Neler yeni
Welcome

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

XBOX ONE Kırma Hakkında

2. el cep telefonu alıyoruz

YusufSaracen

Katılımcı Üye
12 May 2019
26
3
Ben kirmiyorum ama bu özellikte bi xbox a sahibim
Xbox one , one s , one x kirilmadi
İsin asli 100 200 oyun olan hesap cihazinizda aktif edilip cihaza oyun yükleniyor sonra hesaptan cikis yapilmiyor hatta icindeki hesap sifresi degistirilip cihazdan hesabi kaldirmaniz engelleniyor (hesap kalkarsa oyunlarin lisansi gidecegi icin oyunlar kitlenir ve oynayamazsiniz)
#Yüklenen oyunlari kendi hesabinizda oynayabiliyorsunuz sorunsuz
#online oynamak icin illaki gold almaniz gerekiyor sorunsuz oynayabilirsiniz
#güncellemelerde sıkıntı yok oyun veya cihazı güncelleyebilirsiniz
#istediginiz her oyun yükleniyor (örnek rd2 pes 19 vs.)
Gelismeler veya gözlemlerim arttikca bilgi bu konuda aktaracagim

Emrah1925

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
601
93
İzmir
Kardeşim Merhabalar.

Söylediklerinin bir kısmı doğru, "Xbox One"ve sorasında çıkan konsollar kırılmadı. fakat yazdığın konuda şöyle bir eksiklik var.

1.si içerisinde 100-200 oyun bulunan hesaplar genellikle çalıntı hesaplar. bu işlemi yapan kişi para vererek 100 - 200 oyun alsa, nasıl bir para kazanabileceğini düşünüyorsun ki? :) çalıntı hesap olduğu için makinandan sorunsuzca oyun oynayabilmen için makinanın offline olması gerekmekte. eğer online açıp oynamayı istiyorsan olur da hesabın asıl sahibi bildirimde bulunursa hem Xbox'ın hem de varsa şahsına ait hesabın banlanıyor. bu nedenle bulaşmanı hiç tavsiye etmem.

2.si cihazdan hesabı rahatlıkla kaldırabilirsin, ayarlardan hesap yönetimine girmen yeterli ;)

3.sü de farzediyorum ki şahsına ait bir hesabın var, bu hesaba Xbox game pass ultimate (Live gold + Game Pass) aldın, bu hesabı 5 makinaya kadar sorunsuz ekleyebiliyorsun. tek şartı şu, sadece online aynı anda 1 makinada oynanabiliyor. yani offline oynayacaksan eğer, 5 makinaya kadar sorunu yok. bu nedenle Game Pass'ın şu anda kütüphanesinde 230 kadar oyun var ve 2 aylık ücretine de 11.80 TL vererek 2 ay oynayabilirsin, 15 eylül itibarı ile de aylık ve yıllık ücretlerde indirime gidiliyor, şahsi görüşüm ve tavsiyem hiç bu tür işlere bulaşma, boşu boşuna makinanın banlanma riskine girme ;)

Kagawa

Katılımcı Üye
10 Ocak 2019
122
43
Ankara
Ben kirmiyorum ama bu özellikte bi xbox a sahibim
Xbox one , one s , one x kirilmadi
İsin asli 100 200 oyun olan hesap cihazinizda aktif edilip cihaza oyun yükleniyor sonra hesaptan cikis yapilmiyor hatta icindeki hesap sifresi degistirilip cihazdan hesabi kaldirmaniz engelleniyor (hesap kalkarsa oyunlarin lisansi gidecegi icin oyunlar kitlenir ve oynayamazsiniz)
#Yüklenen oyunlari kendi hesabinizda oynayabiliyorsunuz sorunsuz
#online oynamak icin illaki gold almaniz gerekiyor sorunsuz oynayabilirsiniz
#güncellemelerde sıkıntı yok oyun veya cihazı güncelleyebilirsiniz
#istediginiz her oyun yükleniyor (örnek rd2 pes 19 vs.)
Gelismeler veya gözlemlerim arttikca bilgi bu konuda aktaracagim
ücret olarak ne kadar istiyorlar acaba?

