Xbox One Gamepass

2. el cep telefonu alıyoruz

aytug25

Katılımcı Üye
Öncelikle forumda xbox one ile ilgili bir bölüm olmadığı için konuyu buraya açtım, bunun için özür dilerim.
Bilindiği gibi xbox playstationun en büyük rakibi ve xbox one s ve one x olmak üzere iki modeli bulunuyor.
One s modeli slim model ps4e eş değer diyebiliriz. Ancak one x modeli gerçek 4k verebilen ve şuan piyasadaki en güçlü konsol.
Peki bugüne kadar xbox için neden bir cfw yada jailbreak çıkmadı?
Bana göre bu sorunun üç nedenden oluşan bir cevabı var.
Birinci neden; xbox için exc denilen konsola özel oyun maalesef hiç çıkmıyor. Konsola çıkan her oyun bilgisayara da çıkıyor. Bu yüzden hack için olan ilgi azalıyor. Ayrıca xbox sunduğu online hizmet çok iyi, eğer sadece online oyunları oynamayı düşünüyorsanız tercih etmeniz gereken konsol xbox.
İkinci neden; microsoft homebrew uygulamaları korsan olarak görmüyor. En basit şekilde konsola yükleyeceğiniz emulatorler yüzünden hiçbir şekilde ban riskiniz olmaz. İlerleyen günlerde emülatör içinde belki bir rehber yaparım.
Son sebep; başlıkta da yazdığım gibi gamepass denilen oyun hizmeti.
Kısaca bu hizmet ile oyunları aylık olarak kiraladığınızı düşünebilirsiniz.
A’dan Z’ye tüm oyunlar - Microsoft Store
Buradan store oyunlarına bakabilirsiniz. Yanında gamepass yazan oyunlar gamepass üyeliğiniz süresince ücretsizdir
Burada tüm oyunlar gözükmüyor, konsol üzerinden baktığımda daha fazla gamepass oyunu görmüştüm.
İlk kez gamepass kullananlar için ilk aylık ücret sadece 5.90 tl, normal aylık ücret ise 10 dolar, yani yaklaşık olarak 60 lira. Aylık olarak ücret gayet uygun ancak özellikle yaz dönemleri microsoft kampanya yapıyor. Geçen sene temmuzda 6 aylık gamepass 87 liraya satıldı. Herkes 2 defa alıp 1 yıllık üyelik tamamladı o zaman. Eğer düşünen varsa indirimleri takip edebilir.
Bir yabancı için 10 dolar çok düşük bir ücret bu yüzden de yabancılar hack konusunda istekte bulunmuyor.
Şunu da baştan söyleyeyim, bir aylık üyelik alıp tüm oyunları indirip sonra offline oynarım diye düşünmeyin. Offline olmanız farketmiyor. Süresi dolunca oyunları oynayamazsınız.

Scofield

Administrator
Yönetici
Administrator
Gayet güzel bilgiler kardeşim. :) Sayende Xbox One bölümünün eksikliğini öğrenmiş oldum hemen açıyorum. (y)

CRİXUS

Katılımcı Üye
Şu aralar Ps4'ün de Xbox'tan bir farkı yok. Beyefendiler homebrew uygulama yapmak için pek istekli değiller :D

keremec

Katılımcı Üye
Kırılmamasının tek sebebi hackerların becerememesi xd

serdar

Katılımcı Üye
Kırıldı diye duyoyorum oyun yükleten bile var . Yalan değilse tabi ama nette görmeye başladım hani one istedginiz oyunu yüklüyoruz ilanları felan ?

Son düzenleme:

aytug25

Katılımcı Üye
Kırıldı diye duyoyorum oyun yükleten bile var . Yalan değilse tabi ama nette görmeye başladım hani one istedginiz oyunu yüklüyoruz ilanları felan ?
konsol kırılmadı daha, nette olanlar hesap ile oyun yüklüyorlar, sonra hesabı kaldırıp offline oynamana imkan sağlıyorlar, ama oyun yükledikleri hesap yabancı sitelerdeki satılan çalıntı hesaplardan falan ise ban riskin yüksek, ayrıca son baktığımda 1tb hddyi 500 lira gibi bir ücrete dolduruyorlardı, bence pahalı bu ücret korsan için...

