılımcı Üye
rank
Öncelikle forumda xbox one ile ilgili bir bölüm olmadığı için konuyu buraya açtım, bunun için özür dilerim.
Bilindiği gibi xbox playstationun en büyük rakibi ve xbox one s ve one x olmak üzere iki modeli bulunuyor.
One s modeli slim model ps4e eş değer diyebiliriz. Ancak one x modeli gerçek 4k verebilen ve şuan piyasadaki en güçlü konsol.
Peki bugüne kadar xbox için neden bir cfw yada jailbreak çıkmadı?
Bana göre bu sorunun üç nedenden oluşan bir cevabı var.
Birinci neden; xbox için exc denilen konsola özel oyun maalesef hiç çıkmıyor. Konsola çıkan her oyun bilgisayara da çıkıyor. Bu yüzden hack için olan ilgi azalıyor. Ayrıca xbox sunduğu online hizmet çok iyi, eğer sadece online oyunları oynamayı düşünüyorsanız tercih etmeniz gereken konsol xbox.
İkinci neden; microsoft homebrew uygulamaları korsan olarak görmüyor. En basit şekilde konsola yükleyeceğiniz emulatorler yüzünden hiçbir şekilde ban riskiniz olmaz. İlerleyen günlerde emülatör içinde belki bir rehber yaparım.
Son sebep; başlıkta da yazdığım gibi gamepass denilen oyun hizmeti.
Kısaca bu hizmet ile oyunları aylık olarak kiraladığınızı düşünebilirsiniz.
A’dan Z’ye tüm oyunlar - Microsoft Store
Buradan store oyunlarına bakabilirsiniz. Yanında gamepass yazan oyunlar gamepass üyeliğiniz süresince ücretsizdir
Burada tüm oyunlar gözükmüyor, konsol üzerinden baktığımda daha fazla gamepass oyunu görmüştüm.
İlk kez gamepass kullananlar için ilk aylık ücret sadece 5.90 tl, normal aylık ücret ise 10 dolar, yani yaklaşık olarak 60 lira. Aylık olarak ücret gayet uygun ancak özellikle yaz dönemleri microsoft kampanya yapıyor. Geçen sene temmuzda 6 aylık gamepass 87 liraya satıldı. Herkes 2 defa alıp 1 yıllık üyelik tamamladı o zaman. Eğer düşünen varsa indirimleri takip edebilir.
Bir yabancı için 10 dolar çok düşük bir ücret bu yüzden de yabancılar hack konusunda istekte bulunmuyor.
Şunu da baştan söyleyeyim, bir aylık üyelik alıp tüm oyunları indirip sonra offline oynarım diye düşünmeyin. Offline olmanız farketmiyor. Süresi dolunca oyunları oynayamazsınız.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
rank
Gayet güzel bilgiler kardeşim. :) Sayende Xbox One bölümünün eksikliğini öğrenmiş oldum hemen açıyorum. (y)

CRİXUS

Katılımcı Üye
rank
Şu aralar Ps4'ün de Xbox'tan bir farkı yok. Beyefendiler homebrew uygulama yapmak için pek istekli değiller :D

keremec

Katılımcı Üye
rank
Kırılmamasının tek sebebi hackerların becerememesi xd

2. el cep telefonu alıyoruz