YusufSaracen

Katılımcı Üye
12 May 2019
26
3
Kardeşim Merhabalar.

Söylediklerinin bir kısmı doğru, "Xbox One"ve sorasında çıkan konsollar kırılmadı. fakat yazdığın konuda şöyle bir eksiklik var.

1.si içerisinde 100-200 oyun bulunan hesaplar genellikle çalıntı hesaplar. bu işlemi yapan kişi para vererek 100 - 200 oyun alsa, nasıl bir para kazanabileceğini düşünüyorsun ki? :) çalıntı hesap olduğu için makinandan sorunsuzca oyun oynayabilmen için makinanın offline olması gerekmekte. eğer online açıp oynamayı istiyorsan olur da hesabın asıl sahibi bildirimde bulunursa hem Xbox'ın hem de varsa şahsına ait hesabın banlanıyor. bu nedenle bulaşmanı hiç tavsiye etmem.

2.si cihazdan hesabı rahatlıkla kaldırabilirsin, ayarlardan hesap yönetimine girmen yeterli ;)

3.sü de farzediyorum ki şahsına ait bir hesabın var, bu hesaba Xbox game pass ultimate (Live gold + Game Pass) aldın, bu hesabı 5 makinaya kadar sorunsuz ekleyebiliyorsun. tek şartı şu, sadece online aynı anda 1 makinada oynanabiliyor. yani offline oynayacaksan eğer, 5 makinaya kadar sorunu yok. bu nedenle Game Pass'ın şu anda kütüphanesinde 230 kadar oyun var ve 2 aylık ücretine de 11.80 TL vererek 2 ay oynayabilirsin, 15 eylül itibarı ile de aylık ve yıllık ücretlerde indirime gidiliyor, şahsi görüşüm ve tavsiyem hiç bu tür işlere bulaşma, boşu boşuna makinanın banlanma riskine girme ;)
Bi ihtimal olabilir risk illaki evi var ama kapini baskasi acabiliyo

YusufSaracen

Katılımcı Üye
12 May 2019
26
3
Dün akşam kendi xbox hesabımdan 2 aylik 11₺ ye game pass aldim online deneme amaçlı herhangi bi uyari görmedim online cihazda hazır kurulu bi kac oyunu denedim sorunsuz kullanima izin verdi

multex

Katılımcı Üye
7 Şub 2018
110
28
Bazıları Xbox kırıldı diye atıp tutuyodu demekki kırılma falan yok hiçbir yerdede kaynak göremedim

bilgecagri

Katılımcı Üye
14 Eyl 2018
80
18
ben de bugün bir firmayla görüştüm.
alışveriş sitesinden oyunlu xbox one x satıyorlar.
internetsiz. internet açılırsa cihaz ban yer dediler.
hesaptan 15 oyun yüklü. online oynamak için cihaza format atmak gerekiyor dediler.
online oynayabilmek için en az bir xbox'ın sürekli online olması gerekirmiş. tabi ban riskiyle.
gamepass ve ea accessle daha mantıklı. hatta ubisoftta çıkardı ama şimdilik sadece pc için .1 ay denemesi de bedava

YusufSaracen

Katılımcı Üye
12 May 2019
26
3
ben de bugün bir firmayla görüştüm.
alışveriş sitesinden oyunlu xbox one x satıyorlar.
internetsiz. internet açılırsa cihaz ban yer dediler.
hesaptan 15 oyun yüklü. online oynamak için cihaza format atmak gerekiyor dediler.
online oynayabilmek için en az bir xbox'ın sürekli online olması gerekirmiş. tabi ban riskiyle.
gamepass ve ea accessle daha mantıklı. hatta ubisoftta çıkardı ama şimdilik sadece pc için .1 ay denemesi de bedava
Gamepass 14 aylik 192 tl ye geliyor
65 tl de 1 yillik ea acces

2. el cep telefonu alıyoruz