Emrah1925

Katılımcı Üye
konsol kırılmadı daha, nette olanlar hesap ile oyun yüklüyorlar, sonra hesabı kaldırıp offline oynamana imkan sağlıyorlar, ama oyun yükledikleri hesap yabancı sitelerdeki satılan çalıntı hesaplardan falan ise ban riskin yüksek, ayrıca son baktığımda 1tb hddyi 500 lira gibi bir ücrete dolduruyorlardı, bence pahalı bu ücret korsan için...
Kardeşim Kullanıcısı olduğum için ne olarak biliyorum. benim şahsi hesabımda game pass ve live gold mevcut, playStation'un sistemindeki 6 ayda bir kere yapılabilen tüm hesaplardan çıkış yap sistemi bira farklı işliyor Microsoft'ta. Bir Hesap ile Toplamda 5 Farklı makinadan etkinleştirme yapabiliyorsun. (Varsa Sıfırlama Süresini Bilmiyorum) ama örneğin ben 1 makinada ana makina etkinleştirmesi yaptım, sonra 2. makinaya da aynısını yapınca kalan makina 4'e düşüyor. eğer ilk makinadan çıkış yapılırsa 5'e çıkıyor. adamların yaptığı sistem tek hesabı 5 farklı makinaya oyun yükleyerek satıyorlar. tabiki offline olarak. çalıntı olayına denk gelmedim hiç ama eminim ki onda da vardır. game pass ve EA Access üyeliği alınca zaten toplamda 250 oyunun sahibi oluyorsun otomatikman. bir hesap, 1'er yıllık üyeliği 5 kişiye kadar satıyor, garantisini de vermiyor. eğer Game pass'ta olmayan oyunlardan istiyorsan da fiyatı yükseltiyorlar. biraz meşakatli oluyor onlar adına. makina online moddayken saat tarih ayarlarını otomatik değil manuel'e getirince üyeliğin bitme tarihinden bir süre önce tarihi geri alıp aynı oyunların süresinin bitmesine daha varmış gibi gösterip oynatmay devam ediyorlardı. ama bu en son güncellemeyle kaldırıldı diye hatırlıyorum :)

aytug25

Katılımcı Üye
Kardeşim Kullanıcısı olduğum için ne olarak biliyorum. benim şahsi hesabımda game pass ve live gold mevcut, playStation'un sistemindeki 6 ayda bir kere yapılabilen tüm hesaplardan çıkış yap sistemi bira farklı işliyor Microsoft'ta. Bir Hesap ile Toplamda 5 Farklı makinadan etkinleştirme yapabiliyorsun. (Varsa Sıfırlama Süresini Bilmiyorum) ama örneğin ben 1 makinada ana makina etkinleştirmesi yaptım, sonra 2. makinaya da aynısını yapınca kalan makina 4'e düşüyor. eğer ilk makinadan çıkış yapılırsa 5'e çıkıyor. adamların yaptığı sistem tek hesabı 5 farklı makinaya oyun yükleyerek satıyorlar. tabiki offline olarak. çalıntı olayına denk gelmedim hiç ama eminim ki onda da vardır. game pass ve EA Access üyeliği alınca zaten toplamda 250 oyunun sahibi oluyorsun otomatikman. bir hesap, 1'er yıllık üyeliği 5 kişiye kadar satıyor, garantisini de vermiyor. eğer Game pass'ta olmayan oyunlardan istiyorsan da fiyatı yükseltiyorlar. biraz meşakatli oluyor onlar adına. makina online moddayken saat tarih ayarlarını otomatik değil manuel'e getirince üyeliğin bitme tarihinden bir süre önce tarihi geri alıp aynı oyunların süresinin bitmesine daha varmış gibi gösterip oynatmay devam ediyorlardı. ama bu en son güncellemeyle kaldırıldı diye hatırlıyorum :)
zaten bilindik hiçbir hacker xbox için çalışmıyor, bir kişi var çalışan o da hack değilde xbox 360 Oyunlarını oynatmak için uğraşıyor.
Yani xbox kırılması için çok zaman var bence

W4D3

Katılımcı Üye
1 hesap ile 5 makina etkinleştirdikten sonra 5 cihazda online durumu nasıl işliyor

crypto07

Katılımcı Üye
one x alınmalı bence hem performans grafik olarak üstün hem kirala oyna seçeneği mevcut vay çıkdıydı çıkmadı die beklenmez en azindan ps4 gibi :unsure:

serdar

Katılımcı Üye
Adamı aradım bugun ban riski vs yok diyor 6.70 küsür diyor versiyon makina istedigin oyunları yüklerim diyor ? 16 oyun için 400 tl dedi Ama sen secersen 100tl fark alırım paket oyun istersen400 tl ama enson oyunlar yuklü olucan ve risk yok diyor ?

serdar

Katılımcı Üye
kırma işlemi değil o kesin ama risksiz ne olabilir ?

2. el cep telefonu alıyoruz